CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: True-X

POMPUAN: PENDAPAT MENGENAI LELAKI KELANTAN

husband molly org kelantan....ok je...boleh kawan & kawin dengan molly yg org johor nie

tapi maybe sebab dia dah lama merantau ke negeri org

kalau yang memang dok kelantan all the time tu, maybe prefer kelantan jugak la.....senang demo nak kecek

sori lari tajuk skit....Kat klantan so far ok laa aku tengok cume 1 kes jee aku cukup bengang bile balik umah bini aku kat klantan nuu..

bile time nk mandi tuu...huk alahhh pesall laaa air derang pakai air telaga lagik..hadoi bau lain macam laaa air derang...

aku sanggup beli air mineral botol besar khas utk berus gigi jee...

sarekat air derang mmg takde ke kat klantan tuu... truk tul sistem air...umah besar bagai,tapi air pakai pam kat telaga?

elok lagi umah sting garden kat JB, kat umah ada air bersih...

[ Last edited by  southern_wheel at 2-4-2008 12:46 AM ]

Originally posted by southern_wheel at 16-3-2008 10:23 AM

aku pon mude mudi gak taw...

tapi aku rase ok lagi laaa rempit2 pon sosiol2 pon derang masih ade pegangan lagik,sok2 da berakal nnti elok la tuu..dari mude mudi klantan kalo kat negeri org l ...

bro... ko ni bias lahh
relax2 dah le.. x yah le nak angkat org2 johor.. hahahahaha
semua state aku ade kwn baik... dr perlis smpi le sabah.. semua cool jek...
relakkkkssssss... cool

Reply #222 southern_wheel's post

kenapa pulak tak de sarekat air...

kalau johor ada SAJ, kelantan kan ada Kelantan water...

maybe kawasan umah mertua awk tu tak guna paip air kelantan.....

Originally posted by ziha_rina at 2-4-2008 11:19 AM
kenapa pulak tak de sarekat air...

kalau johor ada SAJ, kelantan kan ada Kelantan water...

maybe kawasan umah mertua awk tu tak guna paip air kelantan.....

setuju 110%....
air perigi tu lagi bagus dr air paip sbnrnya...
no clorine brader... 110% pure... kurniaan alam semulajadi... hehehehehe
sebab tu org bandar byk penyakit.. terlalu byk bahan kimia dlm air mandi.. minum.. segala jenis air lah..
anyway aku pn dok bdr gaks.. hahahahaha
tp aku mmg suka mandi air perigi.. nyamannnnn

sume manusia sama saja di sisi Allah, yang baik dan jahat ni ada di mana-mana,
bab-bab berpuak-puak ni masa i kat u ramai gak orang johor kawan dengan orang johor jer.
persepsi ni sebonarnya adalah lebih kepada dengar daripada media massa or kawan yang penah terkena(putus cinta ke..........apa2lah) tapi negeri lain pun sama je
kawin dua-----bukan kat orang kelantan je, putus cinta --bukan orang kelantan je, suami pemalas ---bukan orang kelantan jer, pengotor ---bukan orang kelantan jer, .umpama camni la. orang kelantan sebenarnya lebih senang cakap kelantan sebab tu diorang suka bersembang dengan org kelantan, kalau u all g oversea, mestila u akan lebih rapat dengan org senegara(lebih mesra).
saya orang kelantan  + wife johor. yang kelakarnya dia paling tak suke dengan orang kelantan tapi alih-alih kahwin dengan orang kelantan gak. Jodoh kita tak tau, Tuhan jer yang tau.

Kalau kita rasa kita baik mungkin orang lain akan rasa tidak, begitu juga sebaliknya

yang paling aku tak puas hati, bila nak tukar balik kelantan(guru), susah giler(penuh) bab ramai orang luar kelantan tak nak balik nak stay sana siap beli rumah g.

