CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tora

►ALL ABOUT CREDIT CARD!◄

Close [Copy link]
Originally posted by medangmru at 5-11-2006 09:33 AM

Kelebihan....Selain ko kene bayar ratus2 annual Fee ......protection utk ko kira lebih le skit....cam Insurance protection...Lagi satu...cuba ko beli barang ( elektrik ka....pi Hotel ka )..ko ...

:lol penerangan yg cukup bagus... :lol

Originally posted by Foxey at 6-11-2006 12:57 PM

hmm... bulan 2 rasanya kang... maybe dalam bulan 12 kang kot... was wondering, nak ke oversea in December, should i inform them sbb i think i'll be using my card kalo wat purchase kot...

Boleh rasanya....ko put the mater in writing dulu and follow up by calling Ctbank nyer CSO....Aku rasa InsyaAllah....mesti dpt nyer...tp kene tgk gak....good paymaster atau tak..akaun cantik atau x ..:nerd::nerd::nerd:

bagus yea thread ni ... saya dah baca semua page ... la ni baru nak buat posting.. emm tq for the info :tq:

tanya sikit kat pakar pakar sekalian nih ... :bodek:
3 / 4 tahun dulu saya ada 4 kredit kad ... selepas terima surat pembatalan cc , saya bayar kesemua bil tertunggak ... sekarang ni .. semua kad dah dibatalkan oleh bank ... dan semua bil 100% sudah saya bayar la ... skg . dah tak ada satu pun cc . dan 0 hutang ... dan tak terima apa apa lagi accnt. statement dr. bank

soalan :
. perlu ke minta kepastian bank / minta surat menyatakan kita dah tak ada kaitan dgn cc kita ? .. sedangkan bank sudah menghantar surat menyatakan pembatalan cc setahun yang lalu  ?
. im not a good paymaster ... sebab tu i tutup semua cc ... gaji sebulan skg pun dah lebih dpd 4 cc jumlah tu digabungkan ... dan i tak perlu cc ni...adakah rekod saya akan kekal buruk ... waima utk 5 tahun akan dtg ... jika saya nak buat pinjaman rumah dll ?

tq. saya menghargai pendapat kawan kawan sekalian ...
.:bodek::bodek:

Reply #177 budakjawa's post

kalu dah ade letter of confirmation tu xde mende nk dirisaukan dah BJ...

psl bad record tu, kan ke record pembayaran kiter P&C...salunyer bank xkn reveal record kiter kpd bank laen...so, jgn risau, so long as kiter mmg dah xde utang/outstanding ngan bank CC tuh, kiter xde record dlm CTOS (blacklisted), xde masalah kalu nk wat loan in future...

[ Last edited by  philipinoe2 at 7-11-2006 11:51 AM ]

thanks phil ...

bank tak hantar specific 'letter of confirmation'
dia tulis dlm. accnt statement 'your card has been revoked' .. please settle outstanding ballance
tu je ...

masa tu tak la sampai blacklist ... cuma tak bayar on time ...
ada la sampai surat peguam ... then i bayar kos peguam dan baki tertunggak 100% seketul ...
ada 2 kad sampai surat saman ke mahkamah ... tak lah sampai i pergi ke mahkamah ...
next monthnya ... i bayar kos peguam dah 100 % baki tertunggak seketul
then ... my accnt. statement clear laa ... dan mereka dah batalkan kad yg ditulis satu ayat dlm accnt. statement sekali 'your card has been revoked' ... '    sbl. surat peguam sampai

mas tu ... i confident boleh bayar
cuma tak ada disiplin ...
teruknya aku kan ? emmm ... kpd kawan kawan jgn jadik mcm aku la .. hehe

Originally posted by budakjawa at 7-11-2006 07:56 PM

mas tu ... i confident boleh bayar
cuma tak ada disiplin ...
teruknya aku kan ? emmm ... kpd kawan kawan jgn jadik mcm aku la .. hehe

...

Hahahahahaha...bagus nar nasihat ko ......Bank ni jgn 'main2 " wooo...especially bab2 kredit kad dan loan...tak bayo dan outstanding balance lebey dr RM30K ( kalau x silap aku ) bley diisytihar bangkrap weee......Kalau 1 kad kredit ko dah sangkut..biasanya nama akan secara auto masuk dlm CTOS....tu yg bank bley tahu samada ko ni "org Baik" atau tak.....

