CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4933|Reply: 38

ak rase diri ini terlalu bodohhhhhhhhhhhh

hye ...sy hippo gurl.......sajer je nk luahkan problem sbb x tau nk citer kat saper2....aase hidup ak cam  x brguna ajer....ntah ler ....tereasa diri ini cam bodoh ajer semua x tau buat.....dah ler bodoh ,hodoh ler tu....hippo ade masuk training....tp bg hippo cam x layak ler masuk training nie...training nie tok bebudak pandai2 ajer...tp ALLAH dah tetapkan rezeki hippo masuk training tue kan..,.terima ajer....kat sana b.i...hippo bukan x reti sgt bi....tp comman b.i leh ler not fluet....tp ak dah usaha nk beljar b.i...g class b.i tp hasil tetap sama ,dah practice pun tetap sama..bodoh....hippo konfident ,x takut...tp ntah ler...bila selalu buat perbincangan(dikusion)selalu dipinggirkan sebab bodoh b.i...idea yg hippo beri semua ditolak mentah2...cam x wujud jer dalam group tu....pastu heboh hippo x beri kerjasama ....sedih ler...x tau nk wat camner....

lagi satu...kat tempat hippo training hippo x suka sgt ngn satu kwn hippo..yeler kalau kita nak gurau ditengkingnye...tp kalau dia gurau leh plak...x suka ler ngn dia ...dia selalu tengking kalau ckp ngn ak...bila ak lawan balik...dia lagi tengking...sedih ler sgt...kwn baik ak pun dah join dia...dia memang terror b.i.....jd org x pandang rendah ler kat dia....ishhh cam nak bunuh ajer dia tu......YA ALLAH ....bencinye ngn dia....

camner ek...nape ak x de kwn yea nk citerkan masalah...bila kita senang,happy...semua nak kwn ..tp bila kita susah..cam x der org jer nk luahkan prob.nie......tu yg hippo luahkan kat cinie...sbb dah x tahan nk simpan.....

tp nth ler  ...napeler kita nie x perfect.....

Rate

1

hippo nak bagus bi kene rajin becakap bi..slain tu kene rajin membaca dari sumber2 yg ada bahasa inggeris..paling kurangpon...sambil tonton movie2 mat saleh tgk subtitle dia/sambil dgr lagu2 mat saleh tu...tgk lirik dia....kalo xpaham check dekat kamus..insyaAllah bleh

Reply #2 sinbad05's post

dah buat dah....tp hampeh.....yg ade improve nyer....konfident dah ade,berani dah ade...tu jer............

Reply #3 hippo_gurl's post

bolehhh...usaha tangga kejayaan..

Reply #1 hippo_gurl's post

hyppo, nah sikit tips aku bagi. aku pun tak fluent sgt dlm BI. kalu setakat ckp bole la kot but when it comes to writing i'm a dead meat. aku mula ckp BI nih since aku 5 tahun lagi ( bukan nka showoff tapi true stori) tapi masa tuh broken english la. jgn malu jgn segan. banyakkan menonton filem english, dengar music, sediakan kamus yg paling latest dekat dlm beg awak. tiap2 perkataan yg tak paham cepat2 rujuk. cuba masa sembang ngan kengkawan campur aduk kan ngan bahse english cam orang2 dulu cakap  "Bahasa Musa Hitam"   jgn malu2 tanya kengkawan kalu tak paham.

nih yang aku wat sejak kecil lagi utk improve kan kepetahan aku berbahasa asing nih dan aku masih lagi berusaha.

harap membantu

Reply #4 pressor's post

lemah dah....penat dah.......letih........naper ak nie bodoh...dah penat pikir....

