CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bokeh

Malu suami pangkat rendah

Reply 221# gergasi

Pendapatan suami aku kecil drp aku. Mula2 dulu aku bersungut juga sebab terasa susahnya. Entah macam mana, timbul kesedaran dlm diri aku. Aku anggap, allah berikan aku rezeki yg lebih sebab kat situ gak termasuk rezeki utk suami dan keluarga aku. Alhamdulillah, tiba2 aku rasa rezeki aku berkat sangat & cukup. Kadang2 macam berlebih2 plak...

.....bilamana kita nikah je dgn seseorg, maka itulah jodoh yg telah ditetapkan sebaik2nya utk kita oleh Allah.....

Reply 223# ablishan

I pun mula2 kahwin mcm u gak... hubby suh i stop complaining and suh selalu wat solat hajat, solat dudha lah mcm2 lg lah... alhamdulliah... skrg kami ok je... i tetap leh kasi duit sara hidup to my parent mcm masa bujang...  

Jd kita sbgai manusia kenalah selalu beringat dan bersyukur...

TAPI.. tipu la kalau aku langsung tak ambik kesah, kekadang bukannya tak de setan dalam kepala, setan di sekeliling yang dok cucuk agar memberontak, kata macam-macam,... pandang sebelah mata kat aku / kami..

CUMA .. yang best nya , dia tetap cool, memberi kata nasihat, yang akhirnya akupun turut cool, redha..pasrah dan tak ambik tau... last aku pakai kata Azwanali : Ada aku kisah...

DAN .. salah satu sebab dia tak nak join...

la kenapa berfikiran sempit..
jgn nak malulah kalau suami pangkat rendah yg penting rezeki tu halal. kalau duit byk pun dlm akaun tapi dari hasil yg tak halal, awak nak ke???
ingat nasib kita semau ni tak sama, tak semestinya skrg ni gaji hubby kecil selama2nya takat tu aje... mana tahu rezeki yg melimpah2 muncul 1 demi 1 lepas ni. yang penting usaha & terus berusaha.

Follow Us
takyah malu lahh..kawan2 TT yang konon gayanyer kaya2 n berpangkat, lom tentu makan kenyang kat umah.. silap2 ada yang catu makanan minumannye hanya kerana nk bergaya..
dpt suami baik dan bertanggungjawab serta ada usaha nk maju dah cukup baik.. dr suami banyak duit n berpangkat tp kaki betina, mabuk2 dan tak bertanggungjawab..mana mau?

TT, jgn risau2 la ye. aku pun mcm ko gak. hubby aku gaji kecik je. tapi as long as dia ok, then should be no problem. cuma, tak dinafikan kdg2 kita rasa unfair sbb dlm byk hal kita yg kena kuar duit. sedangkan org lain lepas kawen enjoy gaji utk diri sendiri je. tapi kita kena spend utk pelbagai benda, bygkan dlu masa aku bujang blh saving byk. lepas kawen ni kdg2 ada bulan kena skip.

aku hrp ko jgn la kecewa sgt sbb klu bc kat board FD ni mcm2 masalah ada. ada yg byk duit tapi kaki pompuan la..xpun byk duit tapi sumber x tau halal ke haram. ada pulak yg dah tau gaji kecik tapi x geti nak cermin diri nak bergaya ngalahkan org gaji 10k sebulan.

so, kita sama2 la bersyukur dpt suami yg gaji kecik tapi x byk songeh.. (eh, kita bkn share suami yg sama kn?)

Reply 229# Piaggio84

Piaggio...buat lawak lak....hehe..

Bila baca thread cam ni mcm kelakar pun ada......

Jgn kira pasal material sgt TT....material ni takkan pernah puasnya.....jgn sekali2 rasa cemburu ngan kawan2 u tu..dan rasa nyesal ngan suami...mana u tahu..ntah2 suamipun nyesal kawin ngan u,....macam yg u rasa gak.....ingat2 lah ye....

kalo kita tau nilai sebenar soang MANUSIA, self esteem kita tinggi

cuba pk? camna siti khadijah, yang kaya raya, lawa, cantik, dan di gilai ramai lelaki waktu tu, boleh BERANI minat PEKEJE dia sendiri? yang tentu duit tak banyak..pangkat pekeje jek pun, anak yatim piatu lagik..mak ayah tak tinggal harta apaaaaaa pun haa

siti khadijah tentu nya soang yang sangat bermaruah tinggi, punya harga diri tinggi, esteemable in the eyes of others, oang pandang tinggi dan hormat dia dan seme tu bukan palsu pun but kebenaran tentang sikap dan akhlak dia sebenar!

kalo tak, nabi pun tak jatuh cinta kat pompuan cam tu..kan?

