CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Ipo

Koleksi kisah mistik -Entiti Berambut panjang

hensem2012 posted on 30-4-2014 08:38 PM
Kalau korang nak tau..DEKAT SATU POKOK BESAR betul2 tgh2 Kedua2 Exit Tol Pedas Linggi nak ke selatan ...

Rembau area mana? Kampung penajih ke?

Rindu Um... Dh lama tk jengah sana...huhu byk lak citer antu psl um.seb baik tk pnh jupa...dan tknk jupa pun..

hensem2012 posted on 30-4-2014 08:38 PM
Kalau korang nak tau..DEKAT SATU POKOK BESAR betul2 tgh2 Kedua2 Exit Tol Pedas Linggi nak ke selatan ...

ya ke?..patutlah dia suka suki je tumpang keta Ipo..huhu tapi memang Ipo suka lalu jaln tu..tak byk trafic lights..

Ipo muncul lagi dengan citer seterusnya...

Kisah ni masa Ipo kat sekolah asrama di tganu dulu. Asrama tu macm bentuk rumah panjang..bila habis belajar, kul 11 lebih dah kena lights off. Ipo and geng ni suka berborak. Jadi, satu malam tu. Ipo seronok borak..biasa la..dari satu citer ke satu citer..sampailah ke citer antu...

tengah syok citer dalam gelap tu, masa tu kami bertiga, ad plak yang menyampuk tapi bukan suara kita org sebab suara tu garau..

Perbualan kami masa tu

Ipo : Kau pernah dengar tak org minyak?
Jem : Ada gak.
Icah : Hmm..aku tak pernah dengar..

Tiba-tiba..suara garau entah dari mana...: Aku pun tengok..

kami terdiam. Cuba dengar semula suara tu..senyap. kami pun sambung borak

Ipo : Org minyak ni gatal kan?

Jem : Ha'ah..kerja nak rogol anak dara je..

Icah : macm dl citer P.ramlee tu..

Tiba-tiba sekali lagi..: Itu aku la..

Kami terdiam lagi. Menelan liur. Ipo tanya Jem..ko ke cakap tadi? sebab suara dia je yang agak nak sama sikit..

Jem tu mencebik..: Mana ada??

Kami diam lagi..masing-masing senyap.

Tiba-tiba.. suara garau tadi..: Nape diam..

Haa..lepas tu terus cabut masuk bilik. Masa tu semua orang dah tidur..kami bertiga je yg masih sembang bagai nak rak..huhuh..

bangun pagi esok, masih berfikir..suara siapa..
Last edited by Ipo on 1-5-2014 12:37 AM

asmimie posted on 30-4-2014 10:20 PM
Rindu Um... Dh lama tk jengah sana...huhu byk lak citer antu psl um.seb baik tk pnh jupa...dan tknk  ...

x um jugak ker?

Cindai83 posted on 30-4-2014 08:08 PM
Manala cik Ipo ni.. Sehari x muncul2.. Dari pagi saya duk check thread ni kot2 ada citer terbaru.. H ...

hidup lagi...

Follow Us
Ipo posted on 1-5-2014 12:35 AM
Ipo muncul lagi dengan citer seterusnya...

Heheh.. Yeayyy.. New story...

Budak kenit  Main masuk lubang.

