CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jingodeep

CLOSED

Close [Copy link]
Kalu ada thread mendapat laharan paling laris,aku vote thread tt ni.

Dari awal page sampai ke saat aku komen ni,sume pakat balun tt. seingat aku,mana-mana thread problemo macam mana sadis skalipun masalah itu,tetap ada jugak porumer yang menyokong tuan tanah. ini bule dikatakan 100 perseng porumers seia sekata sehati sejiwa berkongsi idea dan nasihat yang sama...

Ko kalu tetap tegar tak dpt2 lg hidayah,aku sejest ko pi terjun gaung la TT...:lol

owh before that,jgn lupa langsaikan semua tuntutan nafkah ex wife ko tuh.lps tu ko nak terjun pun terjunlah takdak sape nak kesah.

jingodeep posted on 28-11-2014 09:30 PM
bapa dia loaded la..ada pencen dkt rm3k..berkira sgt la ..nak jimat konon..bile eksiden salahkan a ...

dah memang salah awak pun..mana boleh bekas bapak mertua awak yang tanggung anak awak.Masa awak niat nak cerai tu,awak suruh dia balik rumah ayah dia,dan awak tak nak bayar sewa rumah,itu pun dah nampak silap awak..Belum lafaz cerai semua tanggungjawab masih dibahu awak.Tak pi kursus kawen ke dulu??cetek nya pengetahuan awak bab2 rumahtangga ni..                        

Serius aku sedih baca mengenangkan ex wife dia dpt laki lelaki yg lahanat tergamak buat smpai mcm tu sekali
Apepun she deserves better man than tt bodoh bangang live in denial nie Last edited by Sweetnye on 29-11-2014 02:36 PM

Tt x sanggup dah nk masuk porum pasni.bertabahlah tt wei..sape soh bangang botingkek...hrp ko sedarlah cepat2 betapa bedOsanya ko ngan mak bapak ko kat ex n anak2 ko. Sampai mati pon tanggung rasa bsalah. Dh 8 taun pon x sedar2 lg...astaga

jingodeep posted on 29-11-2014 12:39 PM
hari ni aku langsung takde mood..aku langsung xlalu mkn..bini aku tya aku knp aku mcm tak ...

ko pergi terjun lombong ajele

hari ni aku langsung takde mood..aku langsung xlalu mkn..bini aku tya aku knp aku mcm tak ...

Kompiden sgt ko x masuk neraka.kakinsatu lagi dh nk masuk sbb x jaga kebajikan anak2 ko ngan ex wife.bini ko skang mmglah bagus sbb takat spm level je mcm yg ummi ko nak.jgn bahagia sgt bro..baru je kawen tu.sempat lg nk ngutuk ex wife ko..mmg ko ni saiko betul.xpayahlah jumpa ex ko sbb dia sejuta kali x hengen kat ko.laki dayus

Follow Us
AKU MENYESAL baca thread ni.
Aku yang stress

aku rasa baik laki or pompuan semua menyampah dgn crita TT...

sampai aku tau tau nak komen mcm mana..

insaflah TT... wlopun ko dah khianat kat exwife ko, tapi dia adalah ibu kepada 2 org anak2 ko. and that's a fact.. bagilah nafkah kat diorang, ingatlah kesusahan ex wife ko hidup dgn ko, melahirkan diorang, membesarkan diorang walopun diri dia skrg nie tak sempurna dulu...

jgn pulak anak2 ko skrg nie buat ko mcm tu pulak nanti...or bini ko ker... hidup nie umpama roda..

Clover_Hill posted on 29-11-2014 02:25 PM
Kalu ada thread mendapat laharan paling laris,aku vote thread tt ni.

Dari awal page sampai ke saa ...

A'ah kan... 1st time jumpa TT kena lahar kaw2 kat FD ni... xlarat nak selak setiap page, main lompat2 je baca coz rata2 forumer mmg  'sekolah'kan TT...

