CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mypleasure

All About New Zealand - Part 5

Close [Copy link]
Salam

Nak tanya untuk sewa kereta di Shoestring memang standard cc kena tahan 2000NZD yek...

dah khatam entry Chimei on NZ tour with her Juicy Condo dia
@chimei

lawak..menarik...dsbg...

sungguhhh detail !banyak ilmu dapat...

Oh kat sanaaa pi tengok penguin...

who de hell give me idea  kat sana pergi tengok Koala????
ajaran sesatt..

MAKIN TERUJAAAAAaaaa nak pergi weh @lipsofanangel

masteradiela replied at 13-1-2017 03:39 PM
Sorry baru nak baca2 psl trip NZ ni. But sbb rasa macam x sempat nak study sangat n maybe masa terha ...

salam,
bagi saya , ikot lah tujuan /purpose kenapa join TAB.
Saya tak pernah join TAB , tapi saya biasa travel.
Pada pendapat saya ..

> kalau join sebab katanya murah - pada saya tak betol kot..sebab sampai sana you still have to fork $$ utk minyak, makan, entrance fee yg berbayar..
   untuk RM1700 x 6 orang punya duit + yang kena lagi keluar di sana = RM X   , I think you guys should deserve a lot more better things.
   But again, ini base dari pengalaman saya dan sedikit sebanyak dari review dr yg dah pernah guna TAB..
   Duit banyak tuh and still kena keluarr duit minyak sendrik  lagi?cammon???? makan pon bercatu sgt dgn duit banyak tuh? hmmmm...
   dan biasalah kalo dah reramai,kdg teringin nak singgah /do certain activity ,terpaksa jugak ikot kehendak majority ujong ujong..

> kalo join sbb malas nak study/takde masa nak study..takde masa nak fikir..tak de masa itu ini.. tak kisah ikot saja apa di sediakan..takde gang dan tak berani pergi sendirik ,atau ada gang tapi takde confident ..nak try try pergi travel ,maybe OK nak join TAB...

so,semuanya bergantung pada tujuan ..kalau itu yg diela rasa terbaik ,why not join diorang..

...tapi dah alang alang keluar duit yg susah payah carik,cuba fikir fikir apa option lain yg ada...

dan kalau duit ada banyakkkkkkkkkkkk....banyakk lagik lah option yg boleh di fikirkan..

..but again..ini pendapat peribadi saya sahaja...

Sorry baru nak baca2 psl trip NZ ni. But sbb rasa macam x sempat nak study sangat n maybe masa terha ...

Post Nurabella di post 2119 aku sokong 1000%. Semua ni bergantung pd kita sendiri nak travel dgn cara mcm mana

Peterpan17 replied at 13-1-2017 10:00 PM
Post Nurabella di post 2119 aku sokong 1000%. Semua ni bergantung pd kita sendiri nak travel dgn c ...

Betoi tu.
Sekarang ni dah senang, nak itin boleh gugel. Bersepah keluar, even yg publish by travel agent.
Pilih mana yg berkenan tiru jer, dan maybe nak add mana2 tempat yg dlm wishlist.

Memang la kena Ada effort sikit, tapi nanti insyaAllah kepuasan tu priceless.
yang penting jangan stress dan pergi dengan ur good buddy, make sure dia bukan kaki komplen.

Pack ur bag n go bebeh.

yellowtulip replied at 14-1-2017 09:09 PM
Betoi tu.
Sekarang ni dah senang, nak itin boleh gugel. Bersepah keluar, even yg publish by trave ...

hahahahah!! Sgt setuju!!! Skrg ni semua information kat ujung jari. Rajin dgn malas saja. Forum ni pun ada blh bg infos yg bagus. Kawan2 pun byk menolong. Kita tolong menolong newbie yg baru nak berjinak2 dlm travelling. Klu dulu masa zaman aku baru abis belajar, tenet pun blm begitu mengembang, semua kena cari sendiri. Mmg susah berbanding skrg.

