CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: halimi78

MIstRI DsKoLah (& ksh2 lain) mari kongsi pnglmnV4 (link pg1)

Close [Copy link]
Slm sume..

Nak menyelit sat..kongsi citer...

Ni pengalaman sendiri tp bukan kat skolah tp kira cm kat institut la...dulu punye citer ..tahun 2002/03

Kitorng satu course ada class trip ke johor. So start dr pagi kitorg travel 6jm naik bas ke johor. Di johor kitorng menetap kat asrama cwgn institut ni. Time kitorg smpai pun dh senja. Nak sampai ke skolah diorg ni kitorg kene lalu ladang kelapa sawit nun masuk jauh ke dalam. Ke depan main entrance skolah ni...nu..nala punya la luas sebukit kuboq cina.
Jenis kuboq dah penuh..bukan kuboq br.

Di sini diorang ada rules..bdk pompuan kene masuk asrama pkl 7.00. bdk laki pkl spuloh. Kitorg pun tertanya2 la jgk..sbb kat skolah kitorng pkl 10 mlm bdk pompuan blh dok beridai2 lg..? Risik punye risik diorg pun citer la..asrama diorg slalu ada histeria. So bdk2 kene kuarantin lebey sket.

Tp memandangkan kitorg visitor..kitorg tak ikut pun rules tu..dah lps spuloh br memasing masuk bilik.. Sblm tido mlm tu aku pun tumpang la bilik air asrama diorg ni. Ptg td tak mandi pun..dok merayau2 je. Dah mlm baru nak mandi, nak semayang jamak terus..

So aku masuk la bilik mandi..pintu no.2. Aku risau gak nak masuk pintu no.1. sebab dekat sgt dgn entrance toilet. Masuk2 je..mula2 xperasan..tapi bila dah bukak shower tgh basah tu..aku nampak benda terkepit kat engsel pintu toilet.. Demm!!

Nak tau pa die?...Ada cilanat mana ntah gi buang pad kepit kat celah engsel je. Siap bleeding meleleh2 lagi. Imagine benda tu tersepit, bila kita tutup pintu memang la mcm kene perah ..meleleh....

Aku dah terkedu..sabun belum lagi nih.. Dalam hati aku kata, diorg citer tempat ni tiap2 minggu slalu histeria nape pulak la ade org buat keje cm gni..!

Bulu roma aku dah meremang..aku terus stop mandi..amik air semayang..terus chow balik bilik. (nak harap aku  tlg kutip ..cuci..? SOrry~ xlalu aku!)
Member aku kat bilik air sblh pun aku tinggalkan. Mlm tu aku diam je..xciter kat sesape..cume aku pesan kat kgkwn jangan masuk bilik air no.2. kotor!

surfin ada sambungan lagi ke.... mcm ada sambungan cete lebih mensuspenkan je akan berlaku ...

2381# surfin_net82 sambung citer....

Pagi tu kitorg tido cm biasa...pepagi lagi sume dah kene bersiap nak buat lawatan ke skolah diorang..Sikit pun tak rasa apa..sebab masing2 rushing nak kumpul kat bas.

Dah tengah hari nak lunch br kitorng balik asrama.

Masuk2 tu meremba2 bau kemenyan. Kitorng buat tak tau je. Tapi bla tgk mmg betul ada 'tok bomoh' dok tngah perasap satu hostel  br msg2 rasa cuak.  Bla cikgu tanya, diorg bagitau mlm td ramai budak tumbang kene histeria..

Fuh..kitorg masing2 penat tido mlm td, sorang pun xsedar. (nasib baikkk!!)

Budak2 yang kene rawatan histeria tu pulak ditempatkan kat sebelah bilik kitorg..Mmg cukup xbes. Mula2 terasa gak nak mengendap..tp nak tekap telinga kat dinding pun xberani ..he he..

Last2 lepas lunch tu kitorg bersiap naik bas..sume blah g dok kat institut cwgn lain.

Dlm ati aku kate "mesti ada kaitan ngn cilanat yang buang pad dlm toilet mlm tadi..kalau tak mesti xjadi cenggini..hmmm"

2383# surfin_net82

betul gak tu ..mesti ada kaitan dgn 'bende' tu ...tu mmg delicacy tuk mende2 yg berkeliaran ..kalau dah tahu tmpt keras..plg penting jaga bab tu ..alasan kotorlah nak basuh ..malaslah .... bagi yg pentingkan diri dan  cakap gitu ..dia ingat org yg lain yg ter'nampak' tak rasa kotor ke..

