CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Rita Rudaini Nafi Hasut Anak-Anak Benci Aidil - page 41

Close [Copy link]
leni posted on 30-12-2013 02:34 AM
aku faham apa ko tulis...tapi  x de la pulak jadi kat aku.....serius ni 1st time dengar. aku rasa  ...

Elok jugak banyak2 review tentang sesuatu product tu kak leni terutama dr yg takde kepentingan.

Ya ampun mentality pprt tanya pasal product terus disuruh hati kena bersihh.... kahkahkah what a farkkingg jokke!

Wah nampaknya mcm tak senang duduk bila perihal product dipersoalkan. Kenapalah mesti takut dan tak suka dgn perkara ni sedangkan ianya adalah perkara biasa dlm perniagaan. Kepada yg nak guna apa2 product kecantikan tolong ambik tahu tentang product yg nak dibeli. Tanya pd peniaga, dptkan jwpn sampai puas hati. Jika ada ragu2, peniaga mcm taktahu jwb atau cuba nak berselindung, takde maklumat jelas tentang product kat packaging sila jgn beli. Jgn sokong product yg mcm ni. Kita kena educate peniaga2 yg tak menghormati hak kita.

Boleh tanya mod san tentang lebih lanjut psl collagen yg ada kelulusan. Aku yakin mod san tak kedekut ilmu. San nanti aku pun nak belilah collagen yg kat watson tu.

Nanti ko bg nama ye aku nak baca2 dulu.

perembes posted on 30-12-2013 12:42 AM
tahun depan kalo tak brenti gak... masuk 7 tahun la dia berkompang....
tak malu ke dia nih... rum ...

kesiannya kau prihatin sangat campurtangan urusan org lain tk ker bodoh namanya gigih memberi komen harus bakal ke neraka gitu...agak2nya neraka tahap mana la kau ni bebal

Follow Us
Orange1 posted on 30-12-2013 02:49 AM
Ya ampun mentality pprt tanya pasal product terus disuruh hati kena bersihh.... kahkahkah: ...

klu hati penjual bersih sangat takdala menipu kandungan dalam produk. seaweed RM 5 sekilo diserbukkan pulak tu, yang satu molekul kolagen pun tak ada dijual dengan harga puluh ganda dan dilabel sebagai collagen. makcik2 PPRT pun gigih membeli.

tu sbb ada kes tipu atas tipu bagai. keberkatan tak ada. Allah dah tunjuk, kalau tak sedar diri lagi, sendiri mahu ingat la kan.

Alvida posted on 30-12-2013 07:05 AM
kesiannya kau prihatin sangat campurtangan urusan org lain tk ker bodoh namanya gigih memberi kome ...

abis tu ko camana??? tak prihatin sama ke??

mcm mn tak prihatin... tiap minggu masuk sokkabar...
mcm masalah rumahtangga dia paling azab kat dunia fana nih...

patutt la ... hanya yang sekapal... sama prangai dengan rr je akn sokong dia... prangai ko sbijik rr

nazsh posted on 30-12-2013 02:12 AM
Laillahaillah..spai tahap tu skali benci dgn rezeki org..

bukan soal benci prodak... bukan juga soal nak jatuhkan...

tapi kan..kalo aku masuk kedai nak beli apa pun... mesti nak baca kandungan.. tarikluput dsb
bila takde smua tu.. aku takkan beli...
so salahkah bila org tanya butir2 barang pd pembuat barang tu?? pengguna berhak utk tahu...
takkan kerna yg jual tu artis terkenal... trus ko angguk2 ja beli prodak...lagi2 prodak yg jnis makan

novlin posted on 29-12-2013 11:04 PM
Ni khutbah supper nama nya... ekekeke...
neway... edelnotelo tu jauh sgt tarap nya dgn anak nabi ...

memangla pak ajak xbaik macam para nabi tapi nabikan contoh terbaik untuk kita ikut...kalo tak ikut para nabi buat, nak ikut sapa???
tak elok canang rumah tangga kat public..mahkamah dan pejabat agama islam ke..atau pergi kauseling rumah tangga..tu wana boleh terima sebab kita nak selesaikan masalah..tapi kalo cakap kat media, ape kejadahnya??
setiap orang akan marah kalo kita hina mak ayah orang lain..novlin marah tak kalo future husband mengutuk mak ayah novlin???
buruk macam mana tetap mak dan ayah.. bagi mak ayah pula, teruk macam mana pun...akan back up anak dia walaupun salah macam mana pun..menantu orang luar dan boleh dicari bila2 masa sahaja..lebih lagi kalo anak lelaki
RR ni banyak peluang untuk berbaik dengan mentua dia..tapi siakan apa yang ada..

Stop la bg statements lg rr.dah nmpk macam dia plak meroyan. Si jantan tu siap nak kawen baru..

