CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 73055|Reply: 499

[MERGED]POLITEKNIK CORNER [Spot-check? blah-blah...]

Post Last Edit by hunt_fear at 15-11-2009 19:27

Gini, aku ada merancang nak belajar kat politeknik (peringkat diploma). Tapi sebelum tu aku ada satu soalan la untuk korang-korang yang pernah belajar kat tempat camni, terutamanya yang tinggal di asrama.

1 - Aku nak tau ada tak pihak administration selongkar beg-beg barang dan baju korang sebelum dibawak masuk ke dalam asrama? Agaknya untuk filter benda-benda terlarang?

2 - Selalu tak dibuat spot check bilik ke bilik? dan sejauh mana telitinya spot check diorang? Dalam bantal pun x-ray ke?

3 - Semua politeknik diwajibkan pakai kasut dan baju tuck-in ke untuk masuk dalam kelas?

Jawapan korang akan menentukan masa depan aku... Kalo aku berasa undang-undang politeknik memperlakukan aku cam budak sekolah, bye sajalah. Aku kerja kat gudang lagi bagus. Aku dah tua oo...

[ Last edited by  lin_okinawa at 24-4-2007 11:16 PM ]

Reply #1 manzilla's post

mane ade spot check kat poli.

lainla kalo tetibe ade kes,dadah ker

spotcek kekadang je. takde la ganas sangat. dierang cari rokok je. tapi kalo bilik ko ni memang suspek jenayah dierang bongkar le. kekadang kalo tak gi function ke cam gi ceramah kat masjid yg wajib tuk dak sem 1 dierang akan spotcek stiap bilik. aku pnah skali ngan memember aku 4 orang nyuruk lam bilik prep lepas balik dari makan kat kantin. 20min menahan dari kene tangkap  ala bebaru tide in la kalo masuk klas. dah lelame suke ati kau la nak tide in ke tak ke. ngk lecturer gak. ade kekadang dia ngk ko tide in ke tak ke. kasut memang wajib kot. slipar pon boleh gak tapi pepandai la kave.

Rate

1

meh aku jawabkan sbg ex politek..

x penah la aku dulu kena spot cek smpi ke beg or sumthing...tp x la slaloo sgt pun ader spot cek..

sebab kalo ko bdk poli jb ko akan duk kat hostel 1 sem jerr..pas2 ko kena crk umah sewa kat luar poli tu...xde la smpi admin nak x ray or filter semua barang ko...ko dtg n bwk apa yg ptt jer la...xkan ko nak bwk tv ker apa2 jer yg mmg sah2 di larang....

pasal baju tuck in ker x..kalo poli aku dulu mmg str8 skit psl pakaian nie...kalo da 1 jbtn yg jus like management tu mmg wajib la ko pki tuck in bagai n silap ari bln kena pki tai tetiap ari..but klao ko dlm bhgn engin ker ko leh la ngelat pki baju bengkel...ala cam baju mekanik tu..psl nak kata tiap2 ari ko akan msk bengkel atau lab...so leh la ko pki baju tu 4 the entore day...so x yah la ko nak pki baju tuck in aka skema...kasut ke x tu ikut lecturer ko la...aku dulu kalo msk lab komputer yg leh kena bukak kasut leh a ko ngelat pki selipar ker apa...tp apa2 pun kena ikut poli...

x silap aku setiap poli cam2 undang2 dia..ader yg leh pki jean laaa..or wat so eva...bg aku dulu rs gak la cam sekolah tp ikut ko la camner ko nak adapt idup kat poli..

satu jer poli g aku kelebihannya...ko x la blaja teori sgt...dia akan lebih 2 practical...cam aku dh rasa uni n poli aku rs sonok laie poli psl aku x stress bc buku sgt psl ko akan parctical jerr..so input ko ada dua laaa.teori n practical...

apa2 pun pikir2 la blk psl masa depan ko..xkan pasal undang2 yg x seberapa ko sggp nak keja gudang kot...at least kalo ko dpt dip ada gak la org nak pandang tinggi kat ko...

apa2 pun da choice is ursss...good luck laa kt ko..

Rate

1

Oo... Itu macam ka?
TQ...:tq:
Aku cuma risau diorang akan rampas koleksi CD kesayangan dan laptop aku je...
Tapi kalau tanak duduk kat hostel awal-awal lagi camana tu? Awal-awal lagi dah cari rumah sewa? Kut-kut wajib duduk kat hostel la... Sekurang-kurangnya untuk 1 sem.
Takkan la aku nak bawak bini aku sekali masuk hostel. Jeles la budak-budak nanti.

ermmm setakat nih penah 2-3 kali jer penah ader spot cek .... biaselah awai2 semm... kene plak bdk baru ....

Rate

1

Follow Us

Reply #5 manzilla's post

ff:
seriau aku tgk abatar ko

seriau aku tgk abatar ko

Terima kasih...:ah:
Aku akan upgrade supaya lebey seram suatu ketika nanti.

takde lah.........
cam tempat blajo len gak...hikhik...ko igt tu skolah ke

Reply #1 manzilla's post

hikhik... aku pelajar Poli KK...

masuk KAMSIS (asrama) takde la plak derang selongkar beg... kalu buat spot cek pon derang setakat nengok gitu2 je... takde la sampai selongkar almari... tapi dengar2, derang akan buat cenggitu gak... tapi aku tak risau pon... aku tak simpan benda2 terlarang pon...

PeOt : aku budak baek...

