CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4326|Reply: 29

betapa susahnye...

selalu kita duk dgr cite yg sedih2 n menyakitkan hati..mai kita bercerita plk ttg kepayahan dan rintangan yg diharungi utk mencapai / mendapatkan kejayaan dan kebahagiaan...

contohnya...kejayaan dan kebahagiaan dlm berkeluarga stlh ditimpa masalah dlm perhubungan, masalah ahli keluarga sakit, masalah kewangan etc...kejayaan di dalam kerjaya dan pendidikan stlh mengharungi pelbagai masalah spt family susah, kesempitan wang, etc...

maybe dr kisah2 dan pengalaman yg diceritakan blh menjadi sbg panduan dan pembuka jln penyelesaian kpd sesiapa yg menghadapi masalah yg sama....insyallahhh..

[ Last edited by  umarmursyid at 1-5-2008 01:53 AM ]

Rate

1

bukannya senang untuk senanggggggggggggggg

itulah bkn senang nak senang...jadi kita ceritakan segala kepayahan dan keperitan yg tlh dihadapi utk mendapatkan kesenangan skrg...sbg panduan dan iktibar kita semua...ehehhehe

tis is my story,

betape susa
hnye........... hati ahkak masa melahirkan anak yg sumbing 8 tawun lalu, tp bila ahkak tgk baby tu sihat dan takde masalah atau penyakit kritikal mcm yg terpaksa ditempuhi oleh parents yg lain........ Alhamdulillah, ahkak rasa syukur sgt. Tp masa tu mmg susah le sbb nak pikir pasal operation dia kan......... mana lah nak cekau duit. Klu hospital kerajaan nak tunggu lama, so ahkak bawa pg swasta kena dlm rm8000 lebih utk 2 operation, sekali masa baby umo 3 bln dan second one masa umo 10 bulan. Sib baik ada ahli keluarga yg sanggup tolong, nak kuar EPF diorang suruh byr dulu, claim kendian........ tapi anak ahkak sekarang ok la..... bijak budaknya............senang dah hati akak.

Rate

1

Reply #4 Armadillo's post

alhamdulillah

harap2 baik budaknyer besar nanti

alhamdulillah...itulah pengorbanan family n ibu...ade sokongan dr byk pihak maka byk perkara dpt diselesaikan...alhamdullilahhh...berkat pengorbanan yg ikhlas tuh...anak armadillo membesar sbg anak yg cerdik dan pandai...  

Follow Us
susah nak cari bakal suami yang betul2 sayang aku..

bile dapat yang kelakar,x kedekut...solat la plak x jaga

bile dapat yang jaga solat ,kedekut hidung taik masin,satu coklat pun kedekut..mak aih..truknye oghe kelate nih...

mintak2 la ku ketemui lelaki lebeh baik dari kedua2 di atas...

alhamdulillah. semuga anak akak jadik insan yg berjaya bila besar nanti. janji dia sihat & cerdas kak.

kat tmpt saya ni ada sorang doctor dia pun ada bekas operation sumbing. maknanya org yg sumbing pun blh berjaya kan, paling penting ada sokongan dari family members

Reply #7 sunshine66's post

mak aih, coklat sebiji pun berkira. elok la kau tinggalkan dia. sok dah kawin pun duit makan minum claim kat kau

Originally posted by sunshine66 at 1-5-2008 02:04 PM
susah nak cari bakal suami yang betul2 sayang aku..

bile dapat yang kelakar,x kedekut...solat la plak x jaga

bile dapat yang jaga solat ,kedekut hidung taik masin,satu coklat pun kedekut..m ...

awak ni seorg yg kelakar,x kedekut,jaga solat ker?

Reply #7 sunshine66's post

mmglah susah nak cari suami soleh dan isteri solehah...
tp " lelaki yg baik adalah utk ppuan yg baik"....hehehhehe...

