CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ambok

Badminton

Close [Copy link]
kita mulakan gambar2 qfinals dgn gmbr zakry/HTH yg kalah dgn pair jepon... pada pendapat aku, pair kita langsung tak terlawan dgn speed pair jepon ni... tu la punca kekalahan mereka...

muka risau zakry...

aku bukannya nak kutuk... tapi HTH ni mmg kene turunkan berat badan laa... body atlit takleh cenggini... zakry nmpknya mmg nak kurus sikit... diet la sikit ekk...

bukan aku la, ambok... pair denmark tu bagi kat crowd kat bahagian court no3... aku kat court no1. ...
wawaKKK Post at 22-1-2011 00:59

aku duduk belakang...aku datang lambat...traffic jam...parking pun penuh belah stadium putra sana, so aku parking zone C...penat la menapak berkilometer...tawaf stadium bola kekdahnya...

giliran taufik vs kenichi tago pulak... masa game ni kat area seat aku ade entertainment... ade sorang 'akak' indon ni... aku rase dia lelaki yg nak jadi pompuan... dia mmg tiap2 tahun ade... bila ade player indon tgh main, dia mmg sokong kaw2 punye... pastu crowd malaysia (lelaki) mmg suka nak kacau2 'akak' ni... tadi aku dgr ade sorang mamat ni jerit kat taufik "taufik, kalau you menang, ade 'hadiah' best punyer malam ni..."
aku tau taufik mesti dgr punye yg mamat tu cakap... sebab aku ade nmpk mcm taufik senyu sorang2 sambil geleng2 kepala... mmg lawak giler time tu... aku punyer la gelak sampai sakit perot aku...

taufik tgh pakai knee guard...

taufik tgh ikat tali kasut...

dah menang... kenichi ni nmpk sgt kecewa....

aku duduk belakang...aku datang lambat...traffic jam...parking pun penuh belah stadium putra sana, so aku parking zone C...penat la menapak berkilometer...tawaf stadium bola kekdahnya...
ambok Post at 22-1-2011 01:31

esok ko takleh lambat2 tau, ambok... esok mesti lagi byk org...

kita mulakan gambar2 qfinals dgn gmbr zakry/HTH yg kalah dgn pairjepon... pada pendapat aku, pair kita langsung tak terlawan dgn speedpair jepon ni... tu la punca kekalahan mereka...

muka risau zakry...

aku bukannya nak kutuk... tapi HTH ni mmg kene turunkan berat badanlaa... body atlit takleh cenggini... zakry nmpknya mmg nak kurussikit... diet la sikit ekk...
wawaKKK Post at 22-1-2011 01:21

aku setuju dengan pendapat ko...HTH nak kejar bola pun tak larat....speed diaorg memang ketinggalan berbanding japan pair..

kelemahan ketara HTH ~ backhand lemah...half court...so lawan dengan senang smash

kelemahan ketara zakry ~ clear bola half court dan kenkadang bola net pun tinggi....so lawan tinggal ketuk je shuttle tu...

gmbr2 ni pulak khas utk ambok... gopren ko jerit kuat sgt la, ambok... crowd mesti ajuk cara dia jerit (termasuk la aku)...

sori la gmbr tak berapa clear... sape suruh dia main court nun kat tepi sana...

Follow Us
Reply 2463# wawaKKK

taufik dapat tepukan yg agak gemuruh dari penonton....backhand smash dia terbaik....

player lain nak backhand pun kadangkala tak kuat....taufik siap boleh smash dgn backhand lagi...tu memang kelebihan utama taufik

Reply 2466# wawaKKK

lawan dia kasi tentangan yg sengit gak tadi...lawan dia lincah dan laju macam dia juga...nasib baik WSX tak kalah tadi

wawa ko parking kat zone mana tadi?

yg ni pulak khas utk shareena...

