CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

[Tempatan] Penuntut UPNM mati didera, dipercayai didera rakan dengan seterika wap. #399: Ma

Close [Copy link]
ifanonline replied at 7-6-2017 01:10 PM
sebenarnya kerajaan patut tutup atau tukar shj status SBP dan MRSM semua kpd sekolah harian biasa at ...

Aku dulu mrsm gak sis.. ada pernyataan yg aku setuju dan tak setuju.. tak setuju sbb kata cikgu2 tak bagus...cikgu2 kami bagus taww..hihii...
part buli raging dulu aku pn menyampah dgn senior2..alaa maktab aku dulu cuma form 4 dan form 5 jer pun tapi senior bajet macam bagus sgt..chill lah patutnya...beza umur setaun jer kot.. yg lahir bulan 11 n 12 tu..beza bape bulan je dari aku yg lahir bulan 1 ni... depa selalu nak sound2 aku dalam rollcall sebab 'kesalahan' bodoh..tak bagi salam kat senior..tak senyum kat senior.. overtake senior waktu larian rentas desa pun jadi isu..haprak sangat...

Pastu aku msk matriks ekpress tak smpai setaun..ada la senior yg amik matriks 2 taun..aku pulak jd senior dia kt uni..ada sekali aku interview dia sbb dia nk join program aku..terkebil2 bila aku kata aku junior dia dulu..aku senyum sinis jerrr...sama-sama tau betapa belagaknya depa waktu jd senior dulu kan..

aku ada pengalaman pasal anak kene buli kat sekolah  - tp tak tau la ni termasuk dlm kes buli ke tidak

tahun lepas, darjah 4, ada satu ari, anak aku (perempuan) balik sekolah mengadu ada sorang kawan kelas dia (lelaki) selalu buli dia. ejek2 dia. merengus2 anak aku.  aku cakap sabar dan jgn balas apa2. sbb pada aku (masa tu) gaduh2 budak2

selang seminggu, balik sekolah dalam kereta, dia diam. aku pelik kenapa diam? lepas tu dia stat nangis teresak2 tak boleh nak brcakap. Aku ckp kene bgtau apa masalah kat sekolah baru aku boleh tau apa kesusahan anak dia.

bila keadaan dah tenang, anak aku ckp budak yg sama selalu buang sampah bawah meja dia. selalu ckp dia bodo dan babi. sambil nangi dia ckp dia tak pernah pun kacau budak tu.

aku terus wsp cikgu kelas dia. bgtau psl kes itu. aku ckp aku sendiri sbg  mak, aku tak pernah ckp benda2 buruk mcmtu kat anak aku.  esoknya cikgu kelas tu pggil budak tu. bg warning. sejak tu dah tak kene kacau lg. cikgu ckp budak tu mmg nakal dan suka kacau budak2 lain dlm kelas. selalu kene marah tp tak makan saman.  yg penting  cikgu dah amik action atas aduan aku.

cik76 replied at 7-6-2017 12:30 PM
Makluman yg mengatakan suspek bawa mangsa ke hospital....info paling awal bertebaran di FB....dari ...

Macam2 maklumat bertebaran, hari jumaat ni harap dapat details sebenarnye

Semuga farhan tenang disana

Alfatihah

honeybee1802 replied at 7-6-2017 01:21 PM
Uniten balai paling dekat dabb...sempadan polis masih sepang...tp alamat surat menyurat kajang kan ...

ioi putrajaya kan

Potpouri replied at 7-6-2017 01:27 PM
ioi putrajaya kan

Nama jek ioi putrajaya..tp alamat sepang utara....

honeybee1802 replied at 7-6-2017 01:18 PM
Anak aku yg sulung introvert..payah nak korek citer...aku lg risau kt dia sbb dia jenis lurus jek. ...

Anak aku citer ade sorang budak kelas dia kaki buli suke ejek dan main2kan name bape budak2 lain yg lemah.  

