CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Ipo

Koleksi kisah mistik -Entiti Berambut panjang

dahlia pun ada gak cerita tp takde la banyak sangat.. penampakan pun tak ada.. cuma bunyi2 n rasa kat tubuh tu ada la..
salah satunyer cite masa kecik2 dulu tak ingat umo wape , darjah  3 4 maybe.. dok umah pusaka tok sedara , umah kampung.. biasalah umah kampung besar , dapur sebelah tingkat bawah.. kebanyakan kakak2 dahlia dah tak duk umah sebab masing2 duk luar negeri , ada yang study n yg dah kawen.. yang tinggal kat umah just dahlia, abg dua orang n mak ayah.. masing2 tido sorang2 setiap bilik2 kecuali mak ayah leerr

bila dah umah besar , sebahagian umah kami tak guna.. maknanya buat tempat letak barang je dan sedikit suram..bhagian yg tak digunakan ni adalah bahagian belakang umah ,  tepi bahagian yang suram ni bilik abang ngah dahlia n abang yang lagi sorang....

biar dahlia citekn kedudukan bilik ek....bilik angah sebelah bahagian suram tu n sebelah bilik angah adalah bilik dahlia ( bilik dahlia sebelah bahagian depan umah) bilik abang lagi satu sebelah bilik dahlia jugak tapi dipisahkan oleh laluan ditengah2... haa pening tak bace ?
laluan ni yang menghubungkan pintu bahagian belakang umah yang seram tu dengan bilik dahlia dengan bilik abang lagi satu...

malam tu... dahlia masuk bilik , dan tido dengan jayanya...kemudian..... terjaga.. masa terjaga ni rasa tak best dah.. yela..dah la tido sensorang , bersendirian dan kegelapan.. tiba2 terdengar pintu laluan tengah yang hubungkan bahagian suram tersebut ditolak slow2
dahlia pasang jer telinga.. dalam hati ingat kucing tolak pintu kot.. tapi muskel kat sini bila part bunyi cakaran2 berlaku pada dinding bilik dahlia...

bunyi tu start from that door dan bergerak2 sepanjg laluan tu dan sampai ke pintu bilik dahlia...dia men cakar berulang2 dari pintu tengah ke pintu bilik dahlia dalam dua round kot tak bape hingat dah... makin lama makin kuat.. dahlia yang kat katil mula mengeras dan kaku... rasa berdebar2 dan tertelan air liur dah..kucing manalah yang cakar bilik dahlia camginii...sampai 3 round dia cakar dia berenti depan pintu bilik  n cakar2 kat situ lama sangat2 sampai dahlia rasa dalam hati dia nak masuk..  masa tu dah terketar lutut , mengigil2 badan ni sebab takut.. nak menjerit pon suara tak mau keluar yer ler budak lagi  masa tu...budak2 apa tahu

dahlia kaku je atas katil tu takleh gerak langsung n doa supaya benda tu xdapat masuk sebab agak lama dia cakar pintu bilik dahlia... pastu dahlia tak ingat apa dah...hihi

tu la salah satu pengalaman yang dahlia masih ingat dari zaman kecik2... cite dahlia ni takla seram sangat, setakal bunyi2 tu banyakla... antaranya bunyi orang menangis kat atas bumbung , kat depan katil , pastu bunyi orang mandi dalam bilik air n yang agak buat badan kaku sikit bunyi benda bergolek2 atas bumbung n jatuh ke tanah...

sori tt tumpang thread.. hehe

Last edited by cik_dahlia on 6-5-2014 09:30 PM

lavendernovella posted on 6-5-2014 07:59 PM
Oh ipo selalu ikot situ ... tubhgn luar , yg iollalu kt belah dlm2 sikit ... , tp area tu dari dul ...

mungkin area tu memang mendung..

cik_dahlia posted on 6-5-2014 09:13 PM
dahlia pun ada gak cerita tp takde la banyak sangat.. penampakan pun tak ada.. cuma bunyi2 n rasa  ...

oh..bunyi2 ni, seram jugak kalau difikirkan..mcm dlm citer seram tu,..ada part mcm tu.

tak pa..kongsi je..

Ipo posted on 6-5-2014 10:11 PM
mungkin area tu memang mendung..