Follow Us
baru beli tiket AA ke NZ...
Tp AA ni kan suka reschedule flight kita,
nnti akan effect pg hotel dan xtvt lain yg kita dah booked.
so dlm kes mcm ni insurance apa yg boleh menanggung kerugian kita ni?

silverbullet replied at 30-10-2015 11:43 AM
Bercakap pasal Shoestring Rentals dgn Jucy rentals/Go Rentals ni, aku ada compare dua2 ni sebelum  ...

superb info

andaman replied at 11-1-2017 05:15 PM
omg murahnya!!! flight mana?

airasia. bru je bli mggu lps. ekceli ada yg lg murah rm800+ tp x smpt grab yg tu..

Maksud u trip adik-beradik (TAB) dan trip kekawan (TKK) la kan?

Ok, either one or any other trip packages yg mereka offer. Macam Bella cakap tu, you have to ask yourself what do you want to achieve on your trip. Kalau u jenis suka ada tour guide yg buat semuanya for u, in terms of planning where to go, booking penginapan, transport semua tu, then by all means, u boleh try gi dengan diorang. Lebih2 lagi kalau u sorang2, memang jimat gila la kalau gi dgn TAB dan TKK tu.

For me, sejak saya teringin nak gi NZ, saya pun baca je  semua post pasal NZ, teringin gak join TAB and TKK. Tapi bila ramai kawan2 kata NZ ni senang nak plan, takyah tour guide pun takpe. So saya pun cuba buat plan sendiri. Kena banyak bertanya. Saya pernah gi Matta fair 3 kali berturut2 in 2 years semata-mata nak dptkan pandangan drpd mereka yg expert tentang NZ. Walaupun mereka tu travel agent dan menjual pakej diorang sendiri, tapi mereka sendiri kata the best way to explore NZ is by self driving without limiting your time.

So dari situ memang saya nekad nak gi NZ by my own. Malas nak terikat dgn limited time set by tour guide. From there saya plan betul2 route and places to visit. 1 month before departure, baru saya book accommodation and rental car sebab non peak season. Bila saya di NZ, Alhamdulillah, semuanya berjalan lancar mengikut plan. Kiranya apa yang saya target tu saya dapat. Cuma ada la few things and places yg saya tak sedar yg patut saya pergi tu saya terlepas. Tapi tak banyak dan tak significant pun. Tu yang buat saya nak gi lagi tu..hahaha

So, tepuk dada tanya selera. Apa2 komen negatif pasal TAB dan TKK tu saya takleh nak komen sebab kadang2 ada unexpected things boleh jadi. My conclusion is, kalau gi sorang2 dan nak jimat, join their trip. If gi dengan kawan2 or family, buat DIY trip.

Assalamu'alaikum,  adik2 tolong ye,  kak akan ke north NZ bulan Mac ni,  khabarnya
musim buah epal,  kalau nak pegi petik epal kat mana ye, dan berapa harganya

nurabella replied at 10-1-2017 04:42 PM
Salam.....otai otai NZ....

Meriah baca cerita ceriti pengalaman korang...belom habis baca tapi ju ...

kejapnya pegi ! dulu kitorang pegi 12 hari pun tak puas rasanya !!!
tapi tpt yg wajib pegi is queenstown, glenorchy, mt cook, lake pukaki, leka tekapo, milford sound...christchurch, dunedin takde benda sgt
NZ nih yang cantik scenery dia, masa kitorang pegi dulu sbb lama jadi sempatlah drive ke southern scenic route which is dari dunedin ke invercargill

hijaulover1 replied at 18-1-2017 06:54 PM
tapi tpt yg wajib pegi is que ...

12 hari?? Kami pergi 3 minggu pun tak cukup. Itu pun 2x dah pergi, pun still tak cukup. nampaknya kena berkampung terus kat sana

Peterpan17 replied at 18-1-2017 10:44 PM
12 hari?? Kami pergi 3 minggu pun tak cukup. Itu pun 2x dah pergi, pun still tak cukup. nampaknya  ...

