CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

Alam Jin bersama Hantukiller

Close [Copy link]
aku ni mula2 agk tak ambk port sgt pasal bnda2 mcm ni.. tp lpas apa yg jd depan mata aku sndri baru aku sedar byk lg kita(manusia) xmngenali kjadian alam.

maaf la HK, mungkin HK dah terangkan mengenai apa yang saya nak tanya ni tapi saya tak sempat lagi nak baca thread ni.
begini, saya dan kawan saya akan berpindah ke rumah sewa. rumah tu perumahan baru lagi, memang kami sengaja cari rumah baru sbb kebanyakan rumah sewa kat sini buruk2 dan dah lama takde penghuni.
baru-baru ni, kawan saya ni sakit di bahagian rahim dan dah pergi cek kat hospital. doktor kata itu sis dan hanya boleh pantau jer tapi dia tetap sakit...terutama semasa period. dia tau tu sakit misteri yang dah lama tapi datang semula. bila dia balik berubat di kampung, perawat tu maklumkan yang dia telah diwariskan saka keluarga dia secara rahsia oleh ayah dia sendiri. namun, penyebab dia sakit sekarang adalah mungkin kerana ada sihir buatan orang dari siam. perawat tu kata itu yang terbaru dan dia tahu siapa yang buat cuma dia tak nak bagitau kawan saya tu.

permasalahan saya sekarangg.....kalau saya tinggal bersama orang yang kena sihir ni, adakah saya pun turut terkena tempiasnya. risau le pulakkk... apa yang perlu kami buat masa nak pindah nanti? adakah harus saya menjemput org2 masjid untuk "memagar' kawasan rumah kami?
harap dapat nasihat/tips berguna dari HK...terima kasih...

rose_liz Post at 18-10-2010 22:42
Buatlah apa pun asal tak melanggar hukum kalau nak masuk rumah baru, paling senang azan je beberapa kali,  dan kalau nak buat macam yg safamm anjurkan pun bagus juga. Tapi jangan minta dipagar rumah tu, sebab pagar pagar ghaib ni hampir semuanya ada bantuan jin, tak pasal pasal kita ada pendamping pulak:@

Kalau tinggal dengan orang yg kene sihir memang kita pun boleh diganggu juga terutama jika kita cuba bantu dia ketika diserang sakit tu.. tak pe, berserah aje pada Allah, banyakkan zikrullah

aku ni mula2 agk tak ambk port sgt pasal bnda2 mcm ni.. tp lpas apa yg jd depan mata aku sndri baru  ...
budaksepi Post at 19-10-2010 13:02

Betul tu, terlalu lalu lalu lalu luasnya ilmu Allah, dan yg sampai pada kita aduhai amat sedikit sekali.....

Buatlah apa pun asal tak melanggar hukum kalau nak masuk rumah baru, paling senang azan je beberapa  ...
hantukiller Post at 19-10-2010 15:03

abg HK...kalu nak azankan umah bru kan knp bnyk suggest lpas solat maghrib...?   mmang kna ada spesifik time ke nak azan or bila2 je blh azan... just wndering

abg HK...kalu nak azankan umah bru kan knp bnyk suggest lpas solat maghrib...?   mmang ...
zuramulyani Post at 19-10-2010 15:27

Tak semestinya lah, kalau nak buat masa lain pun boleh

Tapi maghrib adalah masa bermulanya siang bagi alam jin, sebab itu kot depa suruh buat masa tu....
pedulilah janji kita buat dan halau jin jin tuh kalau ada

Reply 2065# hantukiller

owhh..ok2

mcm mna plak dgn brg2 yg org bgtau blh mlindungi dri kta dr gangguan...plu ke kta pcya? cth cam kalu org mngandung or dlm pntang kna selitkn paku dlm snggul rambut...ltak kaktus apa2 tmbuhan berduri lam umah..plihara ikan puyu or kura2...

blh ke tnya abg HK bnda2 cmnie..