tapi, kita ada bini , dan bini kita malu kita suami nya cuma konduktor bas or dreber bas kilang..KENAPA? dia tak curik duit untuk sara koge ! dia tak tipu oang ! dia tak aniaya sapa2 ! dia keje halal untuk sara koge dia..anak dan isteri tu sebagian diri DIRI dia, tup2 sebagian dari dia yang hidup tu rasa maaaaaalu sebab keje dia

wajar tak suami tu sedih? tentu sekali kan?

isteri tu kene di didik oleh suami bab kesedaran hidup. jgn hidup dengan mengukur nilai apa pun melalui darjat manusia lain kecuali baginda rasul kita haaaaa..kan? kalo oang lain kaya dan makin kaya, jiran baik kita misalnya, syukur lah, rezki dia, hak dia, hidup dia, kita tumpang gumbira, kalo jiran tu sinis2, kutuk2 di bakang kita , umpat kemiskinan kita, pun syukur gak sebab dapat pahala preeeeeeee sabaq dengan perbuatan dia, menten baik jek hubungan, kalo dia hipokrit, biarkan asalkan kita ikhlas, tak luak pun seme negatif tu, hari terus berlalu, masa terus berjalan, satu hari daun akan gugur gak so wat pe nak kepoh pasal negatif?

so suami kene tau btui2 didik bini bab syukur seme ni, sebab oghe tino ni biasa laaaa..kene paham baik2, pompuan ni keindahan terindah tuhan ciptakan, takdok apaaaaaaa paling indah tuhan cipta melainkan kaum hawa, depa makhluk rasa, cepat rasa apa pun, suka dan duka, depa ni sebagian dari lelaki yang HIDUP, senantiasa nak, nafsu tu selalu mau pasti hidup , soal2 tak boleh seme tu kene di atasi dengan BIJAKSANA, kendian kene paham teknik depa memujuk, esp cara depa main air mata, main mata, main jeling depa, cara depa dapatkan apa depa mau tak kire baik or tidak so sapa kata jadi lelaki sonang? kalo sonang lama dah aku kawin

kpd TT..jgn pndg kekayaan org lain..especially kwn2..yg penting ur hubby pandai bwk diri time dgn kwn2 u..cara dia bercakap..cara dia bg pendapat..jgn smpi wat lawak bodoh depan org smpi memalukan TT dah ler..
yg penting hidup ni..ade kete..ade umah...kecik bsar tak penting..yg penting mampu dan relevan utk besarkan anak2..jgn asik dongak tgk ke langit..sekali sekala kena pandang tgk ke bwh..ade lg yg jauh lebih ssh dr kita..
bebaskan diri dr hutang..both husband n wife kene berbincang selalu apa nk buat nk bg kurang hutang dlm hidup..especially hutang dgn org atau bank..jgn cebok tgk tgk org pakai bmw..camry..honda..duk banglo..duk kondo..derang tu kekadg..beli bnde guna loan bank gak..lg sakit nk bayo bulan2..dr luar nmpak bahagia..tp beban dlm kepala menanggung sape tau kan?lain la derang beli pakai cash..

Post Last Edit by sitisitu25 at 19-6-2010 11:51

pangkat besar tak menjaminkn kebahagiaan..semakin besar pgkat, semakin besar tanggungjwb nyr..nk ke, hubby TT pangkat besar..tggjwb pun makin besar..kene kursus sana sini..kene outstation selalu..ssh amik coti and selalu blk umah lambat sbb meeting?then, dlm sebulan bape kali je dpt tgk muka dia?nk mngadu sakit demam kita ngan anak2 pun payah..apatah lg nk pi kenduri kendara sedara mara..nak ke camtu?lg1 , laki ala2 perfect ni jd rebutan nokkss..kalau dia tak nmpak pompuan lain, pompuan lain nmpak dia..so, laki mana mampu tahan geselan pompuan cun beb..mampu ke tt nk tepis godaan2 tu nnt?kene jaga hati dia sentiasa ckp salah cket pun xleh..kang salah ckp..senang2 je dia leh cari rival kat luar yg lebih sedapkan hati dia? letih woo jaga hati org ni..sehari dua leh la..mau nyer 20thn-30thn...mampu ke?
so, biar la..dia pangkat rendah cket dr kita..jnji dia jaga kita elok2..setia pd kita and bertanggungjwb..biar dia syg kita lbh dr kita syg dia..
bab ilmu, sape2 pun kene smbg belaja..tak kisah bab dunia or pelajaran utk akhirat..ni tuntutan agama beb..kene usahakan walaupun payah...pasti ade kebaikan nya org berilmu ni compare pada yg xde..bukan sbb nak naik pangkat jek..sbb proses pembelajaran tu sendiri akan mengajar kita jd sabar and mghargai masa..seterusnya membetulkan 'tatabahsa' tertentu bila nk bckap nga org lain..

