CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: myvios

[Tempatan] 'Saya Hendak Menyentuh Anjing'

mesmerize posted on 20-10-2014 03:16 PM
ni dah kenapa pulak

tak kuasa aku nak melayan orang2 tak cukup akal ni. aku dah nyatakan  ...

Ko g belajar lg sampai abis pastu ko bleh bg statement berbagai....sian kt ko ni..apeeer???sabun taharah???yg kli blaja bg abis bru sekolahkn org ye..siannnnn ko ni..huhuhuhu..lawak ko niiii...lawaaaakkk sgt

cmf_Presa1200 posted on 20-10-2014 11:56 PM
samalah, kalo ade melayu yg sokong cina abislah nk kutuk melayu lupa diri lah, 513 lah, cina nk ta ...

hahahaha betul tu....bila ada kes rasuah, pesta arak, seks bebas, zina, rogol, rompak semua buat dek je....bila sentuh anjing abis kecoh satu malaya..

rainbowrainz posted on 20-10-2014 11:58 PM
Ko g belajar lg sampai abis pastu ko bleh bg statement berbagai....sian kt ko ni..apeeer???sabun t ...

setakat ayat camni, takde fakta budak tadika pun bole buat. cuba la convince kan aku sikit baru la aku anggap ko bijak. till then, u know who u are

berkenaan sabun taharah tu bawak2 la google sikit kat e-fatwa ke atau mana2 website keagamaan ke.. bodoh takpe jangan malas dik Last edited by mesmerize on 21-10-2014 12:03 AM

mesmerize posted on 20-10-2014 04:00 PM
setakat ayat camni, takde fakta budak tadika pun bole buat. cuba la convince kan aku sikit baru la ...

Yelah..ko tu bijak..sampai guna sabun taharah..ishkkkk..lawakkkk btolll..lg weih..lglah..bg lg..aku nk gelakkk sokmo niii...

rainbowrainz posted on 21-10-2014 12:03 AM
Yelah..ko tu bijak..sampai guna sabun taharah..ishkkkk..lawakkkk btolll..lg weih..lglah..bg lg..ak ...

dah google belum sabun taharah tu apa? macam belummm aje macam belumm aje.. ke nak aku googlekan tapi taknak la nanti ko kekal dalam keadaan sekarang yang sungguh pathetic

skystrike posted on 20-10-2014 11:51 PM
golongan meleis di malaysia ni mostly dari kecik dulu memang dah dimomokkan yg anjing tu bahaya, kot ...

itulah.....yg jadi masalahnya..cara kempen pun tak betul...dah tahu mostly dimomokkan...buat plak kerja yg jd kontroversi macam ni..mesti nak promo gak..mesti nak sentuh gak..mesti nak feel jugak...cakap terangkan guna mulut tanpa buat praktikal tak boleh...kalau tak buat praktikal sentuh ummah yg dimomokkan tu tak faham.

adoi...masalah tol ummah ni ye..

Follow Us
skystrike posted on 21-10-2014 12:00 AM
hahahaha betul tu....bila ada kes rasuah, pesta arak, seks bebas, zina, rogol, rompak semua buat d ...

tulah...tu takbiat ummah....mostly lah...ce buat program saya nak rasuah, saya nak arak, saya nak sex bebas, saya nak rogol, saya nak zina, saya nak rompak...tengok respond mereka macam mana plak..

mesmerize posted on 20-10-2014 04:06 PM
dah google belum sabun taharah tu apa? macam belummm aje macam belumm aje.. ke nak aku googlekan t ...

Huhuhuhu...siannn kt ko ni...

rainbowrainz posted on 21-10-2014 12:19 AM
Huhuhuhu...siannn kt ko ni...

itu aje ke jawapan ko.. kecewa aku nak dengar hujah bijaksana ko.. sampai kiamat lah

mesmerize posted on 20-10-2014 04:21 PM
itu aje ke jawapan ko.. kecewa aku nak dengar hujah bijaksana ko.. sampai kiamat lah

Kokan bijaksana sampai ust kazim bg ulasan pun ko xnk terima..dgn sabun taharah ko tu lg..adoiiii..lawakkk ko ni..elok ko ngaji bg habis ye dak kecik..prasan urban sesgt ko ni

rainbowrainz posted on 21-10-2014 12:29 AM
Kokan bijaksana sampai ust kazim bg ulasan pun ko xnk terima..dgn sabun taharah ko tu lg..adoiiii. ...

ustaz kazim sorang ngan sabun taharah aje la modal ko.. dah tu takde hujah pulak nak bagitahu aku kenapa sabun taharah tak sah digunakan utk sertu.. sian ko dik.. ko ngan lavamilo tu bole duduk bawah satu tempurung kelapa n stay down there forever.. suruh buat research pun malas ada hati nak bash orang..

