CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clara_nur

KIM JONG KOOK (김종국)~LoVeAbLe FrOm HeAd tO ToE~7th HAVEN~

cr loveableoneman x

LOL his shirt

kenapa jihyo ngan gary da macam renggang...........

Edited by ladygempak at 29-7-2015 10:33 PM

KJKGlobal
Blog post of Running Man scene from last week.
They said that the filming took about 7 hours and everyone worked hard.
From my memory, I think KJK's team appeared less than 5minutes for this mission?
A lot of hard work from Running Man members and staffs.
For more photos, check the link below.

cr KJKGlobal/owner

cik_ted143 replied at 15-7-2015 11:58 AM
CC: @kaz2y5 ,@clara_nur ,@syue86 ,@ladygempak ,@black_dahlia (yg menghilang entah di mana)....

...

selamat hari raya cik ted
sorry lambat
busyyyy

ladygempak replied at 15-7-2015 01:37 PM
tak penah tgk Mask King...tak tau show tu macam mana

komen2 sengal macam tu boleh kata ada kat ...

well said
bestnya sume komen2 ni
yg xsuke tu aku rasa dlm otak die dh skeptikal psl KJK
lgsung xnmpk benda lain...
aku xpenah fikir mn2 game adalah game utk KJK
wpn aku minat die

ladygempak replied at 15-7-2015 01:47 PM
rasa serabut plk dgn Gook joo
mmg dia kelakar tp tiap kali JK jadi target dia...rasa melampau la p ...

mungkin ade sebab die xpeluk gary
jeng jeng jengggggg

Follow Us
ladygempak replied at 16-7-2015 08:10 AM
[Kim Jong Kook's 20th debut Anniversary Official Goods]This is a notice about the details about the  ...

ramai komplen sbb saiz besar sgt
hahaha..KJK mmg suke org chubby agknye
design pn besar

clara_nur replied at 16-7-2015 08:20 AM
dashyat kan china ni..
diorg tak mainla juta2 ni..
mesti ratus2 million ni

beselah..rakyat deme ramai
channel tv pn xbyk sgt

ladygempak replied at 18-7-2015 07:53 PM
This is an old photo of Jk's ideal girlfriend in terms of look and figure 30 years ago.

On Mar  ...

tp taste JK ni selalu jer berbeza dgn taste iols
knpkah kena dibandingkan ngn taste uols?

ladygempak replied at 21-7-2015 10:43 AM
cr KShowNow
2PM dtg pun tak dapat membantu rating RM naik?agaknya RM kena buat eps khas untuk gary  ...

tetiba keluar muke Tablo..hahaha..

ladygempak replied at 22-7-2015 05:43 PM
laa...dia ni...patut oppa suka...muka bulat gebu

skang dah tak berapa mengancam dah

rasa bukan tatu
sbb berbalut setengah episod
ms episod apetah..
nmpk x RM skg x register dlm otak aku

ladygempak replied at 27-7-2015 07:23 AM
Eps 256 ni biasa2 jer...tunggu ada sub plk camne
1st mission tu kenapa la dorang gi asing2kn
buk ...

partner jaesuk tu
tah knp aku asik tbayang die kawen ngn lelaki tinggi yg dtg ms episod SNSD

kaz2y5 replied at 27-7-2015 03:54 PM
rasanyer dia sengaja jer, tp tu apa yg me rasa la he3 at least dia berjaya buat penyanyi & partner ...

aku pn rasa die sengaja
igt die kena nynyi lagu arirang
baru nk excited..
hahahaha..tp comel bila die slh lirik

kaz2y5 replied at 28-7-2015 10:39 AM
cr to owners MIU_BOZ, kimbong12, kangjeewon, she0530, bona425, uri1004, po ...

nmpk die happy dtg recording RM

syue86 replied at 3-8-2015 09:21 AM
nmpk die happy dtg recording RM

dia sentiasa hepi

happy lain..bersinar2 gituh

Edited by syue86 at 3-8-2015 03:51 PM

Ok…saja je nak taip cite ni kat sini
Sebagai kenangan gituh
Bila tak update sini
Jadi macam tak lengkap plak kehidupan
Chewah gitew!
Maaf agak basi sudah

