CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
2098# khairimhd

Betul tu....saya tak nafikan.

Saya adalah tengok bil bersalin ceaser sedara saya di hospital swasta...jumlah keseluruhan 8k. Yg saya heran consultation sampai 5 doktor dan setiap consultation tu charge RM250-RM300. Giler ke hapa...

Jawapannya ala, company tanggung. Ye memanglah company tanggung tapi pada saya membazir setakat bersalin sampai 8k, walaupun duit company. Biarpun peruntukkan company dia banyak....tetap membazir.

Kemampuan orang memang berbeza, itu saya tak pertikaikan cuma hospital tu betul betul nak carik untung dan ada pulak yg sanggup.

Yg saya tak paham lagi, atas alasan fobia dengan hospital kerajaan w/pun tak pernah dapatkan rawatan di hospital kerajaan, ntah mana yg dtgnya fobia tu.

alamak... citer pasal dapat baby nih.. teringin gak nak tambah... nak nak lagi askar2 dah besar.... yang sulung dah 7 tahun.. no 2 dah 5 tahun... nak gak tambah sorang nurse... hehehe.. tapi takder rezki lagi laaaa....

wah.. citer pasal pengalaman melahirkan ek.

miss before dpt adam peknen tapi janin tak menjadi so kena dnc. masa peknenkan adam mmg selalu turun darah tapi skit2 jek. mmg tiap bln melawat spital. bila peknen 4 bln masa tu bln puasa. pas subuh miss tdo balik coz dpt ler rehat 2 jam before g keje yg amik masa 5 minit jek. br jek terlelap tetiba miss rasa cecair kuar. pasang jek lampu tgk cadar penuh ngan darah cair n ketul. miss terus ke toilet ngan dadah berjejeran. sambil mandi dah nangis coz ingatkan miss miscarriage coz masa mandi tu turun darah ketul. yg hb dok pujuk dah takde rezeki.. sabarlah. bila sampai spital doc scan adam tgh happy melompat2. syukur sgt.. rupanya uri miss kat bawah pasal tu selalu turun darah. pas kuar dr spital mak bawak miss jumpa bidan gak. dia urut n kasik air minum. alhamdulillah uri miss dah pusing bila saat nak bersalin n lahirlah adam yg comey walaupun tahan sakit agak lama coz bukaan lambat even ketuban dah pecah

2095# Sunor
sama la kita sunor..masa mengandung bb pertama,langsung tak tau kena operation sbab dok dan nurse yg selalu check evy tu ckp kepala baby dah turun ke bawah..tp bila sampai masa masuk hosp.tiba2 lak kena emergency nak kena bedah...terkejut bukan main..nangis dan takut sesangat..langsung takde prepare dri segi emosi...huhuhu

2092# alifinara
pernah dengar gak cara bersalin dlm air..tp klu tak silap cara tu untuk yg ada health problem ja..
beraninya kawan alif tu beranak kat umah...

2098# khairimhd
evy berasalin hosp gomen ja..murah tu memang murah..
ttg kelass tu,ok la..klu kena doktor dan nurse2 yg baik ok la...

Follow Us
oja bersalin kat hospital terengganu.. dua2 pun kat situh.. okyelah... doktor ngan nurse2 sumer baik2... kalo budak2 pelatih tuh lagilah tersangat baiknyer... siap jadi member lagi.. bila nak kuar sepital.. siap dorang bagi hadiah lagi.. padahal kenal kejap jerk.. cam anak kedua lagi best... pegi sepital terus kena ke labour room.... dah keluar baby dan selesai sumer.. masuk wad dah malam.... besok pagi kul 11 dah leh keluar sepital.... kejap sangat....

Post Last Edit by tteja at 6-11-2009 11:49

salam ..

terlanjur cerita pasal bersalin nih .. alhamdulillah, pagi tadi, adik iipar saya selamat melahirkan bayi lelaki seberat 3.7kg di spital tg karang .. kira tahun nih cucu mak bertambah lah 2 org lelaki ... tehehe ..

p/s: tahniah gak buat Mya atas baby boy ...

2108# tteja

Tahniah,

untuk iparnya....dapat baby

2070# mYa Tahniah..huhu ikut tahun sebayalah anak kita..tp anak saya 27.11 nih genap 9 bln..skang dah jalan jatuh..asyik tergolek jer dia (atas totoo ler..kuikui

2089# evy8

Evy, bukan skang ni dah boleh 5 ker?..terdengar masa duk wad last time..doc bg penerangan kat sorg ni..dia takmo operate sbb nanti takleh ada anak byk..

Kakak ipar saya, yg sulung..dia kena operate..anaknya baik benor, kaki terlipat camna tah, so doc tanak amik risiko, terus operate....mujur yg second normal..huhu yg geramnya abg saya duk marah2 kat kakak sebb tanak teran sampai baby terminum air ketuban..adeih..dia ingat, kalau sakit main teran je ker..dahler member kira cam bersalin anak sulung, mana ada pengalaman sakit bersalin..pastu penah kena operate, mestiler seriau gak kan..

2108# tteja

Teja, huhu cam parent saya..tahun ni diorg dapat 2 cucu lelaki & 1 cucu perempuan..berderetlak tuh dr bln 1 (anak abg, perempuan)..bulan 2 (anak saya, lelaki) dan bulan 3 (anak adik, juga lelaki)..so total cucu ayah n mak 4 lelaki 3 perempuan..

