CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: liplicious

[BEST]Keluargaku Diganggu Saka! Real Story

malam ni sambung baca kat hp.. hopefuly saka2 dlm cete TT tk mngangu lena ku

intan_smsb posted on 28-11-2013 05:11 PM
seram seram lah baguihhh mencabar minda yg beku..

Kakakaka... Tak sesuai tuk ai yg berjiwe penakut kekdahnyee...

cagOO posted on 28-11-2013 06:45 PM
Kakakaka... Tak sesuai tuk ai yg berjiwe penakut kekdahnyee...

Kikikiki... klu betul2 penakut mmg x sesuai... krg memalam ada peneman... kikiki

intan_smsb posted on 28-11-2013 07:32 PM
Kikikiki... klu betul2 penakut mmg x sesuai... krg memalam ada peneman... kikiki

oii.. jgn la ckp bebukan

tetiap hari mesti buka thread TT ni
berdebar rasa baca pengalaman eluarga
harap ibu TT sihat lah ye

ashes2ashes posted on 16-11-2013 03:23 PM
Salam, TT... sebenarnya kisah TT ni banyak persamaan dengan apa yang family ash tengah lalui ni. Ato ...
dalam kul 2 pagi camtu, mak sedara terjaga dan terkejut nampak atok ash duduk bersila tepi dia kat ruang tamu tu. tangan dia pulak mendepa, siku bengkok pastu jari menghala ke lantai, ala, macam bentuk L terbalik... seolah-olah ada 'sesuatu' tengah pegang bawah ketiak dia.
uiiihhhh... seramnya.... tgh tido tetiba jaga ada org kat sebelah buat camni.... kalau aku terus menjerit kot!

Follow Us
sedih pulak baca part last tu.... mungkin ibu TT dh tk berdaya nk lawan benda tu, bukan dia tk kesian anak2 dia... terus kan berusaha, jgn putus asa... apa2 update kat sini eh...

mmm... TT... penangan citer TT mcam ilah pulak.. huhu.. ternanti2 gak hapdate.. semoga semuanya baek2 belaka ya TT...

sori lh semua...aku mmg tersangat busy sbb dah hujung thn ni banyak benda nak disettlekan..mana nak review KPI lg...staff evaluation lg.....kursus sana sini....anak2 cuti sekolah..1001 benda nak diuruskan. Minggu lepas pun tak sempat ziarah ibu sbb outstation tak habis2.

mana nak sambung yer......

ok ni part kesudahan yg berlaku bila kemas bilik ibu,,,

..............................................................................................................................................

Bila hari dah siang, aku dan Kak E sambung kemas bilik ibu, berdebar2 aku sbb kes kak E dan Kak N kena serang tu...entah2 lepas ni giliran aku plk. Kak N kata masa mlm tadi (yg ibu bangun kul 3 pagi nak mandi tu) bunyi serangga seperti ala2 cengkerik bertalu2 dr arah bilik ibu. Kami pasang lampu dlm bilik sblm tu, igt tak aku dan kak N baca quran sorang satu juzuk.....so, ada serangga yg marah. Kak N takut nak tgk...sbb sblm ibu bangun nak mandi tu rupanya kak N dah kena tindih dan kaki kena gigit...dia tak bole gerak even nak usik aku kat sblh pun tgn rasa tak bole angkat...mmg laknatullah benda tu!

Back to proses kemas mengemas..kami percik kan air penawar ustaz kat barang2 ibu dan wardrobe....sbb ustaz suruh wat gitu...sblm tu azan. Proses tu tak lama sbb smlm dia org dah kemas half way....alhamdulillah aku terselamat...tak der benda2 pelik berlaku.