Waktu ni, Ipo masih sekolah lagi.  Bisalah time rehat tu, bukan nak makan sangat, tapi suka je main dengan kawan2. Ipo suka main dengan budak lelaki. Jadi apa saja permainan budak lelaki, Ipo main terutama bole sepak ni..ehhhe..sampai sekarng suka tgk bola! kalau budak pompuan ni, suka mani batu seremban, teng-teng..entah apa lagi . satu hari, time rehat tu. lepas ipo main kejar2 ngan budak lalki lain, Ipo berehat jap kat taman tu. Tmn tu plak ada pokok bunga kertas yang di tanam berselang seli.  tgh ipo berehat tu..tiba -tiba ipo nampak macam ada orang kenit bermain-main depan ipo. dekat ngan kaki ipo..memang kecik. ada ler..setinggi sejengkal. Budak kenit ni bersuka ria main sesama mereka. Ada sepuluh org kalau tak silap. Ipo ni panndag je dia orang main..sama mcm ipo main gak..kejar2 dan lepas tu berpusing-pusing macam nak tangkap kawan dalam bulatan. Asyik ipo nengok mereka ni main. Tgh syok tengok tu..tiba2, seorang darinya berlari dan masuk ke dalam lubang. Lubang tu plak ada ler sebesar ibu jari besarnya dan agak dalam..kalau kita gi pantai..kalau ada yg perasan la..ada lubang ketam kecil  tu..macam tulah besar lubang tu..

Deme2 ni..main lompat2 dan masuk lubang keluar lubang..ralit betul Ipo tengok. Mereka tu main kat kaki ipo je time tu..lubang tu pun dekat je ngan kaki ipo yang tengah berlunjur time tu.

"Ipo!!"

Ipo berpaling. Rupanya kawan ipo panggil nak sambung main. Ipo pandang semula budak kenit tu..mereka semua pandang ipo..serentak..macam dalam barisan..hehhe..Ipo sengih..bila kawan ipo menapak ke arah ipo..budak kenit ni pantas je terjun lubang dan tak keluar2 lagi. Lpeas main degn kwn sebelum masuk kelas semula, ipo panndag lagi lubang tu..budak kenit tu dah tak muncul dah...huhuhu.. comel la budak kenit tu..

Rate

1

Budak kenit  Main masuk lubang.

muka derang tu macam mana ipo ? time tu xrasa pelik ke jumpa bebudak kenit tersebut.. Last edited by cik_dahlia on 1-5-2014 04:08 PM

Cindai83 posted on 30-4-2014 06:19 AM
Tetiber teringat satu kejadian masa kecik2 dulu.. Xde la kecik sangat.. Masa tu sekolah rendah.. X s ...

Bile cindai cite pasal ni tringat xkosmate farah penah cite bnda yang lebih kurang same ngn cindai.
xsurela time tu die umur brape tp yang pstinya still brsekolah.

Cite die macam ni, mase tu senja die duk ralit main ngn adik die kat dapur smbil jage ank sdare yang kecik (baby ni xleh jln lagi). sbb kakak die tgh solat asr time tu. Dalam duk leka main2x/borak2x, tibe2x die nmpk ade org duk bjalan dr blakang umah die. Semua senyap. melalui tingkap die ngn adik die nmpkla mcm sorang pompuan lalu, tp die xcam org tu sape. msalahnya xdengar pon tapak kaki pompuan tu. Bulu roma dh naek dh. DIorang prati je smpai pompuan hilang dr tingkap trsebut.

masing pandang muka masing2x. lps 2 3 min, xde pape tjadi diorang smbungla main2x/borak2x. tiba2x bunyi org ketuk pintu. Tersentak sorang2x, lari g kat ruang tamu. smpai kawan farah pi tinggal baby tu kat ctu (sian baby tu). Apelagi, melalakla baby tu.. pakat duk tinggal die sorang2x kat dapur dgn pintu diketuk bertalu-talu.

Nak tak nak, dlm takowt2x pon die pon bukak jgk pintu tu. Biase x tgok kalau kat kmpungkan ade pintu yang separuh2x tu. blh bukak bhagian atas n bwah asing2x. xtaula fungsi die utk ape, mebi x bagi anak kecik merangkak keluar atau ayam itik masuk ke. nth. kalau org yang umah die pintu mcmni msti tau fungsi die kan. Uppss, terlari tajuk plak.

