CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hafiza

All About Jakarta, Indonesia - Part 8

Close [Copy link]
aderahmatsy posted on 19-11-2014 01:04 PM
ada bro, tapi memang tak seramai kat tanah abang
pasar mayestik ni saya recomen lebih kepada kain ...

oh!! ok. faham faham. Makasih bro. Biar aku ksh mereka pilihan.

Sape pernah naik lion air kl-jakarta. Skrg ni tiket tgh murah. Nak bandingkan naik AA, tiket lebih kurang jer. Tapi lion air include luggage 20kg + 10kg.

nak tanya....ada sesapa tak yg berada di jakarta skrg nie...malam adi tengok berita jakarta timur banjir termasuk bogor (tempat yg aku nak gie nie...huhuhuh)...nak nangis rasanya tapi pak supir ckp di jakarta tak banjir....nak mohon pencerahan

lady_lily posted on 21-11-2014 08:33 AM
nak tanya....ada sesapa tak yg berada di jakarta skrg nie...malam adi tengok berita jakarta timur ba ...

tue ler...dngr pn camtu...risau plak....

lady_lily posted on 21-11-2014 08:33 AM
nak tanya....ada sesapa tak yg berada di jakarta skrg nie...malam adi tengok berita jakarta timur ba ...

Jakarta memang ada banjir tetapi kat kawasan tertentu je
yg jakarta timur kat tv tu adalah kawasan kampung pulo kawasan kampung melayu , berdekatan dengan stesyen Jatinegara
overall area yang biasa dilawati oleh pelancong malaysia confirmed x banjir
kalau nak tau update info pasal jakarta sekarang ni sila mesej or Whatsapps saya Last edited by aderahmatsy on 21-11-2014 07:50 PM

rinasweet posted on 17-11-2014 08:53 PM
hi, nak tanya, buku apa yg best kat jkrt ? dah beberapa kali ke jkrt bndg tp tak pernah beli buku

Kalau nak cari hotel bajet di Jakarta, recommend menggunakan laman web http://booking.hooiweng.com/ untuk mencari hotel atau homestay.
Awak pasti boleh mendapatkan kadar bilik hotel yang termurah dengan membandingkan harga dalam laman web ini.

Follow Us
Bersiaran langsung dr bogor...alhamdulillah cuaca di jakarta dan bogor cerah...tadi gie anggrek mall and as usual mall nie mcm mid valley...org2 kaya hokeyy shopping sini...kereta yg drop semua merc hokeyy...turun dr keta wanita2 elegant ala2 rosmah rambut kembang dgn beg lv...but me x de shopping apa pun...nak citer airport cgk amatlah x friendly...imi utk foreign passport langsung x de signage...but the best part,saya dpt berkenalan dgn seorg doktor aesthetic yg sgt2 lawa walaupun umur dah 49...dia dtg ke msia atas jemputan kris dayanti yg mengadakan konsert smlm...dan rupanya dia org yg bertjawab bawa kd ke german utk suntikan stem cell...perghhh...mcm nak gie suntik jerr kat klinik dia tapi jauhh...ok esok bermula pengembaraan ke pasar baru dan itc mangga dua...harap2 everything going smoothly dan cuaca ok...oh yer di bogor nie byk tul fo dah mcm kat bandung...ok gud nite korang...

aderahmatsy posted on 10-11-2014 06:09 PM
Selatan Jakarta

Selama ini saya lihat pelancong dari Malaysia hanya duduk di kawasan central jaka ...

hai aderahmatsy...

nak tanye, kalau menginap di thamrin city, jauh tak nak pegi pasar mayestik?

misz_minie posted on 24-11-2014 11:54 AM
hai aderahmatsy...

nak tanye, kalau menginap di thamrin city, jauh tak nak pegi pasar mayestik? ...

jarak nya hanya lebih kurang 10 kilometer
ambik busway, turun terminal blok m
lepas tu naik bus number 69

kalaupun naik texi tak lebih dari rp 50,000

aderahmatsy posted on 25-11-2014 10:39 PM
jarak nya hanya lebih kurang 10 kilometer
ambik busway, turun terminal blok m
lepas tu naik bus  ...

oo...ok...terima kasih banyak2 untuk info tu...

hai.... saya sedang berkira2 hendak ke Jakarta pada cuti hari raya Aidilfitri thn depan (maybe raya ketiga). So, nak tanya adakah waktu tersebut sesuai utk bercuti ke Jakarta? risau pulak takut banyak tempat shopping tutup waktu tu.. maklumla org ramai pulang berhari raya... mohon pandangan...

iradahlia posted on 26-11-2014 01:11 PM
hai.... saya sedang berkira2 hendak ke Jakarta pada cuti hari raya Aidilfitri thn depan (maybe raya  ...