Apa2pun Manusia Sama Saja - Yang membezakan adalah Amalan

Follow Us
hahaa.. nthla.. dulu mmg xnk cr bf org klantan.. tp skrg dh dapat.. so far okeyh.. sebenarnye ikut pendirian masing2...

ada satu comp dari kelantan dtg oversea utk interview bdak2 yg akan graduate kat satu negara nih..dia reject semua resume yg dtg dari bdak bkan kelantan bleh??(walaupon semua org mmg tak nak keje kelantan hahaha)ntah apa2 ntah...

itula kekadang kita kena faham tentang sumber manusia, akan terdapat sedikit sebanyak kepentingan masing-masing. contoh di Selangor, pada awalnya di Selangor rumah tidak dibenarkan dijual kepada orang luar Selangor tapi sekarang sume orang boleh beli. sama gak di Johor sekarang orang Singapura pun boleh beli.
ada satu contoh sebelum pilihnraya 2004 ada analisis tentang sikap pengundi terutama di Kelantan. Ada penulis tu sanggup mengataka bahawa "Ingatlah orang Kelantan bahawa anda adalah perantau". ini yang patut diperbetulkan, setahu saya yang mengajar Sejarah ; Orang Melayu hanya tinggal di Kampung-kampung seperti Kampung Baru(KL), Keramat, Pantai Dalam. dan bukti yg paling nyata ialah setiap kali raya, bukan jalan nak balik Kelantan je Jem, Highway utara selatan Jem(Bini orang Johor saya taula), last2 KL, Selangor lengang(menunjukkan ramai orang perantau selain Kelantan datang ke KL, Selangor).
sama gak sekarang ni bila u pergi USA, EU. Apa pendangan diorang terhadap korang(Asia)? tambah-tambah Islam

Sama gak dengan lelaki, yang memainkan perasaan orang pompuan(putus cinta) - sume tempat ada. Mat rempit belambat kt KL

panas gak thread yg membincangkan pasal lelaki "East-Coast" ni...ms blaja dulu rmi gak membe2 dgn dak2 klantan ni..tp aku dlm kategori brnasib baik sbb membe2 walaupun dr diiff states cam klantan, penang, ganu, johor, pahang..seme bile kumpul ckp melayu standard..walaupun aku paham klu diorg jumpe geng diorg mmg speaking maut..tp aku ngan dak2 johor slalu gak kutuk2 yg klantan tu suruh die adjust..lame2 terus fluent cakap kl..wakakakaka ..proud to born in KL..sesape kt thread ni xnak kawin llaki klantan leh kawen ngan aku

panas gak thread yg membincangkan pasal lelaki "East-Coast" ni...ms blaja dulu rmi gak membe2 dgn dak2 klantan ni..tp aku dlm kategori brnasib baik sbb membe2 walaupun dr diiff states cam klantan, penang, ganu, johor, pahang..seme bile kumpul ckp melayu standard..walaupun aku paham klu diorg jumpe geng diorg mmg speaking maut..tp aku ngan dak2 johor slalu gak kutuk2 yg klantan tu suruh die adjust..lame2 terus fluent cakap kl..wakakakaka ..proud to born in KL..sesape kt thread ni xnak kawin llaki klantan leh kawen ngan aku

Reply #226 lclc's post

setuju...200%

Reply #226 lclc's post

setuju...200%

Hubby aku org kelantan...ok je...xsama lgsg mcm yang di war war kan tuh....korang yg tersalah jumpa org kot...

suka betul topik ni,

taip2 mcm2... last2 ada TAPI,

assalamualaikum

hmm..shomei sebenarnya malas nak hantar comment malam ni....tapi disebabkan...kebarangkalian nak jumpa cerita baik pasal lelaki kelantan amatlah sedikit..so..meh shomei top up sikit...

ok..

shomei orang selangor...
bf orang kelantan...

kitorang dah bercouple bertahun2(6 tahun)...dia punya keluarga still kat kelantan...
kitorang belajar di sekolah(asrama) dan Universiti yang sama.

memula couple dulu memang....family shomei cam x kasi..kata orang kelantan perangai lain sikit...(puak2..suka kawin banyak, mentua cerewet,diorang x suka orang luar...sampai sedara mara sibuk masuk campur memberi pendapat...huhuuh...but....shomei x marah pun...shomei dengar je...mana tahu betul...so kita kena juga dengar pendapat orang lain..)tapi family shomei x da la MENGHALANG...diorang cam x suka sangat awal2..sekarang semua dah x komen lagi sejak kenal betul2 ngan bf shomei.

ok...(pandangan jujur..sejujur2nya tanpa ada sedikit "berat sebelah")

