CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ariesgirlz81

[MERGED] -- Hair loss/kelemumur/kulat/beruban/rambut luruh

Guna holistic Bath.......
Insya Allah.. rambut tak gugur....

tapi.. kalau u makan ubat yg ada kesan sampingan rambut gugur... ia tak membantu anda..

Originally posted by adrienero at 14-8-2007 08:37 AM
yang ni mcm mana pulak?
hai dh bermacam2 ubat cuba ni

product ni membersih dan memulih dari dalam... bukan setakat luaran saja....

ianya berasaskan herba/botanical... diformulasi oleh medical doctors dan diketuai oleh KETUA PAKAR PEMAKANAN SEDUNIA....

InsyaAllah memang dapat membantu masalah rambut gugur.... sebab sejak saya mengamalkan jus ni, bukan setakat rambut makin sihat dan kurang gugur, my general well-being pun meningkat.... sangat2 berkesan untuk diri saya dan rakan2/sedara-mara di sekeliling saya...

bleh tengok info kat http://www.jus23herba.biz

Reply #26 mata_bulat's post

buah pinggang tak kot..resdung mungkin ye

Reply #28 Uncle_K's post

ubat sampingan contohnya apa uncle?

ikantodak This user has been deleted
aku anak dara lagi tapi rambut gugur  gak... hishh risau.. rambut gugur bkn sbb lps bsalin lor... ni msti faktor pemakanan..

Originally posted by adrienero at 23-8-2007 09:14 AM
ubat sampingan contohnya apa uncle?

byk ubat sampingan yang ada kesan keguguran rambut.. better u check di internet if u ada makan apa ubat ubat berkaitan.. dan lihat kesan sampingannya tu

Follow Us
baby sweethonesty dah 4bln+..lepas bersalin ni rambut asyik gugur..banyak..bersepah2 kat umah nie..

cuba baca kat blog saya ni mungkin dapat membantu.

http://isabela-ilabeauty.blogspot.com/

Originally posted by adrienero at 23-8-2007 09:11 AM
buah pinggang tak kot..resdung mungkin ye

diaorg yg pakai tonic aily ni depa kata ok ada perubahan tapi ko ni lain mcm lak  ada cara satu lagi ko baca kat blog teman tu. yang ni kaedah rawatan kulit kepala dan rambut. Yang ni sesetengah pakai depa kata ok gak.

rambut gugur ni tak semestinya kaum ibu yg anak sedang menyembur jer yg alami.
yg muda, belum berumahtangga juga ramai yg alami sama. mcm sy bila pergi travel
ramai2 yg kesemuanya org bujang dan berumur dlm lingkungan 20 an hingga 30an,
rupanya bila bukak tudung, ramai betul yg alami keguguran rambut yg serius termasuklah saya.
bermacam ubat yg telah saya cuma dan dah beratus malah ribuan ringgit yg melayang.

skrg ni saya amalkan syampoo bayam mustika ratu yg berharga RM5.90 dan utk conditioner pula bilasan santan juga jenama mustika ratu berharga dlm RM7.90 beli di Mydin. lepas tu saya sapu dgn minyak kelapa dara apa2 jenama yg berharga dlm lingkungan RM30 - RM40 sebotol. boleh diminum dan amat baik utk yg ada resdung.  amalkan itu aje buat masa ni, insyaallah skrg ni rambut dah tak byk gugur malah rambut baru byk yg tumbuh. bukan itu aje, rambut menjadi berkilat dan lembut. disamping itu boleh juga ambil biji buah keras, dibakar dan ditumbuk campur dgn minyak kelapa dara dan sapu pada rambut.

Cun nak share ngan chatter kat sini.  Cun pun mengalami masalah keguguran rambut.  Cun sekarang ni makan supplement vitamin kat bawah ni .... & at the same time Cun tukar shampooo .... Alhamdulillah ader nampak kekurangannya.  Cun baru jer makan dalam 2 minggu kena teruskan baru nampak kesannya.

Fungsi瞡ya :
HORSETAIL comes from the Springtime European Horsetail plant which is a rich, natural source of silica, with highest bioavailability and absorption in the body. Silica, the most active component of collagen is a constituent of hair, nails, skin and bone. It acts as a binding agent that keeps our cells 慻lued

Originally posted by CUN at 28-8-2007 04:35 PM
Cun nak share ngan chatter kat sini.  Cun pun mengalami masalah keguguran rambut.  Cun sekarang ni makan supplement vitamin kat bawah ni .... & at the same time Cun tukar shampooo .... Alhamdulil ...

ade dpt pengesahan halal jakim tak?

Saya dah bertahun menghadapi masalah rambut..kiranya dah pergi yun nam dan try byk produk tak berkesan tapi dah sebulan saya cuba produk baru, berkesan sangat-sangat.

Saya tak de kepentingan ekonomi untuk produk ini . saya membelinya di sebuah kedai biasa. syampoo dan thermal protector. 2 botol. kalau siapa nak ,boleh saya beritahu address dan nama produk itu.

Saya tak sangka betul, rambut saya dah cantik dan mulai panjang .

Baby hair pun dah byk tumbuh...sampai ke dahi pun nak tumbuh juga..hehe.

Sekarang, saya suka sangat berdiri depan cermin dan membelai rambut saya sebab dah nampak bersinar, lembut dan tebal....

Tak rugi korang mencuba produk yg saya pakai, sebab saya sendiri dah lama tertekan dengan masalah rambut, kiranya rambut saya halus sgt sebelum ni .Sekarang dah baik. kesan boleh nampak dalam 2 minggu. Baru je sebulan saya pakai, cukup puas hati.

Apa nama syampoo and thermal protector tu? Citer lah kat mana nak beli? Berapa harga?

gilagila2, apa nama produk tu? citer je la kat sini,
mana tau dapat membantu org lain sama.

Designed for: fine + thinning hair
Benefits: Specific detergent for fragile hair and hair subject to loss. The richness of the essential oils, with their toning and stimulating action on the microcirculation, determines an increase in cell metabolism to eliminate the subcutaneous toxins and brings in new nourishing substances.
Active ingredients: Essential oils of cinnamon, peppermint, cajeput: stimulating action that reactivates the microcirculation. Eucalyptol: purifying and toning. Wheat proteins: moisturising and conditioning.
Use: Apply to the wet scalp and hair and lather with water. Massage and let stand for a few minutes. Repeat the operation only of necessary. Rinse thoroughly. Crash treatment: every other day for 1 month. Preventive treatment: Twice a week, for two months.
Sizes: 250 ml / 8.45 fl.oz.
1000 ml / 33.81 fl.oz.

[ Last edited by  gilagila2 at 29-8-2007 09:08 AM ]

tulisan merah yang tak nampak tu -->ENERGIZING VITAMIN ACTIVIST SHAMPOO.