2380# ea208964

pid ok je.. tapi mgg nie isnin je dia keje, yang lain tu mc, sakit kat sekolah.. ehehehe..

bila di ruqyah sekali tu toyol x bertuan [aka jin muda katanya..] yang duk masuk kat dia, yang sebelum tu pi nyakat anak laki saya.. patut la masa kat bujang tu perangai dia agak cenge dan agak pemarah sket, pastu memalam ngigau je.. pastu dgn izin Allah dapat di kuar dari anak tiba masuk ke emak pulak, hokkk aloh!!! alhamdulillah bila dah keluar dari anak laki tu terus kita nampak akan perubahan dari segi sikap..

Lorrr kesiannya si bujang  ...kompem time tu asyik kena marah yea sbb buat perangai ..mujur pid dgn limau cepat perasan ...Alhamdulillah limau berjaya kluarkan klu tak terseksa anak  .. kesian dia... sebagai parents kalau anak2 buat perangai mmg cepat nak marah .. kalau mmg dia buat perangai lainlah ..ni sbb mende lain dia kena marah mesti sedih kan ..

**aiks jin aka toyol pon yg muda ke...semer berkejar2 nak jadi muda yea...

Follow Us
2383# surfin_net82

msh ader yg suka suki buang pad merata...

seb baik me x pakai pad..

dapat di kuar dari anak tiba masuk ke emak pulak
limaukasturis Post at 5-3-2010 14:31

seni melompatkah itew...

anak daku pon suka marah2.... degil....
kadang rasa nak belasah jek.... sib baik pikir sabo....

2371# lampu_liplap

amalan apa pun x per coz yang penting istiqamah.. insyaAllah ada kesan walapun amalan kita tu nampak cam kecik je, setan nanti for sure akan ganggu mind kita supaya bandingkan  ...
limaukasturis Post at 5-3-2010 12:00

Betul tu limau...terima kasih kerana mengingatkan kita....
Benda yg sama gak org yg tlg kita ckp....dia pn kata macam tu......

dia xnak ngaku.. kita xleh paksa..
lg pun tu urusan dia dgn Allah..
kita cuma leh usaha nak mengelakkan yg buruk..
namun d akhirnya segala itu tpulang pada Allah..
halimi78 Post at 5-3-2010 12:01

Dah memang expected dia tak nk ngaku....kita sound dia mcm tu dgn niat biar dia tau yg kita tau apa yg dia buat....dan indirectly suh dia jgn ulangi balik apa benda yg dia buat....
Tak pe lah, mcm Mi ckp....hanya Alla yg bisa menentukan segalanya......

Dah memang expected dia tak nk ngaku....kita sound dia mcm tu dgn niat biar dia tau yg kita tau apa yg dia buat....dan indirectly suh dia jgn ulangi balik apa benda yg dia buat....
Tak pe lah, mc ...
lampu_liplap Post at 5-3-2010 15:26

insyaAllah.. satu masa semuanya pasti akn berakhir..
yg d atas x selamanya d atas..
yg d bawah x selamanya d bawah...
yg pasti.. bola itu bulat...

insyaAllah.. satu masa semuanya pasti akn berakhir..
yg d atas x selamanya d atas..
yg d bawah x selamanya d bawah...
yg pasti.. bola itu bulat...
halimi78 Post at 5-3-2010 15:44

bila Mi tulih bola tu bulat....mcm terngiang2 kat telinga kita, lagu dangdut nie "roda kan berputar, kadang di atas, kadang di bawah"...

Insya allah......moga Allah makbulkan.....

bila Mi tulih bola tu bulat....mcm terngiang2 kat telinga kita, lagu dangdut nie "roda kan berputar, kadang di atas, kadang di bawah"...

Insya allah......moga Allah makbulkan.....
lampu_liplap Post at 5-3-2010 15:48

mmm.. pusingan roda cuma menetapkan atas atau bawah..
tp bola, kebarangkalian lbh byk.. bkn stakat atas bawah..
malahan pesongan ke kiri mau pun ke kanan turut blaku pada masa yg sama..
itu lbh seswai utk mgambarkan kehidupan..
sbb ada kalanya kita d atas.. tp pesongan ke kiri.. mjadikan kita lupa diri..
ada tikanya kita dbawah... pesongannya ke kanan.. Alhamdulillah.. kita masih dlm kesedaran...

anak daku pon suka marah2.... degil....
kadang rasa nak belasah jek.... sib baik pikir sabo....
nagaijau Post at 5-3-2010 03:11 PM

sabo naga..  nie saya copy paste salah satu cara ruqyah jumpa kat blog saper entah...

Ruqyah menggunakan Asmaul Husna..Assalamualaikum..

