CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bobbie80

Macam mana kehidupan selepas bercerai(wanita)

Originally posted by cantthinkofany at 26-3-2008 11:48 AM

tu la kan babe....

gua ni salah seorang anak mangsa perceraian....bukan la gua nak puji bonda gua lelebih...tapi bonda gua tak pernah nak burukkan bapak gua atau mak tiri gua atau adik adi ...

tapi saya rasa bergantung pada mcm mana case bercerai tu..
mgkn kalau sama2 setuju.. gaduh x lama senang skit nak handle emosi..
tapi kalau jenis case meleret2 mesti payah kan!!

saya buat masa nie.. xder masalah dgn my ex..
aper2 pasal anak2 mmg dia tau.. n involve..
tapi nak masukkan the new person seblah sana..
cheq belum ready..
selagi dia belum kawin sama.. xbleh nak involve..
tapi klau diorang kawin..
saya rasa saya bleh suaikan diri........

Originally posted by cantthinkofany at 26-3-2008 09:00 AM
gua rasa anak anak memberontak and mengganas kerana ibu bapa yang bercerai terlalu taksub ngan emosi memasing....segala rasa kemarahan ibu atau bapa pada X-pasangannya dilampiaskan pada anak-anak ...

anak memberontak lazimnya soal need of attention. Memberi perhatian penuh ni isu paling penting dalam didikan anak2.

cuba kalo aku sembang ngan ko, ko cakap aku pandang lain..apa ko rasa? tapi sebab ko dah dewasa ko tau nak tindakbalas.

but anak2 depa budak kecik..the feel of need tu kuat..kemahuan, mama papa look at me laaaaaa..wat this cite cerai2...look at me laaaa..why no attention? so sebab nak perhatian tu maka depa berontak..macam2 cara haaaaa ok?

but once misal kalo yang dewasa kasik attention DAN depa yakin percaya dan bleh rasa ada perhatian tu..baru mak ayah tu bleh sambil2 fokus mende lain aaaaa so ni kene terer skit lah..bab observant.

bukan lama pun..nanti depa da makin remaja, depa nak stamping in depa punye kemerdekaan diri tu..slo2 tarik kengkangan ler

tapi yang sedihnya mak pak muda2 baru kawin ni seme la..anak kecikkkkkkk lai..masih menyusu, depa dah tokleh fokus pada anak2..asik wisau pasal marriage..eh laki tak balik lama ni..pasai pa? ada betina lain ke dia? eh bini aku tu melaram semacam jek..pasai pa tu..ada sekendel ke? anak2 di biorrrrrr jek..last2 kene culik baru mengader2..sedih nangis baru kesal..

zaman ni banyak network paedophile okk..jaga2..global network ni aaaaaa..ingat skit.

Originally posted by bakawali_04 at 26-3-2008 12:10 PM

tapi saya rasa bergantung pada mcm mana case bercerai tu..
mgkn kalau sama2 setuju.. gaduh x lama senang skit nak handle emosi..
tapi kalau jenis case meleret2 mesti payah kan!!

saya bua ...

bakawali takmo carik penganti?? yang sudah tu sudah lah..bior dan lupakan jek kan ? haaa... tenguk acik rina..tua2 pun berani, keberanian dia tuu kene kagum..aku ni walo semerdu jamal baldilah tu pun..maybe tak berani apply nak masuk menatang tuh tau

tapi pompuan laa ni degeii..aku desak salu dak2 cam melah tu aaa si yam tu aaa..suh cepat cari penganti..untuk depa dan anak2 gak

ko tau dak..akak aku..akak ipar ok? abang aku dah arwah..ok? yang sulong..mudeeee lai..belum 50 dah arwah ok? aku call dia, cakap ko cari peganti..sapa ko suka kasik aku kenal , bawak pi jumpa mentua ko..nanti seme2 aku check..toksah pikir2

