CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ryo_takahashi1

★ALL ABOUT CREDIT CARD V2★

Good Info Wins...kredit +25 ...
medangmru Post at 18-8-2009 10:57 AM

erkk...toce..toce...med...sesaper nak tau teknik yang aku cakap tue bleh semak² V2...aku dah citer.....

Plan ke-3 dan ke-4 tu mmg kow2nyer 1 time fee....aku kira kalau kita amik RM5000 dgn 36 bulan with 0% ...

RM5000 / 36 =RM138
RM5000 x 14.99% =RM745....

Kalau amik RM10000 ( max LOC ) / 36 = RM277
RM10000 x 14.99 =RM1499...

Fuhhhhhhhhh.....mahai gak tu....cuma...ye la kan....lebey berbaloi drpd Kad Kredit C Bank lain kalau nak amik cash advance ni....dengan Finance Charges....dgn ATM Charges....dgn Monthly charges...siap daily ikut hari...

Tp kan....cuba sesaper yg pandai la....mungkin pengiraan EON ni dah disekalikan dgn segala macam interest kalau amik cash advance cara konvensional punyer....manalah tahu EON ni sekadar nak promote org amik walhal caj dia lebey kurang sama je....ye lah...kalau kita amik cash advance bank lain yg takder 0% installment ni....kita buleh bayar seberapa byk amaun ( minimum payment or more )....

Dan kene check jugak....adakah kita kene "ikat" kalau buat 0% installment ni....katakan kalau kita nak byr penuh ( full settlement )...adakah kita kene bayar penalty fee...kene check jugak tu...

Rate

1

kalu cc citibank bleh tak convert to installment melalui call ni

219# wineps

oo..kalau cam ni, eonbank ni dah boleh buat business at handling charge dia..lagipun takkan la nk withdraw 500 je kot..

223# al-asil

tak boleh..member aku dah pernah tanya..kene buat surat sikit la ..kene describe knp nak buat..rasanya medang dah tulis aritu kat page depan depan..selak aa,tak ingat aa page brp

221# wineps

takde pun wineps..ape cara caranya?

Follow Us
221# wineps  

yus262 Post at 18-8-2009 11:56 AM

ader.....aku dah citer panjang lebar dulu......kalo nak citer lagik Momod kena kasik 100 000 kedit......

rsnya surat contoh tu ada kat Topik version 1 dulu...

221# wineps  

yus262 Post at 18-8-2009 11:56 AM

takder la susah....ko tulis usrat dgn alasan2 yg logik serta munasabah...ko tekankan pada part yg mengapa ko perlukan conversion tu drpd ko bayar minimum payment yg bakan melonggokkan interest2 yg bakal dikenakan kepada satu fix amount setiap bulan....antara alasan2 yg boleh digunapakai :-

Masalah kewangan -ini alasan plg popular...alasan ni pun yg serasanya paling logik antara alasan2 lain.

Ko bgtahu yg Company ko telah mengecutkan...hehehehe gaji ko ....dan komitment lain spt nak bayar installment kereta...motor ...rumah ( ko bgtahu la yg installment rumah ko dah naik lepas 5 tahun )...

Lagi satu bahasa yg ko  nak tulis tu kene selembut syahdu....jgn kasar2 sgt....dan jgn terlampau berbunga2 serta meleret2...dan pastikan ayat terakhir ko tu ko tulis..." Saya berharap agar poertimbangan saya diberikan pertimbangan sewajarnya daripada pihak bank .

Lg satu....kalau ko ada rekod baik dgn pihak Bank...tulis jugak ayat2 tu. biasanya yg embaca surat ko tu nanti mungkin dia sorang lemah lembut....dan secara x langsung bakal menimbulkan perasaan ehsan. yg membacanya tu pun adalah manusia...bukannya mesin...ko jgn risau....

TETAPI...jika ko bukan Good Paymaster...agak susah skit Bank nak bagi kelonggaran....ye lah...dgn rekod yg agak kurang baik...dan ko plak mintak fix installment ...cuma...bergantung sekali lagi kepada pegawai yg baca surat ko tu...kalau mood dia baik masa tu..InsyaAllah...walaupun bad record...tp masih akan dipertimbangkan.....tp kalau masa tu mood dia agak kureeeng....mungkin baru bergaduh ngan Bini dia ke...apa2 ke...heheheh....paham2 sendirilah kan.....