Area tu pon byk rumah tinggal ... kesian tgk rumah2 tu .... dh ler senibina cantik2 ... iol pulak sedey ... sbb atuk dan nenek dh lama xder ... nenek pon x pernah jumpa .... x merasa nk tinggal kt rumah mcm tu elok rumah warisan tu dijaga wat inap desa lg bagus .... rumah tu dh abandone aper lgi ... "ramai" ler yg "menyewa" free, almaklum , letrik air xyah bayar heheheheh

lavendernovella posted on 7-5-2014 11:22 AM
Area tu pon byk rumah tinggal ... kesian tgk rumah2 tu .... dh ler senibina cantik2 ... iol pulak  ...

betul..kalau ruamh tak duduk..dia orang la yg duduk..berpesta sakan..

Kisah seterusnya...

Kira ni citer atas citer. Kisah ni pasal hantu raya..entah nape ramai suka bela hantu ni..

Kisah ni berlaku di kampung ipo jugak..ad sorang makcik ni..org kata dia bela hantu raya ni. Makcik ni mati2 cakap dia tak bela. Tapi org kampung syak dia yg bela sebab ada bukti pelik. mak cik ni slelau gak pergi keluar dari kampung berhari2..tapi rumah dia sentiasa bernyala lampu bila malam..siang pulak..terbuka je pintu dan tingkap..sib baik tak ada pencuri je lagi. masa makcik ni pergi, org kampung nampak makcik ni tengah duduk di anjung rumahnya..sedang termenung di situ. pada hal makcik tu dah pergi berhari2.
Org yang nampak makcik tu kat situ, cuba tegur, mana tahu makcik tu dah balik kan..tapi makcik tu buat dek je..hok tak.hek pun tak..diam membisu. Org tu tanya lagi..sekali dia menoleh dan tersengih..mata merah menyala. Apa lagi, cabut la org yang tanya tu.
Bila makcik tu balik, org tu pergi tanya makcik tu..dia kata dia baru balik tadi. Hah...tercenngang dia. memang sah 'makcik'yang ditegur hari tu adalah benda lain.

Satu lagi, kes makcik ni jugak, dia pergi ke mekah buat haji tapi orang kampung sellau nampak dia merayau-rayau sekitar rumah...sapu sampah, bakar sampah, masak..buat kerja2 rumah..sampai org tak berani pergi dekat rumah dia tu. anak2 dia semua dah kahwin..tinggal yg bujang tu pun..tak berpa nak betul (ada masalah mental skit).
Mana yg tak tahu makcik tu pergi haji, org tu pergi tegur...' bila balik haji?'

Dah sah2 la tak berjawab!

Bila makcik tu balik haji..ada jugak yg tanya pasal benda yg dia orang nampak tu..makcik tu tak jawab. Dia buat dek je..last2 org kampung tak tanya dah tapi mereka tahu makcik tu ada membela..

Dulu, ada gak tanya arwah atuk..dia kata org zaman dulu suka bela hantu raya untuk jaga rumah kononnya..ada gak bela sebab nak cantik..huhuhu...rasa seram pulak bila dapat tahu semua tu..

Follow Us
Ni ada satu lagi cerita pasal ayah saya. Saya duduk di area bandar jugak,yg ni rumah family saya.Tempat saya adik beradik saya membesar. Sekarang ni masing masing dah kawen,yg tinggal mak n ayah saya je. Rumah mak saya tu di area Ampang.

Kalau korang semua search Tajuk pasal Ampang,memang keluar kisah seram kat area tu. Ok back to story pasal ayah saya. 1 malam ayah saya duduk di luar rumah,ayah saya ni utk pengetahuan semua,memang tersangatlah berani tapi dengan pencuri takut sikit. Die akan duduk di laman rumah bawah pokok mangga sampai tengah malam sambil merokok. Hobi biasa.

Buat masa ni memang lah belum kena apa apa,walaupun kat kawasan rumah kami tu banyak sangat cerita angker. Cik Pon tu toksah cakaplah,atas rumah saya tu laluan die lalu nak balik rumah. Tapi nak dijadikan cerita,malam jumaat pada hari khamis...sedang ayah saya duduk isap rokok bawah pokok mangga, ayah saya pandang lah arah langit saja menikmati langit yg bulan penuh.

