CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lucero

LESTARY - ASMARA [EPI. AKHIR 30HB NOV SELASA 9MLM TV3]

Close [Copy link]
wah2 thanks en.romy......mmg tersenyum senyum senyum la kat sini.......

Reply 2076# RomizalRosle

Waa....  mcm tuh ke dialognya... awat tak nmpk zalia mcm ngangguk...

Kalau camtu saya speku yang lain...

Asmara: Awak, sebenarnya... (sambil menarik nafas menahan sebak) saya tak pernah benci dengan awak, pada mulanya saya marah dengan pernikahan kita... saya terpaksa pikul semua beban & kebencian awak terhadap saya... tapi... (terdiam sejenak) dalam hati saya tak terlintas untuk membenci awak sedangkan awak begitu membenci saya... saya cuba nak terima awak sebagai isteri & redha dengan jodoh kita... tapi awak... (terus saja aimata lelaki membasahi pipi) tak pernah anggap saya sebagai suami awak... saya minta maaf wak sebab luahan saya, saya tiada niat untuk sakitkan hati awak... (sambil memegang lembut tangan zalia & mengucup dengan rasa kasih)... saya sayangkan awak zalia, sayang sangat... saya, tak sanggup kehilangan awak... saya harap, awak menerima saya sebagai suami dan ayah kepada adam....

Reply  RomizalRosle

Waa....  mcm tuh ke dialognya... awat tak nmpk zalia mcm ngangguk...
...
sellie003 Post at 26-11-2010 13:03

x per....biar aku tlg aggukkan kepala untuk dia....kui..kui

Post Last Edit by Zammy at 26-11-2010 13:44

Scene di bilik Zaliya di Banglo Sahlan, selepas Asmara dgn berat hati menuruti nasihat Sahlan supaya membawa Zaliya pulang kerumah Banglonya kerna kemudhan facilities untuk membantu menjaga Zaliya yg masih lagi bedridden & hanya mampu melihat & menangis sj…(sory aa…wa camput sikit la eng-malay..sbb wa ni mixed…mixed rice in the mixed bowls eheks)

Sambil tgn Zalya di pegang erat Asmara, Zaliya membalas pegangan tgn Asmara itu, mata mereka bertemu dgn genangan & linangan yg mengisahkan 1000 kepiluan, kesayuan & kesedihan meruntun jiwa raga diantara mereka dlm meluahkan rasa terbuku dihati masing2.

Asmara:  Awak…isk isk…(thn sebak air mata & air hidung seme mangalir lah)..saya takan tinggalkan awak, saya janji saya takan siksa idup awak, awak percaya saya kan…sya begitu menyayangi awak &..isk isk (sebak lagi) adam dah saya anggap mcm anak saya sendiri, saya dah mula merasai cinta & sayang pada awak….awak jgn sedih ya..saya doakan awak cpt sembuh & boleh jaga Adam sama2…saya cuba sebaik mungkin awak tuk jadi suami yg baik & bertanggungjawab & saya harap awak begitu juga….awak jgn bimbang Zaliya, saya takkan tinggalkan awak…(air mata yg penuh dibibir mata mengalir deras ke pipi Asmara…) tapi kalu permintaan awak tuk saya tinggalkan awak....saya redha (nangis lagi)

Zaliya:  mata merenung dengan pilu & sayu, diam membisu tapi hati membalas luahan Asmara & berkata..(she's crying in the heart but the tears slowly & sofly fall thru' her cheek...the nose water im not sure come out or not) mendengarkan luahan rasa Asmara…”Awak tolong jangan tinggalkan saya….saya tak mau cerai…saya pun (sebak sambil menelan air liur, air liur boleh telan lagi masa ni) …juga mulai mencintai awak Asmara…awak dah memang dihati ini…tolong jgn tinggalkan saya..saya janji akan jadi isteri yg baik utk awak…Asmara” (monolog dlm hati, hanya berkata-kata dr pergerakan mata sj)

Asmara mengusap2 lembut rambut di ubun2 Zaliya & tangan Zaliya dicium perlahan-lahan......& merenung & berkata "Awak nak bagitau saya yg awak juga sayang kat saya?"....Zaliya menganguk lesu ...Asmara senyum dlm tangisan....(aduih, aku tak tau la mcmn aku boleh from macho to muchus jiwang neh....)

