CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hijau88

ALL ABOUT ZAHIRAH MACWILSON [RUMAH 7]

Close [Copy link]
jijana replied at 19-1-2019 11:16 AM
Ok..memandangkan aku xyah masak lunch hari ni..kejap lg nak kluar beli jer..so aku byk mase nak buat ...

Wahhh aku suka rumusan ko ni. Buat aku nak tgk blk semua gambar2 & video2 mlm td. Yg point no 1 tu, aku X perasan pun Aiman pandang Ira lps peluk kwn dia. Sbb mcm biasa la once Ira dah muncul mmg aku akan selalu fokus kat Ira je. Bila dah tgk byk kali baru teringat nak perati org lain pulak. Itu pun kalau org tu penting lol. Aku kena biasakan utk peratikan Aiman jugak lps ni hihi.
Kesimpulan ko tu pun aku suka. Semoga diorng berkasih syg & care mcm ni smpai bila2.

kejora10 replied at 19-1-2019 02:47 PM
So true..i hv been wondering is he in his state of mind when he says all those things.
And know ...

Sabar2...
Bab lakonan tu pilihan d tgn pelakon.
Yg aku x puas hati ngan shipper delusional tu jek.
Sbb dorg la aku jadi menyampah.
Lagi2 aiman tu kan bf Ira.
Nasib baik la dlm lakonan sajork. Sbb kat luar helok je aiman bersweet sweet ngan Ira.

——
Hanya mendoakan yg terbaik utk lakonan Ira n film BDPT.

#InGhazWeTrust

Kfsyaaa replied at 19-1-2019 06:45 AM
Storyline. Tak restu, curang, belakangkn family, terlalu urban/fantasi..dkt fb scene nikah, excide ...

Nak buat camane..aiman ngan hd under one roof..same mgmt ye??
Cuba klu aiman under iman maybe bole dpt projek sama2 mcm ira..
Dulu2 aku rase ira berlakon org cume nak tgk hero..tp skrg klu ira berlakon org tggu dan nak tgk ira..x kesah sape hero pun..tp advantage la klu hero tu aiman..
Aku rase ira cume pilih naskah yg berkualiti aje..tu aku x risau klu citer caca marba mcm CKC pun bole jadik sedap.pasal ira pandai bawa watak..lg satu lagu2 dlm CKC pun best..aqashah pun mmg best..

hijau88 replied at 19-1-2019 03:25 PM
Sabar2...
Bab lakonan tu pilihan d tgn pelakon.
Yg aku x puas hati ngan shipper delusional tu ...

Abaikan yg suka mimpi dlm dunia khayalan mereka.
Wah...sudah curi2 jadi tetamu di rumah CCC. Thks sudi bina rumahnya iya.
Dibaca tulisan kuning ala2 secret code.
Berat watak Ira. Dlm satu drama wataknya bertukar jadi yg dibenci menjadi peraih simpati.
She is really talented to be given such character. Yang mahal is the trust and honour to play Intan.
I never read d novel tho.

Edited by monitor4 at 19-1-2019 03:43 PM
jijana replied at 19-1-2019 12:00 PM
Ye setuju sgt..sbb ira perempuan kenala cover line skit..malu kan sifat perempuan..xbole over expo ...

Aku sbnrnya sdkt x suka mentaliti mcm tu. Kalau perempuan yg approach dulu lelaki ke or tunjuk kasih syg lbh ke dikutuk X malu la apa la. Tp kalau lelaki buat exactly the same thing dipuji sweet bagai.

Ye aku faham malu tu sifat fitrah perempuan tp kalau dah ada perempuan jenis yg berani, tau apa dia nak, suka kat sorang lelaki ni then pursue him (dgn cara elok la) pd aku ok je. More power to her. X pyh la nak kata perempuan mcm tu perigi cari timba la apa la. Zaman skrg org X guna perigi dah.

Sorry Jijana aku X tujukan benda2 ni kat ko. Aku cuma X suka masyarakat kita yg selalu nak judge & kecam org yg nampak lain sikit dr org lain. Pastu selalu bias kat lelaki.

