CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5469|Reply: 22

Cerita lawak masa dikampus....

Close [Copy link]
er... korang ade citer best masa kat kampus???
share la.....
mlm kang man letak... tgh type... kasi panjang skek

bnyk memenag banyak. tapi kalau nak buat stail cerpen tu mmg out la. tak pandai. skadar cerita2 ala2 sembang2 kosong tau la...

boleh ke kalau citer mcm sembang2 kat sinik????
atau kena post kat tempat lain??

cerry This user has been deleted
Cerry ada cite lawak masa kt kampus

Kami kena buat group assignment, byk benda kena buat, pas tu masa pun terhad, nak kena hantar.
So, ramai la bawak PC ke studio (class), nak buat assig.  laaa....
sbb group campur lelaki dan pompuan, mana bleh buat kt blk hostel.
Malam pun kt studio gak, sbb PC dah letak situ.
Kt studio tu, tak blh dok lbh dr pkl  11mlm,
tp kami tak peduli, ramai2 kt studio dah lbh 12 mlm

Tiba2 studio seberang riuh rendah pasal security guard dtg check
Kami pun bertindak laaa....
Tutup semua lampu, tp PC on gak
Sorang kwn kuar dan manggakan dr luar.
So, bila security guard tu lalu, selamat la kami.
Tp dlm ati masing2 menggeletar, kipas pun kami off kan sbb tak bagi bunyi,
Monitor yg menyala lak terang, kelam kabut tutup ngan kain
kalau kena tangkap masa tu, abis le kami.
Ntah bape lama kami kt dlm tu, sampai aku t`tidur

Fikir2 balik, nak gelak lak. Mcm2 benda blh jd bila terdesak

Rate

1

Emow Emow Emow...
nie pengalaman aku maser junior...aku jenis suka mandi lewat...lepas main bola or balik kuliah  aku suka lepak, borak dll..jam 8.00pm baru mandi...always makan,solat baru mandi...so suatu ari 2 kan...maybe malang kot..aku mandi lewat lagi..around 8.00pm - 8.15pm lah...tengah syok mandi² tue kan...aku terdengar suara "eiiii benciiii.... takunglah" then satu suara menyahut..."kenapa tuuuu" suara tadi membalas..."tengok lah tue takung lah, benci mak!"...

di ketika itu seram menusuk hati ...(ceh cam nak nyanyi plak)...baru aku sedar aku dah terlewat sangat...time nie ler geng² akak² mandi...aku kecut giler...selalu sambil mandi aku suka menyanyi, menjerit (nak masuk pertandingan karaoke peringkat kg lah kot)...time tue aku senyap jer..."eiii lambat lah abang nie mandi"...pergh aku cuak siot..takut depa serbu or pecah pintu tandas tue..korang bayangkan punya lama aku dok dalam tue...jam 9 lebih baru dapat keluar...

sampai kat bilik member tuduh aku bukan-bukanlah..pengsan dalam tandaslah...siot..sejak ari tue..aku selalu mandi awal...sebelum maghrib aku dah siap mandi...

Rate

1

lady_arviena This user has been deleted
Originally posted by Sonic at 20-6-2006 08:49 PM
Emow Emow Emow...
nie pengalaman aku maser junior...aku jenis suka mandi lewat...lepas main bola or balik kuliah  aku suka lepak, borak dll..jam 8.00pm baru mandi...always makan,solat baru mandi.. ...

heheheh

lawaksnyer

aku tak tahanlol

Follow Us
Originally posted by lady_arviena at 21-6-2006 09:58 AM

heheheh

lawaksnyer

aku tak tahanlol

:setuju: hakhakhak.... lawaks2..

Emow Emow Emow...
nie pengalaman aku maser junior...aku jenis suka mandi lewat...lepas main bola or balik kuliah  aku suka lepak, borak dll..jam 8.00pm baru mandi...always makan,solat baru mandi.. ...

err.... ni cter antu ke lawak???

during sophomore, aku letak alarm clock jenis loceng dua kt atas dia dlm beg member. tgh siok2 @ kushuk attend lecture kt hall, satu hall bgegar ngan bunyi 'kriiiingg'. muka? blurred!

ada satu device leh buat bunyi kentut. masa exam, tgh snyap sume org, 2 3 studs picit benda alah tu. satu hall akan bsahut2an dgn bunyi kentut.

nakalnyer korang nih semua...

Emow Emow Emow...

takung tu ape? :stp:

takung tuh bekas laaa....