Bagi yang tak biasa lagi meruqyah dengan ayat-ayat ruqyah syar'iyah [bukan ayat2 cinta tawww..] so cara lain yang boleh digunakan ialah dengan menggunakan ayat2Asmaul Husna.. Power ke idak tu nanti anda semua boleh la cuba sendiridi rumah..

xperiment malam tadi terhadap anak lelaki yang sorangtu, memang perasan dua tiga menjak nie perangai ada sket kelainan,garang dan agak keras hati.. So bila dia udah tido [lepas kena marahconteng dinding rumah..] walaupun contengannya idak la seberapa tapibiasalah kekadang tu amarah tu x leh nak control. Nak2 kalau time2 adaserangan tu kan, peeehhhhh kena istirgfar cepat2 la kalau perasan tu.Cool down satu port dan pagar la apa yang patut, nak menjurus gunaQursi ke, Fatihah ke terpulanglah yang mana ilham sampai dulu..

Bila dia dah tidur tu, aku pi kat dia dan dengarkan alunan Asmaul Husna guna phone N-series [bukan nak promote tapi soundnya mmg best] dengan kadar sederhana, kalau kuat sangat karang satu rumah terjaga.. Jangan cari pasal ehehehe..First tu mmg agak terkejut juga coz daripada tidur nyenyak budak tutetiba memusing2 badan seperti cacing kepanasan bila didengarkan nama2Allah tersebut.. isk istirgfar aku bebanyak coz marah dia lebih2 tadi,bila off dia ok tapi bila di dengarkan dia memusing2 kepanasan balik..Pastu cuba lak beberapa teknik scan dan try gak teknik 'bom' dan mmg ada memberi kesan +ve kepada anak aku tu walaupun mata terpejam tidur...

Amarandiberi dan try guna beberapa teknik penarikan gangguan dari tubuh, danlast sekali aku dudukkan dia di pangkuan dan aku azan kan.. sempat 6xje azan pastu dia menangis kesedihan sampai menitis airmata ke atastangan aku dalam keadaan separuh sedar. Sayunye aku sampai tak dapatnak habiskan azan tu.. Pakcik sedih dekkk!!!! Aku baringkan dia, dan terus lena macam tak de apa2 berlaku..

Bagiyang kurang berkemahiran berkenaan teknik2 nie, anda boleh cumamenyuruh gangguan tersebut utk keluar dari badan melalui hujung2 kaki..InsyaAllah gangguan yang tak tahan akan ayat2 ruqyah tersebut akankeluar.. Yang penting letakkan keyakinan kepada Allah. Dari Allah dia datang dan kepada Allah jua dia kembali.

Takpeaku tangguh kan dulu xperiment ni, malam nie try lagi. Kalau ada yangtinggal2 tu mmg nak kena korang... Kat bawah nie versi Asmaul Husnayang digunakan, korang boleh download dari youtube dan convert ke 3gpatau mp4 dan letakkan dalam phone.. senang bukan nak meruqyah..!!

x nak kuar lak youtubenye... link kat sini http://www.youtube.com/watch?v=03HcEcacjXk

2396# limaukasturis

so limo... bg kami yg tatau sebarang teknik ni....
if malam ni naga pasang rukyah kat telinga dia gn iphone
sib baik dah boh siap2 rukyah ghamdi lam tu...
kalo la dia macam cacing kepanasan... pastu daku nak wat mcmana..???

Tambahan, untuk kanak2...

1. Al-Fatihah
2. Selawat Syifa
3. Selawat munjiyat
4. Selawat Tafrijiyah
5. Surah Al-Hashr : 21-24
6. Surah Al-Mukminun : 115-118

Periksa dulu kehadiran jin yang digelar Ibnu Sibyan. Baca ayat atas tu dan tiup secara hembusan yang kuat (fuuh), di ubun2 belakang budak, terbaik semasa budak itu dalam keadaan tidur, jika semasa tiup tu, budak tersebut tersentak, menunjukkan adanya Ibnu Sibyan. Selepas tiup ubun2, tiup pada kaki dan akhir sekali pada arah pintu.

Tambahan, untuk kanak2...

1. Al-Fatihah
2. Selawat Syifa
3. Selawat munjiyat
4. Selawat Tafrijiyah
5. Surah Al-Hashr : 21-24
6. Surah Al-Mukminun : 115-118

Periksa dulu kehadiran jin yang digelar Ibnu Sibyan
limaukasturis Post at 5-3-2010 16:29

Salam...

Limo..jin yg namanya Ibnu Sibyan tu ianya jenis yg camna ek...apa bentuk gangguan yg dibawanya?

Naga.. boleh cuba suruh gangguan tu keluar ikut kaki atau tangan kiri.. paling x pun azankannya 3 atau 7 kali... insyaAllah kalau di izinkan keluar yang mengganggu..