CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aben_28

Pengalaman Seram di Port Dickson

Pasal Marina PD ni asalnya dulu sebelum masa gawat derang nak buat hotel serba canggih+exclusive sia ...
zorokencoro Post at 16-6-2010 08:30

Aku penah gk dgr cite psl Marina ni spt yg ko ckp tu. Tp bile dah ada benda jdk dkt aku mmg tobat la smpi skrg aku mmg xnk stay dkt situ lg...

craver, kl lom citer, apa lagi tunggu, story ler kat sini..

ooo.. patut laa.. aku ngan member kat opis ni ada plan nak pegi pd. then aku ni jarang jalan2 mana la tau hotel2 ni kan.. so kitaorang pun survey la mana hotel yang murah dan ok.. then aku cari dalam internet, sekali aku nampak aprtment marina, kira murah la kan..

aku pun call la untuk membuat tempahan, then ada sorang cina angkat, aku rasa dia travel agensi kot, then aku bagi tau laa aku nak tempah hotel marina tu, uncle tu boleh cakap " U ada cari hotel lain laa.. dia ada laa suggest beberpa hotel"
aku soundlaaa uncle tu "kenapa lak? biarlaa kitaorang nak tido mana punkan"
pastu mati2 uncle tu suruh cari hotel lain, sebab kitaorang pegi bukan cuti sekolah dia kata tak ramai orang dekat hotel tu nanti..

Kitaorang ni jenis degil nak jugak hotel tu.. lelama baru la uncle tu cakap..dia kata dia tak berani nak kasi kitaorang sebab tak ramai orang kat situ kalau bukan cuti sekolah.. banyak orang dah kena.. so dia kasi warning la.. tapi dia kata kalau nak jugak dia boleh je bagi.. akhirnya kitaorang pk punya pk.. ambik Apartment Sri Intan..

so korang rasa ok ke tak aprtment tu?

Post Last Edit by adnil at 17-6-2010 16:38

okay gak uncle tu - jujur orang nyer... x pentingkan immediate duit, lebih for long relationship kiranya..
sri intan tu kl tak salah under tm resort kan.. okay kot...
kl betul under tm resort.. ko gie ushar website diaorg sendiri.. compare price dulu... www.tmresortmalaysia.com

hurrmmmm.. ramai yg kate marina angker. so far penah stay kt situ. time tu hari raya aidiladha. pegi ramai2 6-9 pax incl child. so far alhamdulillah xde pape kejadian yg pelik. maybe time tu ramai org stay kt situ. tu pasal uncle tu x bg aza stay situ kot

dah 5 bulan aku duk marina. dari marina view, marina terrace dan straits view.. so far aku lum lah nampak cuma kena kacau masa first aku nyewa kat marina view villas. dalam seminggu tu dia asik main ketuk3 pintu bilik..

aku pernah bawak adik ipar pompuan tido umah aku, masa aku pegi mandi- dah around 11.30 malam cam tu, dia masuk bilik dulu. esok pagi nya dia bagitahu masa aku mandi, ader benda ketuk tingkap bilik aku. tapi aku assume tu bunyi air cond bilik jerk kekadang kipas dia swing gegila berbunyi.

well, aku pernah di suruh bermalam kat satu bilik ni tingkat 6, blok lain aku tanak cakap.. tapi gile horror... tengah3 aku mandi tetibe toilet bowl punya flush terflash sendiri. gile kau masa tu aku mandi siap bukak pintu bilik air. tu mmg aku rase bulu roma aku naik saje. aku tak jadi tido bilik tu, aku balik tido rumah lama aku kat block marina view.

ader beberapa block yang aku lom jejak lagi, dan blok tu mmg aku rase tak pernah ada org sewa pun.. cape nautica. aku pernah sembang dgn sorang lelaki dari singapore, uncle dia beli unit tu dia salah blok, few days aku sms dia tanya dia jumpa ke unit uncle dia tu, katanya jumpa, kat cape nautica tapi dia kata dia tak nak sewakan sebab condition teruk sumore no body will survive to stay there. haha dalam maksudnya tu....

last but not least,aku rase tak ada menda sgt angker nya marina ni.. walaupun dulu aku pon selalu kena sogok kan dgn cete pd marina ni berhantu.

