CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Nicki_Meow

ROMANCINTA (SURATAN ATAU KEBETULAN) : By LNP - June 2015

Close [Copy link]
Nicki_Meow posted on 20-8-2014 05:04 PM
Hahahha.... betul. Elemen samseng kampung dusun itu penting utk kelainan dan mengurangkan hencapan ...

setujuk ngan cik lady...

betui gak...dah tajuk gempak semacm...harus paling gengster ditonjolkn...kira masukkn watak sisi gelap terlebih dulu...pastu last baru masukkn watak fendi...

oh ya niki...sapa publish novel ko yek...? nak gak tau...

Ipo posted on 20-8-2014 07:06 PM
Tahniah Nicki..bila nak kuar novel ni?

Thanks Ipo.

Tak tau lagi bila keluarnya, belum dapat reply. Publisher pun baru je mintak segala benda yg patut-patut...

Nak hebohkan sgt pun iols tak berani. Takut frust mcm publisher terdahulu - gantung tak bertali. Ini pun iols up kan benang sebab nak mintak pendapat jah....

sellie003 posted on 20-8-2014 08:22 PM
oh ya niki...sapa publish novel ko yek...? nak gak tau...

Tunggu betul2 confirm...buleh?

malu lak nak canang tapi lepas tu... tak jadi mende mcm publisher yg first dulu... huhuhuhu

Nicki_Meow posted on 20-8-2014 08:33 PM
Tunggu betul2 confirm...buleh?

malu lak nak canang tapi lepas tu... tak jadi mende mcm publi ...

kan...bukan senang nak jual ...tp niki...adik ipar kita berjiran ngan pekerja kat karangkraf...kalu nak hantor karya kat kita...byhand aje kita pi hantr...igt kita nk cuba nasib ler...huhu....adik2 badik ngan ipar duai termasuk parents dah support...

tahniah Nicki...

Follow Us
Baru dpt masuk...Huhu...

Anyway Tahniah nicki cek Tumpang gembira no...

Err...tajuk Arus Adrenalin tu Ada nilai komersial tk?

Tang Nama Pena, kapten nicki bleh? I tgh mabuk dgn RA lor

sellie003 posted on 20-8-2014 08:37 PM
kan...bukan senang nak jual ...tp niki...adik ipar kita berjiran ngan pekerja kat karangkraf...kal ...

Allah Sayang Aku tu macam ada potensi. Try lah... mana tau ada rezeki...

@Zamzam2013 Thanks Zam.

@sarizu   Thanks Cik Sari. Tak taulah tajuk tu ada nilai komersial ke tidak. Cumanya tajuk tu lebih 'global' lah dengan isi cerita. Anyway, RA tu citer apa? Huhuhuhu

ladyFinger12 posted on 20-8-2014 04:48 PM
Iols faham uols nak tonjolkan kelainan. Tak mahu menampakkan kahwin paksa semata sebaliknya uols nak ...

Blurp: 3rd attempt...... huwaaaaaa....nangesss.....

Komen dan pandangan amat dihargai....

Sofea Raihana atau Fifi, gadis periang dan manja. Satu-satunya anak gadis Tan Sri Yusuf, ahli korporat ternama di Malaysia dan ditatang bagai minyak yang penuh. Hidupnya berubah kelam setelah kecundang cinta pertama.Lebih malang lagi apabila dia ternoda dan berbadan dua. Mahu menutup malu, Tan Sri Yusuf menikahkan Sofea Raihana dengan Fandi, pemuda yang dikenalinya secara tiba-tiba.

“Saya dah terlanjur. Saya mengandung anak luar nikah. Saya tak layak, nak kahwin dengan lelaki macam awak.” - SOFEA RAIHANA

Fandi menikahi Fifi dengan agenda tersendiri. Ganjaran wang sebanyak seratus ribu ringgit dan tawaran bantuan untuk mencari adiknya yang hilang menyebabkan Fandi bersetuju.Fifi dinikahi walau tanpa rasa cinta. Syarat-syarat di dalam kontrak dipatuhi dengan rela. Lama-kelamaan, simpati yang dirasa ketika awal perkahwinan mula bertukar menjadi sayang.

