CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16036|Reply: 121

rakan sepracticum busuk hati

tgh tension ni..sori nak luahkan kat sini..harap ade yg sudi tenangkan hati ni..

teruk sgt laa dpt satu sekolah utk praktikal dgn 6 lagi rakan..yg sblm ni x penah ati berkawan pun

tp have to help each other (be each other's friends) for the rest of the practicum months-2bulan stgh

kutrima je dgn hati terbuka..tp x sangka dorg ni jenis yg ske create isu dan terlalu busuk hati..

ati je yg ada kereta dan sanggup amek derang utk pegi praktikal sama2..dgn bayaran sringgit je sehari
(yelaa minyak mahal,bukan pakai air kete tuhh)

then satu masa tu kreta breakdown kat tgh hiway and ati lak xde kedit jenuh ati jln pepagi buta (gelap agi pkl6pagi) cari stesen minyak berdekatan..smpai darah kaki..nak topup btau derang yg ati akan lambat and xpat amek derang..

then lam setgh jam lebey gak jalan,baru jmpe (kete ati tahan kt hiway tu satu pun xmo benti)

jmpe je stsn minyak,trus beli topup call pihak skolah gtau ati akan terlewat and msg budak2 tuh dgn mntak tolong skali dorg btau pihak sekolah ati akan terlewat sbb kete rosak..tp they refused to help siap kata 'ko btau sndirik! I don't see the reason why we need to tell the office twice!' tah pape..tlg gtau je pun payah ke,kawan!

Then call my bf to do something with the car...then dh jump-start kete sme selesai,ati balik umah tukar baju..

sampai je kat sekolah,seme diam..(nmpk sgt tgh syok ngumpat aku kann) dan seme xde pun bertanye kaba ke ape..
seme paling muka tmpt len..

ada cikgu2 kat situ yg gtau dorg dgr budak2 tu bising kata ati lambat inform la ape,then ckp kot terlewat ke(dorg x lewat pun sbb smpat amek cab ye) mmg kecoh aa...x pk psl keadaan kita tp sibuk psl dorg je!Then ada yg ngungkit 'padahal kita bayar' ha'ah kann singgit tu ko ngungkit ngan aku!:@

mmg i broke down gle laa aritu ngan perangai budak2 tuh..ade ke ati lak yg mntak maaf ngan dorg..tu pun dorg pandang tempat len ha..x ckp pape lak tuhh! (dorg tu ada 3 org)

Then today (td tghari) tetibe je dorg gtau xmo dah mnumpang kete ati (alhamdulillah....) ati tanye laa ade prob ke..majuk ke..huhu dorg kata xdelah..then bg alasan yg sememangnye x munasabah lgsg wakakaka

tp ati malas nak soal panjang..biaq pi!

nnt masuk balik skool isnin ni tah ape nnt jd bosan dan meluat ngan dorg nihhh

Rate

1

bkn insiden tu je laa...ade lagi laa yg derang ni ske komplot jatuhkan org bile tetibe je dorg rasa boring xde isu yg nak diketengahkan

ok xpelah ati meroyan snsorglah yekk...
tgh tension niiii

teruklaa derang ni dh jd buah mulut cikgu2 sekolah tu jgk..sbb terlalu clanned
nak antara dorg je...pehtu xmoh wat baik ngan org len..pdhal keje pun same2..
tah pape
pehtu asyik laa nak kepoh2 psl org..

alaa ekceli kita xleh laa nak expect org len cam kita
kdg tu kena laa pk bila kita in their shoes..
kdg tu bile dgr dorg kepoh2 tu,iskk terasa lah apelahh nk dikepohkan
kita x tahu ape masalah org tu

ilek aa ati...manusia ni mmg mcm2...

mcm ada la jiran akak sorang kat sini...dulu2 kemain baik ngan kita....tp sejak da kejer....ngajar jugak laa..waaa..kita ni dah tak pandang dah...jgn kat tegur...kalau selisih tepi jalan...senyum pon takmo....tak pandang pong....nak wat cemaner....kita jalan kaki...dia bawak keta besar....tu baru pakai Innova...lom pakai merc kee..bmw kerr...

kalau takat kami2 yg biasa2 ni....isteri2 yg tak keje...jgn harap la dia nak kawan....yg di tegur2...doktor2....pengurus2 bank....pengurus syarikat....takat kami yg bawak wira nih...babai jelah...tak heran....

padahal dulu2 dia tak gitu...elok jer bertegur sapa....skang ni mmg lain sungguh.....! Kadang2 heran laa....kenapa manusia mudah benar berubah...tu baru jer jadik cikgu.....akak fikir akak ada wat salah ker....tp lps dpt tahu mana2 wife yg tak keje dia dah nyombong....baru la akak tahu....gitu rupernyer style dia......dah tak setaraf dah kot ngan kami yg tak keje nih......

