CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mummyhakim

[MERGED] ALL ABOUT : Kembar/twins & multiples

Reply 2280# zety81

tepek la pix tiga2 anak...yg 1st brp umurnya?

susu snow tu mahal jugak kn..?   nk tukar susu tu leceh jugak bile kene try & error tu..huhu...sabo je la..

zety dok mane? mane la taw kot2 terserempak bile2 ke..hehhe...

perihal baju gegirl..pergh...bahaye jugak nih...susah..sume cantek2...habes la pulus mcm ni...! pengsan.. asyik beli baju diorang je..sampai mummynye pn xde baju raya tahun ni..pki je ape yg ado..heheh... demi anak..huhuuuhu...! sekali beli kena double plak tu...siapkan je la duitnye...andai aku seorang jutawan...   

Reply  zety81

susu snow tu mahal jugak kn..?  ...
sahidah Post at 26-7-2011 17:46

Anak yg 1st tu umo 2thn++ tgh lasak tuh..uhuhu..nti la ada msa sy tepek 33 skali pic, muka dorg mmg sbijik seketul sama la..tp kot dh beso nti masing2 berubah xtau la kn..hehehe.. haa susu snow 2 mmg harga boleh tahan la.. tu bru bab susu blom lg diapers dorg.. mamanya dh lama xbshoping utk diri sndiri asyik bli utk anak je.. bkorban apa saja...hehehe.. 2 la kn kalu la aku jutawan..

Reply  zety81

susu snow tu mahal jugak kn..?  ...
sahidah Post at 26-7-2011 17:46

saya duk area wangsa maju kl.. sahidah duk mna?

Reply 2283# zety81

Saye dok s.alam...

to all mummy CARI...jom join group ni..boleh pm saye id fb masing & saye akan add kan dlm group...

Assalammualaikum kepada semua ahli group Diaungerahkan Kembar,

Suka saya nak umumkan bahawa Kita akan mengadakan Gathering Beraya dengan Geng Kembar di Port Dickson pada 24 - 25 Sept 2011 nanti.

Diharap kawan-kawan dapat
menghebahkannya kepada rakan2 FB di wall masing-masing. Tetapi syaratnya
terbuka kepada KEMBAR sahaja.

Kita tak tau mungkin ada diantara rakan2 FB
kita tu kembar dah tidak menyedari group kembar yang ceria nih!!

Harap harap kita dapat kumpul lebih ramai geng kembar semasa gathering tu nanti..

Tarikh akhir membuat tempahan pada 14 OGOS 2011.

Sila berurusan dengan AJK Peserta
Puan Sharifah Hanisah Bilfagih

Kepada members2 baru, diharapkan dapat turut serta dalam acara nih..

InsyaAllah ia akan menjadi kenangan untuk kita nanti...

Untuk maklumat lanjut boleh lihat di sini

http://www.facebook.com/event.php?eid=148997641844001

Sekian terima kasih..

Huszaini

salam semua...
.lama dah tak jenguk thread ni.maklumla sibuk jaga si twin yang dah mengjangkau usia 9 bulan...makn lasak giler..mummynyer dah kurus kering tinggal tulang ajer...seronok je baca mummy twin yang tgh preggy dok bercerita keluh kesah semasa hamil....mengingatkan saya momen momen indah sewaktu kehamilan saya dulu....rindu sangt saat 2 dok menenangkan dan memarahi twin dlm perut...

my boboi twin 9 month...sekarang dah pandai panjat tangga..pantang terleka skit....
lepas tu suka sangat berebut barang mainan...walaupun mainan dah dibelikan satu sorang...tapi yang kaki buli tentulah si abang..

walaupun twin seiras senang nak bezakan melalui perangai mereka,..si abang sangat manja n selalu nak menang..si adik lebih berdikari dan suka buat hal sendiri...senang nak diuruskan....suruh tidor dia tido....

Follow Us
Post Last Edit by sh|nobu at 30-7-2011 19:21
Reply zety81

sape la yg seronok sgt dengar kite dpt kembar "bestnye dpt kembar!!! senang sekali je keluar" ce cube exp mcm kami ni br taw ye dak??
sahidah Post at 26-7-2011 12:22

Sahidah, bukan ape, shin terbaca post ni shin rasa macam tak elok pula cakap macam tu...huhu sorry.
Kitorang yang tak ada twins ni seronok bila orang lain dapat twins bukannya tak tau betapa susahnya nak jaga 2 orang sekali. Shin ni ada anak sorang pun memang susah nak jaga, apatah lagi kalau ada twins. Memang faham lagi la takleh nak tido malam, mana dua2 baby nak nyusu lagi, kalau dua2 demam lagi la haru biru...

Yup, shin memang akan rasa bestnye dapat kembar, senang sekali je keluar dua sekaligus. sakit beranak sekali dapat dua terus.   
i know i don't have experience dalam membesarkan dua anak sekali gus, tapi shin tetap berharap dapat anak kembar walaupun tau betapa susahnya nak jaga dua orang anak sekali gus sebab shin ni infertility. Shin sangat susah dapat anak. I've gone thru a lot of treatments already walaupun tak lah macam orang sampai 10 tahun tak ada anak lagi. I already have one and I want a lot more cuma, susah nak get pregnant. And baru-baru ni I miscarried lepas buat IVF. 3 embryos masok, then scan only 1 survived and in the end the only 1 tu gugur jugak.

Bila susah nak dapat anak memang akan rasa nak anak kembar. Sebab at least setelah berusaha banyak cara dan dapat twins memang really a blessing! At least kalau dapat twins, shin dah ada 3 anak walaupun only 2 kali pregnant. And kalau seterusnya takdapat pregnant lagi pun its okay sebab dah ada 3 anak. Shin hari-hari doa nak dapat anak kembar. I know it is hard to raise 2 babies at the same time. It is not easy.