Pagi buta 28 Mac 2015 (Mini konsert KJK) Lotte Jungdong Store

Seawal pukul 5 pagi dah sampai dekat Seoul. Aku naik train dari Busan 11 malam semalam. Hajat nak lepak lama kat Busan & Jeju tapi sebab mamat ni..cancel je la cita-cita tu. Selingan : masa tunggu train, Rain lalu depan aku tapi aku malas nak kejor die. Hahahaha.. Actually tiket trip kali dah setahun beli tapi tak taulah rezeki ke ape, clash plak dengan jadual beliau. So hari ni nak pergi mini konsert dia dekat Lotte. Sampai sesubuh sepi dengan sejuk amat dan tak boleh lagi ke guesthouse. So lepak je la kat train station dengan beberapa orang Malaysia. Siap sarapan sekali dengan diorang. Then bergerak ke guesthouse dengan muatan berlebihan di belakang dan kiri kanan badan. Dah sampai tidur sejenak kang takde tenaga nak berkonsert plak.

Tengahari 28 Mac 2015

Dah tengahari gerak pula ke train station balik sebab nak meet up dengan kawan. Sambil nak pass barang die yang die kirim dari Malaysia. Siap bawak luggage lagi. Sebab banyak, itupun tak muat ko. Gagah aku bawak semua barang... hahaha.. dan terus bergerak ke tempat kejadian.

Bila dah sampai tu, kawan tu pergi balik rumah sekejap dan tinggalkan aku dekat mall tu. Aku ditugaskan untuk duduk tak pergi mana2 dan tunggu kawan die datang. Hahahaha… sementara tunggu tu adalah beberapa fans yang datang tanya aku orang mana. Aku pun jawab Malaysia… then ade yang berborak2 la sampai kawan kepada kawan aku tu sampai. Bila semua dah sampai, kitorang pun pergi makan. Seriously aku memang follow je diorang. Macam kena culik pun ada gak rasanya.. culik dengan rela.. LOL. Nak dekat masuk ke hall, baru kawan tu sampai balik.

Hall kecik je, korang boleh tengok dalam video yang orang rakam kat youtube tu kan.. that time aku punya seat depan sekali. Dan sekali lagi, ramai juga datang tegur aku. Dan MC pun keluar, introduce diri dan konsert. Lepas tu tanya, siapa yang datang dari jauh untuk ke konsert tu sebab dia nak bagi autograph KJK. Aku time tu tak paham tapi kawan aku suruh angkat tangan. Aku plak cuak nak angkat, kang kena jual ke ape ke.. tak ke naya? Bwahahaha imaginasi aku taknak kalah

Then MC pergi interview sorang minah ni. Katanya dari China. Tengah die duk interview, tetiba satu hall jerit2 ‘aniya2!Malaysia saram!’ sambil tunjuk kat aku.. aku dah kenapa korang sebut nama negara aku plus korang sume kenal aku ke????? Pastu MC tu tengok aku, then terkejut terus datang kat aku. Die interview aku dalam Korean. Aku just reply in English dan diorang paham jugak rupenya. Siap MC tanya pasal tudung aku pakai ‘igi moya?’ Aku jawablah ‘scarf’ pastu diorang gelak. Then aku blurlah kan.. then cakap hijab. Baru diorang berhenti gelak. Lagi tau diorang perkataan Arab dari English..boleh? MC tu siap suruh aku naik atas pentas dan pose dengan gambar KJK kat background. Mengom! Aku layankan je siap buat pose macam2. Sampai terbaring2 MC tu amik gambar aku.. satu dewan duk ketawa tengok aksi kitorang. Lepas tu die pun bagi autograph KJK. Atas kertas A4 je punnnnn..zzzzzz.