Satu kebahagiaan bagi sy bila sy mendapat diploma setelah 7 tahun menunggu...Alhamdulillah...usaha & pengorbanan sy berbaloi....Harap2 anak2 sy juga akan berjaya nnt...

aku plak masa arwah ayah aku meninggal. masa tuh hubungan aku ngan mak,adik-beradik lain mmg tak rapat since kecik lagi. bole kata hari2 aku mesti jadi bahan maki-hamun keluarga aku. aku nih anak lelaki sulung walaupun ada kakak.

masa tuh susah betul aku nak handle perkara2 mengenai pentadbiran harta-pusaka arwah abah aku. yer la dah la tak ngam ngan famili dah tuh dicop plak nak bolot harta-pusaka. sedihnya hati aku cuma Allah jer tahu. then mak aku plak takder pendapatan. sumer perbelanjaan rumah aku yang tanggung. sampai la nih aku masih lagi macam ni cuma hubungan aku ngan mak aku mula nampak perubahan. syukur alhamdullilah. sikit pun aku tak rasa nyesal  atau terkilan dalam apa saja perbuatan mereka walau teruk macam mana pun aku dimaki,dihina. dan aku masih lagi berusaha untuk memperbaiki taraf kehidupan keluarga aku

Rate

1

Reply #10 renzokuken's post

apsal lak tanye aku...

aku solat laaa!!!tanye soklan cam tuduh aku x solat jek...

abeh kalu laki baik utk pompuan baik..

kalu pompuan jahat xde laki baik camne idup mau ubah...

camni sampai bile2 aku jadik jahat!

alang2 da jahat..baik aku jahat trus ...

Reply #11 umarmursyid's post

aku ni jahat sgt kee??

aku nak berubah la nih...

Reply #15 sunshine66's post

abihnye ko rase ko jahat ke...hehehhee
xlah jahat kot sbb ko buat ape yg disuruh oleh agama..tuh dah kira baguslah tuh..
maybe ade sikap2 lain yg ko perlu ubah kot....hhehehehhe
n sentiasa berdoa pd Allah dipertemukan jodoh dgn lelaki yg baik...insyallah...amin..

Originally posted by sumitriptan at 1-5-2008 07:03 PM
aku plak masa arwah ayah aku meninggal. masa tuh hubungan aku ngan mak,adik-beradik lain mmg tak rapat since kecik lagi. bole kata hari2 aku mesti jadi bahan maki-hamun keluarga aku. aku nih anak ...

complicated gak kes ko nih...kes hubungan family nih susah...sbb nak handle perangai adik-beradik n mak skali...
tp dah nampak perubahan kan sbb mak ko dah nampak baik ngan ko...itulah pengorbanan dr sikap sabar ko...
yg benar akan jelas benarnya nanti...sabar jelah n tunggu kebenaran tuh pd diaorg semua..insyallah..berkat doa ko setiap hari..mesti ko dah x akan dimaki hamun olh family ko lg....n mereka akn berubah....

Originally posted by umarmursyid at 2-5-2008 02:39 PM

complicated gak kes ko nih...kes hubungan family nih susah...sbb nak handle perangai adik-beradik n mak skali...
tp dah nampak perubahan kan sbb mak ko dah nampak baik ngan ko...itulah pengo ...

betul tu
dan selalu ler muhasabah diri
mungkin ada yang ahli keluarga tak suka tu sbb depa maki hamun
tp yg penting tanggungjawab sbg anak lelaki sulung setelah ketiadaan ayah mmg besar
jaga ler keluarga esp mak tu elok

Originally posted by sunshine66 at 1-5-2008 10:02 PM
aku ni jahat sgt kee??

aku nak berubah la nih...

alhamdulillah

Reply #18 buDak_gaTaL's post

hhmmm....  lately aku selalu murung. kengkadang aku ada masalah takder tmpt nak ngadu ataupun berbicara. nak sembang ngan mak aku, aku tak reti yer la since kecil lagi tak dididik untuk berbicara. bila bukak mulut kena herdik. so la nih aku byk menyimpan dalam hati. apa yg aku tau la ni cuma jaga mak aku jer camner dia jaga aku dulu masa bayi. yg aku tau la nih cuma nak senangkan dia, wat dia gembira jer. mmg berat tanggungjawab anak lelaki sulung.

kengkadang aku pikir balik esok-lusa kalu aku kawen sapa la nak jaga dia.... kalu bakal isteri aku OK maybe aku leh bawak dia sekali tinggal ngan aku...ntah la serba-salah gak pikir. yg aku tau la nih selagi dia masih bernyawa aku akan jaga dia sebaik mungkin

12Next
Return to list New