Ape pun shin tetap happy tengok korang dapat twins. taktahulah bila shin akan pregnant lagi. Hoping to do frozen embryo transfer end of year. Please pray for me too. Cheers.

Reply 2287# sh|nobu

yelah...setiap pemberian-Nya tu bersebab.  Dia hanye beri kepada yang layak menerima. itu yang terbaik buat si pemberi dan juga penerima. yang penting si penerima harus sentiase memanjatkan syukurnya & sentiasa redha dgn pemberian-Nya. Itulah sebaik-baik keadaan.

lamanya tak masuk sini...comelnya anak sahidah, putih melepak mcm mummy diorg,,
twin zety pun comel & tembam......
my twin dah nak masuk 2 tahun, tgh lasak, suka bergaduh berebut barang but time baikkkkk bukan main baiknyer .....

Reply 2289# mummyrose

maceh mummyrose....

salam, dah lama tak masuk sini. ini pon gagahkan jugak nak membaca kisah2 twin. I dah bersalin pada 16/4, tapi ALLAh lebih sayangkan my twin...

salam, dah lama tak masuk sini. ini pon gagahkan jugak nak membaca kisah2 twin. I dah bersalin pada  ...
aaliadib Post at 10-8-2011 16:51

tabahla sayang....

perancangan telah ditentukan olehNYA. Banyak hikmahnya. ALLAH sempat bagi saya merasa nikmatnya mengandung baby twin..segalanyan dipermudahkan sehingga urusan terakhir..

hai mommy semua,
saya baru je bersalinkan kembar boy 8/8 hari tu...online ni pun sebab diorg tgh sedap tido..satgi klu dua2 bangun kelam kabut la jawabnya..hehe..

mommy2 yg sedang pregnant kembar, kuatkan semangat ok..mcm saya minggu akhir sebelum bersalin dah mc duk umah...time tido memang mencabar sgt...mengiring kiri tak selesa..kanan pun x selesa...tapi masa bersalin cepat jugak..saya pecah air ketuban pukul 6 pagi...pukul 8 dah bersalin...baby berat 2.6 dengan 2.4 kg...alhamdulillah diorg x kene duduk bawah lampu sebab jaundice tak kuat sgt...tuhan tu maha adil...Dia give some and take some....

Hai semua,
Saya baru je terjumpa thread ni..rasa nak kongsi pengalaman.

My twin boys preemie, 26 weekers.
Masa lahir, alahai kecik sgt. Dktr pun asyik kata jgn terlalu berharap.
1st twin 1kg, 2nd twin 870grm
Nak jaga pun banyak cabaran, dahlah twin, prem pulak tu.
Skrg syukurlah dah 4 thn..

i pn tengah peknen kembar skrg....esok 31w. nak tanya kt forumer twins lain, biasa kalo peknen kembar nie normally bersalin minggu ke bape ek? doc ckp paling lmbt 38 weeks. pastue normally bape hari mc kita leh mintak ngn doc sebab xlarat nk bawak perut g ofis. kalo kita check up gomen, pakar gomen blh bg mc x kalo reason xlarat jalan nk g ofis, naik turun tangga. nk apply cuti bersalin awal syg lak, yela mana tahu baby kuar lmbt, pastue kalo kuar 38 weeks, xcukup berat kena stay hosp lak, lagi byk nk guna cuti bersalin tue. tmbh lak husband keja jauh.

pastue nk taye, sapa2 ada masalah mlm2 time tido, air kencing kuar sendiri. i pn tak reti nk kata air ketuban, mlm je kuar yer. pastue dh refer kt klinik, doc scan, air ketuban cukup, mungkin air kencing. tp yg pelik yer i pukul 2, 4, pagi bgn sebab pad dh penuh. pdhal mlm xde la minum air byk pn. siang xde lak.  ada tak mommies yg ada experience mcm i nie. yela takut gak kalo air ketuban yg kuar.

Anakmama..cuba minta doc hospitalization..admit utk sehari..lepas tu minta surat utk hospitalization...saya hari tu mcm tu..lebih kurang 2 minggu gak saya dapat..coz x larat nak bawa perut....

Bersalin minggu ke 35w by czer ..coz ada old scar hari tu...

Sekarang ni twin saya dah 3 bulan..syukur alhamdullilah..anak2 saya sihat dan semoga ALLAH pelihara anak2 saya

hai mommy semua,
saya baru je bersalinkan kembar boy 8/8 hari tu...online ni pun sebab diorg tgh se ...
as_iszn Post at 25-8-2011 14:59

Tahniah sayang....welkam to the club..hihihi...satu uri ke kembar u?

salam... sy baru disini... insyaAllah pregnant kembar, 12 minggu sekarang. alahan sy teruk sangat start minggu 5 siap masuk drips smua. Skarang ni masalah saya, tak blh nak minum air, tak kira la air masak ker or apa2 air lain... minum jer keluar balik. sapa2 pernah mengalami cam ni tak? any suggestion?

Post Last Edit by mummyrose at 26-9-2011 11:18

[img]%5BURL=http://imageshack.us/photo/my-images/822/p9221035.jpg/%5D%5BIMG%5D%5B/IMG%5D%5B/URL%5D[/img]

[img]%5BURL=http://imageshack.us/photo/my-images/577/p9221034.jpg/%5D%5BIMG%5D%5B/IMG%5D%5B/URL%5D[/img]

saya kongsikan gambar masa gathering group kembar di casa rachado sabtu lps 24/09/2011...best sangat2 dapat jumpa geng2 kembar yg lain...
mummy kat sini blh la join next time....