So TT, dr sini ko dah patut sedar dimana ko berdiri skg... sedangkan kami yg takde kaitan ngan ko pun ngutuk tindakan ko, apatah lagi ur ex. xperlulah ko asyik salahkan org lain atas kegagalan rumahtangga ko... coz klu ko xubah perangai, xmustahil pisang tu berbuah 2x. Klu ko terus2 salahkan ur ex n anggap nafkah utk anak2 tu membebankan n menyusahkan ko, ko jgn heran klu rezeki ko semakin sempit. Rezeki bukan dr segi kewangan jer, byk benda adalah rezeki... ketenangan, kesihatan, keluarga etc... Gaji dekat 5k tapi ko rasa xmampu nak bagi anak2 ko rm800 sebln? Ko berkira... tu pasal rezeki pun berkira ngan ko. Cam org kata, rezeki yg berkat adalah bila sikit mencukupi, bkn saja utk diri malah boleh diagih2kan...  Tapi rezeki xberkat cam minum air laut, nak byk dan byk lagi tapi tetap xmencukupi.

Dr cerita ko ni... rasanya, ko kena byk belajar lagi bab tanggungjawap dlm rumahtangga... rajin2 kan diri dgr ceramah agama... dlm tv byk jer ceramah2... klu tak, dgr yg online pun boleh. Lebih afdal klu ko gi masjid... bwa sekali family ko dgr sama. Semoga kehidupan ko lebih aman lepas ni.

kenapa tt nak kerja overseas sgt at the first place? tinggalkan bini anak? berbaloikah? sebagai seorang wanita dan isteri, makcik rasa lagi kesian dengan bini tt. tt sepatut ada di sisi dia semasa awal2 kawin, lebih2 lagi anak yg sedang membesar. takdir dia dan anak tt dilanggar itu ketentuan Allah, tapi kena ingat, ada betulnya, kalau tt ada dengan dia, jaga anak bini elok2, mungkin tidak akan berlaku. sampai bini ada komplikasi. kesian. mungkin bekas isteri mengalami tekanan perasaan juga. makcik pun akan marah kalau anak dara makcik ada parut kat muka. tapi tt dari gaya penulisan tt, macam tt redha sj. tiada usaha ke nak pulihkan? anak tu. hasil benih.

lagi satu, kenapa nak menyibukkan diri dengan perempuan lain, setinggi mana pun level islamik dia, dia tetap perempuan ada nafsu/hati. tindakan tt minta nasihat tu poyo sangat. dan perempuan itu juga poyo. nak bagi nasihat rumahtangga dengan laki orang. kalau dia tau batas hubungan dalam islam, tidak akan dia terhegeh2/menyibuk bagi sepatah dua nasihat utk tt. dia tau maruah dia mana sebagai seorang perempuan yang tidak akan mencampuri hal rumahtangga org lain. terutama suami orang.

nafkah itu adalah tanggungjawab suami/bekas suami. jangan nak pandai2 lari. apatah lagi berkira. kalau penat jadi lelaki, sila potong bebird, jadi pondan.

kdg2 lelaki ni berasa dirinya saja betul.  

maaf kalau emo. ni setetment jujur. kalau rasa nak hencap makcik ni, hencapla. lagi baik jujur, dari berpura2 cakap tt ni baik, nice, owh kesian, bla bla.

salam

Risma posted on 28-11-2014 10:45 PM
Ya Allah...kesiannye kat x wife tt.....seumur hidup merana.....

dia tak akan sedar tu kak, sedih lelaki macam ni wujud kat dunia. dahlah menyusahkan bekas isteri.

ntahlah...saya doakan bekas isteri sihat dan tidak teringat lagi kisah lama supaya dia boleh move on dan bangkit.  inshaAllah.

happydot posted on 29-11-2014 02:50 PM
A'ah kan... 1st time jumpa TT kena lahar kaw2 kat FD ni... xlarat nak selak setiap page, main lomp ...

Ai x skip walau satu pun komen dari porumers..punyala gigih..kehehe..but what i can say is,apa yg dok bergelodak dalam my otak sume dah dilakar oleh semua porumers di sini. Thus jimat dah kat situ,x yah nak perah otak dan perasaan mentarbiah si jejans sorang ni..

Tak penah ai tengok ada consensus yang mantop seumpama ini dalam mana-mana thread kt FD.