So startlah konsert bila KJK keluar nyanyi 1st lagu… dah habis lagu, die introduce diri dia dan say thanks sebab datang dan shopping di Lotte Mall. Lawak betul. Tengah2 die bercakap tu… tetiba dia pandang arah aku dan cakap ‘hei, its you! Come here!’ matilah nak…naik stage aku time tu. Satu dewan dah ‘uuuu’ ‘wahhhh’.. pastu die tanya ‘u want to take picture?let me help u’ aku pun layankan je la siap rotate 360 darjah amik gambar.. adui! Then die sambung nyanyi balik. Tengah2 berkonsert, tetiba kawan cakap kitorang dapat masuk recording esok. Padahal foreigner tak boleh masuk. PD call dia and cakap boleh masuk. Wah! Happyyyyy! KJK mcm biasa ade ambil gambar dengan budak2 dan yang jawab soalan die dengan betul. Bila encore, semua serbu pentas. Dah habis konsert, adalah tunggu die keluar kat pintu belakang tapi takde pun die. Yang ada MC yang keluar. Sempat lagi die usik2 aku dan ambil gambar. Kikiki..

Edited by syue86 at 3-8-2015 03:52 PM

Pagi buta 29 Mac 2015 (KBS)

Pagi2 buta dah bersiap nak ke KBS. Aku tumpang tidur dekat rumah kawan aku tu. Dapatlah merasa kehidupan diorang sekejap. Bilik die penuh barang2 KJK. Siap bagi aku lagi. Thank you friend! Then ayah die hantar kitorang ke train station sebelum pergi kerja. Merasa naik kereta diorang. Ayahnya siap tengok drama sambil drive. Kikiki.. Jauh juga nak ke ofis ayahnya. Sebenarnya akulah yang gatal nak tunggu KJK kat KBS tu. So pagi2 kena pergi. Sebab tak sure bila die datang kan.. recordingnya pukul 1 lebih. Tapi kitorang kat situ pukul 8 lebih. Dengan sejuk lagi, terlompat2 kitorang kat situ. Pastu pergi register nama sekejap dan time tu ade la beberapa fans tegur cakap ada nampak aku semalam. Siap ulang jokes pasal ‘scarf’ tu. Rupenya diorang ingat aku buat lawak.. ok boleh pegi audition jadi pelawak dah aku ni. Setelah beberapa jam menunggu.. baru nampak kelibat stylist die. Dari jauh bawak beg besar dah la cekeding jek. Pemalu orangnya tapi tetap lambai balik kami bila kitorang lambai. Disebabkan beliau tak muncul2, kitorang pun decide pergi makan sebab nanti dah nak masuk recording. Recording ECN1 (Escape Crisis Number 1) untuk 2 episod. Makan ringan2 je beli kat convenient store diorang. Kedai yang CTH dan KSH asik pergi time dalam The Producer.

So, tibalah masa untuk masuk ke studio. Memula diorang suruh kitorang beratur dahulu. Dah macam budak2 sekolah pergi lawatan ok time beratur tu. Masuk studio (actually small hall) terus diorang susun ktorang ikut kami ni fans siapa. Tak sangka aku itu cara susunannya. Masuklah emua MC untuk ESCN1 tu. Tae Ho masuk sangatlah ramai gelak2, die siap bow depan belakang. Kikiki… Ji Min cute2 je bila masuk. Yg assist KJK bese2 je minah tu. KJK just lambai sana sini then ambil tempat duduk. 1st episode guestnya rapper Sunny, pelawak lelaki dan seorang pelakon nenek2. Isu pertama pasal beg berat dan bahaya jatuh. So kitorang kena tepuk tangan, gelak2, pastu buat bunyi ‘woooo’…’aaaaa’… macam yang muncul kat dalam ECN1 tu. Aku fikirkan benda tu mesin yang buat. Rupanya memang rakam suara audience secara live. Siap ade mikrofon letak depan, belakang dan tepi ktorang.

