CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mharry

Misteri Serai Wangi

fes time aku tau kwujudan batu nih
sungguh biutiful

batu serai

salam;

nak tanya, korang penah pasal batu serai tak.

last weekend, kakak ipar aku cerita.

kat rumah makcik dia, ada this satu rumpun serai. bukan macam serai biasa, serai ni tumbuh tinggi. one day, dia nak tebang la coz bukan leh buat masak pun. but someone ckp, jgn. tunggu masa yg sesuai. then tak tau that someone buat apa, one day, someone tu beritau makcik ni, ok la kalau nak tebang.

masa dia rentap the akar tu, tgk penuh batu2 kat akar serai tu, batu2 macam precious stone.

makcik ni share the stones with family dia la.

my sil tunjuk kat aku batu tu, dah buat cincin, earring. lawa siot. yg aku nampak tu looks like amethyst. kolor light purple.
dia tunjuk gak batu yg belum diikat lagi, yg aku heran, batu tu dah mmg jenis cut stone. meaning, dah mmg bersegi2, macam stone kita beli kat kedai la. cantik.

mak aku cakap, my grandma pun penah kasi dia benda yg sama. but her ones, bulat2 cam pearl.
my mom n her sister lost their stones, but one of her sister masih ada.

apparently org tua2 cakap, kalau u sesuai with the stone, mmg stone tu stay with you, else, mmg lesap la.

pastu kebetulan waktu dia cerita tu, ada kawan my niece kat situ. dia cakap her dad pun penah jumpa batu serai ni. dah 3 kali. so mmg dah diikat jadi macam2 la.

aku jez nak tanya, korang penah dgr ke pasal batu serai ni. coz ni first time aku dgr pasal batu serai.  i don't mind jumpa batu serai ni, coz yg aku nampak kat sil, mmg lawa la.  yg aku heran, mana dtg batu2 ni? harta Qarun ke?

dah ada cite pasal batu serai ni...kt benang blakang...better search nnt momod lock ....................x tau....

ye ke. thank you. nanti kita cari.

momod sila la lock. hehehe.

bawak ke depan dulu benang pasa batu serai tu.nanti leh merge.,

Reply 4# medangmru

ok mod. will do.

Follow Us
aku baru last weekend tahu kewujudan benda ni.

yg aku nampak, mmg cantik la.

dah merge dgn thread sedia ada.

Reply  medangmru

ok mod. will do.
owenkatz Post at 24-8-2010 01:36 PM

TQ owen...

Reply 76# amirunisel

Lebih kurang camtulah....ada benda kasi dan ade benda yang diambil, mana boleh asyik bagi tapi tiada balasan, yer tak? Sistem barter, kalau di Gunung Ledang sistem barter die emas yang jenis baik2lah kalau buat urusan dgn geng nakal mrk mintak tukar dgn benda mengarut. Dan di setiap gunung2 atau bukit yg sudah semestinya ada geng2 ghaib ada syarat2 pertukaran barangan mrk. Ada tukar dgn jarum emas, ada dgn bunga, syiling emas, kemenyan oud, atar dn mcm2 lagi. Geng2 baik tukar benda baik, geng2 nakal dgn benda tak elok.

Rahsia bunga serainya...........apa jenis tapi serai wangilah senang berbunga bunganya mestilah mengadap matahari terbit, jadi yang berbunga cuba cek arah mana bunga mengadap. Yang jenis itulah geng2 ghaib suka.

Ada beza batu curi dgn batu betul2 tarik dalam dari khazanah alam, kalau dah lawa potong mcm kedai biasanya adalah barangan curian geng ghaib samada mrk curi di dunia nyata atau mrk curi di alam mrk - curi tok penghulu punya store

Yang betul2 bentuk dia mcm batu biasa dalam bentul asli tak cutting perlu digilap baru lawa.

Dan rahsianya lagi selalunya orang duk tarik batu permata sahaja, sebenarnya boleh tarik apa sahaja. Jadi alang2 tarik, tarikhlah berlian grade A ke, keris ker, emas ker. Jadi tak jadi itu atas kekuatan batin seseoranglah, kalau jenis gudang garam maka barang pun gudang garamlah, kalau level dunhill lain pula barangnya.