Follow Us
Reply  owhh..ok2

mcm mna plak dgn brg2 yg org bgtau blh mlindungi dri kta dr gangguan...plu ke kta pcya? cth cam kalu org mngandung or dlm pntang kna selitkn paku dlm snggul rambut...ltak kaktus apa2 tmbuhan berduri lam umah..plihara ikan puyu or kura2...

blh ke tnya abg HK bnda2 cmnie..
zuramulyani Post at 19-10-2010 15:50

Senang je, cuba kita perhatikan jasad manusia dengan jasad jin, adakah sama? jawabnya tentulah tidak, sebab jasad manusia nyata, manakala jasad jin ghaib tak kelihatan.

Benda benda tajam seperti paku, duri dll tu mungkin ditakuti oleh jin yg menghuni tubuh manusia sebab mereka merasa kesannya jika tercucuk, tapi oleh kerana jin jasadnya halus, mana mungkin ia terkesan dengan bebenda tersebut....

Ikan puyu ke, kura kura ke, jin tak heran... kalau dia nak kacau dia kacau terutama kalau disuruh (sihir)

Zikir adalah yg terbaik untuk melindung, sebab bila kita ingat Allah, Allah ingat kita dan akan bersama kita.........

Reply 2067# hantukiller

gtu ke... tq abg HK...at least btmbah skit ilmu d dada

Ilmu laduni ialah ilmu yg dipindahkan dari sesaorang kepada sesaorang setelah kematian orang itu.  ...
hantukiller Post at 18-10-2010 12:21

Karpal Singh...

Buatlah apa pun asal tak melanggar hukum kalau nak masuk rumah baru, paling senang azan je beberapa kali,  dan kalau nak buat macam yg safamm anjurkan pun bagus juga. Tapi jangan minta dipagar rumah tu, sebab pagar pagar ghaib ni hampir semuanya ada bantuan jin, tak pasal pasal kita ada pendamping pulak:@

Kalau tinggal dengan orang yg kene sihir memang kita pun boleh diganggu juga terutama jika kita cuba bantu dia ketika diserang sakit tu.. tak pe, berserah aje pada Allah, banyakkan zikrullah
hantukiller Post at 19-10-2010

15:03

azan? huhu...kalau pompuan azan macam tak berapa kuat ja rasa...
bro HK, sy nak minta tolong zasst kan kawan sy punya sihir buleh dak?...risau le pulak...
nak reject dia as housemate, takut dia terasa hati pulak, sebab sy yg beria ajak duk sekali dulu...

bro HK, sy nak minta tolong za ...
rose_liz Post at 19-10-2010 22:05

klu org pompuan nk azan pun tak salah rasanya..bole je.. just laungkan je azan tu..tak smestinya laungan azan perlu kuat..
cuma kita azan.. bukan qomat...

bro HK, sy nak minta tolong za ...
rose_liz Post at 19-10-2010 22:05

Kalau benar kawan awak tu kene sihir, bukan mudah nak pulihkan, sebab ia melibatkan jumlah jin jin sihir yg banyak... tak leh zasst je dari jauh, tak sembuhnya dia

salam bro antu

mlm td ade berborak ngan seseorang
pastu terbukak cite pasal budak balqis kt ganu tuh
sambil2 borak kuar la cite pasal pengamal perubatan sume kan

katanya......bukan sume pengamal perubatan nih berani nak bunuh jin
sbb bukan takut kat jin tu
tp sbb jin pun punya nyawa
nnti bila di akhirat kelak jin jin tu akan buat tuntutan
sama la cam manusia gak
bukan senang nak amik nyawa
tu sbb byk derang ni ske main tangkap2 jek...kurung ke...tambat ke

aku kata balik
ala....da kalo org halau dia tk reti reti pegi....pastu da halau pon dtg balik
bunuh jek la...kalo tak paham bahasa
pastu dia kata
mmg la....tp kat akhirat sana nnti byk soal jawab nye la

btol ke camtu bro??

salam bro antu

mlm td ade berborak ngan seseorang
pastu terbukak cite pasal budak balqis kt ganu tuh
sambil2 borak kuar la cite pasal pengamal perubatan sume kan

katanya......bukan sume pengamal perubatan nih berani nak bunuh jin
sbb bukan takut kat jin tu
tp sbb jin pun punya nyawa
nnti bila di akhirat kelak jin jin tu akan buat tuntutan
sama la cam manusia gak
bukan senang nak amik nyawa
tu sbb byk derang ni ske main tangkap2 jek...kurung ke...tambat ke

aku kata balik
ala....da kalo org halau dia tk reti reti pegi....pastu da halau pon dtg balik
bunuh jek la...kalo tak paham bahasa
pastu dia kata
mmg la....tp kat akhirat sana nnti byk soal jawab nye la

btol ke camtu bro??

seeri_7843 Post at 20-10-2010 11:23
Kalau guna fikiran, memang betul le apa yg rakan awak tu persoalkan. Sebab kita ni bukan boleh suka suka membunuh tak kira manusia, jin, binatang, pokok dll, semuanya ada roh dan nyawa.