Sbb tu aku X kesah je kalau Ira post psl ZahirAH suka hati dia byk kali pun asalkan jgn gambar2 yg boleh cetuskan kontroversi la. Tp aku paham la kwn2 kat sini X nak Ira kena kutuk perkara yg aku sebut kat atas tu la. Aku pun X suka. So nak buat camne Kan, dari Ira kena kecam, baikla kita harap Aiman yg byk post huhu. #sorymmbebel #habisdah lol

jijana replied at 19-1-2019 03:30 PM
Cuba klu aiman under iman maybe bol ...

Alicia amin pun guna manager yg sama kan.
Klu aiman jadi berlakon dlm alamatnya cinta tu alamatnya 3 org pelakonnya dr manager yg sama yach.

Follow Us
Edited by ira2345 at 19-1-2019 03:58 PM

Aku pun kurang gemar Aiman berlakon citer2 macam ACD tu, despite apa yg telah dia suarakan sebelum ni. Tapi, ni mata pencarian Aiman. Maybe dia tak dapat karya yg betul2 mencabar kebolehan dia. Bila pilih2 sangat kang tak dapat job. So dia amik je la job apa ada. Kot la. Ni aku pun serkap jarang je. Demi Cinta Ain tu antara yg ok lakonan dia. Lain pada lain. Tidak la semua lakonan dia unmemorable.

Aku percaya je Aiman ada income lain selain berlakon ni. Tapi rasa Aiman mmg suka berlakon, passion dia. Bukan nak backing Aiman sgt la, kita tutup buku lama buka baru. Rasanya Aiman tak seteruk disangka (kadang2 media ni pun ada favorism).  InsyaAllah Aiman berubah (meaning dari poyo ke baik).
Bab tak suka Aiman berlakon pegang2, peluk2 dgn heroin, we'll see la mcm mana lepas ni, hope lepas ni sama2 la masing2 jaga hati masing2. If both ok, siapalah kita nak dictate them, kan. Nama pun pelakon, gitulah kerja nya. Janji masing2 saling memahami. Tapi Aiman jgn nak jeles2 sgt plakk

Selagi Aiman sayang and layan Ira baik2 macam skrg, kita doa yg baik2 dan sokonglah dia. Ira happy, kita happy.  Kalau dia byk bunyik, nanti aku pm dia Kalau dia sakitkan hati Ira, kita hencap dia secara berjemaah. Ok??

Psl CKC tu selain Ira yg hot n gojes dlm situ... mmg lagu latar antara mnjadi daya penarik.

Klu tgk nama editor drama tu, ada antaranya mcm editor utk JBC ke TACS jgk klu silap aku la. So, mmg jenis pandai sesuaikan lagu ngan scene ssuatu drama.

ira2345 replied at 19-1-2019 03:47 PM
Aku pun kurang gemar Aiman berlakon citer2 macam ACD tu, despite apa yg telah dia suarakan sebelum n ...

Ye betullllll. Aiman jgn risau la. Dia layan Ira helok2, kitaorg kat cni akan sokong #zahirAH 100%.

hijau88 replied at 19-1-2019 12:35 PM
Hahhahahha. Aku neutral je tp mmg tak minat la ngan dia. Lakonan dia takde tarikan. Tapiiiii,
1  ...

Sama aku neutral je ngan FL.

Masalahnya skrg sejak aku dah jatuh suka kat Ira aku Xde selera nak tgk lakonan org lain. Yg peliknya kdrama ke show omputih boleh je cam biasa.

kejora10 replied at 19-1-2019 03:37 PM
Abaikan yg suka mimpi dlm dunia khayalan mereka.
Wah...sudah curi2 jadi tetamu di rumah CCC. Th ...

InsyaALLAH Ira bleh bw watak Intan Raihana dgn baik.

monitor4 replied at 19-1-2019 03:54 PM
Sama aku neutral je ngan FL.

Masalahnya skrg sejak aku dah jatuh suka kat Ira aku Xde selera n ...

Sama la kita. Hanya lakonan Ira je yg aku leh hadap skrg ni.
Bab kdrama dah lama aku tak tgk, sbb takde pelakon yg minat.

Cerita org putih lak depends ngan genre utk film la.
Utk series lak aku prefer cerita mcm csi hawaii5o. Itu pun lama dah tak tgk.