Ok, back 2 da stori..
kawan farah ni bukakla bhagian ats pintu. dan rupanya jiran die, mkcik limah (name samaran) yang dtg bwakan kuih karipap (kalau xsilap) tuk diorang. Die ckp die ade buat lbih so die bg la sikit kat diorang. Mati2x diorang lari lintang pukang td smpai kena marah ngn kakak die sbb tinggal ank die sorang2x kat dapur sbb takowt hantu.. hehe

Diorang igt smpai ctu je kjadian tu, esoknya.. Makcik limah dtg (tp ni dr pintu depanla), nk berborak katenya (biasela org kmpungkan suka kalau borak2x/lepak2x rumah jiran kan). Kawan farah pon kebetulan ade kat ctu skali tgh dgr diorang berbual. Kakak Kawan farah tu terima kasihla lagi skali utk kuih yang mkcik limah bg smalam smbil puji kaw2x ckp sedap. laku kalau jual.. (bodek no 1.. hikhik )

Nak tau ape reaksi cik limah? die wat muke pelik smbil kerut dahi.. die kate masa bile pulak die bagi karipap kat diorang smalam. Smalam pon die xde kat rumah, pi rumah adik die katenye. bermalam kat sana. Hari tu baru balik. Lepas tu sume asyik pandang same sdiri. Karipap dh abih telan, tp empunya bdan ckp bukan die yang bagi. semua terkedu xterkata.

Last2x xtau sape bagi. benda ni pon jadi misteri smpai skarang. Nsib xjadi pape lepas mkn tu n xde kejadian pelik pown jd lepas "jelmaan cik limah" tu dtg.

Rate

1

cik_dahlia posted on 1-5-2014 04:04 PM
muka derang tu macam mana ipo ? time tu xrasa pelik ke jumpa bebudak kenit tersebut..

mcm manusia biasa..tapi kenit2..pernah tgk citer thumberlina tak?..haa..kecik gitu ler..

nk kata pelik.entah ler..sbb masa tu pun ipo kecik juga,.,hahaha..lagi suka tgk benda kenit2 ni..rasa nak kuis je masuk lubang

farahya89 posted on 1-5-2014 04:28 PM
Bile cindai cite pasal ni tringat xkosmate farah penah cite bnda yang lebih kurang same ngn cindai ...

hahah.karipap misteri ni.. Ipo ada karang satu citer pasalk karipap misteri ni..kebetulan kan?..

Pocong bergolek

Ni kisah sepupu ekceli..

Dia ni selalu gak pergi surau waktu subuh. Kayuh basikal ke surau tu . Time tu surau agak jauh la jugak. Nak ke suarau tu kena lalu kawasan kubur. Sepanjang jalan ke surau tu..kiri kana jalan semak dan rumah penduduk kampung..dah dekat nak sampai surau plak, ada kubur. Pukul lima lagi dia dah kayuh basikal ke surau tu.

Satu hari tu, seperti biasa, dia kayuh basikal. Cuaca dingin jer..kereta pun tk banyak lagi kat jalan raya..oh ya..dia lalu jalan tar..jadi selang seli la lampu jalan tu..tak ada la gelap sangat..

Kayuh punya kayuh..sampai kat kubur tu..dia hanya pandang..biasa jer baginya. Tak ada rasa takut apa-apa..tapi lepas tu, dia rasa basikal dia berat sangat..rasa mcm bawa kayu balak..punyalah berat nak kayuh.. Imagine..kayuh basikal dengan mendaki bukit..nak kena ada tenaga..

Dia berhenti sekejap..mana tahu rantai basikal tu dah tercabut ke hapa kan...dia tgk tak ada apa pun.. Dia kayuh lagi..subuh nak nak masuk waktu..

