CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lucero

LESTARY - ASMARA [EPI. AKHIR 30HB NOV SELASA 9MLM TV3]

Close [Copy link]
Reply 1998# NazilaSK

Hai dah kronik kau nih... macam aku juga ler....

Post Last Edit by Zammy at 25-11-2010 23:55

promo TV3:  all shot is jumble up....dah bawak balik rumah sewa, nenek general ada ...baguih le bole tolong jaga ZaliyAdam, eh Rohayu ada ek...eh? mek Melati pun mai...baguih2 as a best friend mesti kena support kan ...zalia tertekan tak dpt gerak, bercakap tapi boleh react thru her eyes...Asmara tak ceraikan zaliya, dia akan tunggu Zaliya sembuh, ...kan kita dengar Zaliya kata " saya tak nak cerai, tolong jgn tinggalkan saya".........shot Raziq pegang Adam memang nitemare aku tuh....aku harap itu nitemare Zaliya jugak....

shot Melati jumpa Asmara, hai asyik2 jumpa kat Bgn sultan abd samad jer....aku hari2 lalu situ awat tak nampak diarang haa?.........anyway when Asmara said "awak memang sengaja nak tinggalkan saya ya.." meaning that he feel lost, dah la bini sakit..then best freind yg pernah dia suka & tempat dia mengadu nak pergi pulak...nsb Melati sedar kan dia yg dia ada Zaliya & Zaliya cintakan dia...so jgn benci Melati k....

sperti yg dijanjikan gua bikin dialong antara Zaliya & Raziq, scene dimana Raziq mengacah2 nak bunuh adam:-

Raziq: (ketawa)..mmpph...ha ha ha hi hi hi......(sambil mengoyang2 & menghayun Adam)...ko tgk ni Zal ank ko...comel mcm ko, tapi ....tak guna dia idup! aku dah bagitau kat ko...knapa ko degil sgt ha! dah lama aku bagi peluang & tolong melenyapkan dia dari dunia ni....tapi...tapi ....ko berkeras nak simpan dia....ni ni ni (mengoyang2 kan lagi Adam ke kiri - kanan) aku taknak dia ni jadi batu pengahalang idup aku! ko paham tak Zaliya!...sekarang ko boleh saksikan mcmn dia mati depan mata ko......hi hi h hah ah aha....

Zaliya: kurang ajar ko Raziq, sanggup ko membunuh darah daging ko sendiri! bak sini anak aku!...bak sini! jgn ...jgn...jgn...raziq tolong lah...(suara Zaliya bergetar2 skjap marah skjap merayu) Adam & Aku tk perlukan ko! jahanam Raziq! ko memang lebih teruk dari bapak binatang! bapak rimau, bapak beruk la ko nih!!!!!!!! binatang pun takkan swenang2 nak bunuh anak dia!...tolong hah hmp...hmp (termengah2...) mundar-mandir diatas wheel chair....

Raziq: ko tengok ni Zaliya, sayang...aku pegang kepala dia saja boleh?...boleh? atau..atau nak pegang kaki dia...pastu aku lambung keluar tingkap....cepat la tangkap..hi hi ha ha...cepat..ko bleh bangun?...bangun lah bangun...kejar anak ko nih! cpt! biar 2-2 mampos! puas hati aku...dah lama aku kepingin utk buat semua ni hari ni memang hari bahagia aku...hah hah hah.......dpt hapuskan ko berdua!.....

pastu, siapa korang pikir yg datang selamatkan keaadaan? bagaimana Adam diselamatkan? mati ka Adam? atau Raziq yg mampus? kalu Raziq mampus dgn cara apa?.......hah korang tolong speku la ek......aku nak hang baju lu, saturday nak gi outstation........later2 gua usha luorang punya speku.....

syok tak hinggaat! lebih meluat!!!!!!!meluat aku kt ko Raziq......poyo ko Raziq ..igt nak kenen dgn adik angkat aku...hensem gak ko ni ada rupa, duit ada...boleh aku tmpang sekaki....tapi ko syok bunting kan Zaliya peh tu nak bunuh lak anak dia......memang la....anak tu memang status haram....ko laaaaggggiiii haram dah buat dosa nak bunuh anak lak, harammmm cium bau surgaa.....cancel nak buat adir ipar angkat....ceittttt!!!!!!

