CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abstruse

dialog dengan jin

assalamualaikum semua...dah lama tak masuk jengah umah ni..dah berhabuk rupernya

nak sambung cerita yg tergantung agak lama..

banyak hal nak kena setelkan n alhamdulillah byk dah setel cuma hal gangguan blum setel sepenuhnya..huhu

ekceli gangguan dari mahkluk jin ni belum abis lg n dgr kata tuan yg suka main sihir ni (aku gelarkan dia ahli sihir pasni) makin bertambah lagi kejahatannya..dia dah tahu kitorg berubat dan lawan dgn sentiasa gunakan ayat Quran n dia pula gunakan cara syaitannya..makin bertambah kejahatannya n yg jadi mangsa still my sis n latest benda tu ganggu pula anak2 my sis..

mmg jin ni jenis tegar punya..ntah bape puluh hantu belaan dia hantar nak huru harakan kehidupan org..dlm bbrapa hari ni anak sulung my sis terjaga tengah malam n gtau my sis yg dia mimpi sorg baby kaler hijau n dia dah tak igt mimpi apa...rasa2 klu kaler hijau ni toyol ye dak? (ekceli aku pun masih ada gangguan dan tido malamku skrg dah tak seperti dulu..huhu..akan ada mlm2 tertentu aku akan mimpi pelik n menyeramkan even mmg tak pikir apa2 pun psl hantu2 ni walaupun dah pagar diri dan amalkan ayat2 Quran utk tolak sihir, still benda tu masuk nak attack aku melalui mimpi..sampaikan stiap mlm mst sekali akan tersentak jaga..tak tahu kenapa..skrg alhamdulillah ok skit dan bila dah set minda jika mimpi mcm tu kena bangun, n mmg jadi alert..bila mimpi hantu je terus terjaga..org lain tido hilang penat tapi aku tido bertambah letih...dugaan Allah..sebelum ni mmg aku ni jenis payah nak pkir cete2 pelik n hantu ni n kdg2 dgr org cete buat mcm biasa je n skrg skali dah alami sendiri baru tahu perasaan org2 yg menderita disebabkan kejahatan jin dan manusia ni..)

ok berbalik pada mimpi anak sedara itulah yg aku nak relatekan dgn mimpi yg aku alami..antara petanda2 ada gangguan akan alami mimpi yg pelik dan seram..bg aku yg dah dewasa ni boleh handle lg mimpi mcm ni tapi mcm kes anak sedara aku tu, kesian sgt sbb masih kecil dan apalah yg dia tahu dan boleh buat bila benda tu mula masuk dalam tidonya..my sis cerita mmg sbelum ni dia tak penah trjaga tgh mlm dan trus cete apa yg dia mimpi tapi lps dia mimpikan baby kaler hijau tu terus dia cerita kat maknya apa yg dia igt..kanak2 tak penah tipu...my sis skrg tak biarkan pkara ni, sblm anaknya tido dia dah ajar anaknya baca surah2 tertentu..even yg baby pun kena kacau..skrg badan dah susut sbb tak lalu nak minum susu dan sentiasa nak berdamping dgn maknya, klu tinggal dia nanges..penah satu mlm dia nanges tak nak dok kat umah tu dan ambil tudung suruh maknya pakai tandanya nak ajak kuar dari umah tu, nanges sgt2 n terpaksa my sis bawa dia kuar...elok kuar umah je baru dia diam..sebelum ni baby ni tak penah meragam mcm ni..my sis tya ustaz yg dia berubat..benda tu ganggu dia dan ust tu suruh sabar dan terus beramal dan bertawakal pada Allah, sblum dia nak dtg cek umah my sis..sbb kat umah my sis skrg mmg benda tu byk terutama dlm blik tido..sebelum ustaz nak dtg terpaksa la my sis kuatkan semangat dan lawan jga benda tu sampaikan pasang cd ruqyah tak henti2...skrg sbb dia tak dpat nak attack my sis dia attack pulak anak2nya yg kecil yg masih tak tahu apa2..

aku pun dah tak tahu nak gelarkan apa lg dah kat manusia camni...moga Tuhan je yg akan balas segala perbuatannya..budak kecik yg tak bersalah pun dikacaunya sedangkan budak2 tu darah dagingnya juga hanya disebabkan my sis tak sebulu dgnnya dan dianggap menganggu dia nak menguasai fikiran her son sampaikan tergamak nak runtuhkan rumahtangga org yg dia sayang demi kepentingan diri..anak2 kecik pun jadi mangsa..betul la hatinya dah takde rasa kasih lg dah sbb asyik berkawan dgn syaitan, lama kelamaan nilai manusianya dah hilang..