Follow Us
sebu1 replied at 7-6-2017 01:33 PM
Anak aku citer ade sorang budak kelas dia kaki buli suke ejek dan main2kan name bape budak2 lain y ...

Kalo kaki buli kecik2 gitu nak jek penyek2 kann...anak yg sulung dulu penah kene smack down ms thn 1 sampai takmo gi skolah agama..rupanya yg buat tunbdk hyper...

Nsass replied at 7-6-2017 09:46 AM
Lawyer tu bodohla kalau usaha gigih sgt nk bg pelaku ni dikurangkan hkuman!!  Tp cemane eh kalau a ...

nak atau tak nak, akan ada peguam dari kerajaan yang akan wakilkan dorangdan akan buat rayuan kalau hukuman dijatuhkan, ini procedure biasa

cuma nak tengok peguam tu gigih setakat mana lah

pankreas replied at 7-6-2017 07:48 AM
Ikut repot en. Hussin tu yg repot polis kata jmpe myt kan.. Mn satu tah.. Pape pn,zalim sgt pe yg  ...

Betul... saya berpegang dgn police report.. pronounce dead di hospital serdang..

ifanonline replied at 7-6-2017 05:10 AM
sebenarnya kerajaan patut tutup atau tukar shj status SBP dan MRSM semua kpd sekolah harian biasa at ...

Buli tak kira kaum dan sekolah  dekkkk

kekgebu replied at 7-6-2017 12:15 PM
Bukan weih, lebih dari 1 terung. ini mmg lg kejam nakharom kan. Pembunuh dia masih bebas. Kalo aku ...

Eh SIAL SIAL SIAL SIAL SIAL! Mati2 la aku ingatkan sebiji terung jah, poodeymark! Argggghhhhhh sampai camtu rupanya aruah diseksa! Setab celaka punya binatang! Hey mudah2an suatu hari nanti tertangkap la pembunuh tu! Kesah la di usia kerepot 90 tahun pun jika akak polis yang tangkap beliau akak akan ambik peluang juga debik beliau sedas dua!

cakap pasal buli ni aku adalah org yg selalu kena buli dari tadika, sekolah rendah, msuk skolah asrama sampai la kat u dan kat tempat kerja.

paling teruk aku kena buli kat u. palapes nun. aku sgt2 la anti dengan kes2 buli ni.

time tadika aku sgt la pendiam selalu kwn2 buli aku panggil nama bapak pastu yg popuan taknak kawan ngan aku sbb aku xcomel.

sekolah rendah aku kne buli gak sbb aku montel tapi bijak so masing2 gunakan aku. buku sekolah aku habis kena curik dan kerja sekolah kena tiru, bila cikgu mintak kje sekolah aku, aku xdpt bg sebab hilang, aku kena tampar depan semua org. sampai mati aku ingt cikgu ramlah tu.

sekolah menengah aku msuk asrama dpt senior2 popuan yg suka carut marut, aku jns yg skema, ckp bodoh pun dh kira berdosa untuk aku. selalu kena maki babi la, kne ironkan tdung la, bsuh toilet la, bila aku senior aku sejenis manusia yg xkan rapat ngan junior. sbb aku tak rasa aku perlu rapat ngan dorg.

msuk u join palapes tu lah paling worst dlm hidup aku. kne sepak, kne ludah, kne maki carut marut. aku telan je.

kat tempat kje aku msuk opis yg ramai org2 tua yg dah kje 20-30 taun kat company ni, dorg tak puas hati aku nya gaji lagi bnyk dari dorg tapi dorg lak kne ajar aku. tiap2 hari kne siapkan kje dorg balik pkul 10 mlm. end up laki aku suh benti. laki aku lak stress ngan aku sbb xreti nk pertahankan diri n report kat boss.

kesimpulannya buli ni dari budak umur 3 tahun yg dah pandai berkawan sampai la ketua...tak kira umur ko berapa, dari segi mantel atau fizikal.

kakJOYah replied at 7-6-2017 01:48 PM
nak atau tak nak, akan ada peguam dari kerajaan yang akan wakilkan dorangdan akan buat rayuan kala ...

x tau la kan perasaan lawyer yg akan mewakili hanat2 yg disabitkan kesalahan tu kt court...antara tuntutan kerja dan sifat perikemanusiaan

Bedah.Cun replied at 7-6-2017 12:22 PM
Betul, yang. Ai memang takleh terima statement yang kata buli and ragging yang menyebabkan rekrut  ...

