CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KLKnight

Patutkah MARA dibuka 10% quotanya kepada non-Malay?

Close [Copy link]
alah bro..... kalu dapat tawaran masuk uitm tu.... bukannya non bumi nak kongker satu universiti tu......
alah bro.... contoh i bagi u politeknik kat malaysia ni, polimas ke or what ever poli.... majority adalah org melayu bro..... jumlah student ialah kat kat 7000 org.... but org india kat situ hanya 120 org je ( itu pun tak sampai kot) 120 student ini dari sem 1 hingga ke sem akhir...... jadi mana boleh non bumi boleh kongker.......
tambah persahabatan dan silaturahim adalah bro.... boleh tak saudara memberikan contoh kat saya? universiti mana kat malaysia ni di kongker or majoriti non bumi (IPTA)?

ini semua permainan politik............(anti MIC- harapkan pagar, pagar makan padi) tiada pemimpin for indian....... org kaya makin kaya, org miskin makin kebuluk........
toreh je getah tapi kuli jugak bukannya tauke ladang or estet...... dari dulu sampai sekarang sama jugak....... tiada pemimpin for us......
ada jugak seorang saudara dok kata non malay tak fasih dok ckp bahasa melayu.... saudara bukan semua org mcm tu..... saya cakap fasih macam mana pun boleh..... nak cakap loghat kedah(lagi power)..... org melayu pun tak boleh cakap mcm saya..... saya di sini bukan nak ego ego, hanya nak bagi tau bukan semua mcm saudara dok kata.....

Originally posted by cipanbakar at 14-8-2008 02:27
sebab aku pun dah abih blaja maka aku cadangkan semer U dimansuhkan sistem kuota
oit.... mansuhkan semua Univ.... biar kita je ada lulusan Univ......

Originally posted by rempo at 14-8-2008 02:33

Memanglah terbuka tapi sekolah yang khusus utk kaum2 tertentu(walaupun terbuka)tetap sekolah perkauman.Terbuka sebab itu yg disyaratkan utk penubuhan sekolah cina di Malaysia?Lagipun siapa yg a ...
ada non-bumi kat MCKK?

Originally posted by rempo at 14-8-2008 02:42
Cina marah bila kerajaan hendak campurtangan tentang sillabus yg diajardi sekolah cina suatu waktu dulu.Ketika itu sillabus semua berdasarkansekolah di Republik Rakyat Cina.Mahu jadi apa produk2 sekolah cina diMalaysia tapi masih berkiblatkan negara asal mereka?Kemudian mahu tarafwarganegara konon.

Nasib baik ada campurtangan kerajaan.Akhirnya sekolah cinamenerimapakai sillabus Kementerian Pendidikan Malaysia sampaisekarang.Tapi masih tidak mahu keluar dr kepompong perkauman keranamasih tidak mahukan percampuran kaum seperti halnya sekolahkebangsaan.Alasannya mahu mengekalkan bahasa cina sbg bahasapertuturan.Itupun nasib baik bahasa pengantar juga sudah ditukar kpdBahasa Malaysia.Itupun dikatakan campurtangan.
depa baca the Little Red Book Mao Zedong kaa?

mau jadik komunis kot......

Originally posted by houdini at 14-8-2008 08:33 AM

Kalau nak guna alasan persaingan sihat

Sejauh mana persaingan kat U lain tu berjaya membentuk graduan Melayu berkualiti ?
Adakah 100% ?

Bila dah kerja ni takde pun graduan UiTM bersi ...

Mungkin Khalid Khinzir maksudkan Melayu kena juga kasik Cina dan India pandai juga ada.

Ini kerna apalah maknanya persaingan jika hanya dgn org2 bodoh tak mengaji.

Wallahua'alam.

Rate

1

Originally posted by rempo at 14-8-2008 03:23
Mungkin juga.Setiap bahasa ada kelebihan masing2.Dulu masa aku sekolah rajin juga aku belajar dengan amoi bahasa mandarin
aku blajar mencarut dlm tamil......

Follow Us
Originally posted by rempo at 14-8-2008 03:23
Mungkin juga.Setiap bahasa ada kelebihan masing2.Dulu masa aku sekolah rajin juga aku belajar dengan amoi bahasa mandarin
aku blajar mencarut dlm tamil......