Korang tahu tak.....( member aku baru kena ) ..kalau korang ada hutang tertunggak kat I-FURNITURE..nama korang akan dimasukkan dalam CTOS.......HUhuhuhuhuh.......Kedai Perabot dah main CTOS maaa......bukan setakat CC je....

P/s : Pasni aku dgr yg Pihak JPJ. PDRM, Majlis Bandaran dll  akan laksakanan sistem CTOS....sesaper yg ada saman atau cukai2 yg tak berbayo tu.....nama korang akan diiblacklist kan..korang bayangkanlah...braper ramai yg takleh nak wat loan kalau piahk2 nilaksanakan sistem CTOS..sebagaimana yg pihak I-FURNITURE buat...huhuhuh
:siok::siok:

Follow Us
Originally posted by budakjawa at 7-11-2006 08:26 AM
bagus yea thread ni ... saya dah baca semua page ... la ni baru nak buat posting.. emm tq for the info :tq:

tanya sikit kat pakar pakar sekalian nih ... :bodek:
3 / 4 tahun dulu saya ada 4 kred ...

Walaupun dah dpt letter tu...Tp...aku nasihatkan supaya ko call balik Bank2 berkenaan dan mintak kepastian....kalau boleh...ko rakam perbualan tu....sebagai bukti dikendian hari yg Akaun ko dengan sumer2 bank tu dah langsai...settle sepenuhnya....Sbbnya...Kalau ikutkan kisah ko ni..ko pernah terbabit dengan bhgn Guaman ni..walaupun dah settle...for ur safety side....ko call je derang...:jeling::jeling:

aku dah terkena.... tolong... (tunggakan cc)

Aku sebelum ni tak pernah pakai credit card. semenjak berkawan dan bekerja di sebuah bank aku dah terjerat oleh hutang credit card.Sekarang ni aku dah tak kerja di bank. tapi nak tanya apa yg boleh aku buat . aku ada 4 gold card dan 3 silver card yg semua nya dah full. dan payment aku memang dah tertunggak 3 bulan. Ada tak yg boleh membantu. salary aku sebulan 2 ribu saja. bantu lah aku..... Tolong...

[ Last edited by  fairy_hobbit at 18-11-2006 03:22 AM ]

giloss... belanja tak hengatttttt..

[ Last edited by  faris.rosli at 8-11-2006 03:52 PM ]

mak aiiii... byknyer hutang....

anyway, what u can do is, stop using all ur credit cards, pastu write a letter to the banks mintak bayar installments bulan2... lagi elok kalau leh jumpa officer dia.... runding la baper u mampu nak bayar bulan2... kena stop berbelanja yg bulan2 laa sbb kena langsaikan hutang dulu....

Originally posted by medangmru at 6-11-2006 06:10 PM

Boleh rasanya....ko put the mater in writing dulu and follow up by calling Ctbank nyer CSO....Aku rasa InsyaAllah....mesti dpt nyer...tp kene tgk gak....good paymaster atau tak..akaun cantik  ...

so far, mmg good paymaster.... keskeskes... tak penah fail lagi bayar setakat nih.... nanti laa i try to call ek med... thanks...

aku advice kpd sume org, jgn carik psl ngan 2 nie:- financial institution n' income tax....dedue nie kalu korg carik psl, dier bwk kes ke court, almost 100% kes court mmg akan favor diorg based on public interest, unless/except in very rare case, cnth kalu ade fraud etc...

kalu dah bebetul clear cut case korg mmg ade outstanding loan ke CC ke, or income tax x baya ke, cecepat kontek, jumpe officer in charge yg spatutnyer...deal ngan diorg..diskass elok2...salunyer bank pon dah masak sgt, x berbaloi diorg proceed ngan legal proceedings kalu org tu dah bebetul x mampu nk baya lump sum, better dier baya installment at least baya kan...

tp kalu korg start ckp "see u in court", carik loyer nk lawan....:nerd:..buleh carik loyer kalu korg bertujuan nk delay, tp at the end of the day still korg kene baya outstanding amount plus legal fees plak....