aiyo..
ni lah masalahnya bila manusia belajar ilmu utk DUIT, PANGKAT & KUASA..
n ni ler juga masalahnya juga bila isteri membandingkan2 suami dia dgn org lain..

ni masalah diri ko ni TT..
ko banding2 kan husben ko dgn org lain.. pastu meroyan sorang2..
kalo ko biarkan anasir luar menjahanamkan rumahtangga ko, takde sapa yg salah..
melainkan diri ko yg perlu di persalahkan..

apa yg penting husben ko berusaha, n ko membantu dia jika dia tak berapa mampu..
asalkan rumah tangga aman, nafkah asas semua cukup, dia sygkan ko & anak2, dia bimbing ko & family ke arah yg sepatutnya, itu dah cukup..

so, berbalik ler pada Quran..
semua manusia tu SAMA saja..
yg membezakan antara manusia adalah darjat KEIMANAN seseorang..
tu jer..

Post Last Edit by capiloton at 20-6-2010 15:10
Aku tak malu, hubby aku baek, ringan tulang, dengan jiran boleh bergaul...
CUMA... bila ada function dengan opis mate, ada reunion, malahan kalaunak gi jumpe member baik aku pun dia tak nak , last-last aku tak gi,tak pun gi sorang.
tapi, yang pahit aku telan ibarat ubat, yang manis aku kunyah,
yiyie Post at 10-6-2010 15:25

bagi aku apa yg husben ko buat tu mmg betoi..
in fact, aku rasa husben ko sorang yg bijak, w'pun tak sepandai kawan2 U ko tu..
(kena tau apa beza apa itu BIJAK dengan PANDAI.. )

baik dia jauhkan diri dari menjadi fitnah orang..
dari ko jugak dapat malu, pastu stress tak tentu pasal..
sebab aku rasa la kan..
husben ko mesti tau yg ko malu dgn status dia yg tak setaraf dgn ko, kununnya lah..

kalo aku la kan..
aku takkan benarkan bini aku bercampur dgn pompuan2 bermulut puaka ni..
sebab mulut puaka ni la pompuan ramai masuk neraka (dari hadis nabi)..

bagi aku function & reunion ni banyak jugak baik buruknya..
bila dah kumpul ramai2.. secara tak langsung akan jadi majlis tak rasmi acara menunjuk2..
itu pasai ada antaranya tak nak join majlis2 lagha macam ni..
bab ni, "orang2 yg bijak" jer nampak..
yg pandai tapi jahil memang tak perasan benda ni..

Post Last Edit by Bruce_Lee at 22-6-2010 13:58
bagi aku apa yg husben ko buat tu mmg betoi..
in fact, aku rasa husben ko sorang yg bijak, w'pu ...
capiloton Post at 20-6-2010 14:56

PANAS HATI BETUL AKU BACA LUAHAN HATI TT NI, MENGGELEGAK DARAH AKU DIBUATNYA!!!!!!!!!!

TT SEPATUTNYA BERSYUKUR SUAMI TT ADA INISIATIF NAK MAJUKAN DIRI, KALAU DAPAT YANG JENIS MAKAN TIDUR KEJE TAK MAU TAUNYA NAK MENGONGK** JE ENTAH APA LAK YANG TT BEBELKAN AGAKNYA...

YA ALLAH JAUHKANLAH AKU DARIPADA DIJODOHKAN DENGAN WANITA YANG TIDAH TAHU ERTI BERSYUKUR, AMIN YA              ALLAH..........

NAK SOLVE THIS PROB SENANG JE, JAUHKAN DIRI DARIPADA BERGAUL DAN BERKAWAN RAPAT DENGAN KAWAN2 WANITA ( DAN LELAKI ) YANG JENIS MULUT MACAM CABAI MELAKA DAN KAKI CUCUK, BUKANNYA NAK MAJUKAN RUMAHTANGGA ORANG LAIN TAPI NAK JATUHKAN LAGI ADALAH...

P/S : TT, KO TAHU TAK WANITA YANG TIDAK MENSYUKURI PERBUATAN BAIK OLEH SUAMINYA ADALAH ANTARA WANITA YG AKAN JADI BAHAN BAKAR KAT NERAKA NANTI..

P/S : TT, KO TAHU TAK WANITA YANG TIDAK MENSYUKURI PERBUATAN BAIK OLEH SUAMINYA ADALAH ANTARA WANITA YG AKAN JADI BAHAN BAKAR KAT NERAKA NANTI..
Bruce_Lee Post at 22-6-2010 13:57

yup.. ada dalam hadis nabi..
namanya KUFUR NIKMAT..
ni hadis dia..