Pada hari raya Aidil Fitri keadaan jakarta sangatlah lengang,tetapi bandar bandar lain diluar jakarta sangat lah ramai

kawasan perniagaan seperti tanah abang ,thamrin city selalunya tutup sampai hari raya ke 5
Sedangkan shopping mall selalunya buka start dari petang hari

owhh... nampaknya kena ubah plan la...
tqvm for the info yea...

Hari nie last day di Bogor. Dah x de xtvt shopping sbb beg dah penuh. Smlm dgn hari nie dok manjakan diri jerr....facial,spa, mani padi ngan creambath rambut. Waduhhh suka bangattt sih...hehe. Dari 2nd day hingga hari ke-4,shopping mmg x hengat dunia. Tapi hanya 2nd day tu jerr shopping sampai ptg. The rest half day jerr sbb dah x sanggup menempuh macet dr jakarta ke bogor. Bayangkan saya spend masa 2 1/2 jam atas jln dan saya sampai di hotel lebih kurang kul 8pm. Saya keluar dari jakarta kul 4.30pm! Suami yg habis kerja duk tunggu mana laa bini aku nie. So lps tanya pak supir mcm mana mau elak macet,dia ckp kita kena keluar dr jakarta sebelum pukul 3pm. Nanti lps kul 3pm keluar sama2 dgn org pulang kerja. Jadinya 3rd day tu pegi Thamrin City ngan lunch kat Restoren Garuda Sabang. Hari ke-4 pegi Pasar Mayestik ngan Plaza Indonesia.

2nd day tu saya gie Pasar Baroe. Perghhhh mmg heaven laa utk org yg buka salon ngan mua nie. Murahhh bangattt...saya aim ngan beg mekap yg ada roda dan lampu...Rp1juta jerr. Kalau kat Msia RM500++ tapi bila memikirkan nanti terlebih muatan langsung lupakan niat..sedihhh. Lps gie Pasar Baroe terus ke ITC Mangga Dua. Nie lagi heaven!! Bisa sesat...ground floor jerr penuh ngan handbeg. Rembat jugak laa 2 biji..hehe. Tapi berbalik pd fokus utk beli sanggul ngan aksesori rambut pengantin. Akhirnya jumpa di lantai 3. Murahhh bangattt...sanggul ala2 inggeris x sampai Rp100k. Rembat 2 biji,wig 1 ngan aksesori tambahan. Merebeh gak laa tangan sampai duit Rupiah yg tukar kat malaysia habis (tukar RM2k jerr). Kat floor jual sanggul tu ada money changer. RM1k dapat Rp3,600,000. Tak tau laa murah ker mahal tukar jerr sbb dah x de duit. Balik dr ITC tu laaa macet gila. Menyesal x beli jajan or makanan ker apa. Sepjg jln tu perut dah masuk angin lapar. Supir lak berapa kali tgk dia menguap.

Hari ke-3,pegi Thamrin City. X mo gie TA sbb supir ckp bisa sesat dan lagipun nanti nggak bisa pegi lunch sama kawan. Ada betul gak. So gie TC dgn tujuan nak cari kain psg (mak mertua kirim) tapi malangnya x de. Byk jual blouse...cantik2 pulakk. Dah habis duit kat situ beli blouse. Tapi dpt gak laa beli telekung 3 psg ngan telekung travel psg buat sourvenir opismate.