Rate

1

Salam sahabat,

nak tanya sikit la.. haritu aku beli barang RM250. So, aku bayar guna CC.  Then, tetiba ada masalah sikit, esoknya harga tu jadi RM220. Then orang tu refund kat aku RM30 cash. Jadi aku nak tanya, yang kene charge Rm250 tu, still lagi kene bayar dekat bank ke? Sebab aku tengok dalam statement aku masih lagi RM250.

Aku xberapa pasti mcmane prosedure dia. Harap boleh bantu.

230# stanum

yg ni mmg clear cut la ko kene bayar rm250 dekat akaun cc ko tu..kan ke ko dah dpat rm30 cash kan..
harga brg tu masih lagi rm220..

bln lps aku apply amex gold credit cardyg maybank pnya tp x dpt. aku apply thru org maybank sndri. ada yg kata apply thru agen lagi senang nk dpt. betoi ka? bru2 ni aku apply lagi skali amex gold credit card thru agen yg aku penah kenal sblm ni. aku cerita problem aku application aku direject. maybe sbb high commitment kot. b4 this dlm application form aku letak annual income aku rm38,400. agen tu kata dia akan tolong letakkan rm72k. terkejut aku. boleh ke buat mcm tu memandangkan sblm ni aku penah apply tak ke segala maklumat kita yg sblm ni sememangnya ada dlm sistem bank tersebut? dorg akan check tak? aku confuse ni. b4 buat application yg terbaru ni aku dh settle kan dua cc aku tinggal jadi 0. ada lagi 3 yg blm settle lagi.

232# sicomel

aku apply kat maybank klcc, the next day dah keluar number linkage kat maybank2u, seminggu dah dapat kad tu..

rasanya maybank tak check ctos kan..tak sure pulak ngan agen camno dia buat

nak tanya korang semua, aku nak book hotel tapi kene bagi no kad kat dia..masalahnya selamat ke?kalau online rasa cam ok je..tapi, nak kene bagi no kad bagai tu yg leceh tu..
ni sebab nak confirmkan booking

nak tanya korang semua, aku nak book hotel tapi kene bagi no kad kat dia..masalahnya selamat ke?kalau online rasa cam ok je..tapi, nak kene bagi no kad bagai tu yg leceh tu..
ni sebab nak confirmkan  ...
yus262 Post at 19-8-2009 09:00

ok ajer... biasanya tu utk pengesahan... tapi pihak hotel blom charge lagi...
mmg selalu buat cenggitu pun...

Post Last Edit by sicomel at 19-8-2009 12:22
232# sicomel  

aku apply kat maybank klcc, the next day dah keluar number linkage kat maybank2u, seminggu dah dapat kad tu..

rasanya maybank tak check ctos kan..tak sure pulak ngan agen c ...
yus262 Post at 19-8-2009 08:00

aku dulu apply kt maybank treatsfair kt midvalley tp x dpt. aku x paham la keluar number linkage kt maybank2u tu apa? nk check camno tu? lagi satu takpa ke klu b4 this kita letak annual income rm38.4k pastu lagi skali apply kt bank yg sama kita letak rm72k? ni agen la yg ajar ni so chances nk dpt cc tu tinggi lgpun aku pnya komitmen blh dikatakan agak tinggi jugak la.

maksudnya, bila login dlm maybank2u, ade keluar semua nombor akaun kita dgn maybank..termasuklah cc yg baru tu..

tak sure lah pulak pasal annual income..masa apply aritu tak tulis pun,maybe diaorang boleh cari kat savings kot..

maksudnya, bila login dlm maybank2u, ade keluar semua nombor akaun kita dgn maybank..termasuklah cc yg baru tu..

tak sure lah pulak pasal annual income..masa apply aritu tak tulis pun,maybe diaoran ...
yus262 Post at 19-8-2009 12:44

yeap... mmg ada kat M2U... sejak mebeng anto cc kat aku... aku tak pernah guna.. dan tak pernah reply kat bank kata aku dah terima kad ni... tapi depa still masukkan jugak dlm system...

mcm kad RHB aku.. mmg dah berkurun lama potong... still ada lagi dlm rhbbank.com... walaupun baki tertunggak maintain RM0. tak efisien betoi la bank ni...

229# medangmru

baru aje lepas hantar application Shell Citibank..hehe

nanti kalau ada berita..kasik update sini yus...