Mengenai hal ini, Rasulullah s.a.w bersabda yang bermaksud :
“Aku melihat ke dalam Syurga maka aku melihat kebanyakan penghuninya adalah fuqara’ (orang-orang fakir) dan aku melihat ke dalam Neraka maka aku menyaksikan kebanyakan penghuninya adalah wanita.”
(Hadis Riwayat Al- Bukhari dan Muslim)

Hadis ini menjelaskan kepada kita apa yang disaksikan oleh Rasulullah s.a.w tentang penghuni Syurga yang majoritinya adalah fuqara (para fakir miskin) dan Neraka yang majoriti penghuninya adalah wanita. Tetapi hadis ini tidak menjelaskan sebab-sebab yang menyebabkan mereka dimasukkan ke dalam Neraka dan menjadi majoriti penghuninya, namun demikian sebab-sebab tersebut disebutkan dalam hadis lainnya.

Di dalam kisah solat gerhana matahari, Rasulullah s.a.w. dan para sahabatnya melakukan solat gerhana padanya dengan solat yang panjang , Rasulullah s.a.w melihat Syurga dan Neraka. Ketika beginda melihat Neraka beginda bersabda kepada para sahabatnya:

“ … dan aku melihat Neraka maka tidak pernah aku melihat pemandangan seperti ini sama sekali, aku melihat kebanyakan penghuninya adalah kaum wanita. Para sahabat pun bertanya : “Mengapa (demikian) wahai Rasulullah?” Baginda s.a.w menjawab : “Kerana kekufuran mereka.” Kemudian ditanya lagi : “Apakah mereka kufur kepada Allah?” Baginda menjawab : “Mereka kufur terhadap suami-suami mereka, kufur terhadap kebaikan-kebaikannya. Kalaulah engkau berbuat baik kepada salah seorang di antara mereka selama waktu yang panjang kemudian dia melihat sesuatu pada dirimu (yang tidak dia sukai) nescaya dia akan berkata : ‘Aku tidak pernah melihat sedikitpun kebaikan pada dirimu.’ ” (Hadis Riwayat Imam Al-Bukhari)

untuk full artikel, link di bawah;
http://abubasyer.blogspot.com/2010/05/kenapa-wanita-ramai-di-neraka.html

bila dah kumpul ramai2.. secara tak langsung akan jadi majlis tak rasmi acara menunjuk2..

hehe....ssggttt setuju

jgn selalu , sekali- sekala...jgn tak join lansung, nanti jadi kera plak

aku suka ajer kalau ada function2/event ini.   maybe aku jarang2 dapat invitation kot atau compani aku jarang2 buat event.
aku rasa, semua event yang compani aku buat, sumer aku gi kecuali melibatkan sports la. sebab aku kaki bangku. tak reti nak main apa apa.

tahun bila tah, compani aku ada family day (tak penah2 ada family day, tergezut jugak aku nie) aku lum kawen, tapi, aku bawak adik. syok abis la main2 air. rugi orang bujang yang tak datang. (sebab derang segan nak datang sorang)
aku tipu2 sket la masa isi form tu. bila dah ramai2..sapa laa nak check? kecuali ada aku ada "dengki" secret admirer. itu maybe la terperasan aku nie blum kawen & bawak bukan anggota keluarga. pastu, report kat HR.

kalau event melibatkan hotel, lagi suka kot. dapat makan hotel. opss..patut ler GEMUK. asyik pikir makannnn ajek..

tak tahu ler aku nie jahil ke tak bijak ke..lantakk.. tapi, aku mmg suka bab2 social yang anjuran syarikat nie..

nasib baik aku tak kawen dgn lelaki yang tak suka bersocial nie.kalau tak, mati kutu aku sebab aku tak leh gi (dgn bawak laki ) sebab aku mmg sukaaaa sekali...

bagi aku, bila hadiri majlis social ini, baru bukak mata sket..betapa lawa2nye bini2 orang .. baru timbul insaf kena kuruskan badann.. & cantikkan diri.  kalau tak..sampai bila2 ler tak tahu.. sebabnye, kalau staf2 perempuan kat compani aku nie..biasa2 ajer..mcm aku jugakk.. takder yang bergaya vogue kecuali orang2 dari sales.

aku suka ajer kalau ada function2/event ini.   maybe aku jarang2 dapat invitation kot ata ...
Hana Post at 23-6-2010 15:07

org2 badan sedapzz nie...kalo pi functions, hohoho

dia takde istilah rasa2....pada dia semua "makan"....hahahha
sejak kahwin dgn ai, hb belajar istilah "rasa"....kalo ikut dia, asal rasa pasti habis sepinggan{:1_126:}