CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mea

(Merged) Norman & Memey(Update:Baju kawen nak dipamer kat muzium@pg70)

Close [Copy link]
elok la nikah. dah lama sgt kawin nya...
starcity Post at 22-2-2010 10:05

Pasangan dah LEMAU, botot c Memek pun dah naik KEMBANG, asyik main jer

alah..kawin ke tk..dorang pun dh ttttuuttt pun kaaann..so apa ada hal...

220# masliana

memang pun nak buat report tapi takder bukti lagi, sekarang ni nak ambik gambar norman dulu, sebab yang perasan diorang kat kondo kitorang adik ipar aku dulu, dia cakap si memey tu, dah lama dah benda ni, aku cam tak percaya pastu last week hubby aku pun cakap nampak pelakon kat sini, pastu aku tanya saper, dia ckp ala yang kena khalwat tu, memang confirmlaa.. norman hakim, hubby siap tunjuk gambar dia kat aku. Tak surelaa rumah norman or memey. Cuba korang confirmkan dia tinggal mana.. aku duduk wangsamaju. Kondo sini memang sunyi and line clearr...

Post Last Edit by ribena84 at 9-3-2010 15:08

blm kawen statement kene baik punya,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

pelik apasal nak tunggu sampai tahun depan, dah berkepit kehulu-kehilir, dgn pompuan tak malu tu selalu ada kat umah family si normiang kat kuantan, apa nak tunggu lagi nikah aje lah............

pelik apasal nak tunggu sampai tahun depan, dah berkepit kehulu-kehilir, dgn pompuan tak malu tu selalu ada kat umah family si normiang kat kuantan, apa nak tunggu lagi nikah aje lah............
zarina Post at 10-3-2010 16:52

Buat je nikah gantung. Kalau mengembung, takda masalah.......

Follow Us
Post Last Edit by mea at 20-3-2010 18:08

Memey dilamar Norman Hakim

Satu ketika dulu, gadis kelahiran Kota Tinggi, Johor ini pernah mengejutkan industri hiburan tanah air dengan kisah panasnya. Memey Suhaiza atau nama sebenarnya Suhaiza Suhaimi, telah mencetuskan kontroversi apabila ditangkap berkhalwat dengan pelakon Norman Hakim pada 30 Oktober 2008 di sebuah premis perniagaan di Ukay Perdana. Namun kes mereka sehingga kini masih lagi dalam perbicaraan di Mahkamah Rendah Syariah Gombak Timur.

“Pihak mahkamah ada datang lagi ke pejabat Norman untuk lakukan siasatan. Nampak gaya macam lambat lagi kes ni nak selesai. Kalau dapat diselesaikan lagi cepat lagi bagus,” ujar Memey ketika ditemui di sidang media drama ‘Bila Musang Berjanggut’ di Sri Pentas, Bandar Utama baru-baru ini.

Umum mengetahui, hubungan Memey dengan Norman mula terjalin apabila mereka sama-sama membintangi drama bersiri 'Pasrah'. Namun hubungan mesra mereka dipandang negatif oleh masyarakat, apatah lagi Memey dikatakan punca keretakan rumahtangga Norman dan Abby Abadi.

Sebelum ini ada khabar angin mengatakan pasangan ini telah bernikah secara rahsia di sempadan Malaysia-Thailand. Namun, kedua-duanya menafikan perkara itu.

Kini, hubungan cinta mereka semakin mekar dan difahamkan Norman dan Memey sedang merancang untuk berkahwin dalam masa terdekat.

“Hubungan kami berdua semakin baik. Kebelakangan ini kami banyak cakap pasal masa depan perhubungan. Abang Norman sendiri 'hint' tahun depan macam tu. Saya tak nak cakap apa-apa, takut tak jadi. Saya tak ambil perkara ini serius sangat. Kalau jodoh tu sampai tak kira tahun depan, tahun ini ke, tak kisah.

"Saya terlalu muda. Banyak lagi saya kena fikir. Bukan tak nak fikir pasal perhubungan, tapi saya mahu fikir tanggungjawab sebagai anak dulu. Baru fikir tanggungjawab sebagai isteri.

“Kalau difikirkan, terlalu awal umur 22. Perjalanan saya masih jauh lagi. Bila saya dah buat keputusan untuk kahwin, saya kena fikir seratus kali dah bersedia ke untuk kahwin. Pada saya biar masa yang menentukan. Buat masa ini, masing-masing ada hala tuju masing-masing.”

Tambah Memey lagi, baik keluarganya mahupun keluarga Norman tidak pernah memaksa mereka untuk berkahwin semata-mata untuk menutup kontroversi yang melanda.