Apa lagi broooo...

pindah sanaaa laaaaaa......

hidop santai santai gituh...

cer check,kalo setakat basic neccessity ( rumah sederhana..makan pakai ..transport ) ,berapa yer di perlukan dalam sebulan kalo dok sana..

chewahhhh.....

hijaulover1 replied at 18-1-2017 06:54 PM
tapi tpt yg wajib pegi is que ...

apakan daya..........

masa mencemburui ku..

baru tahap planning nih..

Siapa penah sewa pocket wifi semasa di new zealand

Edited by masteradiela at 19-1-2017 11:35 AM

Thank you feedback dr forumer yg lain. Lepas baca dlm fback korg ni, mcm nk try buat itinerary sendiri je. Just nak tanye psl kereta. Ok x rent caravan je for 2 adults? Yg ade mobile dapur n tempat tidur tu. agak2 berapa rent per day if ikut pengalam former kat sini. nak rent motorhome tp bila baca mcm susah nak park kat area2 bandar. Lgpun kurang berani pun bawak yg besar. If ikut yg wall kt depn rumah ni, ade bnyk choice syarikat ntuk rent caravan ni. Dr segi harga tu rasa mcm lucy ok,but x tau lah pengalaman forumer lain macam mana. Boleh bg cadangan syarikat mne yg sesuai?

Edited by silverbullet at 19-1-2017 12:12 PM
masteradiela replied at 19-1-2017 11:32 AM
Thank you feedback dr forumer yg lain. Lepas baca dlm fback korg ni, mcm nk try buat itinerary sendi ...

Caravan yg sederhana ke atau kecik? Kalau yg kecik slalunya dipanggil Campervan. Kebanyakan campervan ni kereta Toyota Estima. Contoh di sini :
http://www.spaceshipsrentals.co.nz/

Campervan tu ada dual burner gas utk memasak, fridge/freezer dan juga tempat tido. Kalau ikut harga diorang, ranging from NZD$59 - 110 per day.
Kalau nak merasa gaya hidup ber"Caravan" ni, sila la cuba. Memang menarik dan tak risau pasal parking ke apa ke. Senang je nak park memana.
Jucy pun ada campervan tu, kereta brand Toyota Hiace dan estima pun ada. Harga lebih kurang.

Kalau yg caravan sederhana tu saiz lebih besar sikit. Tapi harga dalam NZD$150 - 400 per day. Memang double the price, depending on berapa hari sewa. Lagi lama sewa lagi murah. Boleh check di www.maui.co.nz atau yang sewaktu dengannya.
Harga di atas belum lagi masuk kos powered sites di holiday park.

Hari tu saya gi pun berdua je. Nak juga cuba caravan tapi bila buat budgeting, memang tak cost effective untuk kami berdua. Kami dapati lebih murah sewa kereta biasa dan menginap di mana2 holiday park.
Tapi kalau budget takde masalah, belasah je caravan. New experience.

Assalamualaikum.

sy nk minta pendapat sikit.kami book pada bulan OCT.Flight AA sampai Auckland  lebih kurang kul 5 ptg.Kami plan esok tu nak gi Christchurch.kalau kami ber2 amik flight mlm tu ke Christchurch sampai mlm.kul 9.jadi rasa mcm membazir kalau nk sewa hotel dkat airport christchurch .paling murah RM360.
Jadi kami ingat esok tu flight pagi 6:30 dr Auckland ke Christchurch dan terus ambil kereta nak ke Punakaiki.
Masalahnya kami rasa nk jimat kos penginapan sbb jarak waktu tiba di Auckland kul 5 ptg tu dgn flight esok kul 6 pg tu tak lama.
Jadi cadangannya kami simpan bag dlm locker kat Airport,mlm tu keluar jln2 kat Auckland city then balik Airport Auckland .plan nak tidur kat kerusi Airport je.Dah survey2 mmg ada tempat utk tidur dan ada shower sekali.
Apa pendapat kwn2 disini?
Harap dapat membantu ....

nurabella replied at 19-1-2017 07:39 AM
apakan daya..........

masa mencemburui ku..

Takper, boleh repeat NZ berkali kali ! Tahun depan pegi lagi

To me, tpt terpaling cantik is perjalanan dari queenstown to glenorchy so pls jgn skip tpt tuh ! Glenorchy itself takde menda