Tgh kayuh tu,,dia perasan ada benda putih berbalut macam mayat yg dikapan tu. (dia rasa itu pocong).berdiri tegak kat depan..dia buat dek jer..dia kayuh lagi..dia ingat pesan org tua, jgn ditegur kalau jumpa benda2 mcm tu. So, dia buat dek jer la..dia kayuh lagi..dah melepasi benda putih tu..bila dia kayuh ke depan lagi..aik! benda tu ada kat depan..kali dah tergolek kat depan..melintang di depan jalan tu..dia terkedu..pocong tu dah tergolek..kejap ke kanan,.kejap ke kiri..

Dia apa lagi,. terus dia marah sebab halang laluannya..benda tu dah tegak berdiri pulak...sepupu ipo ni terus kayuh laju2...sampai berpeluh2..terus ke surau

Habis solat, dia kena lalu jalan tu lagi tapi dia tunggu sampai siang cikit..dah cerah..bila dia llalu jalan tu..dia nampak batang pisang yg tergolek kat situ...

Rate

1

Ipo posted on 1-5-2014 05:05 PM
Pocong bergolek

Gulllppp?? Batang pisang?? Adakah batang pisang yg ku nampak ptg smlm itu sbnrnya adalah cik cong di waktu mlm?? Huhuhuuu....

Ipo posted on 1-5-2014 04:54 PM
hahah.karipap misteri ni.. Ipo ada karang satu citer pasalk karipap misteri ni..kebetulan kan ...

mungkin makhluk ni memang suka dengan kuih karipap x.. hehe

Saya ada citer misteri masa remaja dulu.. Echehh remaja.. Nampak bnor skrg dh x brp remaja.. Hihih.. Masa tu rasanya dlm tingkatan 4.. Mak saya ni kerja tv.. So masa kecik2 saya selalu ikut dia pegi shooting dan selalunya kat tempat2 pelik yg x pernah saya dengar.. Hehe.. Tapi popular je tempat2 tu.. Cuma saya je yg jarang dengar.. Masa tu saya, adik saya (6 tahun) dgn ayah saya drive beramai2 dgn kru2 penerbitan semua nak ke lokasi shooting tu di rengit Johor.. Masa tu x silap saya mak saya nak buat rancangan agama berbentuk ilmiah.. Time tu.. Rengit xde hotel.. Dan saya x taula if skrg dh ada hotel atau motel.. Tapi time tu mmg xde langsung hotel so kami ditempatkan di rumah sewa.. Skrg ni kita panggil homestay..

Rumah tu sgt klasik mmg rumah kampung.. Ada tiang2 tinggi tapi pintu pagar atas tanah.. Nak ke pintu masuk baru la naik tangga.. Untuk pengetahuan, pintu pagar tu pun dibina dengan kayu.. Kecik je.. Tapi kalau goyang2 mmg boleh bergegarla sikit rumah tu.. Masa kami sampai tu dh nak dekat maghrib.. Saya ni ada satu masalah.. Saya x boleh hadap 2 perkara iaitu panas dan nyamuk.. Heheh.. Ngada kan.. So masa mula2 masuk tu saya tgk rumah tu mcm rumah tinggal tapi terjaga.. Di sekeliling dinding ada gambar2 lama bergantung mcm zaman 60 70 an punya style.. So saya agak ini agaknya bekas tuan rumah... Rumah ni diuruskan oleh anak pemilik.. Tapi dia x duduk situ.. Tapi rumah dia berdekatan.. So rumah ni rumah tinggal sbb jarang juga orang menyewa di situ.. Ye la.. Brp ramai sgt org yg ada urusan di rengit setiap hari kan... Bila saya tengok jer rumah tu xde sebiji pun kipas.. Saya dh nak nanges.. Saya merengek2 ajak mak ayah saya cari hotel sbb saya takut x tahan panas dan x leh tido tanpa kipas.. Mak saya marah.. Dia kata hotel paling dekat pun kat batu pahat.. Saya paksa dorg cari hotel kat batu pahat.. Tapi dari batu pahat nak ke rengit agak jauh dlm sejam lebih atau 2 jam mcm tu kot.. Melihat kepada ayah saya yg dh letih drive seharian.. Saya pun terpaksa akur utk tido di situ..  Oh ye.. Selain saya satu family.. Ada 2 org lagi staff perempuan mak saya yang tido di rumah tu.. Kru lelaki yang lain tido di rumah sewa lain..

