CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: abgboroi

Tan Yew Leong Suami kepada Yasmin Ahmad(gambar)

pada akhir zaman mmg akan ade golongan yg mempertikaikan soal agama dalam cara yg sinis. dlm erti kata mempermainkan agama dan sume org lain mempertahankan org yg mempermainkan agama tu.
putrisakura Post at 29-7-2009 22:06

aku rase kebanyakan reply yg aku bace kat sini bukan mempertahankan org yg main agama tuh.

ni yg aku nmpk dr pemerhatian:
1. mempertahankan hujah bahawa khunsa bukan pondan macam si batuApi cakapkan tuh.
2. Memberitahu kite ttg kromosom.
3. Mengajak supanya mensedekahkan al-fatihah kepada Arwah instead of memburuk2kan arwahs edangkan diri sendiri x tentu baek.
sekian hasil tinjauan aku.

Bosan..x habes cerita pasal YA..Mcm bagus sgt jer...

ada hikmah kenapa Allah ambil yasmin dr dunia

mungkin kalau YA masih ada, lebih byk filem2 yg mengelirukan ummat islam...

kalau Allah redha dgn apa yg YA buat selama ni, mesti Allah akan panjangkan usia YA utk terus berdakwah dlm filem...

aku dulu ada gak opis mate khunsa....
memula msk keje heran gak sb badan bagak, ada halkum tp nama pompuan, rambut panjang mengurai...
muskil so kami beranikan diri tnya...sb dia semayang suma pakai ...
putribatrisya Post at 28-7-2009 17:16

yup...den sokong ayat diatas..
ingat senang ke nk tukar2 nama ngan jantina ni lagi2 orang Islam..
kalau tk dh lama la pondan2 kat mesia ni tukar nama ngan jantina kat IC tuh..
memang akal pendek btul sape yg sibuk sangat dgn pertukaran si khunsa ni...
untuk nanat walaupun kita skang ni di zaman teknologi tapi ko kena ingat ini malaysia..
zaman YA tukar jantina dulu teknologi kita kat mana...ko takkan takleh pk..
ustaz yg sekolah pondok tinggi2 tu pun bleh luluskan permohonan beliau...
inikan plak ko yg baru lulus darjah satu dh bising macam hebat..

183# Dicota8

SGT SETUJU... ckup la filem2 kontroversi konon nye realiti duniawi. buat keje bodoh. jd barua cina sbb laki die cina. mungkin itu realiti dunia ZA dan famili beliau dan kroni2 die yg cam bagus tu mcm ida nerina, amani, adibah noor, harith, dll.

filem2 sampah
kira filem razak mohaiden lg bagus dr dia lah
orlanda Post at 29-7-2009 22:09

same same sampah. 2-2 sampah. merosakkan masyarakat dgn gimik2 murahan.

Follow Us
ada hikmah kenapa Allah ambil yasmin dr dunia

mungkin kalau YA masih ada, lebih byk filem2 yg mengelirukan ummat islam...

kalau Allah redha dgn apa yg YA buat selama ni, mesti Allah akan panjang ...
Dicota8 Post at 29-7-2009 23:44

Ko siapa? Ko lagi hebat dari Allah ke sampai tau Allah akan panjangkan umur YA kalo Allah redha...itu sume kerja Tuhan yang kita tak tau ape tersirat dan tersurat..kite sendiri yang hidup ni pun belum tentu tau mati dalam Islam..pondan ke..gay ke..kita cuma boleh berdoa dan banyakkan amalan kite..satu mende ko kene tau..dalam manyak-manyak dosa..dosa yang tak di ampunkan ialah dosa sesama manusia..selagi manusia kita umpat/keji/fitnah tak maapkan kite..sampai sudah kite idup dalam dosa..ape ko nak jawab kalo mengutuk / mengumpat orang yang dah takde dalam dunia ni???Jangan jadi Tuhan untuk hukum orang lain..Tuhan yang berhak menghukum hamba-Nya...

Ko siapa? Ko lagi hebat dari Allah ke sampai tau Allah akan panjangkan umur YA kalo Allah redha...itu sume kerja Tuhan yang kita tak tau ape tersirat dan tersurat..kite sendiri yang hidup ni pun b ...
kriesz Post at 30-7-2009 00:29

cuba tgk pendakwah spt nik aziz....
Allh pnjngkan usia dia sbb ada hikmahnya....

in a way, kita kena tgk dr sudut positif dan bersyukur, sbb lepas ni dh takde filem2 kontroversi yg byk mengelirukan ummat islam...

cuba tgk pendakwah spt nik aziz....
Allh pnjngkan usia dia sbb ada hikmahnya....

in a way, kita kena tgk dr sudut positif dan bersyukur, sbb lepas ni dh takde filem2 kontroversi yg byk mengeli ...
Dicota8 Post at 30-7-2009 00:36

Apa pulak ko nak komen Ishak Baharum meninggal lagi awal? Fadzil Noor..diorg pun berdakwah..kategori ulama'..Allah pendekkan usia diorg sebab Allah tak redha? Firaun yang panjang umur tu sebab Allah redha ke? Jodoh, ajal, maut, rezeki..itu sume Allah saja yang tau sebab musabab..ko tengok filem dia yang part kontroversi je..ade ko tengok part yang baik??baik sgt ke filem razak mohidin..yusuf haslam..ape beza part berkemban kain batik dengan part pompuan pakai dress berkemban??