2092# alifinara
pernah dengar gak cara bersalin dlm air..tp klu tak silap cara tu untuk yg ada health problem ja..
beraninya kawan alif tu beranak kat umah...
evy8 Post at 6-11-2009 11:11

cite pasal bersalin ye..

bila la yek my turn ni.. alahai..

my fren ramai yang bersalin dalam air ni evy.. rasanya bukan utk yg bermasalah..

masa bersalin 2nd pun mmg dah quote nak rasa bersalin dalam air.. ekceli dah prepare pun..

tapi tak dan.. cepat sangat dia kuar..

to mYa..

tahniah ye.. comel sangat ur baby..

2104# evy8

saya pun cam kes evy...doc n nurse kata ok semua.  Jadi tak de set tarikh cam org yg dah siap tahu songsang pe semua tu.  Masuk spital pun sbb ketuban pecah...sekali tunggu lepas 24 jam untuk induce, di scan...songsang.  Patutlah doc yg nak induce pagi tu...time dia check jalan dia kata kat saya "saya rasa lain mcm, smlm masa warded scan tak?' saya ckp tak...tu dia ajak pi scan....maka kejadian pun bermulalah.  

Saya tak terkata,....terdiam seribu bahasa dan mengiyakan sahaja untuk keselamatan anak dan ibu.  Tak de menangis ke apa...sebak mmg sgtlah sebak...tetiba 1000 kekuatan dan semangat muncul dlm diri time tu...sambil diberi semangat oleh husband.  Saya berani bangun katil sendiri2 lepas cabut tiub kencing, tak ada tahan2 nak gi toilet sbb takut luka bentan ke apa...berjalan pegi toilet sorang2...syukur sgt2.  Semangat utk jadi berani dtg dengan sendiri....Luka pun cepat sembuh tak ada masalah berair ke apa.  Untuk makluman saya bersalin kat spital kerajaan dan utk tempoh 4 hari dari mula tahan wad...cuma bayar RM16 jer........Alhamdulillah service memuaskan.

2115# Sunor
ckp ttg tiub kencing kn sunor..evy dlu first time bersalin,lepas kluar dri bilik bedah tu,hilang ja kesan bius tu trus nurse cabut tiub kencing dan suruh evy bangun pegi tandas..
punya la sakit perut evy yg kena bedah tu,nak bangun pn tak dpt mna nak jalan lg..tp evy kuat kn semangat gak,tahan sakit..nak bangun pn dah dekat 30 minit..nak jalan g tandas pla hampir 1 jam..jln perlahan2 dan terbongkok2...pening sangat masa tu..taknak g tandas,bekas kena bedah tu sakit klu tahan kencing...nurse2 pla langsung taknak bantu..dlm tandas berabis nangis tahan pening dan sakit...
nasib baik bb evy comel dan ada mama dan suami yg bg semangat..hilang sikit sakit bersalin tu...

cepat sgt kot cabut kan...sunor punya lepas subuh pagi esok baru dia cabut...mmg satu hari lepas operate dari kul 10 pagi sampai ke dlm pukul 6 pagi esok baru dia cabut.

2117# Sunor
tu la..cepat betul nurse tu cabut tiub kencing..siap marah2 lagi..nurse tu ckp klu tak cabut tiub tu nanti manja taknak bgn...nasib baik sehari ja nurse tu jaga dlm wad evy masa tu..ni pengalaman masa bersalin kat sabah..
yg bb ke 2 di hospital KL..sni smua doktor dan nurse baik2..sblm evy masuk dewan bedah,doktor yg jaga evy,ajar cara2 senaman lepas bedah dan cara2 nak bangun dri katil lepas kena bedah..nurse2 pla tak kedekut,slalu ajar evy cara2 nak susukan bb..

cerita pasal bersalin ye...

saya punye experience yg x seberapa ni..doc dah soh saya induce seminggu sebelum bb lahir tu lagi. Ada doc lain yang suggest soh potong, potong potong je.heheh..
tp saya takut n mcm tak nak la main paksa2 budak keluar pulak..pun belum cukup 40 minggu...reason doc, saya tak pernah bersalin..n dah 9 tahun baru nak lekat..risiko tinggi..tp saya dah decide nak cuba normal jugak..
susah hati saya sbb bile expert yang bagi suggestion mestilah kita rasa takut jadi pape pada baby..seminggu tu saya banyak jalan2..nak soh dilate / turun tanda nak bersalin..tp takde gak
hari saya bersalin tu, petang jumaat, takde sape kat rumah..suami keje..tetiba rasa
contraction setiap 10 minit..tp sikit2 je..saya dah call husband soh balik...pergi2 ingat nak cek je tp dah bawak dah sume bag bersalin just in case

cek2 dah dilate 2 cm, doc pun takde, tp sister tu ckp servics dah nipis gila..cam dah fully effaced..dia pun siap2 kan drip..sumenya cam pantas sangat...lepas masuk drip ape la lagi..sakit menjadi..x tentu arah dlm 1/2 jam..sekali dah terasa nak terbuang air besar sangat...panggil2 doctor, dia cek dah 9 cm..lepas tu 15 minit kemudian keluarla Adam..

pada saya gomen n private 2-2 ade pro n cons..saya suka je gi cek kat gomen..sbb dia cek detail..nurse pun baik.siap melawat kat umah..walaupun saya bersalin private..mmg cuak gak kalau kena potong sbb kalau potong confirm 6k dlm tgn sbb saya byr sendiri...saya kena dlm 2.3k untuk normal delivery...itu le cite saya..

Rate

1

yalah....sy pun suka gomen gak........
acu tera tengok kalau kat hosp.......
ramai gak kaum lain yg guna perkhidmatan hosp...
tak dinafikan ada yg bermulut lazzzeeer.......
kenapa kita taknak guna.......
macam sy kalau taknak bersesak menunggu sampai berjam-jam.......
sy pegi time keje habis....g kat unit kecemasan.......