So, aku hanya akan tgk rncgn masakan. N apa2 yg menarik kat mana2 channel. Tu pun kejap jek.
Mmg takde schedule utk tgk tv.

kejora10 replied at 19-1-2019 12:56 PM
Oklah tu. At least to console myself, I tau Aiman tdk bash Ira and persalahkan dia spt RI ke TZ. ...

Aku pun harap sgt Aiman dpt pikat hati aku dgn lakonan dia dlm CCC nnt. Aku bukan nak bias ke trlebih yakin ke, tp aku X risau langsung psl lakonan Ira. Judging from reaction fans drama melayu (komen2 kat ig) masa dpt tau Ira dpt watak Intan pun mostly ok & puas hati.
So Aiman pls work harder to prove urself yg ko deserve jd hero Ira dlm CCC (& real life too hiks)

Edited by ira2345 at 19-1-2019 04:12 PM
monitor4 replied at 19-1-2019 03:40 PM
Aku sbnrnya sdkt x suka mentaliti mcm tu. Kalau perempuan yg approach dulu lelaki ke or tunjuk k ...

Mon aku baru baca and nak setuju gak part ni. Doesn't matter la siapa approach siapa. Yg penting skrg kita nampak siapa yg beriya lebih and nampak mabuk kepayang. And, effort is sexy ya.
Setakat ni takde la nampak over pun dari Ira walau mula2 aku risau gak . Cuma ye la kalau leh kurang2 kan la pic mencetus kontrovesii but again, who r we to dictate them. Dah beso pjg. Ckp pun bukan dengar Maybe abam long Iman Tang tego baru dengar skit. Tu aku #team12 je tu demi kesejahteraan sejagat

Mana Ira skrg ni? Mana? Update la. Tau la bsok 1st day shoot CCC.

kejora10 replied at 19-1-2019 01:30 PM
No worries. Aiman nmpk syg Ira and I hope Ira yg level headed tu tau how to handle dia kot.
Lik ...

Aminnn....

Aku setuju dgn semua yg ko tulis. Aku pun suka Ira sejenis yg positive & has big heart. Agaknya patut la dia cpt move on sbb dia senang maafkan org.

Sbb tu aku panas hati gile psl komen2 yg suka2 hati je tuduh/fitnah Ira psl ttp periuk nasik ka tu. Ira bukan jenis camtu.

monitor4 replied at 19-1-2019 04:10 PM
Aminnn....

Aku setuju dgn semua yg ko tulis. Aku pun suka Ira sejenis yg positive & has big hea ...

Yg komen2 mcm tu mmg bang... ang...
nmpk sgt tak puas hati. Apahal? Ngek.

kejora10 replied at 19-1-2019 02:47 PM
So true..i hv been wondering is he in his state of mind when he says all those things.
And know ...

Amin psl Bulan. & Setuju, mcm2 watak Ira dah berjaya bawak. Dia bukan je berjaya bawak watak2 tu semua, dia jd watak2 tu.
Aku selalu senyum bila aku baca komen2 panggil Ira dgn salah satu nama watak2 dia. It shows betapa melekatnya lakonan Ira sbg watak tu kat ingatan org2 tu.

Ohh... Aiman dgn hd sama management ke? Eh ko tanya kat sini, aku.tanya ko blk hahahaha.

Sama, aku pun rasa mcm skrg, org tertunggu nak tgk lakonan Ira. Maybe dia X ramai sgt hardcore fans tp aku rasa rata2 fans drama melayu suka tgk lakonan dia.

Pasal pemilihan naskah pun aku percaya kat Ira. Lg nama dia tgh nak naik ni & makin ramai nampak talent dia. Aku percaya dia dpt byk offer naskah yg bagus2.

hijau88 replied at 19-1-2019 03:41 PM
Alicia amin pun guna manager yg sama kan.
Klu aiman jadi berlakon dlm alamatnya cinta tu alamatny ...

Ohhh... Mmg betul la Aiman & hd satu management? Patutla Aiman dpt belajon kat S'pore. Eh ada kena mengena ke lol.
& Dgn Alicia Amin tu sekali? Patutla selalu nampak Alicia tu komen kat ig Aiman...