CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8378|Reply: 7

bijik2 di belakang kepala baby

i risau lah...belakang kepala anak i ni byk sgt bijik2 mcm taik sawan tu....kiri dan kanan kepala plak tu. mcm mana nak bagi hilang yer? n one more thing is my baby senang sangat dapat rashes. dah mcm2 krim sapu dan consult dr....pun tak okay jugak..skang ni guna sabun oilatum utk mandian. sian sgt kat dia...asik nak tergaru2 je....kenapa yer?

taik sawan tu apa? sori ye tak pernah dengar lak.

masa anak saya baby lagi, klw tak sihat, belakang kepala dia ada mcm biji seketul, tp bila dah sihat, dia hilang sendiri. yg tu ke taik sawan?

cheapmon, bunyi mcm kena eczema je anak ko nih...cer gi bawak pakar kulit nih...

anak saya pun ada bijik2 tu tp tak banyak. Kata org tua2 @ bahasa kg (kelantan) biji kenan yg bawa maksud senang dpt ruam. Mak mertua saya suruh saya ambik air di lelangit kita tiap2 pagi sambil baca selawat dan gisok kat biji2 di kepala anak. InsyaALLAH ilang. Anak saya selalu dapat ruam terutama bila cuaca panas. So saya ada pergi jumpa Doktor pakar kulit, Dr kata memang baby senang dapat ruam ni tp bila dia besar dia akan ilang dgn sendiri dlm usia 3-5thn bergantung pada anak kita. Dr ada kasi ubat utk mandi, sapu & minum matikn kuman tp Dr tak jamin sebab ruam akan kembali ada. Memang ubat yg Dr kasi berkesan so sekarang ruam tu naik tak banyak cam dulu dah. Ruam merah yg selalu naik kat body anak saya di celah2 lipatan lutut dan belakang leher. Pakar kulit yg saya pergi menang terkenal dgn kemujaraban ubatnya dari saya kecik2 lg.

candymarcy This user has been deleted
bila saya terbaca topik nie, saya pon nak share dgn korang yg anak saya 2 thn pon ada 2 biji kat belakang kepala dia. masa pegi hospital tanya doktor, dia cakap pasal kena infection dan akan hilang sendiri .. tapi tak tau la apa sebenarnye .. asal kan dia tak membesar then takde apa la yg nak dirisaukan ....

Originally posted by calenderbiru at 3-11-2006 02:42 PM
anak saya pun ada bijik2 tu tp tak banyak. Kata org tua2 @ bahasa kg (kelantan) biji kenan yg bawa maksud senang dpt ruam. Mak mertua saya suruh saya ambik air di lelangit kita tiap2 pagi sambil ba ...

sama je la petua orang tua2 ni walaupun berlainan negeri ye.....

Follow Us
cuba guna mandian sebamate utk baby.
my baby pun byk rashes tp alhamdulillah lps guna mandian tu mmg hilang:pray:
cuba k!

Originally posted by naj at 5-11-2006 23:29
cuba guna mandian sebamate utk baby.
my baby pun byk rashes tp alhamdulillah lps guna mandian tu mmg hilang:pray:
cuba k!

aha saya pun guna sebamate gak lps habis sabun yg Dr pakar kasi. Alhamdullilah x ketara cam mula2 kena cian kt dia asyik mengaru jer. Tapi makin budak membesar makin berkurangan.