Rate

1

Reply  NazilaSK

sellie003 Post at 25-11-2010 23:26

hai asmara-zalia ni memang la drama chenta hebat. saya pon ter angau kronik gak. wajib bukak forum ni selang 2-3 jam ... hampun ya hubby ...

promo TV3:  all shot is jumble up....dah bawak balik rumah sewa, nenek general ada ...baguih le bole ...
Zammy Post at 25-11-2010 23:44

zammy, best best speku you nih ! memula dengaq asmara cakap pasal tinggal-tinggal ni, ada rasa macam nak lempang gak asmara nih ... then ... bersangka baik -- maybe dia cakap as a good friend kan kan kan

hmm wlupun en.romy dah bagi sedikit hint kan untuk petikan asmara tetiba lak le gatai terpikir lebih otak nie apa mksudnyer dgn 'saya x nak ceraikan awak...dan saya x nak siksa hidup awak'...hmm apakah mksud 'saya x nak siksa hidup awak'? adoyai...dah terlebih pikir aku nie(serius parah)....hehehehe

Reply 2002# Zammy

Wahh... ini lg kronik, ubat en. romi pun tak jalan... aik dlm citer tukan awal2 raziq penjahat wanita... ada hati kau nak amik dia sbg adik ipar ko... zammy, adakah kau menyedari akan hakikat drama ini...?

Follow Us
hmm wlupun en.romy dah bagi sedikit hint kan untuk petikan asmara tetiba lak le gatai terpikir lebih ...
mrs.bean Post at 25-11-2010 23:55
p

bean: kalu Asmara tglkan Zaliya, mestilah menyiksa kan idup dia, Zaliya jadi janda beranak 1, siksa tau idup menjanda.....dah dgn sakit pulak...tak ada org nak bercara....mak-bapak jg lain tau dgn laki sebaik Asmara tu jga, at least dgn penjagaan kasih sayang Asmara, apa2 penyakit kronik pun boleh cpt sembuh...eee tapi kalu saya la yg kena cam Zaliya, dah sembuh dah boleh bangun lama dah, tapi saja jer buat2 sakit, aihhh, nak manja2....mmmeeeoooowwwww...rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

cepatla epi 13..cepatla selasa..sblm ramai budak forum ni sakit meracau..amin.

Reply  Zammy

Wahh... ini lg kronik, ubat en. romi pun tak jalan... aik dlm citer tukan awal2 r ...
sellie003 Post at 26-11-2010 00:05

alah...kekadang kita kena pejam je sebelah mata, jht dia tuh.....dia kaya maaaaaaaaaaaaaa.......aku nak jd Sahlan gila kuasa, peh tu aku suh adik angkat aku jampi dia, biar dia bodo, ok lah tak jadi dia bunuh Adam kan......dah bodo, time ni Zaliya nak tonyoh2 muka dia nak cekik2 dia aku relakan....hari2 aku bukak gate tuk Zaliya dtg dera Raziq...weh keh keh keh......amacam ....ada release tension korang?

cepatla epi 13..cepatla selasa..sblm ramai budak forum ni sakit meracau..amin.
oddxx Post at 26-11-2010 00:10

hahahaha...setuju sesangat-sangat....risau jugak nie..hahahahaha

p

bean: kalu Asmara tglkan Zaliya, mestilah menyiksa kan idup dia, Zaliya jadi janda beranak 1, s ...
Zammy Post at 26-11-2010 00:07

ok2...thnks ..sudah jelas dah faham....biasa la klu dah terlebih pikir(psl keje x mo lak)hehehe....

wahhh untung besar watak si zalia tu asyik baring2 aje....klu si zalia tu duk umah genera ...
MakYung Post at 25-11-2010 22:10

betull gak tuh, duk Bt 16 tak ada air panas, pg2 nek General mandi dgn air sejuk paras beku kat Zaliya, segala urat saraf Zaliya terus ok.....terus Zaliya boleh bangun melompat! aku dah baik! aku dah sihat! aku nak bailik! mana Asmara? mana Adam?....