Originally posted by manzilla at 15-4-2007 10:45 AM
Oo... Itu macam ka?
TQ...:tq:
Aku cuma risau diorang akan rampas koleksi CD kesayangan dan laptop aku je...
Tapi kalau tanak duduk kat hostel awal-awal lagi camana tu? Awal-awal lagi dah cari ...

bawak lew saploh laptop pon... derang tak rampas nyer... CD pon buleh ajer... warden aku siap nanya ada CD baru kew tak... ko jangan bawak CD *TuT* dah lew...

kalu ikutkan peraturan, memang wajib tuk pelajar sem 1 tinggal kat KAMSIS... tapi kengkawan aku sem 1 ramai yang tinggal luar... cuba rujuk pihak pengurusan asrama...

Reply #4 graxier06's post

memula dolu... aku stress sangat masuk bengkel...

skrg dah mula rasa seronok...  

PeOt : orang besi...

Aku rasa rules setiap poli berbeza-beza. ada yang ketat, ada yang longgar skit.. Macam undang-2 poli aku teramat la ketatnya.. kalo ko tak datang majlis atau aktiviti asrama etc siap sedia la ko kena dimerit. kalo warden jumpe ko duk kat cafe berdua-dua pun leh kena dimerit.. wakaka. tapi aku rasa bagus la jugak diorang buat macam tu. takde la budak2 nak berdeting bagai kan. aku yang tenguk ni pun naik meluat..

Masa first day ko lapor diri.. diorang tak check pun barang yang ko bawak.. cuma daftar, ambik kunci, terus kemas barang bawak ke bilik.. takde hal la kalo ko nak bawak barang terlarang pun. laptop memang boleh bawak pun tapi kalo ada files2 terlarang tu pandai2 la ko hiddenkan.

Yang pasal spot check tu tak penah la pulak aku kena. tapi warden memang ada buat spot-check pun.. cuma bilik aku je yang tak kena.. taktau la pulak pasal apa...

Peraturan politeknik memang kena pakai kasut bertutup dengan baju tuck-in bagi laki.. serius masa mula2 dulu aku rasa entah apa2 punya rules ntah.. tapii sekarang ni aku rasa ok je.. nampak formal ngan professional pun ada.. budak2 poli sume nampak smart je pergi kelas.. ataupun kalo ko nak nyelak sangat pakai baju tuck-in, ada 2 choice je.. sama ada pakai baju batik tetiap pegi kelas (tu pun kalo ko larat la).. ataupun pakai baju bengkel tetiap hari.. hehe..

Apa pun kalo dah ada peluang study, grab je. maybe ko rasa tua ke? ada student kat poli aku, umur dah 28 tahun ambik diploma sains kesetiausahaan ok jer? ada pulak sorang tu tentera ke askar entah. sambung study ambik IT - programming.. ok jer aku tengok?

Tapi honest aku cakap, peraturan politeknik memang agak ketat. rasa diperlakukan macam budak sekolah pun ada.. tapi terpulang pada ko..

Rate

1

:hmm: Ayoyo...

Reply #8 manzilla's post

:ketuk: :geram:
ade ke nk upgrade kasik lg seram..
aku baru prasan mate die berkelip

Reply to #15

Yay! Akhirnya ada jugak orang yang perasan!
Memang aku dah upgrade pun hari ni.
Versi asal ialah gambar jpeg kaku.
Hari ni punya release mata dah boleh berkelip-kelip.
Tapi aku tak bercadang nak ugradenya lagi pada masa akan datang. Ia sudah cukup sempurna sekarang.

Reply #16 manzilla's post

lagi sempurne kalo bear/kuceng/puppy/alien or wutever u call it tu tetibe lps kelip2 mate, tros die terjah tnjk muke die....cm buat owang terkejut

ehh pesal aku kasik idea lg ni

Reply #12 PeOt's post

time lab la plg bess...especially lab computer...

lagi sempurne kalo bear/kuceng/puppy/alien or wutever u call it

Oh tidak. Kalau aku buat ia adalah bear, semua orang akan anggap ia bear. Kalau alien, semua orang akan anggap ia alien. Kalau kuceng, semua pun akan anggap ia kuceng. Tak ada seni langsung. Tapi kalau aku biarkannya dalam kegelapan dan penuh misteri, imaginasi koranglah yang akan tentukan apakah ia? Ada 1001 kemungkinan. Kalau aku buat kucing, kemungkinannya adalah 1, iaitu kucing.

Imaginasi adalah suatu yang amat unik dan misteri, ia boleh dimanipulasi dan boleh menyebabkan korang berfikir yang bukan-bukan.

tetibe lps kelip2 mate, tros die terjah tnjk muke die....cm buat owang terkejut

Memang terkejut, tapi sekali saja dan selepas itu ia akan jadi satu lawak. Avatar seram aku tak akan jadi avatar lawak. Sebab tu aku tak suruh ia menerkam dengan segera. Imaginasi koranglah yang akan menentukan bila ia akan menerkam, ataupun tak akan menerkam langsung; sekadar memerhati saja dari kegelapan. Itu barulah dikatakan seni.

Sepasang mata dalam kegelapan yang tidak diketahui tindakan seterusnya adalah lebih seram daripada mata sudah diketahui akan menerkam selepas 10 saat dan berundur kembali. Ngeh ngeh ngeh!

Reply #19 manzilla's post

aaaaa ko ni.....nakutkn btol tgk care ko ckp ni...