CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skeezotone

Perasaan Seram Di Muzium Perang P.pinang dan Pengalaman2 mistik dlm hidup aku

Close [Copy link]
Reply 220# BabeYSHa

aq pun x ska gak ayat yg ringkas sngt ni... sdn la, apa lagi la, aq kene baca 2 kali bru fham... x mashyuk larr baca

sya...sampai sna kami disambut sdn oleh pemilik muzium nie ( malay ) ngan wife dia ( chinese convert islam--jenny ).dia sdn xplain kt kami sedetails2nyer...
alam_maya_2010 Post at 3-11-2010 10:30 AM

sdn tu shortform utk ape?

Reply  BabeYSHa

aq pun x ska gak ayat yg ringkas sngt ni... sdn la, apa lagi la, aq kene b ...
zaharul_asriq94 Post at 3-11-2010 06:44 PM

{:2_67:} a'ah.. ptong stim je nak baca... hukhukhuk...

harap2 cik alam leh kurangkan menggunakan ayat2 SMS mcm MG.. SDN.. KLU.. dan apa lagik tue.. adeh.. kami tk brapa nak paham haa...

sdn tu shortform utk ape?
salwani911 Post at 3-11-2010 07:07 PM

maybe for sendiri atau sendirian kot..

dah.bnyk kali dha g sana..seblm war museum dibuka utk org ramai..kami agent g rasmi + merasa dulu..k ...
alam_maya_2010 Post at 3-11-2010 16:31

sory saja nk tnya...cik alam ni dok mana..? datin pn mgsa banjir ni..mujur umah xkna..
sory TT...off topic jap..

aiyaaa..hahahaha..sorry2...sdn. sendiri ler...panjang sangat nak taip...plus sambil kelam kabut dok pegi skodeng air nie...sorry yer..sya try permudahkan ayat..

sya org kedah...kedah utara yg teruk dilanda banjir..nie pun sambil settlekan kejer opis kt umah coz jln tutup sambil ler mnyemak kt sini..slalu sekadar mbaca jer..malas nk membzbody diri...hehehehhehe..hr nie jer tetiba gatai tgn nk nyebok

Follow Us
aiyaaa..hahahaha..sorry2...sdn. sendiri ler...panjang sangat nak taip...plus sambil kelam kabut dok  ...
alam_maya_2010 Post at 3-11-2010 20:34

datin perlis...truk gak..jln ditutup mmg xbleh p keja laa...

aiyaaa..hahahaha..sorry2...sdn. sendiri ler...panjang sangat nak taip...plus sambil kelam kabut dok  ...
alam_maya_2010 Post at 3-11-2010 20:34

sengsara gak kena banjir ni... aku tumpang simpati:cf:.. alam, aku alu2 kan apa2 je xperience ko mngenai muzium tu... jgn la kata mnyebok.. aku ske je kalo ada gak org len citer xperience diorg kat cni...

Post Last Edit by skeezotone at 3-11-2010 21:49
wargh...!!!jeles ni.. aku nk amik gmbar gak ngan ular2 2, tp membe aku xbg...huhu.. ...
ular_sawa Post at 3-11-2010 16:52

seperti yg anda request

TT oo TT ni tempat ape?

dan
adekah
ini
tulang
REAL?
syahoney Post at 3-11-2010 17:08

xsilap aku, ni tempat masak askar2 ni.. tulang yg kat dlm pic tu, tulang binatang yg jadi mangsa korban diorg tu. besar giler tulang tu. aku rs tu tulang gajah... hehehe

ni lagi pic dapur tentera tu.. tu tulang binatang yg dah jd mngsa.. hehehe. aku xpasti apa binatang yg diorg wat kekah ni. saiz tulang ni besar amat.. adakah diorg mkn gajah?... mungkin juge... muzium ni byk sgt mninggalkan tnda tanya yg melekat kat otak aku sampai skanghmy3:

tempayan ni lg la mninggalkan tanda tanya misteri utk aku. tempayan ni dletakan brsebelahan dgn torture chamber. aku xbole nk g tgk dekat sbb tempayan ni dipagar. description ttg tempayan ni pon mmg lnsung xde. tapi bila aku amati lama2, aku nmpak cam ada kulit2 kering manusia... aku agak je la. ye la... nape tempayan ni dletakan brsebelahan dgn torture chamber? sape2yg tau apa ada dlm tempayan ni bole la syer crita kat sini.

Post Last Edit by skeezotone at 3-11-2010 21:26

salah satu berek lama yg sunyi dan menyeramkan. aku perasan ada bau pelik kat sini. bau yg aku tk tau nk gambarkan camne. rasa aku diperhatikan bila aku mnjengah pd setiap bilik yg ada

Post Last Edit by skeezotone at 3-11-2010 21:40

escape route yg tlh ditutup. terowowng ni bermula dr dlm kubu n tembus kat atas bukit.

gambar ganeral yamashita bersaiz manusia sebenar. gambar ni diletakan kononnya utk nmgelakan hantu askar jepun mnggangu pengunjung2 muzium. difahamkan sebelum ni berlaku byk gangguan hantu jepun kat dlm kubu ni. setelah diletakan gambar yamashita, gangguan semakin brkurangan. hantu2 jepun tu takut tgk ganeral mereka. ruang gambar ni dipagar bg mngelakan pngunjung masuk ke ruangan tu.... sggh misteriiiiii.

Post Last Edit by skeezotone at 3-11-2010 21:52

medal of honor... 'sarjan John wolf'. satu2 nya kubur yg masih terjaga dgn baik kat atas bukit tu. sape2 yg nk rasa bulu roma tegak bole la pegang batu nesan tu. aku rs simpati sbb dia xsempat pulang selepas perang.... kalo diperhatikan, bahagian atas gambar ni agak berkabus, manakala bahagian bawah gambar terang sperti biasa... errrrrr... adakah?.... tggl tanda tanya lagi.

Rate

1

escape route tue ler klu x silap sya yg sya masuk merangkak....lg dlm nt jumpa satu space sebesar bulatan mulut perigi n kt situ ader tga besi yg leh terus naik ke atas...99.99% konpem...masing2 pakat ketaq kpala lutut coz dah ler penat merangkak..sakit kpala lutut then sambung panjat tangga besi kecik jer..90 darjah ke atas tegak...nk benti tgh tangga tue pun x bleh coz org blakang nt langgar bontot..hahahahaha....saper benti nt akan jam sampai kt pintu masuk nie..x sanggup dok ngandap bontot org dpn..hahahaha

satu lg..time sya masuk..si yamashita bukan dok kt situ..situ nampak blakang cm dinding kan...masa sya masuk tue diorang letak almost antara terowong n main lobby kt dlm tue...klu ubah nie maknanyer bnyk antu jepun dah ubah position ngacau ler..

alaman..nk my tmn dah black out....huhuhuhu..so...cm nie gayanyer mau dkt 3-5 hr ler tanpa air, elektrik n phone..harap hset jer..so papai semua....nk kena standby dah....air makin naik

escape route tue ler klu x silap sya yg sya masuk merangkak....lg dlm nt jumpa satu space sebesar bu ...
alam_maya_2010 Post at 3-11-2010 22:11

tangga ni kan?... bahaya ooo.. dah la gelap, xde org jaga lak tu. kalo jatuh sndiri tanggung... hehehehe

biler nak repeat war museum neh? haku nak ikot smbil dgr ko berciter secara live....
kilometrico Post at 3-11-2010 13:02

yelah...boleh TT jadi narrator atau tourist guide tak???hakhakhak