“Kalau awak sudi, izinkan saya temankan awak dalam terang ataupun dalam gelap.” -FANDI

Di saat kuntuman cinta berbunga, rahsia tersingkap tanpa sengaja. Pertengkaran besar berlaku.Kasih sayang dan keikhlasan kini benar-benar teruji.

“Memang mula-mula saya kahwin dengan awak sebab upah.
Saya mengaku pasal tu. Tapi semakin lama saya kenal awak, saya tak dapat nafikan yang saya ada perasaan sayang pada awak. Saya suka tengok senyum awak, ketawa awak, caraawak bercakap, semuanya tentang awak.”- FANDI

“Perempuan yangbaik untuk lelaki yang baik. Saya bukan perempuan yang baik untuk awak dan awak cuma lelaki yang suka ambil kesempatan! Mata duitan!” – SOFEA RAIHANA

Situasi menjadi semakin sukar apabila Shah sendiri tidak mampu melupakan Sofea Raihana. Sekeras-keras Shah, dia tidak mampu menghindarkan rasa aneh bernama cinta.  

“Selama ni, I tak pernah rasa disayangi seseorang. I tak pernah rasa apa yang I rasa bila ada dengan you. I tinggalkan you bukan sebab benci, tapi dengan cara hidup I, I tak yakin I boleh jaga you.” - SHAH

Identiti sebenar Shah terbongkar. Tiada siapa yang dapat menduga yang dia sebenarnya ahli kongsi gelap yang menjadi buruan pihak polis. Akibat dikhianati, hidupnya menjadiporak-peranda. Keseorangan dan terdesak untuk melarikan diri, Shark akhirnya menjadikan Fifi sebagai tebusan.

Mampukah mereka bertahan, dalam badai yang melanda?

“Saya perlukan masa untuk melupakan kisah silam saya. Saya perlukan masa untuk sembuhkan luka dalam hati saya. Saya perlukan masa untuk maafkan diri saya. Saya perlukan masa untuk yakinkan diri saya, yang saya masih layak untuk hidup bahagia macam orang lain. Saya perlukan masa…untuk benar-benar mencintai awak.”  SOFEA RAIHANA

Hati Sofea Raihana sebenarnya milik siapa?

“Maafkan aku, sayang. Pergi ku ini bukan kerana benci, tetapi aku pergi kerana aku tak mampu mencintai… jika kau juga tidakmencintai aku…” FANDI

Akan kekalkah mahligai cinta yang terbina?

Last edited by Nicki_Meow on 21-8-2014 01:24 PM

Nicki_Meow posted on 21-8-2014 11:33 AM
Allah Sayang Aku tu macam ada potensi. Try lah... mana tau ada rezeki...

@Zamzam2013 Thanks Zam ...

tulah...sbb mukan senang nak karang novel nih...saja tak detail sgt sbb...dah terfikir2 nak publish...kang karang bg abis org tak sudi beli lak...baik diorg baca free jek...huhu....

harap2...buku niki publish dan menjadi kolkesiku dalm rak bukuku nanti...macm cik lady...dah 3 buku aku miliki...yihaaa...

RA tuh...adaptasi novel alaf21 Rindu Awak 200%...sedang menjd kegilaan muda-mudi, mak2...anak2...kat tb3...

sellie003 posted on 21-8-2014 11:40 AM
tulah...sbb mukan senang nak karang novel nih...saja tak detail sgt sbb...dah terfikir2 nak publis ...

Thanks sellie tolong jwb
Tp I tgok kt iPad je...

@Nicki_Meow

Rasa mcm pjg je sinop tu... lady dah habaq, kurangkan dialog fifi dan fendi... pd pandangan lady dialog pengakuan fendi kenapa dia kahwin dgn fifi tu dibuang. ceritakan keduanya menghadapi masalah secara naratif. fifi tahu sebab fandi kahwin tp x perlu ulang (sbb tu lady rasa dialog pengakuan fandi tu x perlu) sbb awal2 lagi dah habaq. selepas ini masuk dialog fifi perempuan baik utk lelaki yg baik....

ekceli pada lady kalau ada dialog fifi yg lain yg menggambarkan kemarahan/kekecewaan fifi terhadap fendi adalah lebih baik. Tak perlu masukkan perempuan baik utk lelaki yg baik.