Saya dan famili tido di ruang tamu beramai2.. Manakala staff mak saya tido di dlm bilik memandangkan bilik di rumah tu hanya ada satu je... Anak tuan rumah ni mcm faham2 je masalah saya.. Tiba2 dia dtg bawa kipas sebiji.. So saya apa lagi.. Tersenyum simpul la.. Mslhnya skrg saya dan adik saya terpaksa bertarung bagi merebut siapa yg layak tido hujung sekali sbb sape yg tido hujung.. Akan dapat kipas secara direct... Masa tu dh larut malam.. Mak ayah saya dh mula nak tido.. Tapi saya dan adik saya masih tgh bertarung merebut title juara utk dpt tiket tempat tido paling hujung.. Dan akhirnya saya tewas.. So adik saya dpt tido di hujung sekali.. Tiba2 kami berdua rasa suasana sunyi sgt.. Mcm xde bunyi cengkerik atau unggas2 langsung.. Sbb sblm tu masa kami bergaduh.. Ada mcm2 bunyi alam sekitar.. Biasalakan kalau kat kampung2 kita selalu dengar bunyi2 cengkerik mlm2 kan.. Tapi ini tidak.. Senyappp!!! Saya dan adik saya pun senyap jer tapi kami x cakap apa2 just pandang sesama sendiri seolah2 faham yg kami sedang berfikiran yg sama... Tiba2 kami berdua seolah2 terpanggil utk memandang tingkat di sebelah kiri kami.. Tingkap rumah tu jenis kayu yang berkaca tebal tapi boleh nampak bayang2 objek.. Kami nampak satu bayangan orang atau lembaga berbadan besar tapi separuh badan.. Separuh sahaja.. Separuh dari kepala ke pinggang dan separuh badan secara menegak... Dlm 3-4 saat lepas tu hilang.. Lebih kurang 10 saat lepas tu.. Pagar rumah yang saya sebut tadi digoncangkan dengan kuat.. Seolah2 ada org cuba nak masuk.. Pagar tu memang bermangga.. Goncangan pagar tu seolah2 orang tu cuba paksa utk masuk dan rempuh... Terkejut saya dan adik... Dlm stgh minit juga goncangan tu... Yang peliknya mak ayah saya x sedar pun padahal goncangan tu rasa mcm nak roboh bunyinya... Adakah hanya saya dan adik saya je yg dengar? Pada fikiran saya.. Mungkin anak tuan rumah datang menjenguk kami utk pastikan kami selesa atau x.. Tapi dia boleh bagi salam dan ketuk secara baik.. Ini tidak.. Seolah2 mcm org mengamuk nak masuk..

