CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: transporter

UMRAH & HAJI X, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]
Assalamualaikum semua,

Lama tak jengah kt porum,.....wahh....dah ada jemaah yg dpt jemputan panggilan haji ye..
Tahniah pada kicapmanis. Mulakan sesi latihan fizikal dan mental mulai sekarang di samping mendalami bab2 haji/umrah.

Pada frapamocha yg masih menanti tu harap2 bersabar dan kita ramai2 doakan semoga Allah makbulkan hajat kawan2 yang masih dalam proses menunggu.
Penantian itu satu penyeksaan tapi kesabaran itu lebih di utamakan.

Salam kak Aily, bestnya pengalaman haji masa akak tu boleh masak2 lagi.
Seingat saya zaman mak2 pegi haji dulu je yg boleh masak2. Tak kira pekej atau muasassah, masing2 punye pangalaman manis dan dugaan sendiri kan? Yang penting nawaitu kita. Ikhlas.

Reply 241# jellybee

Terimakasih........ doa kwn2 amat diharapkan agar akak dan mrk yg menantikan jemputan istimewa haji dimakbulkan.

Sesi latihan fizikal masih dikekalkan..... harini betis akak terasa lenguh, 2 hari berturut2 round tasik 3 pusingan....tak sedar dah tua ....kena slow down sikit.

Salam kak Aily, bestnya pengalaman haji masa akak tu boleh masak2 lagi.
Seingat saya zaman mak2 peg ...
jellybee Post at 12-4-2011 21:41

W/salam

Akak dengan teman2 sebilik pun tak sangka Maktab kami ada dapur sebab Maktab kami nampak buruk berbanding Maktab lain he he

Ulang tayang Maktab kami dulu Haziq tau lah he he

Post Last Edit by gdb at 12-4-2011 22:26
Reply  kicapmanis

Tahniah dapat jemputan.

Ikut Muasassah ke, ikut package ke sebenarnya s ...
aily Post at 12-4-2011 14:34

sekejap je ye masa berlalu.... baru lagi balik... dah tiba giliran untuk tahun ni plak.....

salah info tu kak...tahun lepas saya pergi dgn pakej gak... arafah takde sedia apa, mina pun takde sedia apa apa... tidur atas tikar getah je.....tapi most of the pakej lain sedia kan kemudahan ni..... tapi ok je takde tilam pun....pergi sana bukan utk tidur pun.....senang sikit nak sembahyang malam malam tak payah nak alih tilam....

masa kat sana tahun lepas.. ada jumpa pakcik sorang tu (muassasah)... dia ckap hotel dia dkt dgn pasar.... so apa lagi beli dapur masak sendiri le... camping punya stail....

so boleh lagik le kot...nak masak sendirik ....

Kak Kicap

Begini lah khemah kami yang ikut Muasassah masa di Arafah tiada tilam tiada bantal cuma beralaskan carpet je. Bawah carpet tu penuh dengan batu batu yang timbul he he

Follow Us
Reply 245# gdb

tahun lepas saya pergi dgn pakej gak... arafah takde sedia apa, mina pun takde sedia apa apa... tidur atas tikar getah je.

Iya ke package tak sediakan semua tu? Baik ikut muasassah lah gitu he he

Khemah kat Arafah. Cuba peratikan ada pokok didalam setengah khemah termasuklah khemah kami. Dalam khemah kami tu ada pokok serta penuh dengan semut api he he.

Ulang tayang

Reply 245# gdb

.......tahun lepas saya pergi dgn pakej gak... arafah takde sedia apa, mina pun takde.....

Assalamualaikum gdb, biar betul!!! tak sedia apa2, pekej mana tu?

Reply  haziq_97

emm...thanks a lot, Haziq!  (nama sama dgn nama anak sulong akak! )
...
kicapmanis Post at 12-4-2011 14:25

saya pun selalu impikan nak tunaikan haji dengan muasassah ..
saya pun insyaallah akan ke masjid klcc ahad ni .. kita jumpa di sana nanti ya ..

Post Last Edit by aily at 12-4-2011 23:17

Untuk Kak Kicap mengimbau kembali

Masa kak kicap gi Umrah 2005 kedai aiskrim depan Masjidil Haram ni masih adakan. Sekarang semua tu tinggal kenangan je. Hotel hotel besar dah ambil alih

Post Last Edit by gdb at 12-4-2011 23:17

Reply 247# aily

ikut muassasah lambat lagi le jawabnye.....tak apa...cuma 5 hari je....anggap je sbg dugaan...hehe

kak jellybee: pakej apa ye???  saya pernah bg tahu dalm thread sebelum ni....

harinie...di KLIA td...menaiki penerbangan ke alor setar...

Asyik-asyik jumpa jemaah umrah....al-nile travel...

Sembang dgn bos pun pasal umrah..

Then naik fligh bau oud..fuuh ingatan kembali pada makkah...

Bukak buku going places..iklan rafflea hotel makkah with kAabah view...sekali lagi sebak...