#idril
ini la contoh budak bangang!!!!

no offense...haku hanya habaq benda betoi...:re:

ang suka suki maki worang lein dengan doa bukan2, memang ang sundri la yg ditimpa balik...pi la cari hadis pasai ni..aku berlepas diri...memandai2 sangat doakan org...memng lahanat manusia mcm ang ni..:kant:

aku tak pernah berminat nak tgk citer razak mohaideen nih..
walau hanya utk hiburan.. filem dia,slalunyer 'bising', 'kecoh', 'riuh'
tgk pun, mood boleh hilang.
crockwell Post at 29-7-2009 22:20

tu dulu..zaman david teo...cerita dia okey ajer sekarang...sebenarnya p ramlee pun menghadapi masalah org melayu yang mengutuk filem filem beliau...tgk ajer filem MR OS dulu org kutuk filem ni tapi sekarang lain pulak citer nyer...padahal citer tu adaptasi dari filem hong kong...

lupakan filem prof atau yusof haslam atau sebagainya....yasmin ahmad pembuat filem independence...yang biasanya membawa meseg tertentu...walaupun agak sinikal dan nampak merapu tapi itu laa melayu...bahagian merapu tu diorang paling suka dan kontroversi...tapi sebenarnya ada meseg yang lebih jelas dari tu yang Yasmin sendiri dah faham tentang mentaliti org melayu terhadap filem beliau

sudah jadi tempat maki-hamun pulak
oklah saya mulakan ye. saya mintak amaf pada semua kalau kita tak
sependapat. dan pada yg lain-lain tu pun gitu jugak ye elok kita bermaafan.
YA/ZA ni dah tentu dah di mana dia. kita tak tahu lagi. tak lama lagi nisfu syaaban
dah. so buang yg keruh ambil yg jernih.

188# Dicota8
aku tak pernah keliru pun dgn filem yasmin.... terpulang sisi mana kite nak pilih...

189# kriesz

pehal ko nak gelapkan benda yg dah terang2?
firaun lak ko bg contoh..
ko nih islam ke kafir hah?:@

tuan tanah.....ooooo tuan khemah....oooo tuan ghuma!!!

kalo ikot tajuk kesah pasal suami YA, dok baca2 dari mula  sampai la ke page laaaaaa ni, tak dak pun kesah dia selain dari article yg ditepek oleh tuan ghuma je....kalo camtu baek tukor je tajuk tu....

195# mamapip

SUAMI DIA KAN CINA MACAMANA YA STATUS AGAMA SI KHUNSA NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

189# kriesz

pehal ko nak gelapkan benda yg dah terang2?
firaun lak ko bg contoh..
ko nih islam ke kafir hah?:@
harumawar Post at 30-7-2009 09:20

ko bace balik ape yang aku quote..ape yg aku post kat sinie..aku bagi contoh firaun sebab dicota8 kate, Allah cabut nyawa YA cepat sebab Allah tak redha dengan YA..Allah panjangkan usia Nik Aziz sebab Allah redha..Aku dah cakap b4 nie..jodoh,ajal,maut,rezeki..kita bukan Tuhan nak buat hukuman sendiri..Firaun panjang umur..adakah Allah redha?Ulama' yang meninggal awal..adakah Allah tak redha..kita semua tak tahu apa yang tersirat di sebalik yang tersurat..cukup-cukuplah menghukum orang..nak-nak plak orang yang dah meninggal dunia..kita yang hidup ni belum tentu lagi amalan kita..maksum sangatkah kita sampai berhak nak hukum orang lain.. YA pergi mengadap Allah..biar Allah yang menghukum baik buruk amalan di dunia..kita yang hidup ni..sedekah le Al-Fatihah dari mencaci bagai..bukan kat YA je..kat sume saudara seIslam kita..

tanda2 donia da nak kiamat.... bila org jahil memperkatakan tentang agama.... x usahla sibuk dengan apa yg org da buat, coba2 pandang dan muhasabah diri dgn apa yg kita da lakukan sepanjang idup nie.... berapa banyak amalan kita....

tak baik ko cakap mcm tu...
dia bukan pondan la...kategori khunsa...jadi dia bole pilih gender mana dia lebih dominan...

dia dah try jadi lelaki tulen masa jadi penyanyi zulkipli ahmad thn 70' ...
koko2 Post at 28-7-2009 08:20

mmg tak salah kalau dia khunsa.. tapi masalahnya betul ke khunsa? u boleh kompemkan? kalau u pon tak boleh kompemkan janganlah memandai kata dia khunsa..

silap2 org yg kata dia khunsa yang boleh disaman.. ha camne?

mmg tak salah kalau dia khunsa.. tapi masalahnya betul ke khunsa? u boleh kompemkan? kalau u pon tak boleh kompemkan janganlah memandai kata dia khunsa..

silap2 org yg kata dia khunsa yang boleh  ...
eddysheddy Post at 30-7-2009 11:27

masalahnya betul ke die bukan khunsa?kalo die bukan khunsa..kenape majlis agama takde pertikaian bile die kawen..takde lagi akta yang membolehkan lelaki kawen lelaki dan pompuan kawen pompuan..khunsa..yesss..dgn syarat khunsa tu dah pilih jantina dia ikut nasihat dr..dan dia dibenarkan tukar ic..jgnlah membuat fitnah pada orang yg dah takde..kalo dia khunsa..dan kite tuduh die memcam..macam mane kite nk mintak maap orang yg dah takde..kalo dia bukan khunsa..ada sesuatu yg tak betul dengan majlis agama kat malaysia nie..sedangkan kes azizah yang bukan orang glemer boleh masuk mahkamah..nikan YA yg dah terang2 orang kenal..xkan majlis agama nak diam je tengok dia kawen kalo betul die bukan khunsa...wallahualam...