Rate

1

tq to all ... :tq::tq::tq:

next year la ... aku balik mesia kasik confirm kat bank .. mintak surat sekali
yang pasti .. memang aku dah settle 100%
dan dah tak ada sampai rumah accnt. statement lagi

semua lawyer fees , bank fees, service charge dan outstanding ballance dah tak ada lagi
dan ... kad tuh pun dah 3 tahun tak boleh pakai ....
nanti aku nak gunting depan officer tu ... sambil mengucapkan selamat hari raya ! ...   

tobat dah ... memang tak ada cc kat mesia nih ...
masa tuh total outstanding ballance  utk 4 kad = 25k lebih ....
satu kad tuh dia kasik RM9800 limit ...
then aku bayau balik ...dlm beberapa bulan settle semua ...
aku hamik cc masatuh pun bukan pasal nak guna sgt.
masatuh income per month pun sampai 7 ke 10k
cuma gatal pakai cc ... padahal kat bank ada cash lagi ....
kena disiplin kuat gila laa ....
bukan ada benda penting yang dibeli pun ... sesaja swipe ...
sekali dua ... then sangkut ...  :no:

tula .. buat kengkawan yg baru nak berjinak jinak nih ... ukur baju di badan sendiri ...
walaupun mampu bayau ... 1st sekali kena disiplin .. berterusan bayau laa ...
bila surat peguam mahkamah sampai ... disusuli surat peguam sampai ... emmm taulah ... apa nak buat ...

kena beringat ...:lebai:lol:lol

Originally posted by Foxey at 8-11-2006 04:29 PM
mak aiiii... byknyer hutang....

anyway, what u can do is, stop using all ur credit cards, pastu write a letter to the banks mintak bayar installments bulan2... lagi elok kalau leh jumpa officer  ...

Dan jugak, at the same time kau apply lah personal loan ke, apa ke yg amount nya cukup nak bayar ke semua card. Kalau approve, kau settle semua hutang credit card, dan cuma hutang satu loan je.

Reply #4 ctnur12's post

maybe langkah kurang bijak....

biler kiter wat personal loan, bank akan kenekan plak interest utk loan tuh...

aku bg cnth la...

katekan kiter utang ngan hsbc RM10K, citi RM10K, mebenk RM10K...overall kiter utang RM30K...kalu kiter wat personal loan katekan RM30K utk settle sume amount outstanding CC td, bank tu akan kenekan plak interest tgk la bape %, aku bajet  ranging from RM4K-10K ikut bank, ikut period...x ke rugi?...

sbb tu kalu buleh jumpe bank, OIC, diskas mintak bank waive interest, ckp bape ko mmpu baya monthly, kene la bwk slip gaji, bil etc utk support...

Originally posted by nor39 at 8-11-2006 07:14
Aku sebelum ni tak pernah pakai credit card. semenjak berkawan dan bekerja di sebuah bank aku dah terjerat oleh hutang credit card.Sekarang ni aku dah tak kerja di bank. tapi nak tanya apa yg boleh ...

aku pun dah kena ... sekarang sudah bebas ... :pray:

apa aku buat adalah :

. cari bebanyak projek part time ... coz aku buat bldg. design
. matikan semua kredit kad
. teruskan bayar minimum
. kurangkan belanja yg lain lain
. migrate ... bayar online ... dlm beberapa bulan ... selesai ...

aku kurang setuju dgn buat pinjaman peribadi .

Giler aaa ko...

Gaji 2 riban...

Tapi hutang berlambak giler....

Aku pun takde idea camner nak solve prob ko nih...

Reply #8 ellameow16's post

cara terbaik pegi discuss ngan bank, jgn tak angkat phone bila banks call coz nanti tak pasal2 kena tindakan undang2 - lagi parah.

pada pendapat saya, baik bayar installments ngan bank dari ambik personal loan sebab interest personal loan tu dah fixed, maknanye u bayar cepat ke lambat, interest dah kira siap2 tapi kalau credit card, interest is on outstanding balance, bila u dah bayar, principal berkurang, interest hanya dikenakan atas balance terkini. Jarang sgt bank setuju nak waive interest tapi boleh runding ngan bank... mana tau

satu lagi alternative nak kurangkan interest - cari bank yg offer "transfer balance". maknanye u boleh transfer balance dari existing bank ke bank yg offer transfer balance & bayar interest yg lebih rendah. cuba check RHB punya websites, sekarang ni ada promotion "smart move".  mungkin oth forumers yg keje ngan RHB boleh nasihat, kalau kes yg macam ni, dia org still boleh consider nak approve application tak.

moral of the story.... A stitch in time saves nine

tak tau nak ckp apa, simpati kat kau, moga jadik pengajaran utk sumer terutamanya kat AKU sendiri, beringat2 lah masa berbelanja. ape2 pun, aku doakan kau dpt settlekan problem nih jgk akhirnyer...