CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tablet

Tgh pregnant tapi suami berskandal dengan pompuan indon (hapdet - dah cerai dah)

Close [Copy link]
asal ada saranan suh kawin lagi terus akubest kena hentam.. chillax sume2..

apa yg aku paham, tua ...
ParinAmat Post at 24-4-2012 06:52 PM

parin.....pd aku isu poligami x der hal pun kalo suami tu bagus terhadap tanggungjwbnyaaa....pd aku x payah byk pun, cukup laaa bg nafkah, bimbing isteri dan anak2 perihal agama. Jd imam, bg contoh2 yg baik untuk anak2. Semudah ni jer pd aku x der isu nak poli. ni byk cacat cela dlm kepimpinan, macam mana nak harap rumah yg terbina tu kukuh kalau permulaan pun dah jauh dr jalan Allah.

Aku x kata TT ni x der dosa apatah lg bebas dosa....manusia ni penuh dosa. Nak feeling molia, sorga pun tetap ada dosa. Bezanya kita sedar atau tidak dosa kita tuh dan cuba untuk tidak mengulangi lagi dan lagi....Itulah kesedaran yg payah nak ada dlm diri kita. Kita x ada dlm situasi TT, x tau apa yg dia kene hadap sepanjang perkahwinan dia, tiba2 nak tuduh TT penyumbang pd apa yg jadi. Iyer mana2 masalah dan dugaan tu Allah timpakan untuk kita muhasabah diri....kalau isteri jer tekun muhasabah, laki tetap x semenggah, macam mana keberkatan tu nak dtg dlm rumahtangga. Mcm aku cakap, seburuk2 dan sejahat2 TT x menghalalkan kelakuan suami dia. Hatta bini tu hazabedah perangai pun sebagai ketua keluarga dia x leh buat mcm nih. Ni dah la ilmu agama kurang, lg nak tambah cawangan. Bini sorang x terdidik nak tambah lagi bini....tambah lg anak. Pd aku fungsi TT ni nanti x lebih dr jd BANKER dan BAHAN oleh suami/family in law dan Madunya.

Kalau TT nak juga hidup dlm poligami nih boleh jer, tp pastikan suami dia benar2 insaf dan nak berubah, biar nampak kesungguhan dia menyesal atas apa yg dia buat. Dan dia nak kawin lain bukan sbb nak ngesek tp sbb dia x nak tanggung dosa lagi dan lagi....kalau takat dia cakap nak nikah lain sbb preggy tp x der rasa bersalah, aku rasa suami Tt akan terus menyiksa TT. Ntah la pd hemat aku TT ni byk tanggung beban emosi.

TT...terpulang pd ko apa pun keputusan yg ko bakal buat. Dan bersedialah untuk menghadapinya. Mmg bukan mudah semudah org2 bercakap, tp aku yakin ko lebih kuat dan hebat dr mereka2 ni. Kuatkan demi anak2. Berjuanglah untuk kebahgiaan ko dan anak2. Byk2kan berdoa. Semoga dlm byk2 doa ko Allah makbulkan salah satunyaa. InsyaAllah.

Rate

1

parin, kalo ko nak bg kedit kat aku tuk post aku sila kiv dulu. aku nak sasha bg kedit kalo posting aku layak dpt kedit.....sasha mewah kedit umpama tarap2 jusa gtuh....kedit ko tuh umpama staf sokongan/sambilan.kontrak...

harap2 permintaan heklas aku nih x mengecutkan hati nurani momod parin yg gedix itu

kelakar btl thread ni...

parin.....pd aku isu poligami x der hal pun kalo suami tu bagus terhadap tanggungjwbnyaaa. ...
mammavoque Post at 24-4-2012 21:12

Like!

Asas kehidupan semuanya pada agama, bukan pd nafsu lelaki.

wakakaka.. tuh sorang fazurah.. sorang neeloffa dah..

kang ko kena lempang ngan TMJ kang haaa ...
NURMIMIE Post at 24-4-2012 09:04 PM

perumpamaan yg hup to date

parin, kalo ko nak bg kedit kat aku tuk post aku sila kiv dulu. aku nak sasha bg kedit kalo posting  ...
mammavoque Post at 24-4-2012 21:17

aku dari dulu nak post benda neh..

tak moh tacang dari parin.. nak tacang shasha jah..

ampunnnnnnnnnnnn

Follow Us
perumpamaan yg hup to date
mammavoque Post at 24-4-2012 21:18

Akh tak baca pasal artis, aku tak tau maksudnya.. boleh ke mamavoque & nurmimie ceritakan?

wahhhhh..ko ingat org ppuan xde keje lain nak layan laki je 24 jam?
kalau dah gatal tu gatal  ...
rolypoly Post at 24-4-2012 19:04

mungkin pasal keutamaan pada kerja lain, masalah begini akan terus timbul.

Parin, lepas ni ko jangan kasik kredit kat dorang yang cakap besar kata ko bagi ciput jek

wwalaupun aku sebenarnya nak cakap benda sama mcm mamavoque cakap tu gak

mungkin pasal keutamaan pada kerja lain, masalah begini akan terus timbul.
kepitkuku Post at 24-4-2012 21:35

mana avvy ko? aku rindu la avvy ko lama tu

sedihnya tt...............,klu i mmg x de peluang kedua.....klu dia sanggup berzina..tgglkan jek tt...,kau kan keje ada pendapatan n bole sara ank2....,tp buat masa skrg rileks dulu...,klu bole cari umah lain smpai bsalin.....,the baru bole buat apa yg patut....,selesaikan masalah satu persatu.....semoga allh merahmati mu dik....n dpermudahkan segala urusan....

sedihnya tt...............,klu i mmg x de peluang kedua.....klu dia sanggup berzina..tgglkan jek tt. ...
noremz Post at 24-4-2012 21:49

lambat la ko masuk sini. org sini dah siap keluar warning tsunami dah tadi, dah tarik balik pun amaran tu kejap tadi

Reply 172# BATUAPI8888

aku baru balik dari seoul la......lama x bporem ni...........................................,tu yg baru tau.......

Reply  BATUAPI8888

aku baru balik dari seoul la......lama x bporem ni........................... ...
noremz Post at 24-4-2012 22:04

tak tanya pun

Jangan ot. Tq.

Ok Mod. Ampun

kalau Shasha kasi credit berguni-guni, kalu parin secubit jah, dekut sungguh!
cmf_blingblings Post at 24-4-2012 21:00

aku mmg dekut pon hahhahaha..

Reply 162# mammavoque

aku tau, pasal tu aku letak tacang laju2 so punahlah impian dan harapan ko dan yg lainnya nak dpt kredit dari jusa hahhahaha..

Reply 166# NURMIMIE

aku dah agak dahpon kak mimi hahahahha..

Reply  mammavoque

aku tau, pasal tu aku letak tacang laju2 so punahlah impian dan harapan  ...
ParinAmat Post at 24-4-2012 22:18

posting aku ala2 lindungan kaabah semua tu ko kasik tacang satu2 ye parin. jadik banyak la jugak kan