Backgournd lagu:  surga cinta – adaband….

gua memang parah, panau, pangau & pe-pe paaaa lagi lah....tak leh thn isk isk isk....esok wa outstation 2 hari kita jumpa Monday ya babes forumers....i love u alllll

{:1_147:}

romio: lps ni kalu ada snapshot lagi gua nak silence jerk...real punya x ni....

Reply 2071# Zammy

bila masa asmara tak der nangis..rasanya tiap tiap episod mamat ni nangis...kalo bukan nangis sedih. nangis geram .. nangis terharu....jadik episod akhir mmg boleh agak mesti asmara ada nangis ...sian dier....

Reply 2076# RomizalRosle

SO BETULLAH ZALIA SAMPAI ABIS EPISOD 13 TK LEH BCKP NI? HUAAAAA

Follow Us
nak tunggu 3 bulan tu............tapi ada cite lain yang shahz lakon......tapi tak sama ba ...
kak_ana63 Post at 26-11-2010 11:13

Bola cinta mmg takde tarikan dan feeling pun walaupun ada shahz berlakon..entahlah...lakonan cinta diorang tu mcm tak bersungguh...semua cerita cinta kat TV asyik2 kat meja makan (candle light dinner)...kat taman bunga...bagi bunga ros...semua ni dah muak dah org tengok...tapi citer asmara ni lain dari yang lain...cinta diorang selepas kahwin...tambahan lakonan diorang ada aura dan 'kimia' yang membuak-buak...citer melayu lain jarang ada hero jempong heroin turun tangga...citer ni saja...itu yg jadi tarikannya...(.....bukan sekali dua dia jempong...2-3 kali juga.. larat ye si shahz jempong faezah...

Post Last Edit by MakYung at 26-11-2010 13:39

testing 1 2 3 ....sellie 003

fuhh..! dialog korang power sungguh....tak buat kerja dah aku hari ni...asyik baca dialog korang karang....

Reply 2082# sellie003

penuh touching....bling3 .....klu awek dgr mesti cair ....ayat2 cinta...tahniah...

Reply 2084# Zammy

bye2 zammy selamat beroutstation....tinggalkn asmara + zaliya kat kami dulu ye...nanti balik catch up balik...

testing 1 2 3 ....sellie 003
MakYung Post at 26-11-2010 13:38

hahaha smgat mak yung bagi gmbr ......hahahahahaha

wah ...............asmaraaaaaaaaaaa

Reply  Zammy

bye2 zammy selamat beroutstation....tinggalkn asmara + zaliya kat kami dulu y ...
Sue_honey Post at 26-11-2010 13:43

btl tu zammy g outstation tu jgn dok pikir asmara lak...klu drive lagi le jgn si cik faezah lak dibygkn kat sebelah....kui...kui

Bola cinta mmg takde tarikan dan feeling pun walaupun ada shahz berlakon..entahlah...lakon ...
Sue_honey Post at 26-11-2010 13:33

agaknye ape la yg si shahz ni pikir tym wat scene tu..."fuh berat nyer" or "wah ringan lak si faezah nie"....hahahaha emm scene cam nie x per la nak wat cz dah dikire halal(dlm drama je la k)....sbb tu jd menarik....hehehe

nie...gambar anak si zalia ...asmara dah bela bagi mkn ckup...gebu2 gerenti si sahlan tu xjadi nak bagi cucu dia kat org...hilang akal ke...tgk cucu nye comel kan ...ala2  

wah...tampannya si asmara...tuu.....dey
                                      anak sapa tuu....

Reply 2084# Zammy

Ko nih tak abis2 wat aku hampir2 masuk tanjung rambutan... nasib baik ari jumaat line clear... takda org... dok berdekah2 aku baca speku ko... baik2 berout station jagn dok wat tugasan tetiba ko tertaip speku asmara-zalia pulak... hangin boss ko...

P/S Ada chinese blood rupanya.. patut semcm jek... aku nengok speku ko....

nie...gambar anak si zalia ...asmara dah bela bagi mkn ckup...gebu2 gerenti si sahlan tu xjadi nak  ...
MakYung Post at 26-11-2010 13:51

hahaha cuma satu kemusykilan melanda...tu baby laki ke pmpuan siap ada bunga bagai....xkan adam tkar jadi adamiah lak ni....hehehehe