Lepas siap dlm bilik..kami gi are blkg rumah pulak...ibu ada dapur basah yang dindingnya terbuka....ibu suka  masak dan rebus2 benda2 yg makan masa lama kat situ mcm waktu raya rebus ketupat, masak rendang or time kenduri kendara...kat situ ada satu kitchen cabinet lama yg ibu sayang...dah uzur sgt cabinet tu pun. Bila kami bukak, jumpa banyak daun2 herba yg dah kering...mungkin ibu punya akar2 kayu. Ada barang2 lama mcm botol2 air mineral yg dah kosong dan barang2 hardware tinggalan arwah ayah. Masa kemas ni Kak E kena serang...tak kuat sgt cuma sakit mcm kena tekan2 kat tgn dia....laki kak E azan, simbah air penawar..slowly dlm tempoh 3-4 minit kesakitan pun hilang. Kami pun hidupkan api..bakar kabinet lama tu dgn barang2 lama tu sekali kecuali barang2 hardware arwah ayah. Marak ,merah menyala api yang membaham kabinet dapur lama ibu tu..kalau ibu sihat lah,, jgn harap kami dpt sentuh barang2 dia dan humban dlm api mcm ni....mimpi lah huhuhu.

Aku balik lepas mandi coz nak amek anak2 di rumah pengasuh...Kak N pun balik gak ke rumah dia yg amek masa 3 jam lebih dr rumah ibu. Tinggal Kak N yang akan temankan ibu sampai lewat ptg sementara tunggu giliran Kak x pulak.

Cerita Kak N - dia sms mlm tu

kaki dia sakit, rasa berdenyut2...lepas maghrib dia baca quran...masa tu dia dgr bunyi cakar2 kat tingkap cermin..masa tu anak bujang dia ada dlm rumah, bila anak dia tgk kat luar...tak der sekor kucing pun. Bila anak bujang kak N keluar gi lepak dgn kekawan tinggal kak N sorang, laki kak N ada keje kat tempat lain tak ikut balik sekali..kak N balik dgn bas aje. Masa tu Kak N dengar bunyi serangga mcm dlm bilik ibu hari tu....bunyi serangga tu "syiiiitttttt syyyiiiiitttttttt.....berulang2. kak N tak pasti bunyi serangga apa, nak kata bunyi pelesit pun kami tak pernah dgr pelesit bunyi mcm mana. Lama jugak ada dlm 5 minit...masa tu dlm pukul 10 mlm. Kak N buat dek jer....malas nak layan bunyi kat luar rumah tu.

Cerita Kak E

Around pukul 3-4 ptg, lepas zohor kak E berehat2 dgn family dia kat rumah ibu. Kak E kata ada bunyi serangga tu dari arah halaman rumah, ada pokok pinang kecil yg tingginya 3 meter. Pokok pinang tu mmg ibu sayang sbb batangnya warna kemerahan dan mmg hidup subur. Rasanya ada 2-3 btg pinang tu. Kuat bunyi serangga syiiittt syittt tu..kak E suruh laki dia gi tgk, tapi abg ipar aku malas nak layan..pedulikan lah katanya.

Cerita aku

aku punya risau entah apa pulak yg aku kena..alhamdulillah aku ok...family pun ok. Kat rumah tetap mcm biasa, cuma sejak kes ibu ni aku lebih kerap baca quran, setiap hari...ada kebaikan di situ. Kalau tak sesekali jer mlm jumaat aku baca yassin...now, dah jadik rutin. Rasa tak bole tidur without baca ayat suci dan baca sikit al-ma'thurat. Kak E kata, ustaz yg dia jumpa tanya sama ada dia anak bongsu, dia kata tidak.  Ikut kata ustaz, anak sulung dah kena kacau..maybe lepas ni dia attact anak bongsu...tapi yg teruk kena adalah kak E - anak ke 7 dari 9 beradik. Maybe sbb Kak E rapat dgn ibu 2-3 tahun kebelakangan ni. Aku mmg busy jer, dan satu lagi aku mmg mls layan ibu bab2 berubat tradisional ni...ibu mmg tau pe'el anak bongsu dia ni. Aku ada kedegilan aku yg tersendiri..ikut perangai arwah ayah aku, putih adalah putih..hitam adalah hitam...kaler kelabu tak der dlm perkiraan aku..kununnya lah huhuhu. Tapi walau mcm mana pun aku tetap beringat2 dan berjaga2....mohon perlindungan Allah dgn sihatNya Al-Muhaimin...yg maha memelihara.