rumah dia plak depan umah jer ....so kdg2 akak kuar la jugak bagi anak2 main2 kat luar rumah....dia plak mmg sker petang2 dok berkumpul ngan geng2 dia yg setaraf...minum2 petang...tu akak tak kisah...kawan2 dia yg lain ok jer...kadang tu bila nmpk akak jln2 dgn anak2...kawan2 nya  panggil  kita nih....tp hamba Allah sorang ni tak tgk pong kat akak....dah org panggil2 kita akak pong pegi laa kan.....nanti di kata sombong plak....tp dia tu mmg tak pandang pon....dia borak2 cerita2 pon tak pandang langsung muka kita nih...agak2 aper perasaan korang? pastu kalau dia bercerita plak mmg sajer jer dia wat kuar hal2 yg kita tak tahu....hal keje laa....marking paper laa....kursus laa...aper laa.....org keje la katakan.....ntah la tak faham betul....sorry tu say...Ustazah lak tue! Laki nya plak ustaz...grad dari Jordan lagi!

yg herannyer...laki dia lak yg rajin2 nak menegur kita nih....maybe laki nyer pon malu kot perangai bini dia gitu...tp tak berani nak tegur perangai bini yer....ntah la manusia..manusia....

kalau org yg tak tahu.....yg tak duduk dekat2 ngan umah kami ni...kalau tgk akan kata kami yg tak mo campur....sombong...tp kalau korang laaa...bila kita pi join diaorang .....masa diaorang tgh kumpul2 petang2 tu.....and diaorang wat tak tahu...wat dekkk jer....ada ker kita nak pegi tunjuk muka kita ni lagi? nmpk sgt org tak sudi ngan kita kan?

ish...ahkak la plak dok meluah kat sini...hehehe..sowi yerrr..!

Ati dah inform office tak kira lambat ke cepat ke tu kira dah okay, janji informed.
Diorang bayar kan... , no agreement bertulis, so no hal. Singgit pulak tu, kalau 800 sorang /sebulan boleh gak fikirkan.
Sebab diorang mengumpat ker nak cite apa ker itu hak diorang.
Memang lah sakit hati bila dengar tambahan dari pihak ke3.
Ambik lembaran baru, yesterday is gone and let it bygone.
Today and tomorrow is a new day.

Yang diorang dapat penat...dan susah hati sebab diorang akan rasa tak puas sampai ada orang yang join diorang.
Anyway, eloklah diorang tak tumpang lagi, Kereta berat ngan flabber diorang dan dosa diorang sbb tu lah minyak makan kuat termasuklah wear and tear.
Kalau boleh jangan terikat benda macam ni. Tetiba kalau ada e-cy( emergency) haaaa... payah lah pulak.
Atau Ati dapat MC ke... takkan dalam sakit tu pun nak kayuh antar diorang gak.

Jenis kedekut diorang tu, kalau nak pakai kereta beli lah sendiri...
Silap haribulan ( bonus you...) diorang ajak pi shopping, parking tak dapat, kena tunggu kat kereta jadilah minah drebar

Rate

1

Follow Us

Reply #3 ati1402's post

ala rileks la.. wat bdh je.. mmg la hati skt gak.. tp biar la org wat kite.. Allah tu maha adil..

bgs dia diaorg tak nak tumpang dh.. bwk beban je nk wat pe.. klu kite ada emergency ke apa ke.. tak kan kita nk anta diaorg gak.. ala takat sengget je apa la sgt yg diaorg nk berkira.. murah sgt.. tak pdn dgn duit myk n pnt kite.. patutnya ati kene cas lbh.. bkn nak amik untung.. kite dh tolong dia.. dia leh plak wat mcm tu.. pasni tak yah kesian2 kat diaorg lg..

t dulu masa blja.. penah la gak pakai keta.. tp kejap je.. sbb tak tahan jd buruan org.. sblm ni org tak knl pun t ni sape.. tp sejak pakai keta.. mata2 smua memandang.. nak2 nya yg satu course la.. itu baru kancil.. lum lg bwk city ke.. jazz ke or apa2 je la keta yg lbh bsr dr kancil.. pastu yg tak kenal n yg tak penah tegur sblm ni.. tetiba jd kenal.. jd rapat.. pdhal sblm ni.. bapak la sombongnya n tak pndg kite ni.. ada satu akak tu.. sama batch.. tp dia tua sethn.. kitaorg dulu dip.. so bila amik deg, sbjk byk dpt drop.. then kls byk ngan senior.. slalu janji g kls sama2.. mlm pun sama.. sbb mlm ssh sket, kdg tak de transport (masa thn 1 duk hostel).. dia leh tggl t sorg2 mlm kat kampus.. itu BERjanji.. klu tak janji lain la cter.. nsb baik ada pakcik yg amik balik tu ada lg.. klu tak, mmg menangis la.. huh.. sejak dr tu.. tak kuasa dh nk tggu2 dia.. t tggl je dia.. then bila thn 2, t pakai keta.. msg2 duk rmh sewa.. dia dgn muka tak malu nya.. ckp nak tumpang.. sbb apa.. kwn2 dia dh tggl dia.. dia je tak hbs kls lg.. x lama pastu t pun bwk blk smula keta.. pasai serabut asyik kene anto org.. bkn bebayar.. free je.. tak anta nti.. ckp sombong.. kedekut.. tak kuasa la nk gdh2 ni.. lgpun t dh dpt hostel masa tu.. so dh tak kene kacau dh.. org pun dh tak pndg kite..tenang rasa hidup ni..