kdg2 bila aku terbaca kes mentua sendiri sanggup bomohkan anak2 atau suami sendiri, aku tak jadi pelik sbb benda ni mmg seringkali berlaku dalam masyarakat kita..bersyukur bg sesiapa yg dapat mentua yg baik dan penyayang dan jika dapat sebaliknya kesabaran la yg diperlukan nak hadapi dugaan camni.

ok back to de stori...bila kandungannya pun dah cukup bulan my sis dikejutkan lg dgn berita sedih..babynya dlm keadaan songsang dan doc beri tempoh bape minggu utk tgk kalau baby dah pusing ke tempat asal...masa berlalu cek lg n still tak berubah kedudukan..mula2 doc yg handle kes my sis gtau my sis boleh bersalin normal sbb doc ni pakar dlm kes songsang ni dan dia blh handle jika bersalin normal cuma ada risiko jga la tapi 90% berjaya, pkir pya pkir last my sis putuskan utk bersalin dgn caeser je sbb dia tak nak ambil risiko..

alhamdulillah semuanya berjalan lancar dan anaknya selamat dilahirkan...dlm tempoh bersalin dan berpantang segalanya berjalan lancar n kebetulan my mom pun ada bantu my sis...tapi ada sesuatu berlaku masa dlm tempoh nak abis berpantang (masa ni my mom dah balik) dan datang la ahli sihir ni..datang bukan dgn tujuan baik tapi sebaliknya..datang dgn ada niat yg tak baik..

menarik citer nie....teruskan TT.......

bab bercakap ngn setan nih aku pernah alami. alhamdulillah sekarang perkara makin kurang... banyak yang aku pelajari masa hadapi bende nih...

1. kalo die kata org nih buat nak balik pada org nih... jgn percaya bulat2, sebab die tahu sape kita tak suke dan die cube melagakan dan timbulkan fitnah. abaikan tuh semua.. tak perlu nak kisah sgt.

2. kalo ader yang mampu berubat, mintak jgn dipulangkan pada org yang hantar. but hantar la menatang tu ketempat lain.. kalo org lama yang berubat dia tau la nak buat ape..

3. doa kan je org yang buat tuh insap bertaubat dan dapat petunjuk.. cara mana allah nak bagi petunjuk tuh biarkan lah allah punya kerja

4. org yang dah lalui akan memahami kalo org duk kate sabo sabo tuh.. ikut kan nasihat.. jgn marah derang...( kadang marah gak.. ko tak rase sedap je kate sabo yer tak )

5. Air adalah penyerap ayat suci yang terbaik...so mintak sapa yang sakit tuh... baca ayat kursi ke, surah 3 kul ke.. tak kisah la.. dengan keyakinan allah berkuasa atas segalanya... untuk ahli keluarga jgn tunjuk rasa takut...bile baca surah or ayat tuh.. hembuskan dalam air dan minum... doa la dalam hati ape yang nak diminta " Ya allah kau jadikan la air ini penawar bagi diriku, dan aku mohon pada mu isikanlah diriku dengan kalimah mu, dan hapuskan la segala yang tidak baik dalam diriku " . Boleh juga dibuat cara macam nih.. baca surah tuh telan.. telan macam mana habis baca kita telan air liur " Ya allah sebatikanlah diriku dengan kalimah mu." kalo dapat baca ruqyah nya ayat pun bagus.. sebab kat situ byk byk ayat seksa setan...tapi cube cari juga ayat penyembuhan.. sebab dalam badan akan ader luka ( luke tak nampak ngan mata kasar )

6. Setakat hari ni yang aku dah hadap... apa2 pun tuan empunya diri kena kuat... dan di sokong oleh ahli keluarga terbukti bile dia kata dia panas nak duk rumah tu bila ader org yang baca quran dalam rumah (org kalo baca sendiri biase akan lebih menghayati dan menjiwai ) . Pasang cd tuh bagus... tapi macam mana penghayatan nya.. kadang cd je yang bersuara.. tapi tapi ahli dalam rumah macam takde ape, sekadar macam rutin biase ... "aa moga aku dah pasang lari le setan tuh semua"... tuh yang jadi baca ayat kursi pun setan tuh lepak lagi... takde nur yang sampai or kluar.

7. Untuk pendinding diri boleh juga amalkan setiap solat baca sekali je pun denagn keyakinan akan kekuasaan allah insyallah. Surah As Shaffat ayat 7.

8. Kalo berubat tuh... cari la yang tak kena duit ribu2 nih... tuh semua merepek.. yakin sgt le die boleh tolong tuh...paling tidak... air kosong untuk di tawarkan... lada hitam, garam kasar, limau nipis, dan mungkin bahan lain untuk buat pagar rumah.. make sure bukan bahan merepek yang susah nak dapat.