mesmerize posted on 21-10-2014 12:32 AM
ustaz kazim sorang ngan sabun taharah aje la modal ko.. dah tu takde hujah pulak nak bagitahu aku  ...

weii dol..

apsal lepas kena jilat anjing kena sertu...basuh dgn sabun tarak boleh..kah??

lavaMilo posted on 21-10-2014 12:34 AM
weii dol..

apsal lepas kena jilat anjing kena sertu...basuh dgn sabun tarak boleh..kah??

tanya ustaz kazim the one and only korang tu

mesmerize posted on 20-10-2014 04:32 PM
ustaz kazim sorang ngan sabun taharah aje la modal ko.. dah tu takde hujah pulak nak bagitahu aku  ...

Hahaha...nk dgr hujah aku??lawak...lawak..kebodohan da terserlah pun nk jugak hujah org lg..x cukup ke ust asri n ust2 lain da ulas pasal ni..ke ko yg x ske membaca pastu ko pki hentam kromo je nk bg dalil ko..cerdik skit bleh x..x suh byk pun bg nmpk kecerdikan ko tu...alahaiiiii

mesmerize posted on 21-10-2014 12:37 AM
tanya ustaz kazim the one and only korang tu

tu je lu boleh jawab??

baik lu brenti la berforum...

mesmerize posted on 21-10-2014 12:32 AM

hello...wa copy paste aje la..

Sertu menggunakan Sabun Taharah? Mufti Wilayah Persekutuan berpendapat bahawa tidak wajib atau tidak sah menggunakan Sabun Taharah untuk membersihkan najis anjing dan babi kerana kandungan tanah di dalamnya adalah sedikit iaitu 5% sahaja. Begitu juga dengan Mufti Negeri Selangor yang berpendapat bahawa tidak sah menggunakan Sabun Taharah semasa membersihkan najis anjing dan babi, kerana membersih najis tersebut mestilah dengan menggunakan tanah yang asli.

rainbowrainz posted on 21-10-2014 12:40 AM
Hahaha...nk dgr hujah aku??lawak...lawak..kebodohan da terserlah pun nk jugak hujah org lg..x cuku ...

tahu ke ustaz asri cakap apa? ko tahu ke pendapat dia berbeza dengan ustaz kazim? mesti tak tahu kan sebab malas google

mesmerize posted on 20-10-2014 04:48 PM
tahu ke ustaz asri cakap apa? ko tahu ke pendapat dia berbeza dengan ustaz kazim? mesti tak tahu k ...

Ting tong ko ni...

lavaMilo posted on 21-10-2014 12:43 AM
hello...wa copy paste aje la..

Sertu menggunakan Sabun Taharah? Mufti Wilayah Persekutuan berpe ...

bagus at least ko rajin google berbanding yang sorang lagi tu.. tapi jangan taksub dengan satu pendapat saja..

Kini Sabun Taharah yang diperbuat dari 90% bahannya dari tanahliat akan memastikan kita MEMBERSIH dan MENYUCI sekaligus. Ia boleh juga digunakan untukmenyamak najis mughallazah.Telah pun mendapat pengesahan dan sokongan dariJawatankuasa Fatwa Negeri Kedah, Jabatan Mufti Negeri Sembilan, PersatuanPengguna Islam Malaysia (PPIM) dan dari Jabatan Mufti Kerajaan NegeriTerengganu.

Barangan buatan Malaysia, Sabun Taharah mengandungi 95% tanah liat, yang telah disahkan sebagai memadai dan sesuai untuk pembersihan dan membersih kotoran mughallazah. Barangan ini disokong dan disahkan oleh Jawatankuasa Majlis Fatwa di Malaysia dan Persatuan Pengguna Islam Malaysia.
Disahkan & Disokong oleh :
  • Majlis Fatwa Kedah
  • Kementerian Kesihatan Malaysia
  • Pejabat Mufti Negeri Sembilan
  • Pejabat Mufti Terengganu
  • Yayasan Dakwah Islamiah Malaysia

kelulusan majlis fatwa kebangsaan :

http://www.e-fatwa.gov.my/fatwa- ... an-sabun-tanah-liat

mesmerize posted on 19-10-2014 02:39 PM
kurang ajarnya kau ni. manusia jenis apa entah, tak pernah dapat kasih sayang kot? syed azmi tu or ...

Aminnn...payah beno orang yang berniat baik menjalankan kerja amal di msia ni. Lebih ramai yg sedap mencaci dari membantu.

kalau tiada apa yang molek boleh diperkata, alangkah baik jika mulut jahannam mereka2 ini dikunci adja, kan?

sehodoh mana fisikal mamat ini, hatinya mulia dari sesetengah porumer yg fefeeling syumul hensem ahlul jannah. Puihhhh!