First time iols baca post kak bedah yang tak menggeletis dan penuh dgn isi...

Nurul8001 replied at 7-6-2017 12:06 PM
Ye..tepat sangat..

Latihan lasak lain..

Dorang perasan hebat kengkonon ada medical team sendiri

vanillaninja replied at 7-6-2017 12:21 PM
Termasuk la suspect yang katanya kena pukul jugak sebab nak defend arwah. Heols siap promote air m ...

Wadefucuuuuuuukkkkk

Cei memang layak diludah sekor2 ok!

Pastu sekarang konon berkeluh kesah nyesal tak tolong aruah bagai, phuih! Yang kata kena pukul juga sebab nak tolong budak Mubin tu kan? Pastu konon kawan2 Mubin boleh bekap dia kata korang tatau cerita dia pun kena pukul bla bla bla.

Tapi masa kejadian Mubin sempat promot air mangga! Eh celaka la kau Mubin!

siputsedut replied at 7-6-2017 01:54 PM
First time iols baca post kak bedah yang tak menggeletis dan penuh dgn isi...

Terkesan sangat kot kak Bedah sampai insop tak geletis.  

JeNaB_PopPop replied at 7-6-2017 01:53 PM
cakap pasal buli ni aku adalah org yg selalu kena buli dari tadika, sekolah rendah, msuk skolah asra ...

kenapa join palapes uols??uols ni sure study kt UITM ek or ITM masa zaman tu..dedulu iols dah sepakat dgn geng masa sesi nak tentukan utk join kelas agama or yg kena pakai uniform tu..aduuhh lupa tp bukan palapes..palapes ni lain kan..so masa sesi pemilihan tu buat2 la salah solat gitu..gigih tau x nak join yg uniform ni..dah la satu semester kena join..masa iols study dulu kami panggil abg2 palapes ni bila hari rabu depa pakai uniform..kt topi baret diorg tu ada satu benda bulu2 kan..kitorg panggil depa 'abg burung bul bul'..

sebu1 replied at 7-6-2017 11:30 AM
Bile dah kene tumbuk pukul semue dan tekap dgn seterika arwah ni mesti demam sakit.  Bile suhu bdn p ...

Aku rasa lebih kpd infection kot ..dah kene seterika mesti ada blister..kalau blister x treated properly bakteria menghuni..ni we are talking about blister satu bdn ni sbb arwah kene seterika satu bdn..plus ada tulang patah lg...kecederaan dalaman...demam tu sbb dah ada infection...

JeNaB_PopPop replied at 7-6-2017 01:53 PM
cakap pasal buli ni aku adalah org yg selalu kena buli dari tadika, sekolah rendah, msuk skolah asra ...

Yeap, memang buli tak kira usia. Sebab tu ai dah berazam jika anak dibuli minta mahap ai akan suruh sabar, memang ai akan ajar tumbuk je. Ai perhati pembuli ni selagi ko tak melawan, selagi tu dia ingat ko ni boleh di'makan',  so memang ko akan jadi target berpanjangan la.

Hantar la anak2 blaja martial arts terutama perempuan. Jika meka dibuli jantan at least meka boleh guna kekuatan fizikal untuk kenakan jantan tu balik. Lelaki yang betul2 kuat tak buli orang yang lemah. Jantan yang suka membuli ni cuma spisis pondan takda telo berani dengan orang yang dia anggap lemah dari dia dan of course, berani membuli semasa beramai2 je.