Masa sedang pandang ke langit tu lah dr arah langit tu 1 objek terbang terus menerpa ke ayah saya lps tu bila sampai ke depan ayah saya benda tu boleh pulak corner sikit dan terus melompat naik ke atas bumbung rumah. Ayah saya dongak ke bumbung nampak kain batik terjuntai, apa lagi ayah yang sememangnya berani tak ingat ni,boleh pulak tak puas hati die amik galah terus jolok jolok kain batik lepas tu. Time tengah menjolok kain tu belum rasa pape. Tapi lepas 2-3 minit baru perasaan seram dtg dengan keluar bau yang tersangat wangi. Apa lagi ayah saya terus lari masuk rumah.

Masuk rumah ayah saya terus masuk bilik,nak bangunkan mak saya tapi mak saya dah tido dulu.SO ayah saya baring n pejamkan mata. Masa nak tido tu lah bila ayah saya pejam mata je mesti terbayang ada pompuan cantik. Bila ayah saya dah tak sedap hati baru lah die baca ayat kursi.Kemudian baru boleh tido.

Esok pagi terus cite kat emak.Emak punye lah terkejut n perhatikan ayah saya takut demam ke.Tapi macam tu jugak. Hati kental betul.Hobi malam malam macam biasa. tapi kali ni bukan bawah pokok dah, kat depan pintu berbumbungkan awning....hehe...bukan pokok lagi...

Ipo posted on 7-5-2014 12:06 PM
betul..kalau ruamh tak duduk..dia orang la yg duduk..berpesta sakan..

Mmg ler ipo , dh ler rumah mahal  skg ni ..... heheheheheheh ...

Nk tumpang tambah citer yer ipo ..

Iol tgh sembang2 dgn family , depan ader almari pintu berkaca , so mmg ader reflection dr luar sbb ruang tamu ni dekat dgn pintu utama
Tgh2 sembang tu tertiber ternampak refleksi seorang perempuan kt  almari tu sedangkan kt luar xder pon org ...
Mulut gatal , pi tego , dh kene marah dgn family sapersuruh tego , dh tghari buta ... siang2 pon boleh  muncul ....

Yerlah manuusia malm2 pon x reti duk umah kan ...kira adil lertu  hehehehehe

ibu_TiJa posted on 7-5-2014 02:33 PM
Ni ada satu lagi cerita pasal ayah saya. Saya duduk di area bandar jugak,yg ni rumah family saya.Tem ...

Ni kiranyer mcm kes adik iol , bperasaan berani mendahului fikiran waras heheheh

suka baca pengalaman Ipo. memang Ipo sorang yg takut2 tapi berani dlm masa yg sama. best!

ibu_TiJa posted on 7-5-2014 02:33 PM
Ni ada satu lagi cerita pasal ayah saya. Saya duduk di area bandar jugak,yg ni rumah family saya.Tem ...

wah! hati kering jugak ya ayah ko..hehe...rsanya sikap dan perangai dia lebih kurang sama ngan arwah ayah ipo dulu..malam2 hisap rokok sampai lewat malam.., duk bawah pokok mangga gak..kat depan rumah tu ada 2 pokok mangga..

lavendernovella posted on 7-5-2014 06:25 PM
Mmg ler ipo , dh ler rumah mahal  skg ni ..... heheheheheheh ...

Nk tumpang tambah citer yer ip ...

weh! tu dah creepy tu...siang2 buta ???

Aqill.Azrri posted on 7-5-2014 09:08 PM
suka baca pengalaman Ipo. memang Ipo sorang yg takut2 tapi berani dlm masa yg sama. best!

hehhee..tak der la berani nau..selalu terjumpa pun sebab tak perasan kut..

lama tak masuk sini..

Nak citer satu kisah yg dah recall..