Rate

1

Follow Us
mayang sari tue mmg kotor...serius, sbb dah pernah duduk kat ctu

aku pernah beberapa kali tdo kat marina tu..dgn kwn2 aku..Alhamdulillah..xde lak bende pelik2 yang jadi..huhuhu

boleh dikatakan semua hotel kat PD tu angker... cuma nasib2 le siapa yg terkena.... ada satu kondo peranginan milik organisasi tempat aku keje pun, sama gak hauntednye... kondo tu bersebelahan dgn hotel Guoman... masa office aku buat team building kat kondo tu, satu malam tu, masa tgh tidur, aku dikejutkan oleh bunyi nafas member sebilik yg mcm nafas .............  perrhh.. memang seram.... aku pun apa lagi, ambik bantal lagi satu, tutup, serkup atas kepala... nasib baik senang nak lena semula lepas tu..

boleh dikatakan semua hotel kat PD tu angker... cuma nasib2 le siapa yg terkena.... ada satu kondo p ...
isteri_ayil Post at 21-7-2010 12:55

Kondo PKNS ke??

Kalau PKNS Resort tu memang banyak dengar cerita padahal Resort tu baru je siap. Budak2 guard tu pernah nampak anjing besar tinggi macam kuda lalu depan resort tu kul 3 pagi.

Setakat ni penah duduk kat Guoman, Ancasa and Avillion je. Alhamdulillah tak penah alami apa2 gangguan, setakat ni la...

salam,,aku duk pd dah lebih 25 tahun dah,,mayang sari n dulu bekas tapak kubur,,kubur lama,,die alihkan kubur ni dan dipindahkan ke kubur besar di taman pd utama,,,lebih kurang 2 km dr hotel ni,,tu pasal aku rase tuan tanah ade terken gangguan tu,,maklum lah tapak kubur ni,,kalau sape orang pd yg memang duk dr kecik kat area batu satu sampai batu 4,,,memang tau kat situ ade tanah perkuburran kecik..mayang sari ni area batu 3 ..aku duk batu satu...lagi satu hotel yg berhantu,,aku rase costa rica,,belakang hospital pd lama,,belakang bilik mayat je tu dulu,,tp sekarang hospital tu dah pindah ke teluk kemang..tp hotel ni still tak ramai org,,setau aku,,foreigner mcm bos2 jepun kat pd je berani duk situ..

sekadar berkongsi.. sy agak familiar jgk la dgn kaw PD nie.. so far kalu check in hotel, xpernah lg kena ape2.. alhamdulillah... kalau camping pulak, pon same... xde kena ape2... tp ada satu jalan kat PD nie mmg keras.. kalau korg perasan, kalau dari pekan PD nak ke teluk kemang akan lalu satu kuil hindu.. jalan tue mcm suram sikit... slalu sgt eksiden.. ada sorg kawan penah kena, dia cakap... smpai je kat jalan tue, dia xnmpak ape2... hitam je... dah la jalan tue bawah dia laut.. nasib baik ada devider.. tulang rusuk je patah 3batang..

area depan kem pun selalu eksiden... just beware...

mayang sari tak penah dok tapi kalo marina penah la duduk 3 kalik...lepas tu dah malas dah....angker gilak...
malam3 leh lak men ketuk4 pintu.....men serek3 besi ape tah kat koridor......men kat tingkap ...tak nak dok sana dah la....

boleh dikatakan semua hotel kat PD tu angker... cuma nasib2 le siapa yg terkena.... ada satu kondo p ...
isteri_ayil Post at 21-7-2010 12:55

TNB punye kah?so far aku duduk alhamdulillah..takde pepe

Reply 235# ritzz

TNB punya.. huhuhu.. aku pernah kene la..