Bila main game, macam biasa la kena tepung.. then diorang stop untuk sapu tepung2 tu semua. Best sangat dapat tengok macam mana diorang berkerja. Bila guest tengah bersihkan diri. MC semua duduk belakang borak2 tunggu guest dah sedia. Yang assist KJK tu macam tak selesa ngan heels die kot, asik stretching je time kamera tak shoot die dan die pun tak berapa focus. Masa tenga diskusi pun die siap buka kasut die letak tepi. Mujur kamera tak rakam bahagian bawah sangat. Pastu asik hilang focus, berapa kali KJK petik jari depan die. Hahaha.. Habis je recording 1st. ktorang keluar pergi makan balik. Kitorang makan kat kedai yang CTH bungkus makanan untuk IU dalam The Producer.

Masuk balik untuk 2nd episode. Semua MC berdiri rupenya guest Miss A Fei and sape tah ahli die lagi sorang tu. Siap diorang menari lagu baru diorang. Pastu masuk 2 pelawak perempuan. Sorang yang agak pendek tu. Die sangatlah kelakar ok! tapi kesian masa kena tepung, die bersihkan diri sorang2.. takde stylist kot. Kalau Miss A tu kiri kanan depan belakang ade orang bersihkan. Kali ni dua2 episod semua kena tepung. KJK kekonon bagi hint, tapi guest salah jawab. KJK time semua break untuk bersihkan tepung. Stylist yang lain datang topup bedak kat MC lain tapi die……… STYLIST DIE BETULKAN TSHIRT KAT LENGAN DIE JE. Pitam! Takde pun tepek bedak ke ape.. hahahaha… just tarikkan tshirt tu je. Senang la keje ko wei! Episode kedua bincang pasal smoking & microwave. Fei bila dah settle bersihkan badan, terus je cari KJK. Mamat tu busy stretching badan die tapi ade je Fei ni datang. Nampak KJK macam flustered jugak la. Ye lah orang tengah sibuk nak meregangkan otot2.. datang plak orang kacau.

Penat ok pergi recording ni. Siap kena marah dengan krew sebab tak gelak kuat2. Sorang krew ni tak puas hati dengan audience. Padahal krew yang lain ok je. Sampai bergaduh la diorang kat situ. Aku asik tanya kawan aku apa diorang cakap, tapi die kata takde pape. Segan agaknye. Sampai sakit tekak aku dibuatnya. Takde plak kasi air ke hape. Uhuhuhu..

Habis je recording, terus ktorang tunggu kat belakang. Memula pelawak perempuan tu keluar. Adui… sampai ke sudah die lawak wei! Dah la cute! Then Miss A keluar. Lepas tu Ji Min. aku pun mintak amik gambar ngan die. Die siap tanya dalam Korean, bukan ke aku ni fans KJK dan tengah tunggu KJK oppa? Hahaha.. comel dengar die panggil KJK-oppa.

Tak lama lepas tu barulah KJK keluar dengan Gapjin. Die cakap die ade meeting so tak bley lama2. Fans yang lain dah kerumun die. Aku duduk tepi je. Tak tau nak buat ape. Gapjin tengok aku. Aku senyum je. Then kawan aku tolak aku sambil cakap ‘Malaysia saram’ hahaha.. macam trademark sudah. Die pun ‘hi, its u again’ aku pun pass hadiah birthday die ‘for my birthday?oh thank you!’ muke berseri2 habis die time ni macam dapat gula2 dumbell lagaknye.. kikiki.. siap belek2 beg aku bagi tu. Kawan aku siap cakap kesian kat aku sebab hadiah tu berat. KJK cakap ‘thank you so much’. Amik gambar. Pastu aku tanya die pasal rumours yang RM nak ke Sarawak tu. Die kata die ade dengar staff cerita tapi tak confirm lagi. Then fans yang lain tu kerumun balik. Aku duduk tepi balik.

Then aku cari peluang nak suruh die sign album. Time tu mata aku dah usha2 Gapjin. Aku tanya die, ‘could u sign my album. I bring many but just sign one only. I don’t want to burden u’ terus die cakap ‘its ok, just give me all’ aku pun tanya serius ke? Sambil mata melirik ke Gapjin then Gapjin senyum dan angguk. Fuh! Lega.. terus aku pass seplastik album tu. Die pun tanya macam mana nak eja nama aku. Lepas tu tanya Gapjin tarikh haritu. Kikiki.. pelupa betul mamat tuh. Habis je sign segala, fans lain pun amik kesempatan nak sign wallet la, cover phone la.. macam2.. Time tu aku cakap dengan Gapjin, thank you, keep up the good work. Die jawab Welcome sambil senyum.. Gapjin-ssi tolong la senyum banyak2…. Cuteeeee! Fans dah mula macam2 time tu. Gapjin dah muke masam terus die stopkan orang lain. Bila nak blah tu, semua fans bagi Gapjin gula2, coklat, junk food.. lawak sangat! Gapjin amik je semua sambil tarik KJK masuk.