mak aku pun otak cam aku tau haa..mak aku pun cakap kat dia cam tuh..lom seminggu kering kuboq abang aku tuh..kita orang jenis realist laaaaaa gitu k? akak ipar aku tu tua dari aku aaa lam 3 taun kut..mid 40s gitu , baya2 arwah abang aku

saya ni kalo nak ikutkan sentimentalist gak ok..tapi kalo masuk bab idup saya realist, kalo dah tadak aa keserasian, dah tokleh sesama idup ..apa leh buat..pasrah je la..pih carik lain aa gitu ok? wat pe nak belek2, aa nak ungkit2 aaa nak kenang2 esp mende2 aib..buang karennnnn jek..idup ni kan lama pun pejam celik nak raya pose sat lai..btui dak?

Originally posted by ajinomotonosuga at 26-3-2008 06:24 PM

bakawali takmo carik penganti?? yang sudah tu sudah lah..bior dan lupakan jek kan ? haaa... tenguk acik rina..tua2 pun berani, keberanian dia tuu kene kagum..aku ni walo semerdu jamal baldila ...

Saya setuju, apa nak dikenang cerita lama. Hari ini dia buang saya, esok saya mulakan operasi cari penganti. Itu kalau saya la, orang lain saya tak tahu.

Tapi abe aji, orang Melayu kita biasalah, dia orang rasa 'berdosa' agaknya kalau tak tuduh perempuan yang baru bercerai cari pengganti dengan macam2 tuduhan. Tak pasal2 kena tuduh janda gatal. Ikut suka orang la kan, bukannya perempuan tu jadi single mother menyusahkan hidup dia. :@

bang aji.. n sarahmirza..

belum get ready nak cari penganti la, terlalu awal kot!!.. saya tau hati saya nie susah nak tembus.. take time.. kang kawan2 kang ader je x kena.. penat la nak start balik relationship semua.. for this time.. lebih baik fokus kat anak.. anak2 saya kecik2 lagi.. dioarng kang x tau aper2..

lagipun rasanya banyak lelaki2 single yang baik dah pupus....

Originally posted by ajinomotonosuga at 26-3-2008 06:24 PM

bakawali takmo carik penganti?? yang sudah tu sudah lah..bior dan lupakan jek kan ? haaa... tenguk acik rina..tua2 pun berani, keberanian dia tuu kene kagum..aku ni walo semerdu jamal baldila ...

aji...
awat hang tak kawen jer ngan kakak ipar hang tu... salin tikar
age doesnt matter kan haaaaaaaaa

Follow Us
Originally posted by Cint@ at 27-3-2008 11:53 AM

aji...
awat hang tak kawen jer ngan kakak ipar hang tu... salin tikar
age doesnt matter kan haaaaaaaaa

tak elok.... dari sudut adat tradisi apa lagi paling penting sudut bioloji
kawin macam aa sedare mare ni actually tak elok..dari genetic punye view..even isu kesihatan gak nanti.
bukan tok leh..ok? kene pikir jauh lagi..long term
empayar roman jatuh antara punca nya.. in breeding omputih kata. Lawan in breeding ialah cross breeding aaa so molek cross breeding

kalo cik kak sini dapat kawin aprika kaa bangla kaa..tu berkali molek kawin misal sepupu sendiri. Arab lain, depa tu tribal sangat..asobiyah gitu..ni soal survival in the desert gak
ko tenguk ungku aziz, dia tu hasil cross breed turki dan melayu, mahathir, cross breed indian dan melayu, tengku rahman tu siam dan melayu, husin onn, turki dan melayu

so lagi jauh lagi bagus..ni pendapat aku ler.

tapi manusia , maybe soal keturunan soal harta benda soal status maka depa paksa anak2 tu kawin sedare mare, first cousin second cousin so lama2 breeding tu tak lahirkan genes yang survivor..genes tu recessive bukan dominating genes.