Follow Us
bende nih amik mase hippo..bukan 3-5 bulan ja dah bleh fluent...org kata selagi kita idup..selagi tulah ada ilmu yg perlu kta tuntut...akunihpon bukannya pandai sgt bi...sebab aku seda aku x pandai bi...aku slalu usaha..ada benda apa yg aku xpaham aku rujuk kamus dari aku kecik sampai la skrg...org nak kata apa..itu dorang punya pasal janji kta tahu apa yg kta buat tuk kebaikan diri kita...lagi satu ko kena SLALU PRAKTIK...jgn membaca ja..PRAKTIK2 banyak2...ckp broken english pon xpa sebab dari kesilapan kta belaja sesuatu

hippo..u go gurl!!
jangan mudah cepat asa..
yg penting yakin pada dri sendri yg awk mest dpt wat..
slow2 xpe..

jgn rasa rendah diri...setiap org ada kelebihannya,
maybe hippo lum jumpa je

jgn rasa rendah diri...setiap org ada kelebihannya,
maybe hippo lum jumpa je

yea aku pun hadapi masalah yang sama..hippo ko x keseorangan..malah aku lagi truk dr ko...aaaku lagi banyak masalah..

jangan putus asa..meh kite same2 cakap english..

Reply #11 sunshine66's post

keyword - USAHA TANGGA KEJAYAAN.

hyppo hang dah ada geng ngan sunshine. kalu segan gak ko PM aku. aku leh tolong. IKHLAS nih jgn pikir bukan2 plak.

hippo,

apa salahnya kalau awak bodoh dan hodoh?terimalah kenyataannya

kalau awak bersyukur dgn apa yg ada...awak akan sedar bende ni semua remeh temeh jer...org yg berjaya tak peduli sgt bende remeh temeh mcm ni...masalah kecil berbanding masalah dunia...do something big,not common and small things

kalau awak dpt menerima hakikat,awak akan tenang...kalau tak dpt terima,awak akan stress kpd perkara2 yg remeh...

Originally posted by hippo_gurl at 1-5-2008 07:35 PM
lemah dah....penat dah.......letih........naper ak nie bodoh...dah penat pikir....

bukan semua org pandai dlm dunia ni....kalau tak kenaper bukan semua...cemerlang spm,masuk universiti,kaya?

tak berdosa pun kalau dilahirkan bodoh
sepanjang hidup saya...mmg saya dah byk kali jumpa org yg kurang pandai...bukannya awak sorang...ur not alone
ader org pandai tp busuk hati,pandai tp kedekut dan sbgnya...bukan semua perfect
selagi awak memepersoalkan kebodohan awak....selagi itulah awak akan terpinggir

caiyok-caiyok:pompom: :pompom: :pompom:

ahmad dhani dah bagi perangsang kakak hippo kena doublekan usaha tuhhh:pompom: :pompom: :pompom: :2cool:

kekawan semua.......

memang sy padang positif.....sy x kisah x pandai english,tp sy berani...sy berani buat presentation.....tp kalau nk discuss sy x reti nk bg idea dalam b.i......pastu kecoh kate sy x bg kejersama....cam nk sepak jer rasanya.......

pastu bila dah x pandai...mesti dipandang rendah......org leh sukahati jer nk teking2....bila nk balas kite sedar plak kita nie x pandai...dia nie pandai giler.....tp dia tu hipokrik............benciiiiiiiii...bila kenang balik....cam nk berenti jer..........

Reply #11 sunshine66's post

x ler ak lagi banyak masalah...sampai x tau nk ngadu kat saper...tu yg ak suke ngadu kat cari............

pastu...kwn yg baik ngn ak pun...dah join dia....sbb dia pandaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

long live hippo!!!

be cnfident girl!!
syaz pon x bpe nk fluent..
cube bace paper or novel bi kuat2..
at the same time phmkn mksud and blaja pronounce words..
wat slow2..cube hippo tgk on the bright side..
kwn hippo yg pndai tue senanye nk bg smngat supaya hippo pon jd pndai cm die..
take it easy k hippo! jgn merendah diri sgt..

Aku pun main redah jer BI...peduli ape orang nak cakap..asal faham apa kita bak baigtaw dia dah ler....

12Next
Return to list New