pastu ada satu masa.. jd buruan gak.. t slalu ber2 je ngan kwn.. ke mana saje b'2.. so start sem mana ntah.. result kitaorg sama2 gempak.. terutamanya kwn t la.. slama ni klu wat asignment.. kitaorg ssh nk cari group.. org tak nak amik kitaorg.. klu amik pun hnya nak ckp kan ahli je..tp sjk dr itu.. smuanya b'kejar kat kitaorg.. sampai jd serabut.. smua nak satu group ngan kitaorg.. hahaha.. tp kitaorg tak pndg plak dioarg.. kite pilih yg setia ngan kite je slama ni.. padan muka..

tp mmg nmpk la.. kite ni klu tak de sst, org tak pndg kite.. cuma pd kemewahan je.. time kite ssh.. takde yg m'bantu.. time kite senang.. ramai plak yg menumpang.. ssh nya nak cari shbt yg sama2 menangis dan ketawa..

sori ati, t pun meluah perasaan kat sini..
ati tenang la ye.. biar la org nk wat apa pun kat kite.. smga Tuhan m'balasnya..

Reply #5 hairanaz's post

jiran mak aku pun mcm tu jugak..keje pegawai bank...xmo tego..bile die dengar my mom kluar je die lari2 masuk..pelik gak..kiteorg jenuh dok pikir ape ke her nye xmo tego..xmo senyum..sebab dlu baik jeer..setahun dua ni lain mcm..mebe sebab my mom homemaker kutz..x setaraf..kkdg dengar dari mulut jiran lain yang si pegawai bank ni jeles sebab mak haku ade orang gaji,walaupun die x keja..actually dulu my mom xda orang gaji..skunk ni ada..mebe sebab tu kut ..x tau laa..x kesah la..lagi pun kiteorg nak pindah daa...

Reply #7 athieyra's post

i pun face the same problem..dulu x pandai sangat..xde sapa nak amik masuk group derang..then bile one day aku dapat result paling tinggi da berebut2 org nak masuk group...aku slalu dapat org yg depends kat aku...sume keje aku yang buat lagi truk..tapi aku niat nak tolong je..so tahan je laa..

pasal keta plak aku pnah bawak ..tapi la ni...da bagi mak aku balik..sebab x tahan org dok pelekuh kete aku..abes sume rosak....

kowang sume x seteruk aku...aku pelik kenape la org nak jeles dengan aku dan keluarga....susah nak jaga hati sume org...ape yang aku buat..ari2 aku berdoa xda orang dengki..

aku dan keluarga aku cuma trima rezeki yang allah bagi dengan hati terbuka..dan aku sllau berdoa minta dijauhkn sifat riak ,sombong..dan paling aku wish sgt2 harapan agar muke x nampak sombong..lain orang lain yg die pikir nye...

aku rase mebe sebab keluarga aku ramah sangat..ape yang kiteorg buat skunk hanya la berdiam diri and x beli ape2..kang kalu beli barang ..sume org nak jeles..xpela..ade hikmah..mebe allah suruh aku dan keluarga simpan duit...aku terima...ya allah sesungguhnya Kau maha mengetahui..ampuni la dosa2 keluarga aku dan aku..amin yarabbal a'lamin.

meluat sungguh kalo dapat membe2 camni...kepoh for nothing...
susah gak nak abeskan 2 bulan stengah ni kalo kena bkerjasama ngn org2 camtu....

biasanye manusia2 camni memang cma amik kesempatan kat membe je...tapi kalo kita bermasalah...haram diorang nak tolong...

jauhkan diri je dari diorang...rapat2 la ngn cikgu2 lain...xde kepekdahnye baik ngn diorang tu...:@

ko gi lone ranger jerk ler ati oii..

tak yah ler tumpang2 kan dorang lagik.. lantak pi lar kalau dorang nak naik cab everyday.. jenis kawan tak leh tumpang susah mcm nih ler.. ya awww meluat akuk!!

dah..

jangan tumpangkan dorang lagik..

tawww

ati, ida pn ade member jnis cmni

mmg makan 'dlm' ar

uhuhuhu pnh je rase nk ngs bile tgk prangai dorg ni

dh la talam 4 muker

geram!!!