zaman dulu bleh lah marriage ni salah satu cara tolong golongan kurang nasib baik cam single mother but zaman ni kita banyokkkkkkk apparatus bleh tolong depa, kita ada macam2 stuctures dalam organisasi supaya depa tak rasa neglect apa pun esp anak2 depa...even kalo nak bab pengisian masalah emosional, kita ada jabatan kaunseling, kita ada therapy itu ini..seme ni bergantung bijaksana kerajaan dan sensitivity depa ler k?

mak ayah aku tu sebenonya first cousin. mak bapak aku, nenek aku blah abah  tu kakak pada bapak mak aku, atok belah mak aku. so tu aku pikir abang aku arwah umoq muda antara sebabnya..but aku tak cite mak ayah aku ler..cian depa kang, saja ilmu buat aku jek. korang kalo de anok..kalo nak nikoh kan anok tu aaa pikir2 long term tu..kalo mahu genetic bagus(soal nasab gak) ..walo pun dia budak baik, serban tinggi langit, alim seme2 molek agama tapi kalo misal first cousin ke second cousin ke..or kira IN BREED, masih dalam clan or kumpulan kamu, pada saya tak elok in long term. Molek suh anok tu carik jauh jauhhhhhhhhh haa..tak kene mengene langsung dengan clan kamu tuh..budak nepal tu misalnya haa ..ni view saya.

haaa tu dia..

haku usik 2 baris
dia jwb berbaris-baris

Reply #248 Cint@'s post

ekekekke..

ari ni aji manyak idea cinta.. tu pasai... almaklum nak dekat ari jemaat.. khutbah jemaat..

Originally posted by Cint@ at 27-3-2008 12:30 PM
haaa tu dia..

haku usik 2 baris
dia jwb berbaris-baris

tu la pasal....gua baru nak sepak kaki lu kat bawah meja tadi...tapi jari lu tekan submit tu cepat sangat....

haaa tu dia..

haku usik 2 baris
dia jwb berbaris-baris

Intinya sebaris jer.......yg berbaris baris tu bunga hiasannya jer........

haaa tu dia..

haku usik 2 baris
dia jwb berbaris-baris

ekekekekke

aji tu nak sebenarnya

haaa tu dia..

haku usik 2 baris
dia jwb berbaris-baris

ok..ok

tak per..bio aku jawap sebaris jek plak lepas ni dan korang pikir berrrrrrrrrrrrrrrrrrbaris2 sampai biruuuuuuu pucat muka nak paham haaaaaa..ok?

tapi jangan lufer..afundi acik rina..

sassspennn jek

Originally posted by SleepyFish at 27-3-2008 12:57 PM

ekekekekke

aji tu nak sebenarnya

Dah ok dah hang syg?????

Tak marahkan Manak lagik???? Masih Cayang Manak lagi kan,kan,kan????

Reply #249 LostSoul's post

sajer jer nak dgr dia berkhutbah

Originally posted by cantthinkofany at 27-3-2008 12:44 PM

tu la pasal....gua baru nak sepak kaki lu kat bawah meja tadi...tapi jari lu tekan submit tu cepat sangat....

ekekek... patut rasa berangin jerr bawah meja

Originally posted by Cint@ at 27-3-2008 02:29 PM

ekekek... patut rasa berangin jerr bawah meja

laaaaaaaaaa...tak kena kaki lu ek...kaki saper yang kena agaknya ni.... ....

coz gua tempted to respond to you kan Cint@.. gua kena selitkan kan sikit in reference to tajuk thread....

whatever it is....gua nengok bonda gua la kan....kehidupan selepas perceraian memang agak memenatkan and menyunyikan...eh sorry...salah terminologi...sangat sunyi ....for gua la...

coz as mentioned before...sesaper jer dalam keluarga yang boleh menjana pendapatan...have to go out and get it....sessi riadah keluarga diselitkan semasa sessi buat kueh and bungkus nasi lemak kul 3 pagi....masa ni la kita orang sekeluarga bercerita hal hal dunia and akhirat....

sessi gurau senda adik beradik....diselitkan masa abang and kakak2 gua buat homework kul 10 malam....gelak ketawa kebanyakkan disebabkan kakak gua yang sorang tu...kuat benor tidurnya...masa buat homework...banyak kali dahi dia bertemu ngan meja...letup letap bunyi dier.....