Guna mentera ke tak? Entahlah ada mentera ke tak, setakat yang saya tahu ayat Quran. Mungkin ada mentera tapi aliran lain kot. Syiriknya? Entahlah orang lain syirik ke tak, setakat yang saya tahu kita mohon dengan Allah dengan kebesaran dan kelebihan ayat2 yang dibaca.

Nak boleh tarik....kene khatam ayat2 tersebut dahulu dan tang khatam smpi jazam tu yang menangis dibuatnya. Dah jazam lebih2 lagi special punya jazaman........mlm tu jugak leh tarik burung cendarawasih dari langit turun ke pintu tingkap rumah kita.

Itulah sebahagian rahsianya. Lepas ni tak bocor rahsia dah karang kene pelekung aku.

umah aku byk serai wangi.
takdak pun keris or batu permata...
seroja Post at 19-11-2007 22:09

sebab tak kena dgn caranya dan kaedahnya...

kena puasa dulu bang Te_peng... heheh... biasa ngn member2 tarik2 nihh.... 2 hari puasa sebelum jalan kerja... dulu hamba siap nak buat business main 'tarik2' nihh.... dulu laa.... skang dah cuci tangan.... tapi geng2 seperguruan atau sealiran masih lagi ada yang ambil projek nihh...

paling giler kat satu pulau, pulau kecil kat area mersing, takde nama.... dekat2 dgn pantai pasir lanun.... tak laa dekat sangat..... dulu 'uncle' hamba gi 'test' kat sana.... 'penjaga' atau 'khadam' tuhh kata hanya 3 orang sahaja yang dibenarkan ambil :

1. pengasas Darul Syifa'
2. (dirahsiakan atas sebab2 tertentu)
3. seorang bekas imam masjid besar (kalau tak silap)

itu tempat 'hint' nya.... bila air pasang, anda akan terperangkap di gua itu... jika air pasang, gua tenggelam ke dasar.... sape yang giler harta boleh laa start buat projek cari....

Lebih kurang camtulah, diri masih tak bersih kenalah banyakkan puasa. Biasanya begitulah kadang tmpt yang tidak kita sangka adalah tmpt yang paling banyak rahsia. Tapi jgn bocor nama2 tempat disini karang rahsia makin terpendam. Mcm Pulau Besarlah....krn terlalu dimistikkan orang geng2 baik pun dah lari yang masuk geng nakal.

heheh.. tak bocornya bang Te_peng... jgn risau.... just bagi2 hint gitu2 ajerr.... selain itu sebuah gunung di Johor... pon banyak rahsia... tapi bukan gunung ledang.... banyak harta cuma ramai tak perasan...

aku rasa , batu serai ni ada dua jenis;

1-betul betul batu serai, yang diletakkan oleh makhluk ghaib

2-batu permata yang diletakkan oleh manusia

kalu kat kampung saye...kalu serai wangi yg berbunga tu kami ckp kat bawah die ade emas...sbb kampung kami mmg ade emas tersembunyi kat bawah tanah....tp sapa nk korek kan...jauh berbatu2...org korek kat area tpt yg xde penempatan je la...

lagi satu...serai wangi ni sangat berkesan nk halang cik bab1 hutan bertandang ke rumah sodok perdu pokok ubi kayu...heheheheeh~

Petua yang benar2 asli rumah dimana yang banyak sgt babi hutan nih...dekat bukit ker

kt kebun sy ade byk serai wangi... slalu je berbunga x penah lak nk korek... tp slalu amik bunga serai wangi tu letak dlm rumah kasi halau nyamuk..

betul2 itu satu petua...akar die pun leh buat ubat tak ingat ubat ape, daun dia org letak tmpt tidur kasi naik aroma.

Reply 131# te_peng

te_peng, belakang umah seberang sungai kawasan hutan...memang penempatan tetap mereka lah..
dulu2, diorg dtg melawat time org da tido jek...tau2 sok pagi pokok ubi dah rebah menyembah bumi...
tp skang, siang2 hari pon die dok men keja2 anak beranak kat belakang umah..haih~
agknya penempatan diorg kena teroka da kot..tu yg berkeliaran merata2 siang dan malam...