CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply  SangPertala

mari la kite bsame2 mg'angker'kan umah TT nie...hihihi
iri890 Post at 13-4-2011 16:17

hehehehehehe.............kasik angker........!!!!..... hahahaha..... mwahahahahaha....

Reply  auntymelly

haha byk je..tp aku x reti mengarang + x jd kat aku...alhamdulillah...xmo ...
asamfy87 Post at 13-4-2011 13:18

hehehehe....bila lagik nak asah bakat menulis tu.....hurmmm... wat2 pandai je pon takpe.... tp harus tulis dgn memuliakan bahasa ibunda ehh..... kekadang haku nak baca ayat sms nih payah ler.....

Reply 191# anne83
thanks tt n other... aku enjoy baca citer kt sini even ia menyebabkan aku ngigau kadang2.... huhu.....

ni aku nk nyelit jugak citer aku yg x berapa seram neh.... nk baca tak?

hehehhehehehe..

tumpang lalu tt ek...

welcome3x.....hehehehe... aku lagik suke kalo korang pon leh kongsi citer atau pengalaman korang kat cni.... di alu2 kan.....

aku ade lg citer misteri2 mcm ni.... tapi tgk feedback korng.. kalo korg nak dengar agie.. aku sambung... hehehehe.. tp pendek2 ajerla.. x sepanjang kesah atas nih...
anne83 Post at 13-4-2011 16:20

cer citer cer citer..... hehehehehe....

best3x...
citer lagi...citer lagi..
tumpang bace jek...terima kasih pade seme yg menyumbangkn
citer mereka kat sini..
ladygempak Post at 13-4-2011 16:28

huhuhuhuhu......

Reply 193# iri890

huishhh...... kiiiiiiijaaaammmmmm........!!!!!!!..... tak patut btul la manusia camtu idup..... geram plak aku membacanye.... ape lah salah bayi tu kat dia sampai nak wat camtu.....dasar ati iblis......:@:@:@

Follow Us
btl 2..ell x de cte nk dkongsi ke??sila2 la..(wt cm umah sndri lak,pdhal mnumpng je) mhon ampun, jgn lahar iols ye TT...
iri890 Post at 13-4-2011 17:18

hahahahahaha.... tau ko mintak ampun ehh,...... hehehehehehe..... uma nih kira aku bukak utk menyenangkan sesapa yg nak asah  bakat dlm penulisan citer2 seram berkisarkan RUMAH BERHANTU........... sape yg ade pengalaman dan nak kongsi dirumah berhantu, di alu2kan......

Reply  iri890

hahahaha..ada jgk citernyer..tp esok laa..ni dah x sempat nak bercerita panjang..n ...
ell768 Post at 13-4-2011 17:20

huishhhh.....ade gak citer ker.....???? den akan menanti dgn penuh debaran...... hehehehehe.... tulis karangan jgn tulis cam sms tau....senang org lain nak baca dan budayakan bahasa kita wokeyhhhhh......

Reply 206# SangPertala

mmg btl2 kejam..tah2 mmg de drah iblis..

Reply 207# SangPertala

harus ler mntk ampun siap2..kng kne halau dr umah merempat lak merata taman..hahaha

hurrrmmmm.... selesai aku melayan korang sume dahh..... nih aku nak sambung citer...... siap2kan korang punye jiwa bg kental sket huhhh..... hehehehehehe.....     kalo nak ikutkan aku nih mmg takleh nmpk mende2 nih.....tp kekadang aku boleh nmpk dgn mata hati.... maklumlah kan kita nih kan sebenarnye ada 6sense tu cuma tak diajar cara dan mengaplikasikan mata hati kita tu... aku nak rewind balik kesah aku kat uma bujang aku yg ada cik pon aka langsuir belaan makcik tua yg meninggal dlm uma tu..... sebenarnye belaan dia bukan tu jek.....jeng jeng jeng.............hmy3:

makcik tua tu masih ada satu lg belaan yg biasa kita panggil bayang hitam tu....... ermmmm.....bayang itam nih kalo nak diikutkan lagi bahaya sebenarnye......... dia mcm tak berupa........cuma itam je satu badan dan susuk tubuhnye seakan2 manusia juga. sape pernah tgk....?? hahh...korang tau lah yekk.... mende tu pon ade ganggu aku berselang seli ngan cik pon tu. cuma cik pon tu lbh dgr ckp dr bayang itam tu. bayang itam tu suka dok tmpt kotor iaitu tandas....!! hehehehe...jgn nerves masuk tandas udah......kekekeke... kalo kat uma bujang aku tu dia suka dok kat atas tandas. kekadang dia merayau gak dlm uma aku nih........ ada satu mlm tu aku tgk tv cam biasa dlm bilik. tetiba pintu bilik aku mcm kene tiup angin. pintu bilik aku walaupon tutup tp masih ada gab, tak rapat sgt, so bila kene tiup angin kuat dia berbunyi. masalahnye angin tu dr mana.......??????? pintu uma sume tutup. tingkap sume tutup. angin dr mana.....???? huuhhhh...