Reply #257 cantthinkofany's post

yup.. wa pun dibesarkan oleh mak wa seorang ibu tunggal sejak umur 15 thn.  Wa melihat penat lelah dia membesarkan kami adik beradik.

bila bebenda ni jadik pd diri sendiri... wa tatau nak describe cam ner...

tp mak wa plak yg terlebih sedih sebab dia rasa... derita dia tu berpanjangan pd diri wa la plaks.

actually wa ok jer... nak kata sunyi tu ada masa-masa tertentu rasa sunyi tu dtg.  kekadang gi pasar malam teringat bila tgk org lain berpasangan...

tp ni semua perasaan-perasaan yg bleh ganggu emosi wat per kita nak drag sangat dlm idup.

wa selalu percaya.. setiap org ada ujian memasing... hari ni hari dia.. esok hari kita
hari ni tuhan uji dia lagu ni... esok tuhan uji kita lagu lain plak
hari ni kita gembira.... esok turn org lain plak
so setiap org ada derita dan bahagia memasing.... pepandai laa bawak diri.

Wa ok jerr... sensorang pun dah biasa... nak masuk 5 tahun.  Ni pepetang duk sibuk bola jaring.. duk sibuk volleyball....  tiap masa dah rancang nak wat aper isi masa...

Kalau org nak pandang rendah kat wa pun... haiya dorang punya suka laa, coz wa tak buat bebenda yg salah dlm agama atau norma masyarakat...

errr bukan kata wa ni baik sangat.... tp honestly wa takut mati.... kot-kot mati tak sempat taubat... kot-kot mati ada org terluka ngan kata-kata wa... so byk beringat laa cam tu.

hishhhh... wa reply berbaris-baris la plakss

Rate

1

Terhibur sy baca posting2 kat sini. Sapa kata FD membosankan?

Bagi kita yg biasa ada pasangan (x kira le lama dah kawin or kejap), ketiadaan pasangan selepas bercerai pasti memberi kesan. Terus terang cakap, hati sy x sunyi sgt bbrp bln lepas cerai coz anak masih bersama sy.
Kesunyian tu mula terasa bila sy antar anak balik kg dan sy jd cam org bujang kat kl nih. Nak cut cost punya pasal, sy menumpang tidor kat opis dlm 3 bln.
Then baru dpt bilik sewa.

Pengalaman bercerailah yg byk mengajar sy survival kat kl nih. Sume kena handle sendrik, mana2 pi pun sendrik...lone ranger.

Mmg kita dpt isi masa dgn pelbagai aktvt (cam sy lepas keja, almost hari2 jogging), then mlm isi dgn tengok TV, baca buku, mengaji, sembang2 dgn housemate...sume benda2 normallah tu.

But...throughout the time...sy x dpt mengelak kesunyian nun jauh di sudut hati, esp time sorang2...esp nak pejamkan mata...
Masa nih le syahdu je memanjang...

Almost 3 yrs mcm tuh...Mula2 ingat nak jd single mother je lelama...tp due to one security reason...sy siapkan diri tuk mancari jodoh kedua...Alhamdulillah jumpe le hb sy skrg...

Though the few years as single mother...been thru divorce exp dulu....mematangkan sy, tapikkkkkkk....tak sanggup nak go thru tht divorce exp & tht loneliness once again...

Originally posted by zanorba at 27-3-2008 03:48 PM
Terhibur sy baca posting2 kat sini. Sapa kata FD membosankan?

Bagi kita yg biasa ada pasangan (x kira le lama dah kawin or kejap), ketiadaan pasangan selepas bercerai pasti memberi kesan. Teru ...

Zanorba...

Pengalaman lalu dijadikan pengajaran kan.  Tak per... semoga jodoh yg ini berkekalan hingga hujung nyawa.