10% tak terjejas pun ketuanan melayu.....

Originally posted by herrhughie at 14-8-2008 03:07 AM

Oh no, pembohong besar ni. sekali lagi nak provoke ke?
sekali lagi ini dah saya pernah terangkan kpd kamu tapi kamu pura2 lupadan nak reka cerita sendiri...dalam segi islam perangai kamu ni salahtak sebab tak jujur?

Org  cina marah sebab sekolah2 cina dibina oleh cina sendiri (dari tanah sampai ke kos bina sekolah)
dulu gaji guru2 pun dibayar oleh masyarakat cina
akan tetapi mengikut social kontrak, budaya dan bhs ibunda adalah hak non bumi yg tak boleh dicabar
akan tetapi, kerajaan nak masuk campur ingin ambil alih segala2nyadaripada hasil titik peluh masyarakat cina / india (sekali gus nakhapuskan bhs ibunda)
jadi perbuatan kerajaan yg tak bertimbangrasa dan tidak menghiraukanhak asasi non bumi telah mengakibatkan kemarahan masyarakat india / cina

jadi, kamu kata cina marah sebab pelajaran mengikut negara chinaditukar?......ALLAH AKAN HUKUM KAMU NANTI<--sebab kamu bohong

kamu yang berbohong...kementerian tak pernah atau ada usaha nak ambil alih sekolah jenis kebangsaan...cuma dulu org2 cina kecoh sebab bantuan kerajaan ke sek jenis keb cina dapat separuh (tak boleh salahkan mereka sebab mereka tak tau)....

memang la dapat separuh sebab kaum cina nak tadbir sendiri sekolah dan tak mau campurtangan kementerian...kalau kamu dari sekolah cina tentu kamu tau setiap sekolah jenis keb ada AJK tadbir seolah sendiri yang ahlinya terdiri dari penyumbang2 kewangan sekolah...

kalau semua sek cina dibina sendiri (bangunan dan kelengkapan sekolah) dan juga org cina nak kekal kan budaya dan bhs ibunda kat sekolah cina tu bagus lah....sebab tu dapat bantuan pun separuh jer...

Originally posted by rempo at 14-8-2008 03:32
Yang aku nampak kau yg cuba melaga2kan Melayu2 kat sini.Macamlah aku tak boleh 'baca' perangai2 macam ni kat sini.
sib baik ko tak tuduh aku melagakan cina kat sini...........

p/s - ntah sapo yg rasa aku hina cina smpi kredit aku kena tolak.... siot Ace.... nanti aku spam ko baru tau.....

Originally posted by cipanbakar at 14-8-2008 04:54

anak aku mesti la kene skolah kat obesi, baru ada kelas macam papa nya  
kita hantar anak

Originally posted by herrhughie at 14-8-2008 03:07 AM
akan tetapi mengikut social kontrak, budaya dan bhs ibunda adalah hak non bumi yg tak boleh dicabar
akan tetapi, kerajaan nak masuk campur ingin ambil alih segala2nya daripada hasil titik peluh masyarakat cina / india (sekali gus nak hapuskan bhs ibunda)

faham pula bab sosiol kontrak ni
ingatkan tak faham
habis tu, soal bumiputera dan bukan bumiputera pon tak boleh faham lagi ker ?

Reply #252 DTECCONAN's post

itu demokrasi katanya

asal non-bumi buat itu hak termaktub bawah demokrasi....

kalu bumi buat itu racism namanya....

Reply #243 Acong's post

Takde,tapi bolehlah sumbat species cam ko(cina biasa campur melayu)2 3org.Boleh kowtim punya

ishishishmendapaje

Reply #245 pelaga's post

kebodohan kenyataan babi negara

Reply #245 pelaga's post

Reply #245 pelaga's post

Reply #244 Acong's post

Ini berlaku zaman sbl merdeka,zaman baru merdeka,zaman komunis tgh mengganas pun ya,tapi diorang mungkin tak jumpa dalam internet utk copy paste tu.Itu yg purak2 tah tahu

Reply #245 pelaga's post