CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Hubungan Suami dan Isteri di Gerbang 40 an.

mcm2 citer jiran ko bawak kat porem ni
BATUAPI8888 Post at 6-2-2012 00:24
aku bukan dr golongan VVIP yg nak buka cerita pasal Datuk ke Tan Sri.....yg dapat aku share sebagai panduan untuk kita sesama hanyalah golongan yg mencari makan setiap hari untuk anaka-anak dan isteri....aku rasa yg banyak membaca di sinipun golongan tu juga...cuma malu nak tunjuk muka secara depan...

Post Last Edit by hereana at 6-2-2012 11:51

Reply 240# cmf_blingblings

oklah tuh..harap pn bling kuat semangat..
Reserve harta tuh baik2..mcm i nih bahye bling..
Takut diguda ala2 ereng ajis or adi putra..(motip bg cth mamat 2 nih... )
Boleh ku serahkn segala rete yg ada..
Sian anak2..gigit jari..ngadu kt kubo pak..
Nauzubillah..

Yelah..hati manusia kan..siapa tahu...dugaan pun memcm..
Tk de yg maksum..
Adil itu lebih baik dan elak mgambil yg bkn hak..
Krn dlm pkahwinan..pasti ada sumbangan kedua belah pihak..
Tk byk,sikit pasti ada..

Hubungn di gerbang 40an..

Hubi mmg dah jejak 40 thn..thn lepas...aku....lamaaaa lagiiiiii....
...
hereana Post at 6-2-2012 10:45

Aku siap2 buat wasiat, rete takde la byk tp cukuplah nk bagi kt anak2 klu aku dah takde nnt.... nak kata aku berubah hati nk kawin lagi ka, buat ms ni takde dlm pikiran lagik, tgk la kot dah masuk 40thn nnt tetiba ada hati plak plus jumpa yg berkenan... hahaha

Reply  cmf_blingblings

oklah tuh..harap pn bling kuat semangat..
Reserve harta tuh baik2. ...
hereana Post at 6-2-2012 11:12

so pendapat ko diumr gini dah kena bahagi siap-siap ya?aku ni anak seorg jah, so apa-apapun antara kami dua orglah, cuma aku takut aku pi dulu dr mak aku, maklum kerja travel ni nyawa atas jln, kalau apa-apa jd nak juga bg sebahagian pd mak yg dah bertungkus lumus bela aku dan cucu tunggal dia ni, aku ada gak sembang2 dgn En somi, dia kata mana aci, dia nak gak......pelahap...wahhahahh, ialah duit lakipun bg kita, so kenalah adil

Aku siap2 buat wasiat, rete takde la byk tp cukuplah nk bagi kt anak2 klu aku dah takde nnt... ...
BingkaUbi Post at 6-2-2012 12:13
bg sat nombot tepon bini hang

bg sat nombot tepon bini hang
cmf_blingblings Post at 6-2-2012 15:26

Bini aku tak tau aku berporum... ko nak ni dia buat pe? Nnt dia ingat aku ada skandal plak....

Follow Us
Reply 244# cmf_blingblings

yelah kot..kalu awal sgt nanti takut tak de rete pun yg nk diagih..
Kalu lewat sgt kang..lgsung tk smpat nk defend diri...sbb dh termeninggal..
So,sdg molek ler masa2 nih..lgpun isu harta sepencarian ni bukanlah isu sensitif mana..
Suppose couple patut hilite bende ni selalu sbg reminder..supaya tahu..sumbangn memasing..

Tp org kita nih..harta sepencarian mmg sinonim dgn cerai berai..psgn ada org lain..ada madu..
Masa tu baru ler sibuk nk identify harta sepencarian..pyh ler..msg2 mesti nk rezeb rete..tgh benci membenci..
Padahal boleh jer di discuss elok2..semasa tgh loving2 nih..
Masa tgh bkasih-kasihn ler senang nak bodek rete somi..he..he..

Isu ni sgt penting utk wife2 dlm pkahwinan yg normal..di mana wife biasanya handle belanja2 rmhtangga,brg dapur..anak2.
Dan hubi biasanya membeli & mgumpul harta2 besar cam rumah,kete..so,kalu hubi beli guna nama dia sorang..pyhler..
Kalau apa2 berlaku..sian ler wife dgn resit2 tesco,giant,kindy memasing jerlah..
Same things to hsewife..ada hak yg sama mcm wife yg bkerja..tak de beza..atas faktor sumbangan dlm rumahtangga..
Tp tulah..isu ni kena discuss baik2 & mutually..Lgpun psgn yg saling mghargai dan tidak mempunysi hidden agenda..
Mmg tak de masalah lgsung utk discuss isu nih..
Lainlah mmg salah sorang..mmg ada niat tk baik..tu yg anggap isu harta sepencarian ni dgn mcm2 perception..
Kdg2 kuar tuduhan nk kikis harta ler,tak da sifat saling percayalah..padahal benda ni sgt baik utk masadepan rumahtangga dan especially utk anak2 & ibubapa yg jenis bgantung pd kita..