wokey..lepas tu lampu bilik aku mcm nak terpadam. tp tak. itu tanda2 ada gangguan la tu. da biasa aku kene mcm tu kat uma tu. sekali aku tgk kat dlm bilik air bayang itam tu tgh berdiri btul2 kat depan pintu. hurmmm... aku terus bersila pastu terus baca al fatihah. tv aku tutup. mende tu marah aku punye psl, dia wat bunyi pintu kene hempas ngan tendang2 pintu kat luar. membe aku yg dlm bilik sbelah punye lah terperanjat terus aku dgr dia berlari ke bilik aku. aku bukak pintu bilik aku wat2 tanye dia....'kenapa....?' membe aku ckp...... " td aku dgr pintu depan uma kita tu ada org hempas pastu tendang2..... jom tgk sape kat luar..."

aku ngan membe aku bukak ler pintu depan. kalo nak ikutkan pintu depan ngan gril berjarak dlm 3 kaki so mcm mana bole org luar nak tendang2 pintu tu...... membe aku pelik.....aku da tau da psl mende tu mrh........ mlm tu, mende tu kaco membe aku plak, dia tgh tdo, tetiba cam sesak nafas............ nak menjerit tak bole, nak bergerak tak bole........ dia teringat aku pesan kat dia jgn panik. mengucap dan baca ayat kursy. bila dia dpt sedar elok. dia pg kat bilik aku......kol 2.30 pagi plak tu.......huishhh....aku bangun, terus dia cakap kene kaco ngan hantu.....hurmmmm.... sah mende bayang itam tu punye keje. aku soh dia amik air smayang pastu mengucap selawat, tarik nafas panjang2..... dia ckp da ok.... aku pon sambung balik tdo....... esok membe aku ckp, dlm mimpi dia kene kejar pastu mcm tersadai kat sebantang pokok. bila mende tu nak dekat kat dia, dia mengucap jek mende tu ilang....... nasib baik dia ingat nak mengucap dlm mimpi....kalo tdk sesaje lah kene terkam ngan bende tu.....

Rate

1

Reply  SangPertala

harus ler mntk ampun siap2..kng kne halau dr umah merempat lak merata taman.. ...
iri890 Post at 13-4-2011 18:24

hahahahaha....iri ni laki ke pompuan nihh.... da lama ke lepak kat bod MPS ni....?? hurrmmm...aku ni dulu selalu merayau jek kat sini....la ni baru ada rasa nak bukak thread sendiri... nak kongsi2 sket citer....tp tulah aku ni kalo nak ikut kan tak bnyak kisah seram pon....cuma itu jelah aku boleh citer pon.... nih mmg pengalaman aku sendiri. hope korang sume sronok k..........

iols sonot jahh..

iols sonot jahh..
missnourell Post at 13-4-2011 19:10

hehehehehehe....metacih..... hukhuk......

TT kembali berciter...kamik mau lagik ba....hehehe

Reply 193# iri890

sedeynyer.. cian bayi tu.. cube kiter lak sumbat die kat lubang tandas..nak tak...eieeee... kasik jotos dier punyer kapla..

Reply 212# SangPertala
hihihi..iols pmpuan la..borng byk lg nie, nk isi ke??sesi intrview kmudian bgtau... iri da lame merempat kt cnie...tp bru blaja2 nk mnyemak post kt umah org...cm skng nie... dlm byk2 bod, MPS nie yg pling best wlupn sllu gak x tdo mlm dbuatnye...sereemmm..tp cte TT mmg best... nah munge utk TT

Reply 216# auntymelly

btl3...jom kte wt nk...bia pdn mke die..JOTOS???aunty nie jawa ye...

Reply  SangPertala
hihihi..iols pmpuan la..borng byk lg nie, nk isi ke??sesi intrview kmudian bgta ...
iri890 Post at 13-4-2011 22:48

hahahahaha.....uols ni gegel upenye yekk....hehehehehehe.... hurrrmmm....wanginye munge uols....hakhak... nak isi borang...??? borang ape ekk.....??? iols tarak borang dah.....iols da ada org isi borang awal2 dah.......huhu.....

time ksih mod medang bg tacang...cayang momod...nie bunge utk momod..