CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bobby2008

[Tempatan] AirAsia Indonesia (QZ8501): Bangkai Pesawat Telah Dikesan #2428

juliez replied at 31-12-2014 01:35 PM
Dah la tak payah nak layan.. Sat lagi dgn kita2 sewel

konon si bodoh pikir dia la pandai bagai bg komen, last2 baru tau dia ni ade penyakit kronik dok menyalahkan orang kerajaan, aku perhatikan dia ni...jika berkaitan kerajaan mula lah selongkar mcm anjing cari kelemahan kerajaan..abis di selongkar...

kalo anti kerajaan pon...cubalah komen cerdik sikit...ni tak..asyik kondem2 kondem...abah dia

Peterpan17 replied at 31-12-2014 12:23 PM
MH370 satu dunia tlg cari dgn alatan canggih. Pun tak dpt cari. Abis tu?? Nak salahkan Msia alone? ...

Very2 true & well said...  
I totally agree with u..

@Peterpan17 yang kritik biasanya keyboard warrior tu..

dah berkali2 pihak SAR cakap cuaca tak bagus, ombak tinggi...tapi tak paham juga...

yang tayangan jasad tak ada sensor, masyarakat memang kecam TV One sebab tak edit dulu...sempat tayang 30 minit gambar mayat tu tanpa tapisan...baru pihak TV blur kemudian...

ladydutch replied at 31-12-2014 12:34 PM
ramai yang tak boleh terima bila kita kritik kerajaan dalam isu Mh370

memang satu dunia mengkriti ...

ya Allah kau ni.. speechless aku.. dah2 la tu berpolitik.. kerja elok2.. dapat gaji banyak2.. bayar ptptn..

the_killer replied at 31-12-2014 01:39 PM
konon si bodoh pikir dia la pandai bagai bg komen, last2 baru tau dia ni ade penyakit kronik dok m ...

Hah!! kan. Aku bukan juga suka dgn kerajaan kita skrg ni. Tp bila depa buat bagus aku bg pujian. Yg mana tak bagus kita kondemlah. Bukannya nak kondem memanjang tanpa sebab konkrit. Ini bukan anti kerajaan tp anti Msia. Everything about Msia dia mmg tak suka. Dgn kwn kokesen dia sakanlah dia kutuk Msia. Tak sedar kwn tu dok gelakkan dia kutuk negara sendiri. Ramai je aku jumpa set begini. Elok dilucutkan saja kewarnegaraan org begini.

aku paling hangin orang yang dok compare kecekapan Malaysia dgn Indonesia or any other country ni. Indonesia ni memang la well-prepared for such incident sebab almost every year negara diorang ada benda terjadi either banjir, gempa bumi, gunung berapi n etc. Malaysia ni sah-sah bukan terletak dalam negara yang ada bencana alam ni. so our SAR team are not that prepared for such natural disaster incidents or air-crash compared to other country. even dulu kes Highland Tower pun, we do not have all equipments and special team for that incident sebab tak pernah terjadi. so is it our fault at first place? so dah la..tak perlu nak condemn Malaysia or our government in handling MH370 case. we did try our best ok. n aku bukan PRO kerajaan. cuma bengang ngan orang yang pandai menyalak ni je.

Follow Us
cancer_files replied at 31-12-2014 01:42 PM

dah berkali2 pihak SAR cakap cuaca tak  ...

Bro, adik aku Marine Biologist. Salah satu kerja dia perlu diving. Sd 10 thn dia buat kerja ni. Dia cerita mcm mana proses diving utk rescue dan diving commericial. Bukan senang, salah haribulan melayang nyawa. SAR Navy punya alatan lbh dr cukup tp tak semestinya SAR dlm laut tu mcm celah gigi. Nak lg klu cuaca buruk. Nyawa depa at stake. Drpd kondem, kan bagus kita puji mereka dan bg dorongan. Tak faham aku rakyat kita ni bro. Indon and Msian sama. Kritik saja pandai.

kucen_miang replied at 31-12-2014 01:12 PM
sabar bro. set2 bangsat ni sajer nak bg org marah. padahal otak depa penuh taik hasad dengki jer.

Ini bangsat bukan anti kerajaan tp anti Msia. Bagus di lucutkan saja nationality dia. Biar dia pergi cari negara dia suka.

prizadane replied at 31-12-2014 01:45 PM
aku paling hangin orang yang dok compare kecekapan Malaysia dgn Indonesia or any other country ni. I ...