Turun flight...tgk jemaah umrah andalusia dan gemilang..

Kenapa nie asyik buat saya rindu jer..
Saya rasa macam nak fly terus ke makkah

Bau ..pakaian..bag...semuanya buatkan saya sebak

Kalau saya mampu dh lama saya terbang

Masuk hotel...tgk buku hotel...ada article joint venture hotel nie dgn manazeli hotel madinah..

Sedih lagi...rupa-rupanya harinie. 12 april tanggal saya menunaikan umrah 1st pada tahun 2008...

Makcik aziefa...tarikh nie samakan dgn makcik but makcik pergi dgn MAS atau saudi kot...

12 April...2008...

kenangan yang pasti tak lupa..
Setelah baru 11 tamat ijazah..berbekalkan gaji-gaji permulaan hidup saya menunaikan umrah..

Pakejnya cuma 3550 bagi 11 hari 8malam...itulah cuma mampu bg saya pada ketika itu...

Saya syukur keluar jer 1minggu dh kerja....umrah nie impian sangat lama...posster tanah haram penuh dlm bilik saya

Ibu bapa saya bukan orang senang..so kalau nak pergi tabung sendiri..Alhamdulillah rezeki..

Very excited...saya juga join thread nie dan berkenalan dgn ramai ahli keluarga thread ini...

12 April 2008
Menaiki pesawat PIA...transit di karachi dua jam...flight dari kl jam 1.30 petang..

Makanan beriyani yg sedap..

Transit di karachi...so many pakistani..join us to jeddah..they in ihram..

Kami sampai di jeddah dlm waktu maghrib..then proceed to madinah..sampai di madinah...saya amat terpaku dgn keindahan madinatul munawarah....terus ambik gambar membelakangi masjid nabawi...

12 April2008
Tidak akan ku lupa...kenangan dlm hidup...peluang paling bermakna buat diriku....

Ya ALLAH berilah kami peluang untuk kembali ke rumahMU ..menunaikan haji dan umrah

(posted by mobile)

matahari terbenam kat padang Arafah Haj 1431

Post Last Edit by gdb at 13-4-2011 00:28

Asyik-asyik jumpa jemaah umrah....al- ...Tidak akan ku lupa...kenangan dlm hidup...peluang paling bermakna buat diriku....

Ya ALLAH berilah kami peluang untuk kembali ke rumahMU ..menunaikan haji dan umrah
HUSSAINTAHIR Post at 12-4-2011 23:44

Syukur, Alhamdulillah.....Hussain, muda2 dah menjejakkan kaki ke Bumi Makkah.... peluang yg Allah telah tetapkan buat dik Hussain, DIA juga yg menggerakkan hati Hussain utk mengorak langkah ke sana.

Sayu akak membaca...... akak pon rindu utk ke bumi Makkah. Setuju sgt..... perjalanan umrah akak dan suami dulu juga perjalanan yg paling bermakna buat diri kami. Mmg tidak boleh lupakan....sentiasa terasa rindu utk kembali kesana.
The BEST destination on Earth.

Ingin akak ulangi doa Hussain dan sama2 kita berdoa.....

Reply 226# kicapmanis

Tahniah kak...Alhamdullilah.....
saya bekas jemaah haji muassasah tahun lepas.......

kak....byk kan latihan berjalan2...nanti tak terkejut sgt.....hehehe....

Asyik-asyik jumpa jemaah umrah....al- ...
HUSSAINTAHIR Post at 12-4-2011 23:44

jgn risau.. Insya Allah dpt lah pegi lagi tu!!!

Post Last Edit by aily at 13-4-2011 09:21

Reply 253# HUSSAINTAHIR

Ibu bapa saya bukan orang senang..so kalau nak pergi tabung sendiri..Alhamdulillah rezeki..

AsSalam Sain

Lagi berkat pergi dengan menggunakan tabung sendiri, semoga Allah swt limpahkan rezeki untuk Hussain & teman2 lain mengerjakan Haji pula.

Nak ulang doa ni juga

Post Last Edit by Rosputih at 13-4-2011 11:44

Reply 253# HUSSAINTAHIR

Assalamualaikum Hussain dan rakan-rakan semua,

Tanda-tanda seolah tak lama lagi hussain  akan menjejakkan kaki ke sana lagi....
Rentetan kisah yang hussain ceritakan ini sangat menyentuh hati dan mengimbas kenangan ....

Membaca kisah rakan-rakan yang baru balik dari mengerjakan umrah, sedikit sebanyak dapat mengubat kerinduan...

Ye... kita semua khususnya yang berada di forum ini sebenarnya memang sangat-sangat rindukan kaabah, rindu untuk berada di sisi makam Rasullullah, rindukan tanah suci Makkah dan Madinah......
kerinduan yang tak punya titik noktahnya....

Nak ulang doa ni juga

Reply 250# HasMK

Assalam Has!  

InsyaAllah... kalau ada rezeki kita ketemu & berkenalan di masjid KLCC nanti ek... seronoknya bila dah dpt kawan nih...