Dia ambang kemenoposan.......

Reply  cmf_blingblings

yelah kot..kalu awal sgt nanti takut tak de rete pun yg nk diagih.. ...
hereana Post at 8-2-2012 11:19
banyak yg betul ni.

Reply 237# cmf_blingblings

Cakap banyak, pemalas, semua dah labuh, kedut, busuk....semua suami tahan demi anak2....
Bagilah dia peluang untuk dapat kebahagiaan sebelum mati...

Ni yang ramai perempuan tak sedar2

Reply  cmf_blingblings

Cakap banyak, pemalas, semua dah labuh, kedut, busuk....semua suami  ...
nighunter71 Post at 9-2-2012 21:57

sebelum dia bahagia baik aku kasi dia mati dulu..
.....jawab pompuan sambil sinsing lengan baju.....

Reply 251# lavapanas

Tu lah pasal jadik janda tuhhhhhhhhh..

Reply  cmf_blingblings

Cakap banyak, pemalas, semua dah labuh, kedut, busuk....semua suami  ...
nighunter71 Post at 9-2-2012 21:57
tak tahu aku nak komen apa, bagi aku kan night kalau dah rumah tangga tak bahagia tak payahlah tunggu sampai nak mampus baru nak nikah lain, jantanpun umur late 40th bukan kuat manapun, nak perform best2 dgn bini baru yg montok, tegang eloklah masa umur masih muda sikit...tak payahlah tunggu sampai anak berderet...mmg tak bahagia tapi hang lenjan gak kan sampai beranak berderet...dua bulan lepas nikah depa dah cerai, aku ingat lagi peristiwa tu, dia mengandung anak pertama...

kalau aku jd polis tu dari awal aku tak nikah tapi dia ni pun satu penakut...macam dah tak dak pompuan atas donia, igt nikah boleh buat main-main, tunggu tua baru nak cerai...

sebelum dia bahagia baik aku kasi dia mati dulu..
.....jawab pompuan sambil sinsing lengan ...
lavapanas Post at 9-2-2012 22:11

20 tahun dulu dah cerai kali pertama, masa bini tu mengandung 2 bulan, aku tak salahkan laki dia kalau dia nak bercerai, even tak nak nikahpun dgn pompuan ni, tapi yg aku pelik napa yang sampai 4 anak baru teringat nak cerai or nak kahwin lain...napa tak dulu-dulu?

Reply 253# cmf_blingblings

Sebagai seorang ayah....biasanya lelaki akan sabar tunggu anak dia besar dan faham keadaan.

20 tahun dulu dah cerai kali pertama, masa bini tu mengandung 2 bulan, aku tak salahkan laki dia k ...
cmf_blingblings Post at 9-2-2012 23:13

dulu x cerai sebab nak tunggu 4 anak tu lahir....nama anak2 tu dah tertulis d luh mahfuz...boleh?

korang ngumpat mokcik mana ni?

dulu x cerai sebab nak tunggu 4 anak tu lahir....nama anak2 tu dah tertulis d luh mahfuz... ...
lavapanas Post at 9-2-2012 23:29

tergelak baca ulasan ko lava, wallah waalam, aku lebih merasakan si polis ni masih berharap pompuan yg dia kahwin akan berubah dari perangai lama ( yg itu mungkin berubahlah), masa kahwin dulu badan sebesar ayu raudhah, lepas anak 2 dah tukar jd adik sikit dr Shanie. Aku betul2 tak sangka abang polis ni bagi RM900.00 untuk bini dia daftar kat New York slimming tu..wahahhahah warga kampung kalau masuk sini wah!..mmg baiklah bg aku kennnn...aku harap jugalah kalau apa-apapun yg jadi biarlah kita bahagia tanpa melukakan hati anak-anak kita...itu aja..kena tahulah macam mana caranya

tergelak baca ulasan ko lava, wallah waalam, aku lebih merasakan si polis ni masih berharap pompua ...
cmf_blingblings Post at 9-2-2012 23:37

gelak apsal...hidup mati semua dah tertulis kat one big masterplan of The Greatest Planner...

nak terangkan satu satu panjang sgt...

gelak apsal...hidup mati semua dah tertulis kat one big masterplan of The Greatest Planner. ...
lavapanas Post at 9-2-2012 23:48

Kalau dah ada yang halal dirumah, tapi masih pilih jalan untuk melakukan zina diluar...now tell me..would this too already transcripted in the loth mafhfuz siperilaku tersebut?

I am beginning to sound like someone kan?