CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mharry

Misteri Serai Wangi

dah siap bersegi2 batu2 tu..sape yang canai batu2 tu sume???misteri betul...

yg aku tahu, batu serai ni sbnrnye pertukaran org bunian yg ambil serai dr alam kite ni. kira mcm sistem barter, org bunian ambk serai kemudian sbg balasan diorg bg batu yg cantik tu. tu la sbb bentuk batu tu dah cantik n bersegi2. waallahualam...

irfunz... kalau nak beli melalui post boleh takk?? nak cari warna kuning atau putih terang... nanti laa ada masa hamba P.M..... duit hamba bank in kann..

aku pun nk beli jgk. aku kt sekyn 4, shah alam.

Baru selesai gi kutip batu serai.
Alhamdulillah dapat 43 biji.
Ade sape2 berminat???
irfunz Post at 4-2-2010 00:00

kalo sudi,
tepek skali video nyer..

kalo sudi,
tepek skali video nyer..
z3t_ex Post at 5-2-2010 22:29

gi kat website aku http://batuserai.yolasite.com

Follow Us
kalo sudi,
tepek skali video nyer..
z3t_ex Post at 5-2-2010 22:29

dah ada dah kat website dia... masuk ajerr dan tgk... kalau nak lagi feel dtg laa shah alam suruh dia buat depan mata.. heheh...

hurmmm tu laaa batu lipan pon ader kan
hehe

irfunz, dlm website tuhh cuba tepek setiap satu batu... letak kadaran saiz sekali dan juga kadar kilauannya....

saja nak teliti satu2...

Yang bapak aku punya bentuknya takde bergilap macam tu... 2-3 kali gak dia tnjuk aku, dia simpan dalam kertas putih berbalut rapi... last week dia anto kat kedai untuk buat cincin...

Tapi serius, walaupun aku bukan kaki cincin atau batu cincin ni, kaler dia cantik sangat... nanti ade peluang aku postkan gambo permata serai kepunyaan bapak aku tu...

ada gambar ke?? aku x nampak pown...

Irfunz... semalam kat JB jenjalan tgk2 cincin depa jual batu harga belasan dan siap ikat 20 an... ada satu brother tuhh ajar cara nak tgk ori ke tak.... letak duit syiling di bawah dan atas batu serai kemudian ketuk pakai tukul besi... kalau tak pecah maksudnya ori laa..

so.. mmg mcm tuhh kerr cara nak ketahui keoriginality nya??

lupa pulak... dan brother tuhh kata lagii jika batu serai nihh makin dipakai jika serasi makin berkilau.... adakah itu juga benar???

Post Last Edit by irfunz at 8-2-2010 00:00
lupa pulak... dan brother tuhh kata lagii jika batu serai nihh makin dipakai jika serasi makin berkilau.... adakah itu juga benar???
edy137 Post at 7-2-2010 15:26

Hal ujian ketulinan dgn mnggunakan duit syiling/penukul tu..aku belum uji.Tapi klau lekat kt cermin mmg aku dah uji mmg ianya melekat tp kena gosok dilantai selama 5 saat.Tp ade org kt mn2 batu klu digosok kt lantai pun bole lekat kt cermin.
Pasal lebih berkilau tu aku tak sure..sebab kulit manusia pelbagai warna..lagi pun persekitaran kt bukannya sama..kejap cerah,terik,mendung,hujan (ianya mungkin dpt mempengaruhi) sebb pengalaman aku pegang batu serai ade nampak perbezaan terhadap sebiji batu tu ttp takla ketara.Hari ni aku tengk gelap.sok tgk cerah kilat..lusa pulak nmpak lain.
Kan saya dah kt,jgn ade sebarang anggapan pada batu serai ni..
Kt atas tu gmbor koleksi terbaru batu serai aku..kalau nak tgk lebih
KAT SINI......

cantiknya.. bling bling mataku..

perghhh yang warna kuning tuhh sangatlah cantik wehh... haa... pasal lekat kat Cermin tuhh... anyway nak gosok kat lantai tuhh adakah pada simen lantai... kalau kat simen tak sanggup den....

tak rosak ke kalo gosok kat lantai? bercalar la nanti, sayang woooo

Dulu aku penah tengok TV3 rasa nya. Dia tayang pasal batu serai ni la.
Dari apa yang di ceritakan batu serai ni macam bohong je. Wartawan tu cakap maybe orang yang jadi perantara untuk jumpa batu serai tu sebenarnya dah lama tanam batu tu. Dia tanam sekali dengan anak serai tu. So bila dah besar diorg claim la konon2 nya diorg dapat firasat ada batu serai kat situ.
Wartawan tu siap bawa batu serai yang diorg jumpa tu pegi ke Kedai2 emas dan batu cincin. Tokey kedai tu cakap batu yang diorang jumpa tu dah 'cut' guna mesin.Bukan yang asli.

1# irfunz

Suami aku pernah dapat batu yg warna pink tu…bapak mertua aku kasi…dia ikat dgn suasa n buat pakai harian…
Satu hari dia pergi rumah sorg pakcik ni…masa tengah sembang2 tetiba je pakcik tu mintak nak beli cincin dia..tak pepasal…pakcik tu kata suami aku tak sesuai pakai batu tu..tk ngam n panas…..suami aku tak kasi la cos tu hadiah dari bapak dia…
Tapi tak lama lepas tu hilang jugak cincin tu..tah sapa ambik…sayang gak….sbb kaler pink dia mmg cantik..bersinar2…
yg aku musykil...camana pakcik tu leh tau yg tu batu serai ek??

83# ri_na76

pak cik sape? sedara gak ke? napa tak tanya dia camna dia tau?

hubby aku and the geng pun penah gak jumpa batu ni kat umah bapak dia kat kampung... mcm2 kaler, clear, pink, kuning, tapi masa tu kitaorg blom kawen, aku nak yg pink, tapi dia tak kasik, dia bagi yg pink kat anak sedara dia. dia bagi aku yg clear/putih. dah ikat buat cincin kawin dah pun...

bulan ni genap 5 tahun aku pakai cincin ni. biasa ja aku tgk... tapi kalo org lain tengok, diaorg ingat diamond betul, masa nak gi ikat batu tu pun, cina kat TOMEI mintak certificate diamond.