Samalah. Sat lg kita ni dicop macai BN. Mcmlah aku tak blh puji kerajaan klu depa buat kerja bagus. Semua buruk saja  dimata depa. Sapa buat salah, buat tak betul, tak kiralah kerajaan atau pembangkang wajib dikecam/kritik. Yg bagus kita puji tak kira dr pihak mana. Jgn jd anjing politik.

ekceli,benda ni simple je.xyah layan provoke ke hape ke yg berkaitan dgn MH370 tu.
just fokus je kat kapal AAi ni je.
makin dilayan,makin teserlah perangai buruk masing2..
siap mebodohkan orang,membangsatkan org..bagus ke camtu?
masing2 educated,dah matang..tapi..

harap mod2 ambik perhatian

revolusi_30 replied at 31-12-2014 01:22 PM
bagi akak beza nya yg ne je

Akak teruskan je la dgn pikiran set2 bungulun tu kak

cancer_files replied at 31-12-2014 01:42 PM

dah berkali2 pihak SAR cakap cuaca tak  ...

I ingatkan masa tu lintas langsung dari tempat SAR. Sebab video tu tayang sewaktu press conference kan. Rupa2nya video dah dapat awal and disiar tvone semasa pc berlangsung. Tak patut betul

Peterpan17 replied at 31-12-2014 01:48 PM
Ini bangsat bukan anti kerajaan tp anti Msia. Bagus di lucutkan saja nationality dia. Biar dia per ...

suruh je orang camni pergi Indonesia n jadi rakyat sana. dok puji sangat SAR Indonesia bagus. tak ingat dulu kes tsunami 2004? bukan terkapai-kapai ke deme minta bantuan negara lain. n bukan Malaysia jugak ke yang terawal berikan bantuan? duhhh! pegi la mohon kerakyatan Indonesia

TT, sila update tajuk bebenang...

[B]KRI Bung Tomo Kembali
Temukan 1 Jenazah,
Total Sudah 7 Jenazah[/B]

link : http://m.detik.com/news/read/2014/12/31/114302/2790903/10/kri-bung-tomo-kembali-temukan-1-jenazah-total-sudah-7-jenazah?9922032

Jakarta - KRI Bung Tomo
kembali menemukan satu
jenazah di lokasi AirAsia Jatuh.
Jenazah sudah dibawa ke KRI,
namun belum bisa dibawa ke
Pangkalan Bun.
"Tadi saya dapat info satu lagi,"
terang Kepala Basarnas Soelistyo,
Rabu (31/12/2014).

Sayangnya Soelistyo belum bisa
merinci jenis kelamin mayat yang
ditemukan itu. Kemarin sudah
ditemukan 2 perempuan dan 1 pria.
Pagi tadi ditemukan 2 pria dan 1
perempuan.

"Tadi pagi sampai jam 06.45 WIB
ketemu 3 lagi, jam 10.00 WIB, 1 lagi,
total ada 7," jelas dia.

poison_paradise replied at 31-12-2014 03:54 AM
Yg nk sentap2 ni nape.. pm najib.. Letak jawatan je la..

Sampah nya ....

@Peterpan17 bagi sebahagian orang, terutama pendukung tegar calon presiden yang  kalah pilihan raya haritu, semua yang dibuat pemerintah salah...

prizadane replied at 31-12-2014 01:57 PM
suruh je orang camni pergi Indonesia n jadi rakyat sana. dok puji sangat SAR Indonesia bagus. tak  ...

Benar. Even masa tsunami tu satu kejadian luar  biasa bg pemerintah Indonesia & they were not prepare. Bantuan lmbt msk disebabkan logistik. Tp selepas itu mereka belajar. Mana ada manusia terus dilahirkan terus blh berlari. Kena belajar merangkak dulu, berdiri,berjalan baru berlari. Dlm proses tu kita buat mistake. Proses belajar. Drpd sibuk kondem sana sini, lbh baik berdoa utk penyelamat yg risk their life to retrieve mangsa.

cancer_files replied at 31-12-2014 02:04 PM
@Peterpan17 bagi sebahagian orang, terutama pendukung tegar calon presiden yang  kalah pilihan raya  ...

Begitulah manusia ni bro. Yg bagus tak mau dipuji, yg buruk dikutuk sentiasa.

Anyway, keep us upate. Post post sampah mcm si Ladydutch tu kita anggap selingan saja.

@prizadane memang la langsung...tapi rasanya untuk publik se Indonesia kena lah edit dulu...seminit dua minit buat blur gambar tak lah susah sangat......Metro TV dapat gambar yang sama tapi mereka tak langsung siar, mereka edit dahulu...

Sayangnya Soelistyo belum bisa
merinci jenis kelamin mayat yang
ditemukan itu

bro @cancer_files...

sila terangkan maksud perkataan "jenis kelamin"...

takut karang ada yg dok tanya tu