Lepas je bunyi pagar tu xde.. Saya dan adik saya bergaduh lagi sekali merebut tempat.. Kali ni bukan berebut utk tido di hujung.. Berebut utk tido di tengah antara mak dan ayah saya... Dan sekali lagi saya tewas terpaksa menggantikan adik saya tido di hujung... Huhuhuuu.. Nasib baik lepas tu dh xde apa2.. Keesokan paginya.. Saya ceritakan hal ni pada mak ayah saya.. Dorg x komen apa2 pun memandangkan budak2 mcm kami ni bercerita sape nak percaya.. Mungkin imaginasi kami atau kami yg terperasan lebeh.. Saya cuba menjenguk luar tingkap.. Melakonkan semula mcmana bayang orang mlm tadi berdiri di tingkap.. Konon2 menyiasatla punca sebenar... Malangnya.. Tingkap tu terlalu tinggi dan kalau saya berdiri di atas batu sekalipun hanya mencapai takat kepala je.. Saya cuba suruh ayah saya pula berdiri di situ utk lihat ketinggian seorg lelaki memandangkan ayah saya pun agak tinggi orgnya.. Sama.. Hanya kepala yang lepas di tingkap tu.. Jadi agak mustahil bayang orang tu terlalu tinggi hingga separuh badan kelihatan.. Apakah ia?? Wallahualam.. Tghari tu pula lepas aktiviti kami selesai di lokasi.. Kami balik semula ke rumah tu utk berkemas nak balik ke kl.. Masa sampai kat pintu masuk tu kebetulan azan tgh berkumandang masuk zohor.. Dan semena2 saya dengar bunyi cerek air yg dh masak kat atas dapur gas... 'Tiuuuuuuutttttt' bunyinya.. Sgt jelas di telinga saya.. Tapi bila saya ckp dgn dorg sume saya dgr bunyi air masak.. Dorg sume kata mana ada.. Bermakna saya sorg dgr.. Saya x puas hati cakap betul saya dengar.. Ayah saya bawa saya ke dapur.. Lagi la saya pelik bila tgk dapur tu jgn kata cerek.. Tong gas dgn dapur gas pun xde.. Huhuhhh.. Kena main lagi...

Masa perjalanan balik ke kl tu.. Rupa2 nya sorg2 staff perempuan mak saya buka citer.. Kat rumah tu bukan saya dan adik saya je kena.. Salah sorg staff mak saya tu tgh mandi.. Tiba2 ada org ketuk pintu bilik air sambil panggil nama dia.. Dia ingatkan mak saya.. Bila buka2 xde org.. Bila tanya.. Mak saya kata dia xde ketuk atau panggil staff dia ni.. Sorg lagi pula citer.. Mlm yg saya dan adik saya nampak bayang org tu.. Dia x boleh lelapkan mata.. Sbb dia dgr ada pompuan nanges kat luar tingkap sayu sangat.. Sampai dia rasa mcm nak buka tingkap tu dan tgk sbb dia pun rasa sedih mendengarnya.. Mujur dia pegang yasin dan baca surah2 yang ada.. Kalau x ada pula yg join menanges juga kat luar tu.. Dia ni mmg lemah sikit.. Sbb penah kena histeria.. Sbb tu dia akan bawa surah yasin ke mana2.. Terutama waktu nak tido.. Saya teringat.. Ada org penah kata.. Kalau rumah ditinggalkan x berpenghuni lebih dari 3 malam.. Maka akan ada 'penghuni' lain bermastautin.. Terfikir juga saya adakah tuan rumah tu yg 'balik' ke rumah mlm tu.. Entahla.. Wallahualam.. Hanya Allah yg maha mengetahui...

Rate

1

medangmru posted on 13-4-2014 05:50 PM
Uskkkk....siap boleh CSI lagi yek....

terima kasih for the credit points @medangmru   

sebenarnya ipo tak tahu utk apa point sume ni..sebab newbie kan....gasak jer la...

cuma nak kongsi citer..

Cindai83 posted on 1-5-2014 05:59 PM
Saya ada citer misteri masa remaja dulu.. Echehh remaja.. Nampak bnor skrg dh x brp remaja.. Hihih.. ...

tempat berhantu ni..

Ipo posted on 1-5-2014 10:35 PM
tempat berhantu ni..

Erkk?? Maksud Ipo rumah tu yg berhantu ke atau area Rengit tu mmg selalu bnyk citer2 hantu? Huhuu.. Takutnyerr

farahya89 posted on 28-4-2014 03:32 PM
Sepupu Farah penah cite..

Kat rumah lame die, (die tggal quarters perhutanan) ade 8 buah rumah su ...

Mcm ala2 hantu kak limah time bertenggek kt toilet tu kan heheheh...  skerinyer ..

Tpi skg mmg byk kes cik pon kan .. berleluasa ...