TBH tiba dgn goprennya...

senyum pulak TBH ni... kalau tak silap aku dia senyum masa kawamae tersungkur & tersembam atas court sebab nak ambik drop dari zakry... nasib baik kepala dia tak kene tiang net... tak baik tau TBH ni....

kalah aje zakry/HTH, TBH pon beredar dgn goprennya terkedek2 ikut dia dari belakang... TBH ni jenis yg tak romantik kot... kalau dia jalan masuk, mesti gopren dia tinggal kat belakang...

wawa ko parking kat zone mana tadi?
ambok Post at 22-1-2011 01:42

tak tau la zone mana... tapi aku sampai awal sejam, so aku dpt parking kat sebelah tepi stadium...

tempat duduk pun ramai orang...aku melantak pizza hut

tiba masanya aku tepek gmbr world No. 1 Datuk Lee Chong Wei... awal2 nguyen ni beri gak tentangan pada datuk tapi akhirnya datuk proved that he's another level higher than his opponent.. tapi sayang aku tak dpt capture saat datuk terduduk atas kapet bile dia tak puas hati dgn line call dari linesman... dari seat aku, aku nmpk bola tu ade sedikit keluar... tu yg datuk frust giler tu... mase tu dia nmpk cute kan?...

mase interval 1st set ni, aku risau gak dgn scoreline tu... tapi as usual, datuk tetap fokus da menang 1st set tu...

cantik kasut datuk kan?....

selepas menang, chong wei terus peluk misbun (sori tak dapat capture that moment)... mamat2 depan aku yg tinggi2 tadi terus  melompat2 kegembiraan... terus block view aku.... pastu misbun terus menghilang... tinggal coach teh ni tolong angkatkan beg chong wei...

last but not least, gambar players lain pulak... sori la kay... LYD oppa ko tu tak dtg... kalau dia dtg, mesti ade pic2 yg khas utk ko... enjoy the photos!!!!

winnie K (mlm ni still dgn topi merah) masih dtg utk menyokong taufik... agaknya kalau final nanti chong wei lawan taufik, dia nak sokong sape la agaknya ye... :re:

doktor malaysia yang check lin dan yang bagi cuti sakit...

dah 100 pages...memandangkan agak sibuk dgn Malaysia SS, aku kasi mandat kat kayla buka umah baru

dah 100 pages...memandangkan agak sibuk dgn Malaysia SS, aku kasi mandat kat kayla buka umah baru
ambok Post at 22-1-2011 09:56

aku sokong!!!

Boleh aje.. cerita pengalaman korang ke.. attach pic sekali ker.. janji xpendek sangat p ...
karambunai Post at 22-1-2011 00:15

wawa ... mod karam dah bagi green light ni .... ko ambik gambar cantik2 arini ...n malam ni boleh ko wat rumah baru ekkk ....
aku rasa ok kot cam yg kot buat setakat ni ..gambar + cite sikit2 pasal gambar tu ....
aku rasa gambar avatar ko tu salah satu gambar yg patut diletak kat rumah baru nanti ...

aku try tak wat posting banyak sgt arini so that tak exceed 100 pages ...

suka tengok gambar + cite2 dlm stadium ... yg best sekali pasal taufik & peminat 'pompuan' tu ...
TBH dtg ngan madu sha .... hahahaha .. aku rasa dia jln tinggalkan awek dia tu sbb tau ada banyak mata memandang & banyak kamera yg snap gambar ... takkan la abe TBH sha tak romantik kot ...

rosmah takde, bolehlah siti hasmah berlaga2 pipi ngan chongwei ekkk ...

aku bukannya nak kutuk... tapi HTH ni mmg kene turunkan berat badan laa... body atlit takleh cenggini... zakry nmpknya mmg nak kurus sikit... diet la sikit ekk...
wawaKKK Post at 22-1-2011 01:21

aku setuju dengan pendapat ko...HTH nak kejar bola pun tak larat....speed diaorg memang ketingga ...
ambok Post at 22-1-2011 01:36

setujuuuu sgt .... HTH tu cam bertambah lebar since last tengok dia kat thomas cup dulu ...
rexy biarkan je dorang ni tambah berat badan ??? takde pakar pemakanan ke?
nak biarkan dia naik lagi ke???

gillian clark & ian wright commentator kat astro tu pun dok sibuk cakap pasal HTH punye mobility ...
nak compare ngan japanese yg slim mlim tu ... shoji sato tu lak mmg terkenal ngan speed dia even as a single player ..

aku tengok 1st set je smlm .... dah tau dah akan kalah straight set ....

pikir2 balik kan ...mmg ramai pemain double malaysia yg tak berapa nak slim ....
hoon thien how
zakry
KKK
ong soon hock
chin eei hui
ng hui lin