CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: snipersnake2

LAMPE BERGER, SYN & RZ Corporation

...aku pernah dipromote dgn dchl ni...katanya., " sapa bila ko nak bisnes cara konvensional ni"....lambat kaya bro...tengok aku baru buat 5-6 bulan income dah 5 angka. Wah sound good...hebat....kata aku pulak..the aku tanya dia kalo dah income 5 angka kenapa still keje makan gaji dgn org...???Kenapa tak buat full timer..Dia diam sekejap...sengih2...( kata aku dalam hati mungkin dia tiada konfiden..manalah tau kalo resign takut kena cari keje baik)...last2 aku tgk dia pakai kelisa je....ingatkan BMW ke Merc...kik2....

JGN JOINED !!!

memang CI**I AR kan korang jgn masuk oi
tunang aku joined labur sumer duit kawin akhirnya....pulangan 1 sen pun x dapat nak kawin pun x da duit   LAMP BERGER MEMANG siol................................................................

Originally posted by syikin at 22-1-2008 12:18 PM

Sekarang ada kuncu LB dan Hi-O gunakan cara yg sama cam ni.. buat loan.. dan beli stok..

ada sorang member aku dgn bangga cite kat aku.. bulan ke 2 dapat bonus 7k.. dapat tarik 4 org bua ...

Salam Semua...
Aku dah baca semuanya.. n aku tertarik ngan quate kat atas... macam serupa tapi tak sama

skang aku joint ngan 1 sy mlm nih.. hehe nak sebut takut kena report plaks...
mula2 kenal time tuh memang time takder keja.. n dorg pomotla keja.. n kejanya gi sekolah wat sales kat sana..
so pegi memang bestla... memang dpt sales bykla sebb dapat couple keja yg pandai ckp   n cikgu byr pun ikut potong gaji..  bagusnya upline nih.. tak suruh register masuk.. dier paham kot aku x de duit.. tp dah 2 bulan ikut n dah dapat duit upah teman dier kerja.. aku pun register jd ahli.. bila dah jadi ahli barulah paham masalah mlm nih.. mlm nih.. memang bleh wat duit.. tapi walaupun sales banyak.. takder donwline pun tak guna.. tak dapat naik pangkat.. bila dpt naik pangkat.. banyakla bonus dapat...

so nak jadik rezki.. tetiba mlm ni kenalkn pojek labur duit n dapat 7 barang.. n jualla kat sedara mara.. dgn janji sapa tak jual bleh jual balik pada dorang... so ramaila yg joint.. n aku pun dapatla untung..
tapi bila baca treadh nih.. aku jadik bimbangla.. w/pun d/line aku bukn ahli family aku.. tapi d/line kpd d/line majoriti family dorg.. aku bimbang bila tak b'jaya dorg b'gadoh family..   tapi company nih janji nak beli semula barang dorang.. so ok lah kan?? patutnya aku tak bimbanglah kan??
maybe background aku joint tak sama ngan dorang.. aku ada tempat nak jual n fulltime wat menda nih.. n dorang nih keja.. n saja melabur.. nak test bleh kaya or tidak..
tapi skang aku konpius semula.. patutnya aku tak bimbang.. sbb dorang dah ada pasaran nak jual...
n korang apa pendapat korang???

Originally posted by hanim_rosli at 25-3-2008 01:16 AM

Salam Semua...
Aku dah baca semuanya.. n aku tertarik ngan quate kat atas... macam serupa tapi tak sama

skang aku joint ngan 1 sy mlm nih.. hehe nak sebut takut kena report plaks...
mu ...

apa dia hanim..,citer la sikit...,takpun pm aku
tq

Reply #244 emil5's post

member den 3 org masuk lampe berger(LB) ni..awal2 tu mmg la dpt duit, tp dh lama2 dh xde org nk join, nganga duit xmasuk, dh la berhutang bank bagai masa awal dorg join mende ni, nak kejar jd count la duke la marquis la, ntah apa ke punai lagi la..aku pun xreti...sekarang dorg dh insaf, keta mahal2 beli pun xleh bayar dah...dh tukar pki proton dengarnye...terpaksa la cari keja baru sbb dulu dorg sanggup benti keje tuk jual LB ni fulltime, mmg sibuk siang malam nk entertain org nak pujuk masuk menatang ni la..kesian...yg kaya apek kat atas2 tu je la

apa2pun lu org pikiaq la sendiri..chiow

Reply #245 nezha43's post

samalah dgn org hai o.....cakap tu bukan main berlagak.....bila kita tak jadi nak masuk terus tak nak tegur...pelik betulllll.....bila kita tanya bisnes camne.....dia jawab main puluh ribu je.....nak derma kat anak yatim pun puluh ribu jugak...takutttttt.....tengok jelah.....kita nak bisness biar kecil kecilan tapi berterusan.....

Follow Us
ada tak geng2 MLM yg tak larat byr kete2 derang tu...tolak memurah dah ler kat wa...