1.bf shomei bukan pengotor.dia kemas.dia suka pakai tshirt berkolar.jarang pakai selipar.(macam ada
   sesetengah orang claim)
2.slang dia bercakap bahasa luar tak pekat ..orang tak tahu dia orang kelantan kalau bercakap dengan dia
   tapi rupa dia memang ada rupa lelaki kelantan.dan ..dia akan bercakap kelantan dengan orang kelantan..
   itu satu perkara yang biasa...bcoz...takkan nak cakap bahasa perak pulak.
3.Kawan2 dia kebanyakkanya bukan orang kelantan(1 je kot yg rapat)....so...dia bukan puak2.....dia
  kawan dengan semua orang....
4.Semangat kawan dia??sangat lah biasa....dia layan semua orang equal sahaja...dia pentingkan shomei sejak
  sekolah dulu daripada kengkawan dia....tapi kawan2 pun dia baik jugak...
5.Dia cemburu sangat2.awal2 couple dulu lagilah.bila masuk Univerisiti baru moderate...sekarang dah ok
6.Tak pernah pulak kena pukul......cubit pun x pernah...tapi dia cepat marah kalau bab pakaian(kalau ada pakaian dia x berkenan..awal2 bengang gak..but lama2...memang rasa betul pon....huhuhu
7.Dia sangat sayang family dia...and really  care about my family .Dia sangat rapat dengan my  brother...n,...family dia pun ok dengan shomei.
8.Dia suka cari duit(walaupun masih student)...dia bukan pemalas.(macam yang orang claim lelaki kelantan pemalas)

Perkara yang shomei senaraikan ni..bukan tujuan nak bangga2 diri...just nak bitau..setiap manusia berbeza...yang membentuk diri seseorang adalah peribadi orang itu sendiri..memang takut nak kawan ngan lelaki kelantan..kalau dengar apa yang orang cerita..rasa cam fobia nak dekat ngan lelaki kelantan...(my frens, relatives and family)...tapi...ntah la...macam...x teruk je...cemburu and kongkong (x malampau)..memang ada...tapi bukan sebab dia orang kelantan...tapi memang sebab  itu adalah diri dia...ala...perangai buruk shomei pun banyak gak...normal...setiap orang ada perangai masing2....(jangan salahkan selangor pulak)

Tapi bf shomei memang ada cakap...ada lelaki kelantan yang memang mak bapak dia suruh kawin ngan orang kelantan juga...ada member-member (orang kampung dia)  x suka berkawan dengan orang negeri lain.(.but bukan SEMUA).(kawin banyak pun ada....tapi itu memang normal kat semua negeri)

entah la...

semua terpulang kepada didikan keluarga terhadap anak diornag...kalau kat mana2 negeri...sama je...ini semua terpulang kat individu...(ada 4 orang kawan shomei semangat kenegerian johor sangat sampai suka memuji2 negari diorang sendiri..and nak kalau leh nak kawin dengan orang johor gak..suka mawi pasal mawi orang johor.)..but shomei rasa...banyak gak kawan2 shomei yang berasal dari johor masih lagi normal dalam segi semangat kenegerian...so

kesimpulan di sini

banyak ..bukan semua...

x adil le..kalau kita takut nak mendekati orang yg ikhlas nak kawan ngan kita ...tapi reject dia sebab tahu2 dia orang kelantan...bcoz....kita semuanya....ada perangai tersendiri...bukan dari mana asalnya kita...

...

...

kwn2 aku slalu kata yg laki klantan nih pndai berpura2..nmpak ja cam baek..tp yg 2 kwn2 aku le yg ckp..

Reply #1 True-X's post

errr...

org2 yg dok kutuk org kelantan tu rase diri dia baik sgt ke......aku kwn dgn semua org bkn setakat semua negeri malah org negara lain jugak bile merantau negara org cari rezeki tak kire la mat putih, mat black, mat arab, mat pinoy semua ade. wife aku pon org n9......bahagia sampai skarang, alhamdulillah.

nak cite pasal personality...aku dulu mmg g kelas pakai selipar jepun gak....pakaian..emmm buleh la...tshirt n jeans....tp selalu basuh tau. tp bile dah kawin secara semulajadi kite akan berubah.....maybe ade gak la yg tak berubah....