CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 9675|Reply: 83

korang suka tak dengan kerja korang skg ni

saje nak borak kosong, aku nak tanya korang, korang si semua suka tak dengan kerja korang?, korang kerja untuk apa? minat? terpaksa? semata2 nak bayar hutang? setiap hari korang p keje korang rasa tak sabar happy, ke tertekan@ bosan

ada kala suka, ada kala tak suka... tapi overall suka laaa... sayang lagi kat keje nih...

kenapa suka keje nih... nak kata minat, tak terfikir plak part tu sebab dulu tak masuk senarai pun keje nih... tapi bila dah buat, rasa best plak... sebabnya kena tau semua mende, so there will be job rotation after a few years... banyak la boleh belajar... apart from that, portfolio fox sekarang termasuk negotiation di peringkat antarabangsa... so best laaa...

cuma tak best bila kena buat banyak paperwork... pastu disebabkan kekurangan tenaga kerja (nak ambik orang, strict sangat), jadi keje portfolio orang pun kita tolong setelkan... rasa tak best la kan... tak look at the positive part, ok gak, exposed lagi pada benda baru tiap kali setelkan keje orang nih...

err... keje untuk apa... untuk dapat duit, berbakti kepada orangtua fox, tolong ringankan beban dorang dan tak menyusahkan dorang dari segi kewangan...

aku ske keje aku skang nih.....increment bagus, bonus bagus dan takdak tekanan dari sesapa...dpt boss bes gak la w/pong cerewet dier ngalahkan pompuan...overall bes la....tapi yang tak besnyer biler ader staff yang jenis blur2 ni...naik darah dibuatnyer aku ckp lain dier paham lain....jadi biler nak pegi keje tu teringat kan collegue yang mangkuk berayun ni cam malas gak la sbb kener ngadap muker dier nak selesaikan keje kiter...aleh2 aku lak yg kener buat keje dia.....
Nak ske pd keje ni pd aku senang jer....niat mesti betul kerana Allah pas2 biler dpt gaji tu hulur2 la sedikit pd yang memerlukan mcm mak ayah kiter....

Reply #1 libraguy's post

erm....sebab nak bayar utang...then sebab dah mengganggur terlampau lama...6 bulan...then keja sekrg...ok la...sebb dah dpt settle utg...sekrg ni klu bole nk cr keja lain la plak..sebab keja sekrg ni...mcm....xbest jerk...memenatkan...takder kaitan langsung...

masa first2 interiu kat tpt aku koje la nih.. aku ckp kat ED aku bukan nk cari kerja..aku cari kerjaya (crrier lah kiranya). Bukan dtg koje balik koje..then cukup blan dapat gaji. yg penting kerjaya kita yang kita minat, bidang kita, passion kita. apa2pun aku memang minat kerjaya nih. kalau tukar tempat lain pun...pasti dalam bidang kerjaya nih gak! memang sukaaaa Giler dengan kerja nih. terasa bebas skit untuk berkreatif! mana aku koje tengok sini CLICK! tapi aku ada gak handle satu unit baru.. menarik gak! korang semua bleh gak kalau nak join. Just click sini plak TINTARONA

Follow Us

Reply #1 libraguy's post

so ape prob kt tmpt keje ko...? share la dlm ne....

aku tak pernah rasa hapy pergi kejer n aku buat keje ni kerana terpaksa, nak bayar hutang kete,
pada mula aku terima keje kerana susah nak dpt kerja time tu, last2 melarat selama 6 tahun aku terpaksa, .
ada sekali aku nekad,, benti tanpa ada apa kerja 2 bulan aku cari kerja tak dpt,, last2 aku  masuk lubuk semula
hanya kerana hutang kereta.. sampai satu masa aku tak tau nak watper dgn diri aku aku susah hati..terpk untuk, berhijrah ke
negeri  lain mana tahu ada rezeki aku kat sana.. tapi tak semudah disangkakan... aku betul2 tensio nasib baik aku takder falmly sendiri lau tak sian aku tgk
anak n istri heret samaa dgn masalah aku, cuba mintak kerja dalm bidang lain.,. tpitramai tak berani amik sebab aku mintak lain keje lain

ntah la ek... nk kata suka pn x, x suka pn x jugak, tgh2 la.....

aku tak pernah rasa hapy pergi kejer n aku buat keje ni kerana terpaksa, nak bayar hutang kete,
pada mula aku terima keje kerana susah nak dpt kerja time tu, last2 melarat selama 6 tahun aku terpaksa, .
ada sekali aku nekad,, benti tanpa ada apa kerja 2 bulan aku cari kerja tak dpt,, last2 aku  masuk lubuk semula
hanya kerana hutang kereta.. sampai satu masa aku tak tau nak watper dgn diri aku aku susah hati..terpk untuk, berhijrah ke
negeri  lain mana tahu ada rezeki aku kat sana.. tapi tak semudah disangkakan... aku betul2 tensio nasib baik aku takder falmly sendiri lau tak sian aku tgk
anak n istri heret samaa dgn masalah aku, cuba mintak kerja dalm bidang lain.,. tpitramai tak berani amik sebab aku mintak lain keje lain

aku suka dgn keje aku walaupun memenatkan at the end of the day
keje ni sentiasa ada menanti dan tak pernah habis2 pun..
yg best aku boleh stop bila2 masa aku suka...