Pastu semua fans cakap terima kasih kat aku. Diorang cakap sebab aku KJK keluar lama hari ni. Kalau tak sekejap je die keluar. Ye lah sangat sebab aku kan? Semua gembira sebab dapat bergambar, sentuh2 mamat tu.. kikikiki..

Edited by syue86 at 3-8-2015 03:54 PM

Petang 30 Mac 2015 (SBS)

Petang tu aku pergi SBS Mokdong lama la juga tunggu. Kekonon nak tengok diorang shooting RM. Siap tunggu dengan fans Hong Ki FT Island dari Taiwan. Sebab die dan Yong Hwa jadi guest hari tu. Tapi what to do.. diorang tak patah balik situ. Sebaliknya pergi shoot kat SBS cawangan lain. Yang hampeh bila tengok episode tu.. rupenya diorang shoot pagi kat Mokdong! Deng!

Tengahari 04 April 2015 (Mini konsert KJK) Lotte Cheongnyangni Store

Ok. kali ni mini konsert dekat Lotte Mall cawangan lain plak. Rezeki dapat tengok 2 kali konsert die. Alhamdulillah! Seat kali ni pun depan jugak. Perjalanan konsert macam biasa. Lagu sama tapi time ni rambut die dah hitam. Yeay! Ade la beberapa kali die lambai aku time nyanyi (ok. perasan!) lepas tu macam biasa amik gambar dengan peminat tapi kali ni die pergi panggil semua budak2 naik pentas. Sekali amik ko… ramai giler budak2 hari tu. Jenuh la die selfie dengan budak2 dan mak budak. Kikiki.. yang gadis2 hari tu tak dapat bergambar sangat. Tapi ade la beberapa yang pergi beratur gak. Kenalah membebel dengan KJK. Kikikiki…

Time main game soal jawab tu. Kiut giler die hentak2 kaki bila die bagi soalan tapi ahli Papitus yang jawab. Sebab die taknak kasi orang Papitus naik sebab diorang dah selalu jumpe die. Die nak kasi peluang kat orang lain plak katanya. Tapi diorang ni la gatal mulut jawab jugak. Hahaha… tapi KJK suruh diorang turun tangan.

Masa encore, lagu2 rancak punye time. Semua serbu ke depan pentas. Aku pass surat dan hadiah kat die (bley tengok dalam video kat youtube tu) menari2 lah die dengan sampul surat aku tu.. kikikiki.. Ok kali ni semua fans ganas2.. terkepit aku dah ha.. sampai aku siap duduk tepi stage. Kaki siap juntai ke bawah. Sebab semua dah himpit giler2. Then Gapjin ade belakang langsir pentas tu. Die buat sign ‘ok ke?’ aku cakap ‘ok’ . Then, lagu White Love. Macam biasa die ambil snow spray. Spray sana sini kat ktorang. Lepas tu tetiba pass spray tu kat aku. LOL. Ok Malaysia takde snow.. pastu ade part die pergi dan salam aku. Berkejarlah fans nak salam juga, tapi die just lalukan tangan je. Takut kena tarik kot. Habis je konsert, ramai fans duk pass macam2 kat die sementara die jalan ke belakang pentas. Gapjin terus keluar tarik die masuk.

syue86 replied at 3-8-2015 03:50 PM
Ok…saja je nak taip cite ni kat sini
Sebagai kenangan gituh
Bila tak update sini

malaysia saram tu apa??

pakaian ko sendiri dgn berhijab mesti org senang igt..
untungla ko jadi pemes kt sana