Awal tahun ni.. Masa tu aku tido lambat bertiga dgn member aku siapkan keje.
Tapi ada dua lagi member dah masuk tido awal lagi sebab keletihan..
Dalam kul 12mlm kitorang dengar member berdua ni dok bergurau senda dan ketawa bersuka ria dalam bilik sampai lah kul 2.30 pagi.

Abis kitorang siap keje dan decide nak tidur.. (dalam hati berapi jer kat member 2 org yg tido awal tu.. kita teruk2 siapkan keje.. dia bergurau senda la pulakk..).

esok pagi nya kitorang dok kutuk2 dua org member yg tido awal tu.. tapi, diorang bluurrr.. sebab dia kata mustahil diorang bergurau senda sebab memang betul2 keletihan dan tido mampus..

wwwaaa... siapa pulak punya suara yang bergurau senda tu yer?? mmg sumpah kitorang dengar sebijik mcm suara member 2 yang dah tido tu..

tu bilik tingkat 1 tu.. betul2 tepi bilik karaoke.. huhuhu.. nasib baik malam tu kitorang tak sedar yang tu bukan kawan2.. kalau takkk... cabuuttt lariiiii....

Rate

1

bukan setakat TNB..TM punya pon sama....TM rumah tu..kalo malam...haa hamekk melolong3 anjing .....entah datang dari mana...
ada skalik tu......igt lagik pegi beramai3 la nih....ai tido bilik bawah ngan abang ai .....tetibe en....ternampak macam ada kelibat masuk bilik...drivethru pintu lagik...terus keras ai dalam selimut tu....dan dan tu lak....wooshhhh!!! angen sampai kat muka.......waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa istigfar banyak2.......entah dari mana datang rasa berani ni...terus bangun lompat p katil abang..dok bawah slimut dia.....dia lak menjerit terkejut...hahahhahahahahahaha

perhhhh...angker giler story kat otel2 pd ni eikk...aku duk pd 3thn dulu....sbb study kat poly pd..duk kat laguna resort..so far..takde ape2 la kat situ..sbb ramai student poly sewa kt c2...time aku study dulu mayang sari ni still tbengkalai....skg je dah cantik....tp besa la..bila tempat yang lama dah tbengkalai ni...ada la benda2 yang menumpang dulu...

Baru2 ni ada cerita Bayu Resort PKNS kat PD kena kacau teruk. Dengar suara orang menangis dan mengilai start dari maghrib sampai ke subuh kat lobi dia. Semua staff dan pak guard pakat cabut lari balik tak berani duduk jaga situ malam2.

Resort tu memang anker sejak dari mula operasi lagi. Dah panggil ustaz & buat kenduri baca yasin pun tak pulih jugak. Kalau pulih pun sekejap lepas jadi balik. Macam2 hantu ada....dah buang pun datang yang baru pulak sampai naik jenuh nak menghalaunya.

Dengar cerita rundingan antara pihak pengubat dengan hantu2 tu gagal sebab hantu2 tu mintak 1 unit apartment untuk diorang tapi PKNS tak setuju sebab unit apartment kat resort tu terhad ada tak sampai 10 unit pun. Keputusannya diorang dihalau keluar tapi lepas halau diorang datang balik dan baru2 nih semakin menjadi2.....

Ada sesiapa staff PKNS boleh sahkan??? Dengar cerita pun dari pihak ketiga jer.....

Rate

1

perhhhh...angker giler story kat otel2 pd ni eikk...aku duk pd 3thn dulu....sbb study kat poly pd..d ...
vionna007 Post at 19-10-2010 13:53

sape cakap laguna takde angker? hehehehe.. cube check thread i.. i ade ceritakan kat sana