Kisah zaman sekolah la jugak..pasal hantu tak dak kepala, masih berlaku kat kampung

Ingat lagi time tu, ipo dan dua org kawan pregi jalan rumah sedara, waktu malam lepas isyak. Masa kecik2 dulu, memang suka jalan malam..entah kenapa, suka merayap malm2 ni (bukan kupu2 malam ye)

Smapi rumah sedara yg hanya selang lima buah rumah dari rumah ipo, kami sembang, tgk tv, main dam.etc..budak2. kat rumah sedara tu, ramai plak kawan (sepupu sepapat)..jadinya ralit la duk main2. Tak sedar dah lewat malam. Pak sedara plak suka bercerita..dari satu kisah ke satu kisah..sampai terlopong kita org ni dengar, macam duk dengar seorang penglipurlara bercerita. Sekali, masuk pula citer hantu...mcm2 hantu pak sedara ni citer..citer punya citer sampailah ke citer hantu tak dak kepala..

Dah la dah lewat malam, hampir kul 12 gitu..pak sedara suruh tidur je kat rumah dia tapi kami ni degil..nak balik juga. Kononnya berani la jln ramai blik rumah,.

Tengah jalan tu, kami lalu ikut jalan dekat (shortcut punya jalan..jalan ni ada pokok besar, kiri kanan semak, rumah tak ada sangat, satu  dua je)..kononnya nak sampai cepat ke rumah. Bygkan malam2 buta tu, gelap, sambil jalan tu, meliar je mata tgk kiri kanan. Sekali langkah kami terhenti.  Ada satu lembaga melintas......zuuuupp! Memang laju..sekali imbas je. Kami terkedu jap. Pastu, sambung lagi jalan. Kejadian tadi kami buat tak kisah je..dah laju sangt kan..apa yg nampak sgt pun....hahaha...punyalah eksyen time tu.
Jalan punya jalan..sekali lagi benda tu melintas, kali ni slow sikit, so nampak la sikit2 mcm mana rupanya..sipi2..mcm susuk tubuh,

Kami jalan beberpaa langkah..kali ni, benda tadi bukan melintas lagi dah tapi dah terpacak depan mata! Terbeliak kami tgk..gulp! Kami duduk rapat2..kaku, kelu...susuk tu tu rupanya TAK ADA KEPALA!!..

dah terbyg citer pak sedara tadi...seram sejuk time tu..yg herannya..dengar suara dr susuk tubuh tanpa kepala tu..."MANA KEPALA AKU?"

Haaaaaaaaaa..terus cabut!!!!

Ipo posted on 13-4-2014 11:15 PM
Cik Pon bertenggek atas motor

Malam ni mata belum mengantuk..jadi Ipo nak tepek lagi satu kisah m ...

Bila baca kisah Ipo ni, kenangan lama masa study kat UM terimbau kembali especially masa berkumpul dgn kawan2 di restoren Amjal waktu malam
Aku ex-UM dari batch 1991-1994, Alhamdulillah sepanjang study kat sana x pernah mengalami kejadian seram mcm Ipo
My parents juga ex-UM, aku ada tanya pada depa ada pernah alami kejadian seram masa study kat UM so depa kata tak pernah jumpa hantu @ makhluk halus tapi pernah beberapa kali jumpa 'Hantu Berkepala Hitam' yg suka berdemo
Aku jadi pelik & tanya 'Hantu pandai berdemo ke?'
Dgn gelak besar, Ayah aku menjawab 'Hantu tu ialah Anwar Ibrahim' iaitu same batch dgn Ayah & senior Mama tapi lain course

Ipo posted on 10-5-2014 08:21 AM
lama tak masuk sini..

Argghhh.. seram giler ipo . Abis tu ipo ngn yang laen2x balik umh masing2x or pusing balik umh pak sdare ipo?

Farah igt hantu xde kepala ni femes time farah skolah rendah. Dulu mase kecik2x memang suka sgt dgr cite2x antu.
Suatu petang tu, time2x duk bercerita ngn kengkawan lps penat latihan sukan, tiba2x pak gad muncul. Pak gad tu dgrla kami duk bercerite cite antu.
Pstu die bukak stori psl skul tu. Die kate klau sape yang shift malam mostly akn jumpe benda ni... Hantu askar jepun tnpa kepala berkawad dkt padang skolah.
Hantu jepun ni die xkacau sgt org, die juz tunjuk penampakan diorang je. pk gad tu ckp mase duk round2x kawasan skul tgh2x mlm around 2 -3 pg xclap.. die dgr tapak kasut but askar2x tu, sayup2x. die folo bunyi tu last skali haaahh.. tu diaaa.. nmpk segerombolan askar jepun tnpa kepala duk berbaris siap bunyi suara.. tp suara tu xclearla. apelagi, pkgad tu pon pusing balik wat donno je. (nth btol nth x pusing wat donno, tgok2x lari xcukup tnh.. haha )