Bagaimanapun dalam perundangan islam, hukum membunuh (manusia) ada diceritakan dan dijelaskan, tetapi tidak bagi membunuh jin.

Tak semua jin boleh dibunuh sesuka hati, tetapi tiada kaedah yang lebih berkesan selain membunuh mereka yg terang terang mengacau manusia dan telah berada di alam manusia. Jin jin yg tidak mengacau, yg tinggal jauh dari alam manusia, tidak akan dibunuh, tetapi yg terang terang dah kacau, menyakitkan, memudharatkan, memporakperandakan dll pada manusia, tiada cara lain selain membunuh mereka sama macam kita bunuh nyamuk, lalat, lipas, anai anai (yg juga ada nyawa) yg mengacau kita.

Kebanyakkan yg membantah pembunuhan jin jin ini (perawat juga la) disebabkan mereka tak de kemampuan membunuh tu, so itu je alasan yg mampu diberi.

Bagaimana pula kalau kita membunuh binatang (sembelih)? bagaimana tentang nyawanya? apa jadi pada roh binatang tersebut? ni juga satu persoalan yg berligar dalam masaalah yg sama.

ada soalan..hantu tu sebenarnya apa? jin yang menyamar jadi hantu atau qarin? atau hantu tu sama dgn setan? contoh hantu adalah hantu pocong..tq

ada soalan..hantu tu sebenarnya apa? jin yang menyamar jadi hantu atau qarin? atau hantu tu sama dgn ...
abas8888 Post at 20-10-2010 13:35
Golongan jin terbahagi kepada azazil, iblis, jin, hantu dan dewa

hantu pula terbahagi kepada beberapa jenis seperti hantu raya(gendoruwo), hantu laut, hantu tinggi(galah), hantu bungkus, toyol, pocong, pontianak, langsuir, polong dan berbagai lagi yg dipanggil hantu.

golongan jin yg lain jarang menyamar menjadi hantu sebab mereka berbangga dengan rupa mereka sendiri.

arini kat  Metro ada berita pasal budak pompuan umur 18 tahun yg amalkan ilmu itam
dia menuntut ilmu dari bapak sedara dia. gunakan jin utk pikat lelaki
last2 dia sekarang kena rasuk
kejadian kat Kulaijaya
ada tunjuk gambo tok bomoh tu tengah jirus air mandikan minah tu sambil tangan lagi satu kepit rokok

BRO HK...
balik kg 16-19okt...
naga cabar la saka yg masih ada...
naga cuma ckp gini..."kalo ko ada tali goyang"
tapi tali tak goyang...
tapi malam tu dia tindih sakan...
pastu di buat cara mak jalan...
dgr je... mcm org guna selipar... satu kaki jalan mcm biasa...
satu kaki lagi mengheret mcm mak heret selipar...
mesti sakit kaki mak tu dia yg buat...

klu org pompuan nk azan pun tak salah rasanya..bole je.. just laungkan je azan tu..tak sme ...
safamm Post at 19-10-2010 23:51

baiklah...rasa mcm ngeri je memikirkan perkara ni.
sy rasa sy pasang cd je kot bila malam menjelma....huhu...

Kalau benar kawan awak tu kene sihir, bukan mudah nak pulihkan, sebab ia melibatkan jumlah jin jin ...
hantukiller Post at 20-10-2010 10:51

ooo sy faham macam ni. kalau tak benar dia disihirkan, bermakna bro HK boleh zassstkan saka yg dia warisi tu? macam tu ke?

sy tengok dia sekarang pun dah lain macam. rasa macam panas je. macam mana la nak duduk serumah nanti....huhu...