Then masukkan ayat apa fendi perlu buat utk mempertahankan rumah tangganya tp nampaknya hubungan bertambah rumit bila kekasih dtg menagih cinta...

Contoh ayat... Demi membuktikan cinta, fandi bla bla bla.... Namun hati seorang fifi goyah apabila lelaki yang ... bla2

Ayat nicki yg nak tunjukkan situasi menjadi sukar tu mcm tetiba saja shah wujud. Why not cakap situasi menjadi sukar apabila lelaki yang empunya benih bla bla... (ini contoh sajorkk, jgn ikut plak. Confirm ditolak! )

Masukkan dialog shah selepas penerangan yg shah nak fifi semula. Then tonjolkan konflik hati fifi bila tahu siapa shah... kat sini hang habaqlah siapa shah... Makhluk paling gengsta!

Nyatakan apakah fifi mampu menerima shah demi anak yg dikandung atau haruskah dia terima fendi yg begitu prihatin dan begitu menjaga kebajikannya

Akhir sekali baru masuk ayat fendi yg merajuk tu...

Begitulah cadangan iols yg tak seberapa....
Cadangan kedua, apa kata suruh editor sajork yg buat. Tak sakit kepala!
Anyway, hang jgn pening2... boh pi la apa pun. Tahulah editor nak mengubahsuaikan. Cheers!

ladyFinger12 posted on 21-8-2014 07:23 PM
@Nicki_Meow

Rasa mcm pjg je sinop tu... lady dah habaq, kurangkan dialog fifi dan fendi... pd pa ...

Setuju dgn lady, nmpk lebih dramatik

err...nicki, Ada koya2 tajuk lain tak?

ladyFinger12 posted on 21-8-2014 07:23 PM
@Nicki_Meow

Rasa mcm pjg je sinop tu... lady dah habaq, kurangkan dialog fifi dan fendi... pd pa ...

Okaylah. iols follow je cadangan uols >>> suruh editor jek yg buat.

Takpun, pakai sinopsis aje letak kat belakang buku. Peninglah buat Blurp bagai ni... huhuhu...

sarizu posted on 21-8-2014 08:50 PM
Setuju dgn lady, nmpk lebih dramatik

Takdeeeee......

Ada cadangan ke?

Iols macam tersuka lak perkataan Adrenalin tu....

sellie003 posted on 21-8-2014 11:40 AM
tulah...sbb mukan senang nak karang novel nih...saja tak detail sgt sbb...dah terfikir2 nak publis ...

Doakanlah ye.... moga-moga jadi kenyataan.

Dan semoga uols pun berjaya juga

sarizu posted on 21-8-2014 03:53 PM
Thanks sellie tolong jwb
Tp I tgok kt iPad je...

huhu...tengah kesaruk gak RA tuh...tpkan sarizu...akak tak berapa nak join sgt ngan borak2 diorg...totally lost...sbb kekadg diorg banyk cerita gosip zul ngan ayda...akak tak sukalah...tu pasal akak slow...tak macm drama sebelum2 nih...moyan pasal watak & jaln citer aje...

kalu dah ada gosip pasal diorg udah2lah...tak perlu nak selitkn dalm borak2 drama...

Nicki_Meow posted on 21-8-2014 09:28 PM
Doakanlah ye.... moga-moga jadi kenyataan.

Dan semoga uols pun berjaya juga

thanks niki sweetie,

Mmg tingin nak ada novel sendiri...cita2 gak tuh...bukan keuntgn semata2...kalu nak untung lama dah kan...just suka2 nak jdkn novel...pastu boleh simpan dalm rak buku...boleh gituh...

Terbaik

AisyDani13 posted on 1-10-2014 05:13 PM
Terbaik

Terkejut tengok benang zaman purba ni naik balik

Thanks Aisy.

Harap sudi juga baca cerita saya yang lain.