dan akhir bulan pun aku dpt duit walaupun ciput..
walaupun begitu boleh stress jugak dgn keje aku ni..
yer la ada yg kena guna tenaga, ada yg guna kesabaran..

nak tau apa keje aku..?
suri rumah sepenuh masa...

aku keja dlm bidang yg aku blajor. tp sblm aku dpt keja ni aku penah jd cikgu jap. then aku jatuh chenta dgn kerjaya ni. rezeki ALLAH aku dpt keja lani n aku terpaksa benti jd cikgu sbb ms tu aku just sandaran. tp chenta ku dah x pd bidang ni. tetap pd bidang perguruan. so evry yer aku akan apply kpli. keja lani bes kalu dpt bos yg bes, yg tau kptgn unit ni, yg bole bekerjasama dgn aku. boss aku suka bangkang program/ projek unit aku sampai aku dah malas nak bt apa2. and yet blakang aku dia dok citer yg aku x bole harap. lani aku tunggu ms dia nak htr aku blk tmpt asal aku. pandang muka aku pun dia x nak.

i hate my work bkos i hate my penguin bos...SHE SUX man...SUX BIGTIME!!!!!!!

aku suka keje, post, gaji, comp aku skarang...tp yg aku x tahan bos2 kat sini...disebabkan comp. nie x la besar sgt, jdi bos2 kat tempat aku nie keje x der sistem langsung...kalau nak maki hamun org, nak carut2 org, suka2 hati dia jer....dlm x tahan aku nie pun tahan gak la 2 thn lebih...tp memang buat aku dpt high blood pressure...:@

Originally posted by libraguy at 21-11-2007 08:52 AM
saje nak borak kosong, aku nak tanya korang, korang si semua suka tak dengan kerja korang?, korang kerja untuk apa? minat? terpaksa? semata2 nak bayar hutang? setiap hari korang p keje korang ras ...

So far alhamdulillah dok suka dgn kerja dok skang ni even tersasar sikit dr course yg amek dl. Bersyukur agt2 sbb xssh dpt keje n menganggur xlama lepas praktical terus dpt keje.

Mmg xdpt dinafikan kerja kena bayor hutang, hutang pinjaman ms blajo dl, nk tlg ringankan mak n abah, tlg bayor bill ke, suka kan hati adik bradik blanja makan, support sikit2 mana yg ada..

Libra, ape yg dok leh kata, suma terpulang pada individu itu sendiri. Mcm mana nk cari passion dlm hidup ni. In term of kerja, sometimes ramai yg looking for a job which is suitable dgn course yg amek masa study dl, tp ramai yg failed..So, sblm dpt keja yg sesuai tu, bukk2 la mata mintak n terima keja yg dtg (halal la), dr dok rumah..

Nape libra tny, rs tertekan ke dgn keje skang ni..??

Lagipon gaji masyuk gak..Alhamdulillah..kerja pon senang la gak, tp klu dtg ssh tu, smpai muak nk buat pon ada..tp yg penting kita enjoy dgn ape kita lakukan..

Even penat pon the excitement still there..

Reply #11 hanna1905's post

Menjaga anak2 pon mmg penat, tp enjoy kan kak..

suka....tapi kadang sentiasa pikir nak lebih baik je....tapi so far...keje ni la g banyak membuka peluang2 lain yg xnampak ngn pandangan mata kasar...

Originally posted by llisamaisarah at 21-11-2007 11:49 AM
suka....tapi kadang sentiasa pikir nak lebih baik je....tapi so far...keje ni la g banyak membuka peluang2 lain yg xnampak ngn pandangan mata kasar...

Ehmm btl tu lisa. Cuma kena bukk mata jgn strain sgt nk sama dgn course tu..

Yg penting pengalaman tu sukar nk dpt..

serangga This user has been deleted
Entahlah kadang kadang ada best nya keje kat sini tp kekadang tu mcm boringla pulak. Asyik buat benda yg sama je. Yg best nya keje kat sini bos selalu x ada kat opis. Masuk kejepun x payah punc card .Gajipun bolehla tahan jugak tp aku boring sbb sini x ramai kwn dan aku bekerjapun semata mata nk tolong ekonomi kluarga. Klu laki aku punya gaji 10ribu baru aku berenti keje kot.Tapikan duduk rumahpun boring jugak kan.Jaga anak,buat keje rumah seharianpun lg penat.Klu keje tu hilang jugak stress kat umah.Entahlah nak buat apa hah.Ada x keje goyang kaki tp cukup bln dapat duit.he...hee..hee..