Lagi satu die ckp die slalu jgk terserempak dgn perempuan bju putih bjalan dkat koridor klas.. Farah xigt sgt pasal cite pompuan ni, tp ade ura2x bgtau yang kubur pompuan ni ade dkt pdng skolah. xsure plak kat mn, pnh jgk cari tp xjumpe plk.. hehe

pu3_rania posted on 10-5-2014 02:03 PM
Bila baca kisah Ipo ni, kenangan lama masa study kat UM terimbau kembali especially masa berkumpul ...

hahaha..ingat hantu apa la tadi..

Owh..x UM gak ke?...

entah ler..time ipo dulu, selalu gak jumpa benda2 ni..

farahya89 posted on 12-5-2014 11:31 AM
Argghhh.. seram giler ipo . Abis tu ipo ngn yang laen2x balik umh masing2x or pusing balik ...

kami balik umah masing2...huhuhu..lari tak cukup kaki time tuh..

hmm..hantu jepun ni sellau gak dengar..time sekolah selalunya..citer pasl hantu jepun, Ipo ada kisah gak. Time tuh ipo baru tingkatan 1

MAsa tu kat asrama perempuan, asrama ni sebelah je ngan sekolah. Ipo tak duk asrama sekolah sbb rumah dekat je ngan sekolah tapi ipo suka lepak n kdg2 tidur kat dorm asrama tu..

Satu malam, lepas prep, kami masuk dorm. Ada 20 org dalam dorm, katil double decker..time tuh dah hapir 12 malam. Seronok lepak dan borak2..yalah, ipo jarang lepak ngna dia orang. Bila dah diberi peluang tuh, borak tak hingat ler..mcm biasa dri satu citer ke satu citer..sedar2 dah pukul 2 pagi.

Tgh borak tu, seklai dengar...'HAIK!!!'

kuat sgt bunyi tu..kami saling berpandangan..siapa plak cakap jepun tgh malam2 buta ni? Kmai sambung borak, then dengar lagi..bunyi macam senjata dilaraskan picunya..serentak. Kuat sangat. Kami dah mula tak sedap hati.

Dalam dorm tu..semua dah tidur..lampu dah padam tapi kami duk berborak lagi..lepas dengar tu, kami berjingkit2 berjalan ke tepi tingkap. Sebelah asrama tu ada hutan kecil..kami ngendap apa ke bendanya..sebb bunyi tu datang dari situ.. seklai lagi dengar org jerit kuat mcm nak  berbaris.

Bila kami ngendap tu, terus pucat muka...ada lebih kurang sepuluh baris askar jepun lengkap  bersenjata sedang berbaris..muka dah mendongak..bengis sume muka dia orang. Pastu..depa semua pergi ke satu pokok besar..ada satu susuk tubuh duduk  kat situ..

Salah seorang dari askar jepun tu keluar dari barisan..dia keluarkan pedang...panjang gila..

Zaaaaaaaappp!!

Terus kepala orang yang duduk situ tergolek jatuh..darah bersembur

Kami menelan liur..pucat memasing..sedang syok tgk tu..askar jepun yang pancung kepala org tadi pandang kita orang..aduh..makin pucat. Mana tahu, dia datang dan pancung kepala kita orang kan...punyalah fikir tak logik..terus tutup tingkap dan tidur tarik selimut

Bangun pagi, intai lagi kat hutan tadi, tempat kepala tu tergolek...tak ada apa pun...huhuhuh..lepas tu ipo tak bernai bermalam dan lepak kat dorm tu dah..tidur kat rumah je la..

Ipo posted on 1-5-2014 12:38 AM
x um jugak ker?

Aah..grad tahun 2004..fakulti biz&acountancy

asmimie posted on 13-5-2014 11:38 AM
Aah..grad tahun 2004..fakulti biz&acountancy

oo...bru la lagi...kira junior la ni
hakak lagi lama dik..zaman tok kadok nun..

Last edited by Ipo on 14-5-2014 12:33 AM