Reply #246 lima1972's post

sukung sesangat

hehe macam2..aku hari tu ada sorang girl call aku..emelyn tak silap..ntah mna dapat no aku pun aku tak tau...aku kan wak butik so dia call aku berminat tak nak buat spa sebab dia tgh cari partner utk buat spa..aku ni pun yeye kan je la nak tgk.. skali diangkutnye aku ke opis LB kat tengah2 KL tu..bawa aku masuk opis dia..dia nye spa..pastu minyak wangi yang cun2 botol nye tu..hehe aku dah dapat tangkap ni mesti sebahagian mlm ni..konon kat aku partner spa..poodah...last2 aku blah mcm tu je...bak kate Alt-F4 tu baik wak bisnes konvensional..dok butik aku hari2 masuk..walaupun tak banyak ada gak masyuk..daripada melabur 30-40k tu baik aku tambah mesin jahit kat kedai aku.hehe

Originally posted by Alt-F4 at 22-3-2008 03:48 AM
bg aku lah.. drpd join LB nih.. baik korang kumpul duit.. bukak stall berger ke.. jual goreng pisang ke.. juai cakoi ke.. juai bihun sup ke..

mmg nampak selebet.. tp mmg banyak duit. aku bkn a ...

Aku memang sokong statement ko nih...

Originally posted by t@t at 13-1-2008 03:17 PM
korang yg keje Gov ni berhati~hati la...target market derang sekarang ni adalah korang sebab mudah wat Loan...muahhahahah....

betul..betul...member aku pun try masuk jarum bila dgr aku banyak kabel govt

tp aku mmg dah tak caya pada MLM lagi coz dah penah terkena dgn satu MLM tu..sampai paksa suh aku amik cash rite on the spot..aku pun masa tu bendul sgt ikut jelah sebab serba salah nak tolak

last2 dah register, dpt starter kit, takat tu jelah..hilang semua kata2 manis, sama2 nak senang, boleh ajar, tunjuk..upline aku tu pun lesap je (bz ayat n tipu org lain lak kot!!) :@

JAUHKAN DIRI DARI LB!!

aku dah tak dgr sgt pasal DCHL dah......

nak pengalaman yang lebih dahsyat? baca la forum ni... peh... segala maki hamun sume ada...
yang pasti anti lampeberger menang 9 - 0!

http://www.topix.net/forum/world/malaysia/T7JS8FME16COOENK1

siapa yang berminat untuk mendapat duit dengan bekerja di rumah, PM saya...saya akan beritahu anda cara yang mudah, tiada risiko, bekerja pada bila-bila masa ....

sampai bila pon tak abis2 pasal LB ni..

LB

Kwn2,jgn bersikap dan berfikiran negatif..kita disediakan jln..mcmana kita nak turap jalan tu,terpulang pd kita..kita jgn salahkan org lain dlm hal ni..itu semua pilihan kita..jgn salahkan company..dia dah bg peluang..mmg  btl ada yg buat loan utk join..tp lps kita berhutang,apa yg perlu kita buat?kita perlu kerja keras nak byr balik hutang tu..sama jugak dgn LB ni..aku pun baru sedar..dulu masa kwn2 aku join,aku kutuk diorg..berhutang semata2 nak join MLM..tp skrg,aku terkujat tgk diorg..gaji aku tak mampu nak sama mcm diorg..dulu aku anggap diorg ni busuk..blaja tak pandai..skrg ni,duit tak jadi masalah..pokoknya,kita kena kerja keras..mmg diorg berhenti kerja buat ni..tp skrg dah cukup selesa..RM 30k sebln pasti dlm tgn..aku ikut diorg pegi beli kereta mewah..diorg tak pernah paksa aku..2 tahun aku amik masa..lps aku tgk diorg berjaya,baru aku terbukak hati nak join..tp walau sebyk mana modal kita letak pun tapi kita tak berusaha,tak ke mana jugak..pokok pangkal kena usaha..ada cina 3 beradik join ni dah kaya raya..background diorg ni pun bkn anak org kaya..tp diorg usaha...usaha yg tiada henti..ada sorg cina tu paling minimum dia dpt RM 150k sebln..ni bkn cerita dongeng..cina pandai cari peluang..tp skrg ni alhamdulillah..makin ramai melayu yg join LB dah pakai kereta mewah..RX8,Mini Cooper S,BMW..ckp je..kat ofis tu dah mcm showroom kereta mewah..tiada siapa yg boleh menjanjikan kemewahan..kita kena usaha sendiri..adik aku sendiri dah dpt RM 11k sebln..tp aku tak sedar2 lg..igt ni scam..tipu..tp skrg aku dah mula sedar..aku dah mulakan langkah yg pertama..aku join tak byk..cuba naik sikit2..doakan aku berjaya..sesiapa yg tak nak join,jgn la kutuk2..kalau nak ckp psl anti2 ni,microsoft pun ada org anti..mcdonald..maxis..tp yg usahakan tu miskin ke?diorg kaya jugak..biasa la tu anti2 ni..kalau kita berjaya ada saja org yg anti..dah lumrah manusia..so aku mmg menyesal tak mulakan dr dulu lg..bila kwn2 dah berjaya aku baru terhegeh2..tp masih belum terlambat utk berjaya..biar apapun org kata psl LB ni,aku tgk network & business dia semakin mantap & kuat..sorg kwn aku baru balik dr Paris..company hantar..bln ni je income dia RM 101 k..ni bkn cerita dongeng..kita kena ubah pemikiran kita kalau nak berjaya..company ni prospek dia besar..bila dah sampai tahap tinggi,min RM 30 k sebln pasti dlm tgn..mcm Amy Search..tu la level dia skrg..tp nak berjaya bkn senang..yg paling penting kena tahan maki..kwn aku yg baru balik Paris tu dulu siap kena halau dgn bapak dia sebab nak pinjam duit..last2 dia kluarkan cash credit card..bila dah berhutang,dia kena kerja lg keras..alhamdulillah,skrg ni network dia saja dah ada 700++..kebanyakannya melayu..dah ramai pun yg jd cam Amy Search..igtlah kwn2..Tuhan cuma tunjukkan jalan..kita yg pilih sendiri..tiada siapa paksa kita utk buat keputusan..boleh contact aku kalau nak kenal sendiri kwn2 aku yg dah berjaya tu..diorg tak lokek nak kongsi ilmu..semua bermula dr bwh..takde siapa yg terus ke atas..wassalam