Syabas tt..hang dah marked urself as the first person yang menyatu padukan semua porumers; BERSATU KITA TEGUH BERCERAI KITA JUMPA DI MAHKAMAH..gitu...

mmg lah bini ko skrg taknak tinggalkan ko..sebab dia tak keje... kalo ko balik ke xwife ko, entah2 ko nak ceraikan dia...mana dia nak pegi..dahla nak besarkan lagi anak ko ..kembar pulak tu..kang silap2 hb ko taknak bagi nafkah kat dia mcm ko buat kat exwife ko skrg..

yela, mana tau ko nak kawin balik kat ex wife sebab ko tanak bayar nafkah..lagipun exwife ko tu cikgu...gaji cikgu besar wor..

(aku rasa bini ko carik exwife ko sebab dia nak pastikan ko tak kawin balik kat exwife...)

jingodeep posted on 28-11-2014 11:01 PM
klu aku tinggal kete kt dia punn dia bukan reti bwk..masa tu dia baru setahun dpt lesen P..dia pun ...

kenapa tak ajar? tiada masa? makcik dulu dlm sebulan P, suami hari2 teman sebelah. bawa ke sana sini. ajar. bagi kata2 semangat. 2-3 bulan lepas tu, makcik dah drive sendiri. alhamdulillah ok. sampai sekarang suami izinkan bwk, nasihat bw bagus. hati2.

kalau tt buat mcm tu sedari awal, mesti x wife boleh drive dengan yakin dan selamat. inshaAllah.

mungkin tt mengharap x wife tu independent. sedangkan tugas suami adalah membimbing isteri.

rosasa posted on 29-11-2014 02:54 PM
kenapa tt nak kerja overseas sgt at the first place? tinggalkan bini anak? berbaloikah? sebagai seor ...

Tiada yg benar melainkan yang benar-benar aja apa yang makcik express kan di sini.

Tinggal nak amek port ke tak je si tt ni. anak umi kan..segalanya umi je yg betul................!!

:p

rosasa posted on 29-11-2014 02:54 PM
kenapa tt nak kerja overseas sgt at the first place? tinggalkan bini anak? berbaloikah? sebagai seor ...

ex tt ada antar anak tu ke spital swasta pastu tt komplen kenapa x g spital gomen je

Clover_Hill posted on 29-11-2014 03:06 PM
Tiada yg benar melainkan yang benar-benar aja apa yang makcik express kan di sini.

Tinggal nak  ...

kalau kerja kat overseas tu gaji beratus ribu takpa jugak. ni.....berkira

ingat dalam drama, harian metro saja ada cerita mcm ni, rupanya memang wujud

tiramisuu posted on 29-11-2014 03:06 PM
ex tt ada antar anak tu ke spital swasta pastu tt komplen kenapa x g spital gomen je

kesian anak tu, haizzzz...

kazen perempuan makcik, tangan dia tertumpah bubur panas dari kecil, ada parut sampai sekarang, hari2 mak ayah dia, cakap menyesal. berbotol2 bio oil dorang belikan. ada juga perubahan. syukur.

sampai sekarang,dah nak middle 20an, dia tak dibenar masuk dapur, masak atau apa2 sj. sayang ibu ayah kepada anak.

rosasa posted on 29-11-2014 07:03 AM
kenapa tak ajar? tiada masa? makcik dulu dlm sebulan P, suami hari2 teman sebelah. bawa ke sana si ...

itu la yang saya pikir jugak makcik..dah nak pergi jauh ajarlah wife pandu kereta..sia2 amek lesen tu..dia lepas tnggjwb kat ayah mentua je..tak pikir plak dia kalau orang tua tu sakit pening sapa nak urus hal wife dengan anak2..ape punya pikir ntah..lepas tu jeles ayah mentua pencen rm3000..lantak la duit pencen dia..apsal tnggjwb anak perempuan dia yg dh kawen jatuh kt dia lagi plak..orang tua tu cuma boleh tengok2 kan aje sementara tt keje oversea..TT ni nak orang dengar cakap dia dengan ummi dia je..

Clover_Hill posted on 29-11-2014 07:06 AM

Tinggal nak  ...

kau tau aku teringat cerita dunia baru yang piere andre belakon dia jadi anak ummi..mak dia cam mak TT kot..sentiasa nasihat anak suruh jadi anak soleh..tapi kelakar ok khadijah tan..kap ba ro kap alif ta nun..keberkatannnn...