“Keluarga saya, Alhamdulillah, mereka faham. Mereka bersikap optimis. Mereka tak suruh atau paksa saya untuk kahwin. Mereka sangat memahami saya. Keluarga abang Norman ada juga suruh kami kahwin.

“Tak ada istilah mendesak atau terdesak untuk berkahwin. Kami hanya duduk berbincang pasal masa depan. Dia faham keadaan saya macam mana. Dia pun perlu selesaikan masalah dia, masalah anak. Kalau boleh semoga jodoh kami akan dipermudahkan.”

Bagaimana hubungannya dengan bekas isteri Norman. Al-maklumlah, Memey pun dah mesra dengan anak-anak Abby. Dengan Abby pula macam mana?

“Sampai sekarang macam biasa je. Tak ada berhubung atau berjumpa untuk marah-marah. Terserempak banyak kali. Tapi masing-masing buat hal masing-masing. Belum lagi bersua muka betul-betul. Saya sentiasa mengharapkan ada ruang untuk kami berdua.”

Kontroversi lonjak nama Memey

Walaupun dihentam teruk ekoran peristiwa hitam dalam hidupnya itu, Memey akui dek kerana kontroversi yang melanda, rezekinya dalam dunia lakonan semakin bertambah.

“Alhamdulillah, memang banyak tawaran berlakon. Ada rezeki masuk. Saya sekarang tengah 'shooting' 'Roda-Roda Kuala Lumpur' musim ke-4 dan drama 26-episod ‘Bola Cinta’ sempena Piala Dunia 2010.

“Saya nampak disebabkan kontroversi saya lebih dikenali oleh masyarakat. Melangkah ke industri ni, saya pertaruhkan bakat yang ada. Lagipun produser ambil berlakon kerana bakat bukan kerana kontroversi. Jadi saya nak gunakan kesempatan ini untuk tunjukkan yang saya berbakat. Bukan sebab kontroversi semata-mata.”

Selain tawaran berlakon, Memey mengakui turut menerima tawaran mengacara. “Ada yang tawar tapi saya belum bersedia. Bukan tak yakin, cuma perlu sedikit masa lagi.”

Turut diakuinya dia masih belum puas dengan kariernya sekarang. Apabila ditanya apa lagi yang ingin dilakukannya, jawab Memey, “Banyak lagi impian saya. Saya nak sesuatu yang lebih mencabar, yang boleh membuktikan kredibiliti saya. Benda tu belum dapat, jadi kepuasan tu belum ada. Salah satu impian saya ialah saya ingin berlakon filem.

“Memang ada sebelum ini tawaran berlakon filem. Saya pun dah selesai penggambaran filem ‘Dimensi Cinta’, tapi saya tak tahu apa kesudahannya filem ini. Insya-Allah semoga ada tawaran dalam lakonan filem.

KREDIT:GUA.COM.MY

blah la ko memey..nak berlagak ko suci konon..meluat sungguh aku dgr dalam hot ari tu..nak suh org tgk good side ko..abis bad side ko yang menggatal ngan laki org tu nak suh org tutup mata je ke?? nak suh jadi ikutan plak?? kalo sedar diri tu muda lagi takde la ko menggatal ngan laki org dulu..:re:

kawin je la.. buat apa nak tunggu lagi

kawin je ar memey ko tu pun aku rasa dah x thn sgt kot........kawin la...nanti byk lagi org kata pasal ko memey

pigidah samo engko memek!!!

no comment ...

tahniah!jaga laki baik2..jn smpai pisang berbuah 2 kali

baguslah....

blah la ko memey..nak berlagak ko suci konon..meluat sungguh aku dgr dalam hot ari tu..nak suh org tgk good side ko..abis bad side ko yang menggatal ngan laki org tu nak suh org tutup mata je ke?? n ...
UnaHusna Post at 20-3-2010 18:20

khen...dia sok suci jer..menympah sgt......tp nk kawin tue baguslah

amboi memeh dah pandai susun ayat.......blajar dari sapa tuuuu....

“Sampai sekarang macam biasa je. Tak ada berhubung atau berjumpa untuk marah-marah. Terserempak banyak kali. Tapi masing-masing buat hal masing-masing. Belum lagi bersua muka betul-betul. Saya sentiasa mengharapkan ada ruang untuk kami berdua.

kot pon...x kan nk gaduh...x sedor diri ke:re:.....

nyampah lah..

aku tgk memey nie yg bnyk bagi komen cam terhegeh2 nak kawin ngan norman..

pelik tgk pompuan x tahu mcm mmey ni boley buat selamba badak buat mcm2 knyataan kat paper..dia ni mmg jenis muka tebal kan