Reply #5 hairanaz's post

xpe kak..pengajaran tu..iskk nape tetibe gitu lak tu??
ade pape die x puas hati ngan akak ke?tah pape je
mmg rimas ngan perangai org yg tah pape gituuu
ape salahnye berbuat baik..

yg psl rakan2 tu pun ati dh lupakan dah..biarlah..lau lg pk,amek port lg hati ni sakit je

Reply #6 rdzaccess's post

Oh myy... thank you akak..betul2 bakar semangat ati utk teruskan berjuang mndidik anak bangsa..walopun me mmg tak opt utk mngaja..
tp sgt sygkan pelajar2 skg ni..
lau boleh nk aja derang smpai pandai walopun kelas plg nakal..
tp at lis dorg mcm berminat nk blaja from me instead of cikgu2 lain

thank u again akak..
betul ape akak ckp tu..

Reply #7 athieyra's post

thank u so much thieyra..menitik airmata ati baca..
sesungguhnya mmg SGT RAMAI yg semcm itu perangainya bile kat U ni
ati pun sbnrnye lone ranger kat faculty ni thieyra..
mmg ske gitu sbb x ske gaul org sbb nnt sakit hati lagi

tataw nape...tp org pompuan la yg salu nk diskriminasi ati
pdhal kdg tu ati x kenal pon derang tp tetibe nk kepoh and sibuk2 psl kite kan
wat bodo pun hati ni tipu laa lau x sakit

Reply #10 ultraline's post

betul tu...kite yg payahnye nak sibuk pk psl org ni
rasa pelik sgt nape org sibuk2 kepoh psl kite tau
ade dorg perli2 laa 'ehh hari2 lawa ni nak ngorat budak ke' Masyaallah!
pe mndenye...

sejak dpt je 'adiah pree' mcmtu te pegi sklh x pakai mekap ke ape dah
muka mmg pakai compact powder je (kdg tu x pakai pape lgsg<<tp mmg malas pun )
sakit hati laa

Reply #11 NURMIMIE's post

ha'ah derang pun ade ckp xmoh tumpang agi..
ati saje je laa tanye 'nape weh? majuk ngan aku ekkk'
tp seme senyap x bg alasan pape..
lantak laa..me pun bersyukur derang x tumpang agi..
kite niat nk tlg kawan tp mcmtu plk dikenakan sedih yg amat!

Originally posted by ida88 at 11-8-2007 08:42 PM
ati, ida pn ade member jnis cmni

mmg makan 'dlm' ar

uhuhuhu pnh je rase nk ngs bile tgk prangai dorg ni

dh la talam 4 muker

geram!!!

YES! Btul tu...
yg TALAM DUA MUKA mmg berlambak..
tp yg betul2 ikhlas dan berniat baik kawan ngan kita mmg sgt payah nak jmpe...
hidup byk mngajar ati utk tak salu pecayakan org..
sbb tu lam pape hal pun ati lone ranger jekk..
lebih senang begitu lau sedih ke ape,anak2 kt umah leh console kan

Reply #15 ati1402's post

sama2..

ermm.. biasa la ati.. dh namanya manusia.. tak penah puas dgn apa yg dia ada..
kite pun tak sempurna..
bkn b'perangai cam tu je.. yg lbh dr tu pun ada..
kite tak rapat ngan org, org leh wat fitnah kat kite..
t ckp ni pun smua nya b'dsr kan pengalaman sendiri..
kwn baik nk jatuhkan kwn baik sendiri pun ade..
so dlm dunia ni.. smua nya tak mustahil b'laku..
tp biar la org nk wat pe pun.. Tuhan yg m'balasnya..
itu yg mak t slalu pesan.. biar org wat kite.. tp jgn kite wat org..

Originally posted by ati1402 at 12-8-2007 09:02 AM

YES! Btul tu...
yg TALAM DUA MUKA mmg berlambak..
tp yg betul2 ikhlas dan berniat baik kawan ngan kita mmg sgt payah nak jmpe...
hidup byk mngajar ati utk tak salu pecayakan org..
sbb tu ...

biyala org nk wat jahat kt kiter

jgn kiter yg wt jahat kt org

ati wat hal ati lg elok kn dr cam dorg tu

bz body dgn mulut jahat

org talam2 ni toksah layan

lg layan, mau saket jugak jiwa nih

bkn talam dua muker je, talam sjuta muka pn ade taw

ida tlg dier tp die ngumpat ida blakang2

sedey giler tp mls la nk pk sgt

ati skg ni tgl bp lame lg nk wat praktikal ?