CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: soullock

[Tempatan] Diskriminasikan melayu......kajian pensyarah cina

sidewinder posted on 2-6-2014 04:47 PM
apa sumbangan ahli akademik dlm industri kalu produk yg dikeluarkan tu gagal bersaing dlm job mark ...

u are in the industry obviously and you probably would nned to knwo how things are viewed  when comes to research  - mode.

macam ni lah  

seorag yg bekerja sebagai physician - dia dah ambik speciality exam MRCP , ni berlaku ya contoh di satu uni di UK,
dia buat PhD - wet lab based, maksudnya kaji something dalam lab - then dia asyik merengus marah je bila supervisor dia suh ulang experiment...

dia asyik asyik bengang...

walhal dia tak tahu yg mmg pun kajian tu kena ulang ...untuk kaji dapatan data tu ...

dia tak faham method research

so kat sini

apa yg saya nak highlight ialah

bezanya org industry lihat dunia research dan bezanya orang research lihat lihat satu benda as  a subject in research

benda ni alahai

u know simple matter je bagi saya

like a playground ; child's play...it is fun

data ni ...yg kita boleh intepret dan boleh kritik
dan kalau kita tahu kaedah nya sure boleh lontarkan pertanyaan
mmg begitu

so

apa nak marah sangat

chill out ...it is summer

wow interesting thread...

tak sangka org react terhadap data sebegini rupa
daripada org tengok islam dan rasulullah difitnah ...

interesting...

aku penah pilih kan candidate melayu utk 3 jawatan kosong. tp boss aku hold dlu sbb dia nk cari kalo bole candidate cina. india mmg dia xnak. kata dia senang setiap kali meeting nak cong ceng ckp cina. masalahnya chinese graduate xnak gaji 2300 as basic. depa nak gaji 3500. hr confirm2 la reject.  yg x memilih ni byk dak2 melayu. tp tu la zaman dlu best dgn boss mat saleh. dpt boss cina ah so andartu ni meluat aku.

Kalau syarikat government, melayu...jgn harap, 90% melayu saja.

bidacool posted on 2-6-2014 11:35 AM
Ko tgk co luar yg org atasan di pegang oleh Cina..... cth apa aku tak nak bg tau la... nnt racist  ...

Paku dulang paku serpih, mengata orang dia yang lebih...

pelik sungguh.......... 50 tahun UMNO perintah, hadap sgt nak kerja dgn cina kapiaq

Follow Us
@BotakChinPeng   

apasal byk org nak kerja dgn pendatang cina yg miskin & hina??? depa nak merasa makan babi dgn cina?

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 06:04 PM
aku tahu..keluarga aku sendiri alami..sudah tentu aku lebih faham dari kamu...

aku tak ada masa ...

logik laa......... sbb ko tu pendatang indon + cina tongkang

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 05:57 PM
Lu jenis makan bende haram tak sudah2 tu yg tak tahu siapa yg mulakan bende2 rasis ni.

dtk nene ...

unkel, jgn laa emo sgt...... makanlah bak kut teh utk hilangkan stress

fredbok87 posted on 2-6-2014 04:18 PM
haha gud jobbbbb ..i luv this research....

memang VAVI...betul la cina komunisss

hidup ketuanan komunis babi

gila pe pendatang kapiaq cina makan babi nie nak ambil balaci UMNO jadik pekerja?

kalau aku nak upah pekerja, 1st soklan, ko undi siapa? kalau jawab teragak2, sah2 laa org UMNO

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

zzola posted on 2-6-2014 11:59 AM
melayu di diskriminasi
di  bumi sendiri

puncanya negara dijajah komunis makan babi selama 60 tahun

1. kalau ya pun kamu tidak suka sebahagian orang cina yang pernah menindas kamu, tidak perlu lah nak menyumpah semua orang cina babi n so forth. kita kan 1 malaysia.

2. jika anda kata orang cina diskriminasi melayu(saya tak nafikan kewujudan kes), cuba lihat orang pribumi seperti iban, bidayuh, kenyah, kedayan, selangkau, melayu borneo, penan, dusun kadazan, etc..berapa ramai kaum kaum ini dalam sektor kerajaan? bagaimana taraf ekonomi mereka? ada tak mereka menuduh orang melayu mendiskriminasi mereka?

3. pada saya bukanlah orang cina atau orang melayu yang menindas antara satu sama lain. tapi parti politik berasaskan kaum yang memegang tampuk kuasa lah yang banyak memainkan peranan pecah dan perintah dikalangan masyarakat.

4. orang malas akan ketinggalan. orang yang  tidak berilmu kekal dalam kebodohan. orang yang racist kekal dalam ketakutan.

60 tahun menipu bangsa melayu kunun pejuang melayu.. ketuatnan melayu... siap setiap tahun buat acara kumpul ramai2 menangis meratap kunun bangsa kena gadai... tapi melayu masih kelas ketiga kat malaysia, masih merintih2 marah2kan cina  dan hidup meskin....

padahal jelas jadi UMNO hanya anjing2 tuan besar cina MCA dan GERAKAN yg konker ekonomi negara dan bela melayu2 kroni mereka jerk.. melayu dibiarkan hidup merempat dan menangis sendiri...

UMNO bela melayu..?? harkk tuihh.. munafik, penipu laknatullah dunia akhirat...

Beria marah cine..tp mengundi cine jugak..motor rosak,keta rosak ke kedai cine jugak

roy3 posted on 2-6-2014 08:41 PM
Beria marah cine..tp mengundi cine jugak..motor rosak,keta rosak ke kedai cine jugak

tul aku cakap.. hidup melayu..?? pejuang melayu...?? harkk tuihh.. penipu bangsat dunia akhirat... jelas nyata sapa yg diisap baik punya...

PE-DX03 posted on 2-6-2014 08:30 PM
1. kalau ya pun kamu tidak suka sebahagian orang cina yang pernah menindas kamu, tidak perlu lah nak ...

so..kalau sama2 boleh terima hakikat sama2 rasis...tak payah dah..kita pun tak sakit hati bila dituduh asik2 rasis pada kaum mereka.

saya masih impikan kedamaian kami budak2 cina, india, melayu sekitar hujung tahun2 50an, dan dlm tahun 60an...kami boleh bersama2 bergelak ketawa bermain konda kondi..main lastik..main getah...mandi dikali..curi buah mangga sama2..seronok kami..tak ada perbezaan kulit, warna, darah..agama je berbeza..cakap pun satu bahasa...BM..

kesiannya orang2 tua melayu nih kena tipu kunun bela bangsa... jelas nyata hanya anjing tunggangan cina MCA/GERAKAN semata2....

aku pelik kenapa @Anak_Nogori    jaki sgt dgn pendatang cina?

adakah kerana keturunan dia (anak2 lembik) kena jadik kuli batak cina pelahap khinzir???

nie arwah datuk zakaria........ level SPM saja........ rumah macam mahligai.....!!!

siapa kata melayu hadap sgt nak kerja dgn pendatang cina?

Rate

1