CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: xanderz

Bila novelis demand macam2 untuk drama adaptasi novel beliau!

vespa_oren posted on 7-5-2014 12:54 PM
Yeap heroin dia mesti iron lady

aku ada bnyk novel creative tpi koleksi abang aku, pas balik ...

haa.. ingat.
norhayati berahim ni antara yg penulis brand creative yg femes.
sedap je ceritanya..tapi aku tak ingat la..
ada ke babak2 kucup2 bagai dlm novel dia?
mcm takde je.

yg novel2 baru ni beria dok imagin adengan kucup and adengan dlm bilik tidur
tak tahu la cmn perasaan remaja2 ni baca.
kalau remaja purba baca dah tentu rasa

bitterchoc posted on 7-5-2014 12:37 PM
Berapa bayaran kepada penulis jika novel diadaptasi? Ada sesiapa tahu?

only 3k if ke tv3.. ( xkisah la rating.setinggi awan..slot mane..same je)

astro xtau..mebi mahal sikit..

so sbb tu ade penulis xhadap adaptasi...royalti mereka pn dh lbh 50k setahun.

cloudy_83 posted on 6-5-2014 05:54 PM
tak pernah baca novel ni,
tapi bunyinya macam kak ziela lagi menghayati plot dari penulis sendiri.. ...

ikut novel, hero yang kaki clubbing.. heroin memang dari azali ustazah.. ke ziela jalil ni cakap pasal novel lain? tapi kalau ikut tajuk and author kat first page, hero yg clubber..

cintalara posted on 7-5-2014 11:09 AM
itu alasan kau aje. berlambak novel2 berkualiti kau boleh jumpa sekarang ni. budak2 sekarang mmg s ...

cara porumer lain ckp mcm karya skrg ni xde yg berkualiti langsungtarap sampah giteww....statement aku klau baca betul2,tu bkn alasan tp saje nak tgk hakak2 kt sini kot2 ade yg sentap ngan statement aku trus tunjuk skill menulis novel ke....mmg jumpa pn novel yg bagus...kt pbkl aritu aku ngan ayah aku borong novel2 yg sesuai utk bacaan family hoccay.lesap baucer buku100 hengget...kowser nk beli buku2 spesis2 tajuk jantanku pondan lorong,menantuku gila kuasa segala bagai etc..sudah2 la tu...buat bazir baucer buku aku jah

btw,xde maknanye aku x prnah baca novel lama...melambak je novel2 lama yg kt asrama aku dulu

mala0n posted on 7-5-2014 11:36 AM
kalau carik, mesti jumpa.

memang jumpa pun...buku novel lama secondhand pn banyak jual kt internet..xperlu carik,cuma google jah

shiraloveyou posted on 7-5-2014 02:58 PM
cara porumer lain ckp mcm karya skrg ni xde yg berkualiti langsungtarap sampah giteww....stat ...

tetiba off topic, uols sebut pasal baucer buku, tetiba teringat yang start 1 mei hari tu dah tak boleh beli novel dah. Boleh beli buku akademik dan journal jah...
Ada hikmahnya kot untuk mengelakkan bebudak beli novel takde faedah tajuk pelik2 tu...

Follow Us
razeadel posted on 7-5-2014 02:51 PM
only 3k if ke tv3.. ( xkisah la rating.setinggi awan..slot mane..same je)

astro xtau..mebi maha ...

3K jah!???? Giler punya ciput, tak berbaloi langsung bagi aku. Kalo bagi 10K logik la jugak... Senang2 producer2 ni 'rembat' idea dia, olah sikit2 then bagi penulis tu 3K jah?? memang tak patut! Tak kesahlah karya dia tu sampah hawau ke apa kan, tapi tu tetap idea dia, susah payah dia menulis walaupunn....
Last edited by kjk_2006_256 on 7-5-2014 03:14 PM

kjk_2006_256 posted on 7-5-2014 03:13 PM
3K jah!???? Giler punya ciput, tak berbaloi langsung bagi aku. Kalo bagi 10K logik la jugak... Sen ...

yep..dedulu ingt dlm 10k..rupenye 3k je..

cume sales konpem la kebabom jika adaptasi...

tu je la yg nmpk...sbb tu ade penulis x hadap sgt...3k tu celah gigi dorang je (sori klu yg terasa)..

tp royalti dorang lg berpuluh kali ganda..kalah pendapatan artis..

