CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {2} Mohon cerai isteri sebab tak tahu masak!

To Nadia;

Just let him go!. Allah bg 1 tahun utk keindahan rumahtangga. kalau mertua tak suka nk buat cemane. alasan tu mmg lemah tapi ada yang lebih baik menanti adik nadia ni. Sebab x pandai masak je kene cerai. kalau sakit tak boleh gerak, apa la nasib ko nadia. baik la mengundur diri dengan profesionalnya.

fuunnn posted on 15-4-2014 12:35 PM
wooo..terbaik serangan balas ni.blh tiru..in case lah..hehehe..

kadang2 kena igtkan juga lelaki zaman skrg. lelaki dok sbuk huha suruh isteri hebat tpi dia sbg pemimpin x dpt pimpin dan didik isteri.

abg aku wife dia tak memasak. tapi kakak ipar aku ad lebihnya kt tempat lain. xkan semata2 x pandai masak terus nmpk buruk. kalau mak laki ni cm mak aku,aku rsa kena bebel 'ibu x pinang dia tu utk jaga makan minum ko. ko tu yg patut jaga makan minum pakai isteri ko' masa abg aku ngadu wife dia x masak hahahah.

aku belajar masak psl aku suka makan Last edited by tipuware on 15-4-2014 02:33 PM

alasan remeh je tu cerai bini x reti masak....
suami dah ade yg  lain dasar jantan x guna alasan jeeee....tu

sy pun x reti masak gak yg kuah2 gulai

bakawali_04 posted on 15-4-2014 01:14 PM
tau xper..
lum lagi cerita..
pompuan aka bini.. kena gitu kena gini...

Tu la kan yg jawapnya nak binisecantik ratu cantik, pandai msk mcm chef, performance atas rajang kn memberahi ala2 pelakon lucah tp deme sendiri dengan boroi nya, dengan x jg penampilan pon sibuk la nak bini super perfect... Patutnya buat mcm org putih ada ms suami pon memasak gak, jg anak2, kelam kabut gan anak2... Baru la ringan sikit beban bini... Ni x deme je yg super bgs n betul nya...

hari2 makan dekat kedai muak jgk.... tak tau masak belajar la.ni pemaleh..

Aq rs laki dia ada org lain ni..alasan x munasabah..

Follow Us
poyohabis posted on 15-4-2014 02:24 PM
Tu la kan yg jawapnya nak binisecantik ratu cantik, pandai msk mcm chef, performance atas rajang k ...

Aku kesian dekat laki ko, mesti hari2 kena bebel mcm ko bebel dlm forum nie

nak ko cantiklah, pandai masaklah, etc cuba jadi contoh isteri mithal

dh thu xpandai masak, belajar xyah lah salahkan lelaki, bayar 20K bukan nk dgr perempuan bebel lifetime

Gamak nya laki dia nak wife pandai masak, pastu upload gambo masak kat IG..
Mcm sesetengah org ..
Pastu kekawan dia puji, telur tu nampak sedap..mintak resepi

vespa_oren posted on 15-4-2014 02:42 PM
Aku kesian dekat laki ko, mesti hari2 kena bebel mcm ko bebel dlm forum nie

nak ko cantiklah, p ...

Perempuan kn membebel coz sehari kn mengeluarkan 6000 patah perkatakan... So bl dah abis kuota ni dah x de nak bebel2...hehehe adatla msk forum ci ni mn leh sesuci embun pg x meriah la...nak berspeku pasal kapal terbang dh x larat dah... Speku mcm2 jumpa nya x pon..

