CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 49839|Reply: 191

Bagi Signal!!!

Actually aku dah lama tunggu masa nak bukak topik ni.. Coz I just can't stand all those selfish drivers yang tak bagi signal apatah lagi kalau masuk simpang!!!!!!! :@ :@ :@ :@ :@

Mcm aku sendiri, aku mmg ALWAYS BAGI SIGNAL sebab bagi aku, that's the driving rule of thumb!

Even mcm aku sampai nak masuk rumah pun aku tetap bg signal gak.. Sebab kengkadang we never know kan.. Ntah2 ada kereta yg baru tgh nak bergerak ke.. So, kalau kita dah bg signal tu, dia tahulah nak budget mcmana.

So, korang sendiri drpd kategori mcmana?

• Setiap Masa! - Akan sentiasa bagi signal ketika membelok/masuk lorong/keluar parking etc. NO MATTER WHAT!
  • Jika Perlu/Terpaksa Sahaja - Kalau nampak ada kereta/kenderaan, baru terhegeh2 nak bagi signal..
  • Waktu Malam/Waktu Hujan - Sebab keadaan gelap, demi untuk keselamatan sendiri.
  • Ikut Mood - Ikut personal mood
  • Perlu ke signal2 ni? - Sukati datuk moyang aku lah nak menghala ke mana pun!

Single Polls, Total 50 Users voted
Your User group have no permission to vote

Rate

1

Even kalau tgk drama2 tempatan pun..

Banyak scene yang tunjuk kereta tu akan bg signal even nak masuk rumah sekalipun..

Citer omputih pun aku penah tgk sekali wat camtu..

Tp realitinya?? :kant:

area pandan indah,
bukan nk ngate,
tp dh slalu jd,

DH MASUK SIMPANG, BRU NK BG SIGNAL,MAU TAK HANGIN 1 BADAN.....:@

bek cabut je lampu signal tu.....

Even jiran yang dekat jalan rumah aku ni pun.. aku sakit hati betul.. :@ :@ :@

Apa dia ingat aku cam ke kereta dia??? :kant:

Aku kt belakang dia ni.. Selamba je tetiba dia berhenti sebab nak parking kt rumah dia..

area pandan indah,
bukan nk ngate,
tp dh slalu jd,

DH MASUK SIMPANG, BRU NK BG SIGNAL,MAU TAK HANGIN 1 BADAN.....:@

bek cabut je lampu signal tu.....
oni313 Post at 28-11-2009 22:31

Kaaaan?? Kalau dah betul2 ko sampai kt simpang tu baru nak bg signal.. pe kejadahnyaaaa?? :@ :@ :@

Aku mmg rasa nak bunuh je manusia2 mcmni!!!!!!!!! :kant:

aku selalu bagi signal walaupun belakang tak ada kenderaan/org.

Follow Us
Pernah sekali aku dkt hujung jalan rumah aku.. Biasalah jalan kecik.. 1 keta je muat kan...

Pastu aku nampak, adalah satu kete dr arah bertentangan.. Aku expect dia nak keluar ke main road lah kan.. So, aku pun ke tepi lah bg laluan.. Sekali elok je lepas aku dah ke tepi.. Aku tgk rupanya dia nak berhenti kt rumah org TANPA BG SIGNAL!!!

Uisssssssssssssh.... So tak bengang ke????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :@ :@ :@

aku pon hangin gak....

bg ar signal...sush sgt ke.....
ad yg lg hampeh....dh la msuk mengejot....signl pon xkc....kuang ajr...cacat otak!!!
ingt org leh bc minda dia ke...ngok ngek

aku selalu bagi signal walaupun belakang tak ada kenderaan/org.
rm611 Post at 28-11-2009 22:39

Betul tu.. Itulah yg sepatutnya!!!

Tp tulah aku pelik..

Aku tahu, kalau timbulkan isu ni kt forum ni.. Mesti ramai yg bengang dgn org yg jenis tak reti bg signal ni..

Tp kan.. Kenapa in reality mcm RAMAI YANG TAK BAGI SIGNAL pun?

Sampai kan.. Kalau aku jumpa driver yg signal tu.. Ya Allah... Bersyukurnya rasa...

Boleh gitu? :kant:

aku mmg x tinggal kasi signal... :pompom:

Pernah sekali aku dkt hujung jalan rumah aku.. Biasalah jalan kecik.. 1 keta je muat kan...

Pastu aku nampak, adalah satu kete dr arah bertentangan.. Aku expect dia nak keluar ke main road lah kan. ...
freekey Post at 28-11-2009 22:50

nih mmg cilaka kot...
aku pon pnh kene....aku siap berhenti kt tepi nk bg dia lalu...
last2 dia nk berhenti kt tepi jln tuh....hampeh...

Post Last Edit by yukitada at 29-11-2009 09:24

aku pun kengkadang x bagi signal gak tp tgk tempat. selalunya bile aku yakin mmg xder kenderaan dibelakang , tepi and depan aku lah...

kengkadang aku selalu peratikan... tp x semua lah .. sorii ini ikut pemerhatian aku yg bile dpt jer pemandu gilos cam nie mesti aku tgk betul2 sape yg mandu tu atau klu keta kancil aku dpt potong mesti aku tgk sape yg drive..