Last edited by razeadel on 7-5-2014 03:19 PM

cintalara posted on 7-5-2014 12:49 PM
cer tgk FB, tgk grup2 peminat novel yang bersepah tu. cer tgk siapa ahli-ahli tegarnya? umur2 mana ...

Sorry dear.... me tak banyak masa nak kaji perkara2 begini... dah meka minat... bior ler.. depa membeli pun tak mintak duit ngan me... yg rasa seronok membaca depa... yg kita nak jaki sangat tu dah kenapa??  

pinkzara posted on 7-5-2014 02:49 PM
haa.. ingat.
norhayati berahim ni antara yg penulis brand creative yg femes.
sedap je ceritanya. ...

Norhayati Berahim novel dia dulu2 mmg best... me suka sangat.. tapi novel2 baru sejak dia bukak publisher sendiri dah tak baper best la..kadang2 baca sekerat jalan jer....

Sayamama posted on 7-5-2014 03:22 PM
Sorry dear.... me tak banyak masa nak kaji perkara2 begini... dah meka minat... bior ler.. depa me ...

tak de maknanya nak jaki. ni la dia, asal ada yg kritik mesti dikata jaki. masalahnya novel sampah yg di adaptasi sgt meloyakan dan tak membantu membangunkan minda pun. merosakkan lagi ada. so kalau tak de masa nak kaji, tak perlu mendakwa ai memaki tak tentu pasal. mohon baca komen2 forumer lain.

shiraloveyou posted on 7-5-2014 02:58 PM
cara porumer lain ckp mcm karya skrg ni xde yg berkualiti langsungtarap sampah giteww....stat ...

tahniah. anda tak tergolong dalam kalangan manusia2 yg rela merosakkan minda sendiri.

cintalara posted on 7-5-2014 03:33 PM
tak de maknanya nak jaki. ni la dia, asal ada yg kritik mesti dikata jaki. masalahnya novel sampah ...

ok then.. up to u....

tq n peace...

kjk_2006_256 posted on 7-5-2014 03:10 PM
tetiba off topic, uols sebut pasal baucer buku, tetiba teringat yang start 1 mei hari tu dah tak b ...

memang pun....elok la jgk x boleh beli novel camtu..ayah iols pn dh bising sbb asyik beli novel x menjana minda...katanyer cuba2 la beli buku2 motivasi agama guna baucer buku tuh..ade pekdah skit

Sayamama posted on 7-5-2014 03:50 AM
for me.. adaptasi yg berjaya... LYMA, BKATC...

Novel RAM better jgn di adaptasi.. baca novel p ...

agreed about novel-novel karya RAM .

harap-harap RAM xkan benarkan mane2 novelnya diadaptasilah.. kompem kelaut nanti..

lagi-lagi kronologi laksamana sunan. indah sangat peribadi saifudin. xde pelakon boleh jadi dia..

ellZack posted on 7-5-2014 02:56 PM
ikut novel, hero yang kaki clubbing.. heroin memang dari azali ustazah.. ke ziela jalil ni cakap p ...

novel baru penulis Ya Maulana tu yer laa. heroin memang sosial. kaki kelab. lelakinya Maulana.
tu I cakap. ZIela ni tak baca pun novel tu.

shiraloveyou posted on 7-5-2014 03:02 PM
memang jumpa pun...buku novel lama secondhand pn banyak jual kt internet..xperlu carik,cuma goog ...

haa bagus la. takyah bayar mahal2, tapi bacaan berkualiti

cintalara posted on 7-5-2014 03:36 PM
tahniah. anda tak tergolong dalam kalangan manusia2 yg rela merosakkan minda sendiri.

skrg ni klau iols nak beli novel pun kena pilih2...skrg ni citer banyak yg lebih kurang...balik2 citer yg sama..

aku harap buku fixi seterusnya diadaptasi ke drama pulak selepas adaptasi pecah ke filem nan hadoooo

tennis posted on 7-5-2014 03:58 PM
novel baru penulis Ya Maulana tu yer laa. heroin memang sosial. kaki kelab. lelakinya Maulana.
tu ...

mungkin dia salah baca agaknya.. nak buat cerita PLK, tapi g baca YM.. dah banyak sangat novel kat rumah, confuse agaknya..