Kesiannya..ke bini dah tau xthu memasak.laki balik kerja ngadap fb, wasap group, insta...melaram je...

klu xthu msk setahun kot xkn xde inisiatif mbik resepi2 lam tenet..

ke suami or mentua ada calon lain...

kakikuDibibirmu posted on 15-4-2014 03:53 AM
berapa lama nak sabra kak kalau balik-balik rumah dapur tak berasap?

berapa lama? bini aku pun tak masak, masuk nie dah dekat 5 tahun, anak pun dah masuk pra-tadika, sampai keda2 makan seluruh KB leh kenal kami sekeluarga, sebab asyik makan luar

cikainyer alasan, tengok aku, bini tak pandai masak, dari kahwin sampai lah masuk 5 tahun dah nie, selamba yaya jer makan kedai hari2 har har har

poyohabis posted on 15-4-2014 02:18 PM
Org laki kan dengan bangga nya kata dia ada 99 akal 1 nafsu.. Tp selalu kalah gan 1 nafsu tu.. Tu  ...

sbb diorg tu ada kuasa..tp salah guna kuasa..kesian..nk kata bodoh tak jugak..ayat smua nk up je..ego tp apa pun tak boleh pkai..time bini curang pandai pulak diorg nk merana..sebab diorg pnya pendekataan adalah selagi tak kne batang hidung selagi tu la diorg buat perangai..sbb tu byk kisah, bila dh susah baru tau nk kenang jasa bini pertama dia..klau tak, jangan harap la nk pandang bawah

PenjualAPAD posted on 15-4-2014 02:54 PM
cikainyer alasan, tengok aku, bini tak pandai masak, dari kahwin sampai lah masuk 5 tahun dah nie, s ...

Sama ada bini ko cun biarpun dh ada anak atau bini ko gaji lagi tinggi dari ko

duniaku85 posted on 15-4-2014 02:55 PM
sbb diorg tu ada kuasa..tp salah guna kuasa..kesian..nk kata bodoh tak jugak..ayat smua nk up je.. ...

Tah nya... Yg gatai nak bercerai dgn kegatalannya yg gila talak gan gila talak nya... Tah pe2 je otak dia org ni terlebih pandai kot ssh nak di ajar....

vespa_oren posted on 15-4-2014 02:57 PM
Sama ada bini ko cun biarpun dh ada anak atau bini ko gaji lagi tinggi dari ko

nak kata cun dari aku tue, xkot haha macam pinang dibelah dua laa, sebab mase nak kawin dulu dia dah bagitau, dia xpandai masak dan aku leh terima , marriage vows ok, till death do us part

PenjualAPAD posted on 15-4-2014 02:54 PM
cikainyer alasan, tengok aku, bini tak pandai masak, dari kahwin sampai lah masuk 5 tahun dah nie, s ...

Sama kes gan arwah bapak aku la dl... Mak aku langsung x memasak nak pegang periuk kuali mmg jgn harap la.. Berpuluh tahun gak hidup bersama... Nak mkn beli je kat kedai makan... Sampai la skrg ni Mak aku nak mkn pg je beli katanya buat pe nak menyusahkan hidup memasak2 ni x kose nak memasak membazirkan ms je... Tp bekas adik ipar aku kn maki hamun lak coz lambat memasak... Mcm2 ragam manusia ni

bini tak tau masak, hire tukang masak lah
or hantar pi kelas belajar memasak
but on second thought...
memasak bukan tugas bini

poyohabis posted on 15-4-2014 03:02 PM
Sama kes gan arwah bapak aku la dl... Mak aku langsung x memasak nak pegang periuk kuali mmg jgn h ...

tapi insyaallah la lepas siap "rumahku syurgaku" kami, xde dah kot makan kedai, anak pun dah besar

PenjualAPAD posted on 15-4-2014 03:00 PM
nak kata cun dari aku tue, xkot haha macam pinang dibelah dua laa, sebab mase nak kawin dulu dia d ...

waaa..baguslah mcm nie.

jgn jd mcm sesetengah lelaki...sebelum kawin semua ok..semua x kisah..konon2 asal dpt kawin dunia dah cukup sempurna... bila dah kawen,mula buat lupa...haaa mula lah komplen itu ini..ala2 menyesal x sudah la konon...