Mak Yung, lakonan comma laaaaaaaaaggggggggggggiiiiiiiiiiiiiiiiiii perlu penghayatan tinggi, tak mudah bawak watak sebegitu, memang nampak ok jer baringkan...tapi emosi, memek muka semua main peranan, tak leh gerak, kaku, huiii kalu kita dah jem da segala urat saraf, terlebih baring....ko igt belakang dia tak berkuap ker, mujur Asmara lap hari2.....halamak cuba la bygkan mcmna dia dressing si Zaliya, lap2 pulak tu...patut la dia kata 'saya tak kan tglkan awak, tak nak siksa kan awak' siksa Zaliya kalu belakang di tak dilapkan 1 hari....mengelupas, berkuap bau ketong!.....mmmmm....jgn terlebih berangan ek...psl lap-mengelap nih.......Asmara sure tak amik ksempatan punya....kalu aku ntah ler...tergugat iman den.....

Faezah: ko jgn seksi2 k, kpla aku dah masuk air.....

adui laaa....bila dah forum igt nak stop2 baju tak hang lagi...Faezahhhhhhhh!!! ko dtg tolong jemur baju akuuuuu.......boleh aku speku byk2 kat sini.....

fuhh...lega la jgk bc hint en.romy.....x der le panazz sangat bler teringat promo tu....he ...
mrs.bean Post at 25-11-2010 21:53

Entahh!!!...apa la tv3 punya promo tue....nak bikin all followers asmara panas hati dan mengelabah je..silap-silap ada yg deman tak kebah2... ...tapi hint yg en romi bagi tu buatkan kami sleap in peace mlm ni...huhhh!!

hai asmara-zalia ni memang la drama chenta hebat. saya pon ter angau kronik gak. wajib buk ...
mommy_adham Post at 25-11-2010 23:51

mmg ramai yg terangau kronik...mcm saya juga ler....sesehari tak sah kalau tak buka thread ni. Ada pula yg kata mengemas rumah pun teringat asmara, tengok ustazah siti nor baiyah dlm semanis kurma mcm muka asmara hi..hi...jangan laki kat rumah pun terbayang muka asmara cukup...kalau tidak.. haruuu...

Entahh!!!...apa la tv3 punya promo tue....nak bikin all followers asmara panas hati dan me ...
Sue_honey Post at 26-11-2010 00:37

mlm ni blh sleep in peace ye. tapi kalo minggu dpn ending cam &%*¡¿#, aku harap2 xde yg rest in peace   

adui laaa....bila dah forum igt nak stop2 baju tak hang lagi...Faezahhhhhhhh!!! ko dtg tolong jemur  ...
Zammy Post at 26-11-2010 00:31

aku tgh bayangkan si budak paijah ni selamba dtg umah ko, selamba kuar keta, selamba masuk umah ko, bukak washing machine ko, amik baju, hang. Pastu kuar, start kete, blah. Sambil ko terkebil2 peluk bakul kain :lol

adui laaa....bila dah forum igt nak stop2 baju tak hang lagi...Faezahhhhhhhh!!! ko dtg tolong jemur  ...
Zammy Post at 26-11-2010 00:31

Zammy...ko minat Faezah Elai kannn...?? baru2 ni ada keluar statement yg dia akan bersara dari berlakon dlm masa 4 thn lagi..dia kata dunia artis byk pancarobanya...busukk dan sebagainya...itu kenyataan dia lah...dia kata nak buka pusat asuhan kanak-kana pula setelah bersara nanti...rasanya dia  suka budak-budak ni...nanti mr.ms zammy boleh lah pi tolong dia buka pusat asuhan tuu...jadi partner share dia...

promo TV3:  all shot is jumble up....dah bawak balik rumah sewa, nenek general ada ...baguih le bole ...
Zammy Post at 25-11-2010 23:44

Oleh kerna speku2 ko syok tak hengat, aku dh naik cuak ngan ko wahai Zammy. Ko ni saper sebenornye? Adakah ko Heykal Hanifah? Pokcik Rosham? Mokcik Saripah Abu Salem? Dato' Farid Redzuan?

Reply  NazilaSK

sellie003 Post at 25-11-2010 23:26

sellie, aku ni kalo sakit kt spital, mmg dokter dh soh bwk balik. Kemo pun xleh bunuh sel angau aku nih. MRI pun xleh detect ape penyakit aku. Penyatuan Babah-Mama-Adam je yg boleh cure aku