Aku ada juga citer lawak masa kat kampus... Kenangan ini masih tak luput di mata aku dan dua rakan baik aku. Peristiwa ni berlaku masa kami berrebut-rebut nak naik lif.. Kawan ku yang sorang ni memang la agak gemuk sikit.. Kami mengelar dia `si montel'.  Entah macamana sebab kalut nak kejar lif pada suatu hari tu ...tiba-tiba kaki kawan aku tu terseradung kat depan lif..tersemban dia..kesian.. jatuh macam nangka busuk.. Dia muka merah padam kerana malu teramat sangat.. Kami yang nampak ni (nampak sangat tak cover kawan)  ketawa sampai tak tertahan-tahan...Itu lah akibatnya sebab tak sabar... Sampai hari ini kalau berjumpa..aku dan kawan sorang lagi akan keluarkan cerita ini.. Dia memang bengang dengan kami..bukan nak tolong, ketawa ada lagi... :malu::malu::malu:

Rate

1

ada sekali aku yang paling last sekali kuar antara geng2 aku lepas jawap exam micro processing.  sampai2 jek kat dewan makan, semua geng2 aku (ada la dalam 10 orang) diri & tepuk tangan ramai2 masa aku turun tangga tuh. abih satu dewan tgk kat aku.  malu siottttt. :geram:

Crita lawak aku...

Masa kat UiTM dulu aku masuk Kesatria. Ada sorang dlm dorm aku ni (satu dorm 20 org) baik ngan akak Komander Kesatria ni. Bila time kilat kasut utk kawad (kalau tak kilat, kena lari 5 round selalunya), akak ni slalu ckp 'Tak yah kilat2 sgt, ari ni akak cek korang berbaris, akak  bagi lepas semua'. Satu ari tu time akak ni cek kitorg baris, selambe je dia ckp 'Kasut tak kilat, 5 round'.  Semua 20 org kena lari. Tensionnya.... Dah selesai, akak ni ckp 'Saje je nak buat lawak'

Satu lagi kisah, masa ambil kasut baru, aku tak sedar saiz kasut aku tak sama, satu saiz 5 dan satu lagi saiz 6. Esoknya kawat, aku malas nak tukar, ingat nak tukar minggu dpn je. Sambil sembang2, aku ckp ngan akak ni pasal kasut, dia kata ok, boleh tukar minggu dpn. Tiba2 mas cek barisan, akak ni ckp 'Ni apasal kasut besar sebelah, kecik sebelah. 2 round'  Sambil2 tu dia tahan ketawa dpn aku.  Eeeee.... saje2 je aku kena 2 round.

Rate

1

satu ari tu den tgh masuk toilet nak melopeh..tibo2 ado org panggil james bond..den yang pasan james bond ni pon paling sambil tembak dia..pehtu dia pon mati..den gelak2 yo ingatkan dia buek lawak..tapi lopeh 3 ari dia 'tido' dlm toilet tu baru den sedor dia dah arwah..kisah ni belum berlaku..harap2 tak berlaku..hehe tumpang lalu..

Ini aku tak sure masuk dalam kategori ni ke tak tapi rasa boleh sebab berlaku masa belajar dulu.  Satu ketika senior year kita orang satu group tngah lapar gila dalam perjalanan ke Chicago.  Singgah satu diner dah lupa kat mana.  Masing-masing nak makan telor sebab yag lain sure tak halal.  Lepas tu waiter ni mintak order dari kita orang.  Tanya kawan aku ni "how do you like your egg cook?" Yang kawan aku ni mengangguk sambil jawab.  "Yes, cooklah." Dalam hati takan nak makan telor mentah kut.  aku dgn yang lain pakat gelak.  "Oi..kau nak scramble ke? Benedict ke?"  kata seorang.  Yang waiter tu macam angin aje sebab dia orang ingat main-main ke.  Itu ajelah...

Rate

1

erm.. citer aku..
aku ader 2 selipar jepon.. satu wat gi jamban (warna kuning).. satu wat jenjalan (warna itam)..
time tu petang, aku nak gi dewan makan, before that singgah kat pejabat kolej dulu..
aku pon pegi r ngan kengkawan aku dengan gembiranyer ke pejabat kolej..
bile kuar jer, aku tgk slipar itam aku tinggal sebelah jer..
memang rmai org kat pejabat time tuh..
aku pon stat r bising.."lahabau mane amek slipar aku ni??"
pastu br aku pasan, ada satu selipar kuning..
aku dengan konfidennyer.."ish, ni mesti ada org silap pakai selipar ni..xper, aku tunggu jap.."
aku pon tunggu punyer tunggu.. takder gak org dtg tukar selipar..
aku pon balik r bilik ngan keciwa.. pnjam selipar pejabat plak tuh.. incase, org tertukar tu datang..
sampai kat blik, aku nampak selipar aku satu itam, satu kuning..

ruper rupernyer, aku r lahabau yang silap pakai selipar tuh..
nak runtuh hostel tu kawan2 aku gelak..
disebabkan malu ngan akak2 kat pejabat tuh,
aku pegi tukar selipar tu malam2 buta..
hehehe

malu!!

Rate

1

Originally posted by mamantaro at 21-6-2006 23:01

err.... ni cter antu ke lawak???

HAKU INGAT AKU JERK YG TERKELIRU......3 kali dah aku baca posting neh....:hmm:hurmmmm

12Next
Return to list New