Ya ampun pagi2 perang lol

wana89 posted on 30-12-2013 07:41 AM
memangla pak ajak xbaik macam para nabi tapi nabikan contoh terbaik untuk kita ikut...kalo tak iku ...

totally agree with u wana, in my opinion, it is RR yg mengusutkan keadaan, tak pandai nak menyesuaikan diri sebagai isteri dan menantu orang. I am already married with children, I have parents in laws, sisters n brothers in laws, along with their spouses..ups and downs in a marriage are normal situations. tetapi yg penting jangan suka cerita hal2 rumahtangga yg buruk2, atau menggaibkan suami atau keluarga dia pada public. maybe you can confide to your close family members or friends..kata orang terlajak perahu boleh berundur, terlajak kata? kalau kita dah hina2 suami, mertua, ipar duai...macammana kita nak hadap mereka jika andainya berbaik semula? jika lelaki jenis panas baran, mungkin berlaku keganasan atau cerai talak 3 serta merta. even if this does nt happen, can u expect normal couples can stay together happily or sleep in the same bed when your spouse keeps saying miserable things about yourself , your parents or your family? tetapi lelaki yang terlalu muda (at that time), berhadapan isteri yg more domineering  n older, mungkin escapism ( dilemma between wife n family) dgn cara melarikan diri...n finally maybe meet some other women who are not making your life miserable. Last edited by ghalibboy on 30-12-2013 08:09 AM

katakau posted on 27-12-2013 02:25 PM
oo..ok phm..tq uoll..igtkan kete rr..huhu..

oic..hehe..tq for the info..

mixed posted on 29-12-2013 03:51 PM
Nat ko ni kalo x suka rita
pn agak2 le. Lain kalo nk cari
kesalahan rita sila pasang teling be ...

Hehehehe.................ye ke, pasal coti-coti.
Haram aku tak tangkap.
Cakap macam bertih goring aka murai tercabut ekor.
Patotlah aku langsung tak tangkap.
Yang aku dengo sebut fasal duit 20,30 ribu je.
Hahaha......tapi, mata aku OK.
Memang Rita Nampak gelappppppp..................

Ya hampunnnn... pg2 lps solat subuh bertelegu kt benang rr ke? Nak tdo pk psl rita...bgn tido pn pk psl rita ke? Ekekekekkekee....

curlastttt ko rita... haters ko pepagi dh nyebut2 nama ko... byk ko dpt pahala pagi2 buta ni... ekekekeke

Huh .. tak suka betol aku dgn karats rita sorang nie .. yg nama ig dia JZETAJONES tu .. mulut puaka betul .. siap kata bapak si edel nie Devil .. elok sgt lah perangai tu .. bertudung tapi mulut macam haram jadah ..

wana89 posted on 30-12-2013 07:41 AM
memangla pak ajak xbaik macam para nabi tapi nabikan contoh terbaik untuk kita ikut...kalo tak iku ...

Betul betul aku sokong kau wana ..

emyrahamani posted on 30-12-2013 08:57 AM
Huh .. tak suka betol aku dgn karats rita sorang nie .. yg nama ig dia JZETAJONES tu .. mulut puaka  ...

betui2..dia la firestone yg terbesar sekali

Hi gerlss....
arini kita nak menumis bahan apa yek??
disebabkan kat benang ni kecoh ttg rumpai laut.... iols rasa mcm nak menumis bahan utk masak rumpai laut...
tp kalo sesapa yg malas nak masak rumpai laut tu, tp gegeh nak kelihatan cantik... skrg ni MERATA dah org dok jual rumpai laut yg dh siap dimasak...
rerata ORG YG JUAL rumpai laut ni gelarkan rumpai laut ni MARINE COLLAGEN...
xtau la sapa yg mula2 bg info ttg RUMPAI LAUT ni ada COLLAGEN...
even kat bod kecantikan / produk bagai tu pn ada org jual rumpai laut ni...gegeh gak dorang sebut collagen rumpai laut ..
tp xda plak org yg nak betul kan fakta ttg rumpai laut ni kat benang sana...

gamba bwh ni cedok dr gugel... rumpai laut yg dijual oleh Penjual AA

gamba bwh ni pn cedok dr gugel gak... dijual oleh RR & biz partner...

baca kat benang ni, ada org dok crita yg product rr tu sama je rasa dgn product yg org2 biasa tu jual...
rega pn jauh lebih murah dr product RR...

kalo la rumpai laut dr PENJUAL AA  dan rumpai laut yg dijual oleh RR dijual kat booth jom heboh... aku rasa ramai makcik2 ulu banat meluru ke booth RR sbb packaging nya sangat menarik
pastu plak kalo penjual AA kulit muka berkarat... compared to RR & biz partner yg kulit muka gebus..of coz la ramai yg confident dgn product RR...

marketing strategy = 4 Ps - Price, Product, Promotion & Place...
kalo RR jual product dia letak dlm container mcm PENJUAL AA... sah2 la kena kutuk...
bonus pd RR sbb dia retis... so mudah utk dia promote brg dia..
product dia mahal sket dr PENJUAL AA - minda org skrg akan berfikir barang mahal ada quality...
kalo tgk packaging product RR of coz la dia jual mahal sket sbb sticker, container, pouch bag semer tu bagai = cost.

conclusion - apsal kt benang ni dok kecoh2 RR jual product rumpai laut walhal mmg merata org lain jual benda ni...
semer org yg jual product ni panggil benda ni collagen...
sbg pengguna, kena la guna otak samada nak beli ke tak... baca dulu betul ke rumpai laut ada collagen ke tak...
nak cantik tp pemalas nak usaha... bila org jual barang mahal komplen...
kalo nak murah masak sendiri

SELAMAT MENUMIS...

Last edited by novlin on 30-12-2013 09:45 AM