Reply #257 salient's post

Aku percaya dengan apa yang bro cakap.... sebab member aku baru je sign up lamp berger ni 2-3 bulan lepas... la.. dah dpt dlm 18k income... yang penting join mlm ni kena buat serius dan fokus.... bagi aku masuk la apa2 mlm pun, kalau tak buat.. hampeh la jadinya... upline besa cakap "tak nampak jalan lagi nih" huhuhu...  member aku ni buat lb pakai loan bank... sebab dah bosan dengan keja, dia resign dan fokus buat lb.... dan sekarang aku rasa loan bank tu pun dah nak kambus... sebab income yang masyuk bangat..... aku rasa modal nak buat lb ni mmg agak besar... tapi berbaloi... kalau masuk group yang betul betul tamak..... cepatlah korang kaya....
semua upline uruskan... dari loan sampai closing client.... apa lagi nak.....

aku pelik dgn org yg maki hamun bagai kat lb ni.....tp aku berjaya jgk baca sampai last page ...haha...
sesungguhnya pengalaman aku berbeza betul dgn pengalaman org yg marah2 ni....aku dgn hubby dah byk join mlm...tp setakat ni lb la yg berjaya mengubah pendapatan kitorg....kesian jgk pd org yg fobia bl dgr nama mlm ni....pokok pangkalnya diri....
dulu aku pun pernah giveup dan rasa okeylah kejer aku skarang....gomen...sbb aku pernah join beautiful tp tak berjaya...puas aku kaji dgn hasben apasal kitorg tak berjaya mcm upline tu....tekanan la jgk...labur 20k tu....tensen siot...tp Alhamdulillah bersyukur sgt2 sbb dipertemukan dgn lb ni....hasben buat tak sampai setaun br 9 bulan tp nampak hasilnya yg memuaskan...aku tak pnh rasa pun kitorg tipu org mcm yg kebanyakan forumers ni rasa...kalau org tak nak join takpelah....takkan sampai putus kwn...tapi biar kt sama2 berjaya....dan kitorg memang rapat sgt2 dgn upline n downline...ntahlah....maybe org yg introduce kat u all ni salah cara n paksa2 korang masuk kot...kitorg labur 12k je...tak sampai 36 k pun...emm...tak sabar nak bgtau hasben psl topik ni....aku faham pd org yg anti lb ni...nak kt hasben tu berjaya maybe taklah kot...masih awal lg...tp pengalaman tu penting...gagal sekali tak bererti gagal selama2nya...maybe sbb kitorg pnh gagal dlm hai o so kl ni mmg tobat tknk gagal lg....upline2 bangsa asing tu byk sgt membantu...ni posting bkn nak suruh korang ramai2 join lb...tp tak best la asyik kutuk je kena la ada penyokong jgk kan...

bagus la kau tak kena paksa..
tapi ramai yg terpaksa dan cadangkan utk pinjam sana sini demi mengayakan org atasan.
cara bisnes mlm nye dah sama..tp takde la sapai nk kena kapor org suruh loan 30k..
lepas tu nk bayar balik sakit la kalau kita sendiri gagal nk kaporkan downline baru kita..
org nk naik pelan2 bukan nk naik dgn cara kapor org 30k..tahniah la sbb ko kena modal 12k je...
ko dah jd MAKIS ke..?atau tahap kuli2 baron ke count ke