alhamdulillah menurut kakak2 ku yg menjaga...slps kes kemas bilik ibu tu, ibu nampaknya semakin pulih. Sudah boleh berjalan pelan2 tanpa tongkat. Sudah mula ada selera makan. Ingatan semakin baik dan cakap2 merepek dah kurang..sesekali aje. Panas badan pun hanya sesekali..ibu dah jarang bangun dan mandi tgh malam. Good progress....yg penting ibu dah mula solat tapi ttp dgn pengawasan anak2 lah.

Mlm tadi aku sembang lama dgn ibu di telefon...aku cakap aku akan balik jaga ibu sabtu dan ahad....adik beradik lain ada hal..bagi lah peluang dia org berehat. Cuma aku berdoa pada Allah agar benda tu dah pergi...dan tak kacau anak2 aku lagi. dan aku nak ibu beristighfar sebanyak mungkin ...dan kalau sempat nak habiskan 1-2 juzuk alquran lg....kami kena baca 30 juzuk dlm rumah ibu, pesan ustaz lah.

Nanti minggu depan aku update lagi......doakan ibu aku pulih dan hidup kami semua bebas gangguan ok.

dan aku masih nak tau, mcm mana benda tu bole ada bertahun2 dlm rumah tanpa kami sedar, sungguh mmg tak der benda2 pelik berlaku selama ni...cuma lepas arwah ayah meninggal 3 tahun dulu, pernah anak aku yg umonya around 2 thn masa tu takut nak masuk bilik air yg attch dgn bilik ibu..mmg dia nampak takut sampai kaki tak mo jejak dlm toilet tu...sampai nak memanjat2 badan kita..dan mata dia melilau tgk dinding dan siling . Ada jugak anak tetamu yg kecil umo lingkungan 5-6 thn yg dapat pengalaman ketakutan yg sama, tak lama dr kejadian anak aku tu. Tapi kami abaikan saja sbb tak der benda2 pelik pun yg berlaku sblm dan slps kejadian budak2 tu...

........................................................sampai jumpa lagi. Last edited by liplicious on 6-12-2013 01:47 PM

Ada satu citer, aku rasa mcm ada kaitan dgn ibu.....

Dari pengalaman aku sendiri....masa aku melahirkan anak yg ketiga, aku berpantang kat rumah ibu. Mmg ibu betul2 berhajat nak jaga aku sedangkan kudrat ibu tak sekuat mana...kejadian ni berlaku kira2 setahun sblm ayah aku meninggal. Kiranya arwah masih ada masa tu.

Tak ada yg pelik masa dlm pantang tu, cuma ada masanya ibu akan mandikan aku dgn air rebusan daun2 herba...dan ibu suruh aku stim muka, minum air akar kayu resepi ibu sendiri siang malam pagi petang. Ibu urut aku hampir setiap hari....dan aku rasa badan aku mmg cepat segar. Ibu ada kata " ibu dah jaga busu cukup2 ni..busu tgk nanti...bila masuk keje, semua org akan perasan busu nampak berseri2 nanti..." Aku buat tak reti jer kata2 ibu...umo pun dah pertengahan 30 an masa tu, seri apa pulak lah yg ada.

Tapi, mmg betul ibu cakap....bila aku naik keje, ramai yg tegur rupa aku..Staff lelaki dan perempuan ramai yg cakap aku nampak rupa lain, tak mcm selalu konon skrg  nampak cantik dan fresh (harap jgn muntah yer). Mcm aku ni masa pantang gi spa pulak dia org kata....wajah nampak berseri2 kata dia org. Ada yg tanya rahsia apa...sblm2 ni lepas pantang tak der siapa yg tegur. sama je..aku tak terfikir apa2//maybe sbb ibu jaga aku betul2..banding masa anak2 sebelum ni ada yg aku pantang di rumah ibu dan ada yg aku pantang di rumah sendiri...masa first kat rumah ibu tu ibu jaga mcm biasa jugak cuma ibu tak kata pun...nanti org akan perasan perubahan aku.

sampaikan ada yg nak tau apa akar kayu yg aku minum..aku kata ibu buat sendiri, tak dijual di kedai2 jamu pun. Dan mmg bila aku compare gambar2 aku sblm dan slps bersalin mmg ketara berbeza aura kat muka....kat fb ada yg komen nampak berseri lps pantang. fakta ni, hahahaha...adakah ibu guna ilmu seri wajah kat aku?....adoiyaiiiii takutlah bu. Kenapa baru hari ni aku tersedar?....