1) bangsa c*** yg pki keta mewah
2) warga emas x kire bangsa
3) bangsa i**** yg belagak tp pki keta wira jerr yg dh ubahsuai memacam bagai naik klakar ponn ader.. lum tmbh warna keta yg ....
4) lelaki & pompuan yg rase dh teror memandu dijlnraya..:@:@... biase yg br dpt P masih bersopan lg... kecuali org  pinjam keta die yg tampal P... so, kite pun jd marah kt org yg baru pass lesen nie... padahal pemandue tu dh mmg tua bangka dpt lesen tp belagak cam teror...

tu belom lg cta pasal pemandu yg buta huruff...:@:@ signboard tulis jalan sehala tp die jalan jugak.. abis keta dr arah yg bertentang yg betul dh bengang:@:@

dahlah jln sehala biasenya sempit... yg salah tu wat muka 'tempe' jer cam x bersalah pape:@:@ angkat tangan mintak maaf ponnn tdk.. kengkadang dlm keta tu satu family.. dgn bini2 sekalik wat muka bodo jerr:@:@

13# yukitada
betoi2...india lg samseng xhengat...
bw kete mst nk cpt je
ad satu hari tuh
dh la tgh berckp dgn tepon...
signal xkc...tetiba lak tukr haluan...brek mengejot kwn aku tuh...
kuang ajar...ngokngek

aku pun kengkadang x bagi signal gak tp tgk tempat. selalunya bile aku yakin mmg xder kenderaan dibelakang , tepi and depan aku lah...

kengkadang a ...
yukitada Post at 29-11-2009 09:22

Well.. Walaupun ko tak bg signal sentiasa.. Tp terima kasihlah banyak2 sebab masih ada perasaan untuk bagi signal sebab fikirkan driver lain..

Cuma aku just nak bgtau kenapa perlu bg signal setiap masa..

Contohnya kalau ko nak masuk simpang kan... Belakang ko mmg takda kereta.. Tapi.. Dekat simpang ko nak masuk tu nanti... Sekali dah nak dekat baru ko perasan ada kereta nak keluar simpang.. So takkanlah dah nak dekat2 hujung tu baru ko nak bg signal kan? Serupa tak payah bagi pun takpa..

kengkadang a ...
yukitada Post at 29-11-2009 09:22

Actually kan aku selalu je jumpa kenderaan yang ada sticker 'P' tp tak bagi signal... Ya Allah menyirapnyaaaaaaaaaaa.... :@ :@ :@ :@ :@

Tp aku rasa mmg betul2 driver dia 'P' sbb bwk terkial2 semacam je..

Cuma yang aku pelik.. Motif feeling diva taknak bg signal??!!!

Pastu yang warga tua pun betul gak.. Termasuklah pak ustaz (I guess so based on dressing dia.. )

Baru last Wednesday aku kena masa nak masuk simpang ke rumah kakak aku kt Seksyen 7 Shah Alam.. Aku baru lepas u-turn drpd traffic light.. So aku dah bg signal siap2 nak masuk simpang.. Yang dia pulak.. Mmg datang str8 dr arah belakang tp bawak slow pastu dekat belah kanan aku.. So, aku igt dia mmg nak terus lah kan.. Sekali tetiba2 aku tgk dia membelok masuk simpang depan aku.. :@ :@ :@

So apa lagi aku hon jelah kuat2 bagi sedar diri sket!!

aku setuju memang rakyat malaysia jarang bagi signal dan ini berbahaya, tapi yang lagi berbahaya ialah yang jenis guna handphone waktu memandu. guna handphone waktu memandu (non handsfree) akan affect kita punya judgment. aku stand witness beberapa kali hampir berlaku accident kerana bercakap telefon waktu memandu. jangan ada yang join hentam orang tak bagi signal tapi dia pulak ada tabiat yang lebih buruk.

pasal signal ni, selalu org yg ada mental problem aja...

contohnya, bila mamat A tak bagi signal kat mamat B, mamat B akan sakit hati..

so next time, mamat B pula tidak akan bagi signal... sebagai balasan untuk mamat A.. tapi sebabkan dia tak cam mamat A, dia tak bagi signal kat semua org..

so bila semua orang (mamat C, D, E etc etc) dah kena, diaorg pun sakit hati... so sebagai balasan, diorg pun takkan bagi signal kat orang2 lain...

aku setuju memang rakyat malaysia jarang bagi signal dan ini berbahaya, tapi yang lagi berbahaya ialah yang jenis guna handphone waktu memandu. guna handphone waktu memandu (non handsfree) akan affect ...
FraidyCat Post at 29-11-2009 14:01

Ahahaha.. Come on lah OK..

Kalau dah bercakap kat telefon tu sambil pegang handphone..

Do you expect them to GIVE SIGNAL??!!!!!!!!!!!! :kant:

So maksud aku takda maknanya orang2 yg bg signal ni jenis yang bercakap kt telefon without handsfree.,.

In fact, golongan2 yang bercakap telefon tulah PENYUMBANG TERBESAR yang TAK BAGI SIGNAL ni.. Dah banyak kali dah jumpa..

By the way, kereta aku ada phone holder aku lekatkan kt atas dasboard.. Kalau org telefon, aku onkan loudspeaker je.. Even mcmtu pun, aku still tak prefer berbual di telefon semasa memandu coz I WILL LOST MY CONCENTRATION ON THE DRIVING.