Hari ke-4 gie Pasar Mayestik. Tengok kain2 lace dia x berapa cantik. Cantik lg kat Bandung. Saya just beli tudung jerr sbb tudung2 kat situ cantik2...saya dpt tudung yg sama mcm kat ampang park yg harganya  RM100++ tapi kat situ x sampai RM50. Saya pegi gak Sanggar Textile tapi x de yg berkenan di hati...hehe. Lps Mayestik gie Plaza Indonesia sbb nak cari butik krayolan. Mmg jumpa tapi bukan butik..cuma mcm kiosk jerr. Org kata kalau nak tgk org2 kaya shopping pegi laa Grand Indo ngan Plaza Indo. Mmg betul pun. Keta merc jerr yg drop situ. Tapi kebetulan masa tu lunch time so ramai org keje lunch kat situ. Saya kuar dari jakarta masa tu kul 2pm jadi x macet tapi hujan lebat sepjg jln. Sampai hotel kul 4pm mcm tu. Dekat hotel yg kami duduk nie (Fave Hotel by Aston) ada satu shopping complex nama dia Botani Square. Jln kaki x sampai 5 min. Mlm tu saya dgn asben gie mkn kat Restoren Simpang Raya mkn nasi padang. Rasanya?..hemmm boleh laa buat alas perut.

Hari ke-5 duk Bogor jerr dah x gie Jakarta. So gie Botani Square jerr laa. Buat facial di Mirabeauty Rp475k. Rupanya kat area Bogor nie byk betul klinik kecantikan. Nak buat tanam benang, botox, suntik vit c semua ada kat sini. Sebelah hotel jerr tapi x mo arr. Takut jarummm...

So hari nie hari ke-5, gie Botani Square lagi tapi buat rambut lak. Hari tu x sempat gie Sarinah nak buat creambath so buat kat sini jerr...mlm nie nak tgk movie ngan asben kat XXI di botani nie. Esok dah nak balik. Flight tengahari tapi kena gerak dr bogor kul 7am.

Sekian cerita saya sepjg percutian Bogor-Jakarta. Kalau tanya saya kenapa x pegi safari, tmn bunga, gunung2 tu kan, jawapan saya sbb saya sorang. Kalau ada kawan vest juga. Kalau bawak anak2 gie safari mesti lagi best...hehe.

Wassalam.

lady_lily posted on 28-11-2014 01:11 PM
Hari nie last day di Bogor. Dah x de xtvt shopping sbb beg dah penuh. Smlm dgn hari nie dok manjakan ...

Kak Lady Lili, tunjuk lah hasil 'tangkapan' tu.. Aisyh gi next week. Nak tengok baju2 yang cantik2 tu.. Akak beli telekung travel tu berapa rupiah? Ada tak nampak butik yang terima tempahan blazer dalam masa 1-3 hari?

ruhadatulaisyh posted on 28-11-2014 01:44 PM
Kak Lady Lili, tunjuk lah hasil 'tangkapan' tu..  Aisyh gi next week. Nak tengok baju2 yang cant ...

Kalau nak tgk hasil tangkapan kena tunggu balik malaysia laa...teleubg travel tu dpt Rp30k satu. Kat Thamrin ngan Mayestik x pasti pulak ada tmpt ambik tempahan. Hari tu kat ITC Mangga Dua ada satu kedai tu jual suit wanita...cantik2 tapi malangnya nggak bikin. Maybe ada kat TA. Saya x gie.

Taries posted on 28-10-2014 03:19 PM
So far klu kat area Thamrin Taries pernah dok kat hotel hotel ni

nak tnya.. Price utk Amaris standard berapa yer? sbb I check time i nak pg tu dalam RM150+-...

Awal tahun depan nk ke jakarta. Semalam survey money changer. Rate area masjid india 1juta idr = rm284. Agak2 berbaloi ke tukar duit sekarang.

Orang money changer tu ckp duit indon akan jadi mahal dlm bape minggu ni. Sbb USD dh naik.

akieys posted on 1-12-2014 05:39 PM
nak tnya.. Price utk Amaris standard berapa yer? sbb I check time i nak pg tu dalam RM150+-...

Aku dh booking utk awal jan 2015. Harga agoda rm123.93 + 20% tax. Lebih kurang rm150 gak semalam. Rase nyer mmg rate dia mcm tu. Kalo direct dgn hotel pun sama juga.

drivethru posted on 1-12-2014 06:20 PM
Awal tahun depan nk ke jakarta. Semalam survey money changer. Rate area masjid india 1juta idr = rm2 ...

Lepas cuti sekolah selalunya turun sikit sebab pemintaan dari yg gi melancong dah kurang.