Better tt ty ustaz kot boleh Chek.

Fuh..dr subuh membaca tanpa stop... harap sambung lg ye...

still waiting for new update!

Best citer tt ni. Aku tak sabar nak tau betul ke saka tu mak tt yang punya.. Masih jauh lagi nak ending citer ni. Harap2 tt sihat selalu agar dapat update

asyik ler busy tapi akhirnye dpt habiskan merempit...
update tau minggu depan lepas jaga mak awak tu...
saya pn nak tahu gak apa2 yg perlu wat bila berdepan dgn saka2 laknatullah ni...

habis khatam sampai page nih..
cite TT best..
nanti dah free update la lagi..

camne dengan kesihatan mak TT.
semoga dipermudahkan semua urusan.
mesti TT bz ujung2 tahun ni

best la thread ni. Sian keluarga tt. bertabah la ya.

Tt nanti apdet tau.

Best la cita ni wpun seram..

liplicious posted on 6-12-2013 02:10 PM
Ada satu citer, aku rasa mcm ada kaitan dgn ibu.....

Dari pengalaman aku sendiri....masa aku mela ...

salam TT...
saya juga pernah di ganggu saka seperti awak...tapi rasanya lebih teruk dari awak...
saka tu mmg tak boleh dibuang...tapi boleh diperalih...
diperalih tu maksudnya bukan transfer pada orang lain ke apa.....tapi beralih tempat atau suruh dia balik ke tempat asal...
orang zaman2 dulu memang banyak ilmu....ilmu yang bertentangan dengan aqidah...kesannya pada kita generasi hari ini yang tak layan benda tu semua.
salah satu cara nak kurangkan gangguan buat jamuan dia balik...
ur mum mesti pernah buat jamuan untuk benda tu before ni....
tanya ur mum apa bentuk jamuan yg dia pernah buat.....pulut kuning ka, ayam panggang ka, kambing golek ka apa....
tapi nnt kalau uols buat jamuan tu jgn makan pulak....just buat jamuan tu pada dia utk kurangkan gangguan....
selagi dia tak dapat pengganti mmg seluruh ahli keluarga kena kacau...believe me...
and kalau you nak peralih saka, jgn buat sekerat-sekerat ja....
semua family member kena buat, sebab benda ni ikut darah...kalau ada yang banyak songeh tak nak buat bg alasan
karut la tak percaya la apa la, nnt kalau uols buat tapi ada yang buat kena ganggu jugak balik...
family member tu i mean mak sedara you semua kena buat...
dlm kes I my family ja yg buat sekali mak sedara pak sedara semua kena dah jadi masalah pulak..

percaya tak disebabkan saka my mum and my dad sejak kawin 28 tahun yg lalu selau bergaduh...ada ja tak kena...
saka ni dari family belah my mum...tapi sejak my dad bertegas tak bagi my mum balik kg jumpa mak dia and kitaorang buat peralih....dh ok dah...
sekarang kira mcm saka tu dh totally takde lah....

saka ni bukan kira orang alim takde ke ade ke x.....
hampir semua orang ada saka disebabkan ilmu yang tok nenek moyang kita dulu amalkan....ilmu kebal lah, ilmu jaga kampung, ilmu mak andam la...
mcm2.... I pernah jumpa sorang ust ni, mmg alim tapi panas baran sebab saka dia....ada masanya ok dtg angin habis semua orang kena maki...sebab dia tak layan saka dia habis satu keluarga kena kacau..